Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktorski priključci

+14
tomotraktor
Dubravac
Krumpironja
serafian
ExtermoIvan
reider 1
ssucur
jozef.kc
Admin
tony5
fireman.peter
abarth
VALTER 521
tomo522
18 posters

Stranica 8 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re:Traktorski priključci

Postaj by Admin 26.06.14 8:56

Nažalost nemam disk,   potražit ču  vizitku od čovjeka iz Hercegovca mjesto kod Garešnice , radi sve vrste lemeža, plužnih daski, diskova , crtala itd...  pa ti proslijedim broj telefona. Inače ide po sajmovima oko Zagreba sa robom dali ide dalje neznam ...
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3739
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Gost 28.06.14 12:47

Ok,može...hvala puno

Evo još jednog današnjeg proizvoda :

Traktorski priključci - Page 8 Bd84ce8fc30db3d102b0226e23ee480e0aa2c5c1394c7070

Traktorski priključci - Page 8 C2f4c64ef2ec3afe9d1de198523ab25b4a85ed1e87e16328

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by VALTER 521 28.06.14 23:05

Kde si nabavio ovaj sveder,svrdilo,svedar,burgiju,jeli si kupio,ili ti neko napravio i koliko je to euri??? Pozdrav od Valtera
VALTER 521
VALTER 521
član
član

Broj postova : 31
Join date : 12.01.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Gost 29.06.14 8:23

50 eur,kupljeno/naručeno u zagrebu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by VALTER 521 29.06.14 9:45

Zahvaljujem na informacijama! Dali neko zna za trgovinu u SLO kde se može kupiti sveder za cepanje drva ili da ga pravi neki privatnik,nešto sam več tražio na netu,pa ništa našo?Zanima me samo sveder?Pozdrav svima
VALTER 521
VALTER 521
član
član

Broj postova : 31
Join date : 12.01.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 29.06.14 10:52

tomo420 je napisao/la:
Evo još jednog današnjeg proizvoda... 

Zanimljivo ovo tvoje svrdalo. Jel ima koja slika kako si to prikopčao na traktor, kako se to goni... detajli  Wink ili još bolje koji video kako ti ovo radi.
Inače nema tu šta, bude ti to radilo. Kako vidim ti češ cjepati drva od 33 cm?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Gost 29.06.14 12:51

Bit će slike koji dan kad ću radit s njim,tu je bilo baš sunce s krive strane pa se slabo vidi....
Na traktor je za sad prikopčano samo preko kardana, a neznam dal da napravim da može i hidraulika nositi jer je dosta dugačka osovina(od stolarske kombinirke) pa je dosta udaljeno od tratora...ali nešto će se smisliti za lakše premještanje s mjesta na mjesto.
Gore je i remenica pa se može ugraditi i elektromotor.
I da, zamišljeno je za cjepanje kratkih drva, ali se ova ploča može skinuti pa bi moglo i meterice, ali ne nešto jako debelo....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 29.06.14 18:29

Bude ti radilo ovo ali pazi, opreza nikad dosta kod ovog stroja. Istina, kratke drva su manje opasne od metrice ali svejedno.
Ok, čekamo slike pa da vidimo onda kako češ riješiti dalje  Smile 
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Gost 29.06.14 19:32

Istina.....al pomalo i mislim da bude ok

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ssucur 30.06.14 20:29

Bilo je na BOLHi oko 120€
Ovo dole oko 30€

http://www.pik.ba/artikal/9112432/trn-klin-siljak-za-cjepac-drva/

ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 01.07.14 21:54

Pozdrav Krompi želi od mene slike i nema mi drugog spasa,nego pronači nešto.nadam se, da neče se moderator ljutiti,da stavlajm slike preše,a zašto ne,jer sa njo radijo i TV-ji,kdje teren to dopušta.Žao se mi dogodilo manjše sr...
Puknuo mi šarauf,koji drži osovino kotača i kolo mi se nagnulo na pogonske zupčanice hedra med vožnjo. Satralo onda opruge hedra 2 komada,fedrasti svornjak na osovini satralo,uskoro zapalilo gumo (kotač)i ostao sam usrijed dvorišta i izpao mi biznis.Šteta blizu 100 eur.
Zad više radi.
No i rekonstrukcija događaja:
Kriv sam ja.Nepravo održavanje i nepravi poseg u konstrukcijo stroja.Dodano je bil ohitravlično otvaranje ruda,koje je satralo vijak.Nepravo održavanje pa zato,jer se niakd ne provijeri pritegnutost vijakov!!LP
Traktorski priključci - Page 8 21806956
Traktorski priključci - Page 8 21806958
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Krumpironja 01.07.14 22:44

hehe nego naravno da moras hehe pozz kolega nego reci mi Tv je radio sa tom balirkom?
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 01.07.14 23:08

Heh zdravo!No ne moj.Rade TV-ji sa njime,ali oni večji dvocilindrični.Taj maleni-barem ja nisam vidijo!Uvijek radi sa njo Zetor.Ima dvostepeno kvačilo.Pogledat čem još kakvo sliko da nađem.Nešto sam napisao i u temi forumaši motoristi,ako te zanima.Pozdrav!!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 01.07.14 23:13

Kažeš da ti je ruda na hidrauliku? Znam da imaju balirke da se ruda preklopi u transportnu ili radnu poziciju. Kako ja razumem ti to preklapaš sa hidro cilindrom? Tako imaju prikolice za transport drveta. Ima li koja slika te tvoje izrade?
A oko nesrečnog slučaja, šta češ desi se. Znam, hebeno je to jer te odmah lupi po novčaniku.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Krumpironja 01.07.14 23:18

Eh tako da ja skuzio da ti sa jednim cilindrom baliro hehe a to kad kupim motor cu stavit slike tu Wink
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 02.07.14 19:49

Sigurno je Peter ljut jer i njemu obečao,da ga posjetim,a žao bila prilika zbog mitinga motora i posjetijo Ivanhooja heh.Kad bo put na gorenjsko,tada je Peter na redu.A to če ga koštati jedan six pack piva heh.

Hja Krompi i njemu nešto obečavao.A jedanput če se to dogoditi sigurno,samo sat neznam...

Niti sanja mi se ne,kako bi radijo jednocilindrični sa prešo.Moram priznati,da je problem jo samo zagnati,onda ide bez problema jer sve radi zamajac na glavnom reduktoru bata.Ja osebno to testiranje odsvetujem.Ako te preša ne baci u jarek,onda če sagoriti kvačilo...

Ja za mojo prešo trebajo mi 3 hidro izhodi straga+struja+kardan+kuka i naposljed još jači lanac za osiguranje od samo odkačenja. tako da je nešto vremena treba za prikačenje.No zaboravijo sam još 2 manja čelična užeta koja drže hidro crijeva,da ne dođu u stik z rotirajočim kardanom. No na kraju odšaraufaš još nogo za parkiranje i još tada možeš krenuti smjesta.....Sad sam iznate,da ne volim taj rad i redovno se mu izbjegavam. No nedavno toga Petar je kazao,da čemo sa novo godino i namještati trokut---e opet če biti ovdje nešto novog biznisa Rolling Eyes 
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 02.07.14 22:53

Bit če taj trokut biznis, več me boli glava kako če Toma biti s tim trokutom  Shocked a dobro nema šta drugo morat če se to napraviti. 

PS
Ako budeš došao do mene mi bi morali zajedno na vožnju sa motorom. To bi bilo fino.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re:Traktorski priključci

Postaj by Admin 03.07.14 15:41

Tomo 420 probaj ovdje za disk tanjurače  zaboravio sam na link da postoji ...

http://www.obrtnici.info/katalog/obrt/112685/

Podrivač za Tomo Vinković za vinograd,voćnjak iz njuškala oglasnika domači rad , Tomo u radu lijepo radi bez napora i muke , postaviču i link oglasnika sa detaljnim podacima.

Traktorski priključci - Page 8 Screenshot21

Traktorski priključci - Page 8 Screenshot31

Traktorski priključci - Page 8 Screenshot11

Traktorski priključci - Page 8 Screenshot41

Traktorski priključci - Page 8 Screenshot51

Link oglasnik

http://www.njuskalo.hr/traktori/tomo-vinkovic-prikljucak-podrivac-oglas-11370257



Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3739
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Gost 14.07.14 18:07

Ako ima zainteresiranih cjepač na svrdlo je na prodaju...uletilo mi nešto drugo u igru pa je ovaj sad viška Smile

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Admin 16.08.14 16:47


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3739
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 17.08.14 20:31

I ja sam imao nekad takav malcer izrađen kod kuče,a bio je samo za TV-je koji imajo obcijo brzih kardanov(reduktor 1 prema 1).Prodao ga za 400 eur upravo zbog toga,jer nisam znao,da je na njime takav reduktor kad ga kupio i Ferari nije ga dovoljno brzo terao.So tu negdje cene ja.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Admin 30.08.14 21:24

Reider 1

Od čega je bio taj reduktor na tvom malčeru ,reduktor od prikolice za seno  dali je 1.1 ili 1.2 znaš li možda.

Ovi reduktori kutni najeftiniji su na tržištu  1000.00 kuna dali su izdržljivi za malčer.

Link: http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/kutni-reduktor-traktor-oglas-9857372

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3739
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 31.08.14 0:17

Zdravo Admin!
Reduktor sigurno bio je 1 prema 1 prenosni omijer.To znam,a na oriđi jesu 1 prema 2.To znači da traktor zasuče jedanput,malcer dvaput,ili reduktor kotni 1prema 1 i hiljado okretaja na njega.Ak jih nemaš(kao bil oto kod mene)si popušio.Trava se samo polegne i stane kod prve rose.Pa maka sam traktor terao do kraja i noži bili novi.Žal mi bilo za njega,ali nije bio za upotrebivat.No samo ak bi ga pripasao na TV.a ovo je opet puno rada i moj TV nije nabolj mlad .Ne možeš malcirati z TV-jem a u garaži stoji ti večji.No imao je Ferari 750 okretaja,a nije pomognilo ništa. Bilo sve presporo.

Pa piše ti na tvojim tim reduktorima dovoljena snaga pogledaj bolje.

No možda bi izdržalo i taj tvoj TV-koji se ne ponaša sa kakvu opasnu snagu.A na odpadu imaš toga puno.Lahko uzmeš 1 prema 1,jer TV-ju bit če svejedno.Izdržat če svi.Mog TV-ja dvo vretenski paok za okretanje mrve ugasi bez problema i nikad nisam satrao ništa,međutim,moji drugovi sa večimi TV-ji satrali so prste ko za šalo.

No ne bih se hvalijo ,da bi imao previše novaca.A došao sam u takve vremena,da se zaista pitam,što bih išao nek priključek izrađivati kod kuče da bi mi bilo do tega.Želim kazati-i materjal me puno košta,onda obrada kod raznoraznih tokara i puno tvrdog rada,da što nastane.I ni ne napravim najviše puta tako,kak je u tvornici.malcer sigurno ne bi radio kod kuče.A više sam star,manje mi se bilo što da raditi...Puštam svu snagu utvornici i pored toga godine so tu...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Dubravac 17.09.14 21:19

Moja glavna alatka u vinogradu pored atomizera.

Traktorski priključci - Page 8 47102766079712154033

Traktorski priključci - Page 8 46335056217473559721


Zadnja promjena: fireman.peter; 17.09.14 21:34; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : uređenje slika)
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Admin 28.09.14 1:08

Pozdrav Raider 1

Nešto sam kombinirao i preračunavao za rotomalćer , tokara još nisam pitao ustvari pitao sam radnika u radionici  može sve da napravi, ako bi bio kutni reduktor od prikolice za sijeno,  samo nije bilo šefa radionice   da ga pitam za cijenu  , a  to mi je vrlo bitno   na onom linku gore  je nešto slabiji kutni reduktor za 1000.00 kuna  ali je zato jeftino  tako to nebi radilo jako puno izdržalo bi svakako travu i korov razni i u konačnici imaš original gotovi kutni reduktor, budem još o svemu dobro razmislio isplati mi se sve to ili jednostavno kupiti neki več korišteni da je povoljan i naravno ispravan rotomalćer..

Pozdrav Dubravac

Kažeš glavni alat u vinogradu, kultivator, brže od freze traktorske i manje goriva se potroši, manje usitnjava zemlju odlična alatka, tako čuo od vinogradara, koja su tvoja iskustva i mišljenja za kultivator.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3739
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 8 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.