Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Inovacije na traktorima Tomo Vinković

+20
Tomo Vinković Požega
TV-319k-vlado
Ferdo
vica022
mbutala
tomotraktor
Admin
kebirpm
ssucur
iwanho 1
TomoVinkovic420
Krumpironja
darko123
Dubravac
strojar1000
tomo522
batek
abarth
VALTER 521
fireman.peter
24 posters

Stranica 2 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 08.06.14 21:20

Onda super. Kad če proba sa vitlom? Čekam na izvještaj posle probe  Wink . A možda bu čak koji video ili bar slika  Smile 
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by strojar1000 25.06.14 13:45

A kad biste vi to sve napravili ( priključak za auto i za traktorsku peikolicu), koliko biste naplatili?

strojar1000
novi član
novi član

Broj postova : 28
Join date : 07.06.2014
Lokacija : Delnice

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 25.06.14 14:52

Ja sam to sebi napravio ali da bi nekome drugome nisam nit razmišljao jer se ne isplati. Prvi problem je što ne mogu sve sam uraditi. Onaj U profil treba saviti na mašinu jer je 1 cm debeljine. Onda bušiti rupe, njih je preko 50 i promjera su cca 20mm. Da to izbušiš kod kuče treba mi skoro cjelo dopodne. Rezati sve sa fleksericom...

Nadam se da me razumeš.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by abarth 25.06.14 16:09

Točno tako kako Peter kaže takve stvari-radovi je težko računat nekome jer če bit preskupo.Kad se rade takve stvari se ne gleda na potrošeno vreme jer se radi za sebe a za drugog se ne isplati jedino da to ide kolegialno a i toga je sa svakim danom manje jer sve  se gleda preko para.Ja sam u životu naučio da je jeftinije ak si kupujem alat i strojčeke neg da svaku uslugu platim. Very Happy
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by tomo522 24.08.14 13:00

evo malo inovacija na mom tomi


Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 IMG_9381

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 IMG_9397
photo uploader
Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 IMG_9431
post images
Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 IMG_9433
screenshot tool


Zadnja promjena: fireman.peter; 24.08.14 13:23; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : uređivanje veličine slike)
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by tomo522 24.08.14 13:07

tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 24.08.14 13:17

Dobri ovi tvoji instrumenti, jel to več pospojeno da radi?
Pogotovo mi se sviđa kontakt brava, od čega je to? Ako imaš još koju sliku od nje (prije ugradnje, oblik ključa...) jako je poželjna. 

Pozz
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by tomo522 24.08.14 13:51

Sve je u funkciji i radi
Bravu sam kupio u Bjelovaru u Primi i nije tako skupa.Negdje oko 20 eura ili možda malo više.
Ključ mogu poslikat a od brave mislim da nemam al ću pogledat pa ako se neka slika nadđe stavit ću
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 24.08.14 14:11

Čini mi se da bi mogla biti od serije 800. Ima poklopac da pokriješ rupu ako ako pereš ili ako traktor stoji na kiši. Serija 800 je imala armaturu na kojoj su stvari još više ispostavljene.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by strojar1000 24.08.14 15:53

Dali netko zna koliko dođe inverzija za tomo vinkovića i gdje bi se mogla kupit? Našao sam bio jednu iz slovenije za 220 +DDP sa dva izlaza, dali se to isplati ili je preskupo? Kupio sam traktor TV 730 no fali mi satomjer tj. nema mjerača za radne sate, di se on može naručit i koliko košta?

strojar1000
novi član
novi član

Broj postova : 28
Join date : 07.06.2014
Lokacija : Delnice

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 24.08.14 18:03

Tu je još jedna inverzija koja je nešto jeftinija:

oglas

A što se tiče satomjera to zavisi kakav bi ti imao. Ako bi imao samo da ti pokaziva radne sate to ti je jeftino za kupiti, nekih 20€. Tako imam ja dole na sliki. Ako hočeš još obrtomjer ko na TV 732 onda je to malo teža i skuplja mislja.

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 15080222
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by strojar1000 24.08.14 22:07

Ja bi htio satomjer onakav kakav ima "tomo522" al treba malo tražit al šta kad u mom kraju nema niti jedna trgovina za djelob+ve od trktora pa mi j eonda malo teže... Sad ... a što se tiče inverzije, bolje mi je kupit inverziju sa dva izlaza jer onda netrebam kupovati zasebno... dali bi mi mogao reći koliko je taj DDP u sloveniji??

strojar1000
novi član
novi član

Broj postova : 28
Join date : 07.06.2014
Lokacija : Delnice

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 24.08.14 22:42

Za nabavku sata posluži se interneta, treba malo potražiti. Neki ti to pošalu po pošti. Možeš čak potražiti na Ebay gde se mnogo puta dobije jeftino. A vrijedi prvo pretražiti domače tržište. 
DDV- porez u Sloveniji je sad 22%.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by strojar1000 26.08.14 10:35

Evo , pronašao sam brojač sati... e sad kako ga spojit?? Prošitao sam da si ti na drugom forumu objašnjavao kako se spaja, no možeš li mi malo to bolje pojasnit??

strojar1000
novi član
novi član

Broj postova : 28
Join date : 07.06.2014
Lokacija : Delnice

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 26.08.14 22:34

Brojač treba spojiti tako da radi samo kad motor radi zato ne sojimo na kontakt nego ga spojimo na kontrolnu lampicu od alternatora. Kad se lampica gasi tad ona dobiva od alternatora plus i taj plus ti koristiš za brojač. Znači priključiš se na + kabel koji dolazi od alternatora na lampicu, treba ti još minus iz šasije i još koji osigurač i to je to.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by strojar1000 30.08.14 10:49

hvala ti na savjeru peter no saznao sam da imam novi problem, stariji brojači sati imamu promjer 70mm a svi ovi novi imaju oko 51mm ... Sad ... vidim da i ti ravnaš traktore, traktor mi je servisiran skroz no neki djelovi su ostali stari a neki novi tako i kod mjenjača. no sad imam problem što je 1 i 3. brzina(zupčanik) novi a 2. brzina stara pa u toku vožnje koda mi proklizi tj. cukne. dali to prestavlja kakv veliki problem? oče li se to brzine namjestit ili ču morat i 2. promjenit?

strojar1000
novi član
novi član

Broj postova : 28
Join date : 07.06.2014
Lokacija : Delnice

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Dubravac 30.08.14 20:43

Meni se dešavalo na starom 418 TV da "cuka" neznam kako se taj dio zove, zvijezdasti zupčanik na završetku kardana koji ulazi u zadnji trap je bio bez jednog zuba. A kod ovih serije 800 dešava se cukanje kad ga preforsiraš u oranju ili nekim težim poslovima u drugoj brzoj.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 01.09.14 17:47

Strojar 1000
Napravit ču izuzetak i odgovoriti ču ti tu pošto si novi član ali moram ti napomenuti da tu pričamo o doradama i inovacijama. Pitanja oko kvarova bi trebali pisati u odgovarajučoj temi Traktori Tomo Vinkovič . Razlog je samo da ima malo reda po forumu pa da se teme ne mjašaju međusobno, da se lakše nađu odgovori... Nadam se da razumeš u čemu je stvar i da nema ljutne.

Što se tiče brojača možeš ugraditi neki četverokutni manji ko ja i tako napraviš novu rupu- mjesto za nega. Drugo rješenje se isto vidi na mojoj armaturi gde sam ja napravil adapter koji zapuni prostor iz 70 na 51mm. U stvari tokar mi je otokarijo adapter- prirubnicu u koju ide manji instrument a sve to ide u armaturu u rupu 70mm. Pogledaj moju armaturu u sredini i sve ti bude jasno.

Što se tiče cukanja tu je u pitanju ključ koji je oštečen i taj izbacuje iz brzine. Ključ zabravi zubčanik, u stvari ti ga zabraviš sa ručkom menjača u brzini koju si odabrao. Ako je taj ključ oštečen onda iskače iz brzine i ponovo uskoči nazad u brzinu. To se onda pokaže ko cukanje. Ovo oko cukanja važi za seriju 500, 400, 700 i 800. Traktor PE 18 je priča za sebe jer mu je to malo drugačije napravljeno.

PS
Daj uslikaj tvoj traktor i tu armaturu pa da vidimo koje je rješenje najbolje i najprikladnije za tebe.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 05.09.14 16:21

darko123 je napisao/la:Pozdrav razmisljam da ugradim na svog tomu nozni gas pa me zanima dali je neko ugradjivao i ako ko ima koju sliku?

Bilo je pitanja oko dorade gasa na traktoru TV starijih serija koji nemaju nožnog gasa ali u pogrešnjoj temi. Tako sad na upit člana stavljam tu neke moje slike izrade gasa.

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 12957460

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 12957433

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 12957439

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 12957430

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 12957631

Kako se vidi na slikama potrebno je napraviti papučicu gasa i onda iz nje sajlu u kutiju u koju isto dolazi sajla iz ručnog gasa. Dalje ide samo jedna na motor.

PS
Slike su od jednog te istog traktora ali u različitom vremenu. Jedne prije farbanja traktora a druge posle.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by darko123 05.09.14 19:41

Hvala puno na slikama kako radi gas jeli bolji od rucnog Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Krumpironja 05.09.14 20:05

Radi kao nozni hehe jednom kad se na njega naviknes rucni vise ni ne koristis govorim iz osobnog iskustva mozda nije kod svakog isto
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 07.09.14 22:09

Tu su ti još slike nekih drugih izrada gasa pa nek ti budu u pomoč.

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 21935010

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 21935009

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 21935007

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 21935006

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 21935005

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 21935004

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 21935003

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 21934998

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 21935001

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 21934999
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 07.09.14 23:54

A kako se ponasa u sumi taj nozni gas
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Dubravac 08.09.14 10:14

Moje iskustvo s nožnim gasom: imam primu i TV523 pa kad god sjedem na tomu nogom tražim nožni gas pa znam pritisnut i kočnicu a on jadan neće pa neće............ Very Happy
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 08.09.14 20:53

Nožni gas je dobra stvar. Kad ga jednom imaš ne možeš bez njega u bilo kojim okolnostima (šuma, cesta...). Moja je preporuka da si ga napraviš.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 2 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.