Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktorski priključci

+14
tomotraktor
Dubravac
Krumpironja
serafian
ExtermoIvan
reider 1
ssucur
jozef.kc
Admin
tony5
fireman.peter
abarth
VALTER 521
tomo522
18 posters

Stranica 13 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 13.11.14 20:05

Huh ima puno pisnog materiala,odkad me nije gore bilo heh.

Tako da Krompi ima 12"plug.Dobar je vijerujem mu.Ima dobro štelungo,kako veli Ivanhoo.Plugi sa slike Admina od Olt-dobri su ovi plugovi!Za malene i lahke traktore zakon-milina. Pogotovo mali IMT ili TV,pa AC itd.Duge godine sa takvim orao moj komšija sa Štore 504 i bio zadovoljan.Isposođivao si ga je i drugi komšija sa Zetor 52 i obdvije su orali bez problema.Poslje toga ga neko od njih uništio čini mi se na kamnu ili nešto,i kupijo 10"x2 IMT,sa kojim več danas ore i to nečete poverovati sa 83 Mikormikom hehe. Laughing

Tomotraktor poznato mi je takvo oranje hehe-no ne sa takvim plugom,več sa jednobrazdnjakom,koji nije mogao izoravati sredine na razoru heh.

Admin stvarno dobro se odlučijo onaj lik,koji izpodpilijo dasko pluga,da bolje slaže.E da bi ja to znao prije več 15 godina isto bi napravijo na Batuje okretaču,koji nije mi ljepo okretao.

Bože nedaj,kako ima na prvi Adminovoj sliki neko hranjen plug.Ojej.Ak bi to moj mrtav djed vidijo kazali su stri ljudi,da bi se u gorobu okrenuo Rolling Eyes Neutral Mad

Krompi nečeš ti imati dugo plug,ak čipaš sa njim panjeve.Ja sam izčupao sa 826 TV i Batuje okretačem samo jedno orng grano i zaspao je plug(savilo mu bolcn za okretanje).

Hehe -ovaj plug,o kome pričamo ,neko kaže da je sa Italije,ja iz Kine itd...Zanimivo.Na oglasima iva više imena,a niko nezna fiksno odakle je.Ma no nije vidjeti loš,a profili od njega su napravljani lično, logično samo za jedno brazdo do max 12 cola i kraj.Nije to Regent 2 brazdni okretač. Ne smije se tako pripasavati iz centra pluga,kako bi vi željeli,jer nije predviđen za to.Možda u lahki zemlji a ivan ga 100% na onoj njivi sa njegovim traktorom tad savije.Nije nevem što masivno izrađen.Vidijo sam ja nekve Zapadne jednobrazddne okretače koji su bili vrlo jaki i stari modeli,za njih je taj Geo,kako mu ja pravim igračka.No za lahke zemlje je dobar.
Ako ko če biti siguran da če plug izdržat na šasiji u naj lošijih uvijetima,mora uzeti uvijek jedno brazdo više,i jedno tjelo oduzmeš,jer onaj ima jačo šasiju i imaš kod kuče u rezervi još jedno plužno tjelo hehehe. Wink
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Admin 15.11.14 23:41

Pozdrav..

Iwanho neznam dali je PDV uračunat u cijenu pluga, trebalo bi bolje pronjuškat, da je jednostavan je, samo što i sam kažeš povio bi ga u teškoj Zagorskoj zemlji.

To i ja kažem plug nije loš jer je jednostavan, ali možda bi se povio prvi dan, možda nebi slika je jedno uživo drugo..
Ali kad gledam video snimke na YouTube, oranje Delexovim plugom to je sve u mekanom, i sipkom zemljištu.

Tebi treba nešto jače, ili nešto starije, tada je bilo još kvalitete , priča mi jedan čovjek znamo se duže vrijeme inače je iz Petrovskog, ili kraj Petrovskog, ima neki plug jednobrazni 16 cola nije znao čiji je, tko je proizvođač, i kad je bio u posudbi u selu povili ga, a ima dosta tešku zemlju ponegdje, a tako i ostali u selu..

Ne radi on zemlje sada to je bilo još prije, ali se ja sjetio priče kad smo na plugu, tebi bi bio dobar po kvaliteti i čvrstoči jednostavno masivniji plug, ako se nešto nađe na netu budem ti postavio link u post.

https://lakovic.fullbusiness.com/g/proizvodi.htm

Vidi ovaj link gore..

Ovi mi se plugovi Regent posebno dopadaju.. Kad bi bio okretač jednobrazni taman za tebe..

Traktorski priključci - Page 13 Dsc03936or

Traktorski priključci - Page 13 Dsc03934q

Traktorski priključci - Page 13 Dsc03938d

Traktorski priključci - Page 13 Dsc03937jm

Reider..

Evo još jedan plug sa podrezanim daskama a poradi boljeg zaoravanja, i manji otpor je traktoru..

Traktorski priključci - Page 13 5s6c

Ljudi se snalaze u raznim preradama, da si poboljšaju svoj plug, i da im što bolje radi..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by iwanho 1 16.11.14 10:08

Pozdrav Admine!

Hvala ti kaj se tak trudiš. I ja sam došel do zaključka da mi je vjerojatno bolji stari jaki jednobraznjak. Za oranje od 20 cm dubine bi trebal biti taman plug od 12". Petrovsko mi je blizu i kod njih ima zemlje koja je vrlo slična ovoj mojoj teškoj, ali 16 cola nebi išlo. Jedino kaj se s jednobraznjakom vjerojatno ne mora uzimati puna širina brazde nego se podesi ovisno o dubini tak da širina bude 5/4 ili 6/4 dubine. Samo nisam siguran jel se onda javljaju neki dodatni problemi.
Na proljeće je bil povoljno oglašen jedan jednobrazni podešavajući Regent 12", hidr. cilinder, pretlužniki, crtala, ali onda nisam imal dovoljno saznanja pa ga nisam kupil. Kad bi se takva ponuda ponovila, ne bi se premišljal.

Ovaj plug sa zadnje slike ima još jednu prednost osim podrezanih daski. Prva brazda je jako blizu traktor, izgleda da je špica lemeža bliže traktoru nek su kugle na rukama. To jako povečava prianjanje zadnjih kotača traktora i lakše se ore.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 16.11.14 18:47

ovaj plug sa veze od Admina u crvenoj bojinekam mi se čini da je tak odaleko nazad stavljeo plužno tjelo.neznam zašto to treba biti tako.No možda mi se samo čini.

Slike od Regenta-Ej Regent je Regent.A daleko ste mi vi došli!Samo mi kaže sa čime češ ovaj plug vučti heh.No zajebancija-znam,da si kazao o jednobrazdnjaku.Sigurno rade i takve i pored toga i oketni model.Kod nas dosta Regentov ali svi dvobrazdni okretači.Najviše jih ima 14".Izposodil si jednoga takvog da probam za zajebancijo izorati jedno njivo i jednog drugog neki prijatelj ga imao hranjenog svog kod mene nešto vremena,a obadva bili na prodaj.No prijateljevog nisam mogao ni prikačiti,jer imao kategorijo kapčanja 2(bolcn od 28mm)mjenjati bi trebao kugle,a inaču plugi bili isti.A nemam baš novaca za bacanje kroz prozor i hiljada i pol EUR nije baš vrednost pijače u kafani i tako sam sretan sa mom Posavacom.Tada,nešto izpred 7-8 godina takav Regent okretač,kojeg napomenjujem koštao je kod nas blizu Maribora blizu 5,5 hiljade EUR!!.

imaš pravo Ivanhoo-ovaj zadnji plug na sliki vrlo je dobar i snažan. I to da je kratek plug je dobro,jer se traktor ne propinje u zrak spredaj.A traktor se tak obrzo ni ne propinje u zrak spredaj kod oranja,jer to se dogodi samo u oranju uzbrdo sa vrlo težkim plugovima.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 17.11.14 18:18

I još ovo-neko pitao,kakva je dužina lemeža od Batuje jednobrazdnog okretača za serijo 400 i 500.No mogu vam kazati,da je 41cm-izmjerijo.zašto toliko neznam,jer taj plug za mene max nek bi uzimao na tvrdoj zemlji 10",a u pjesku 12".Ja orao sa njim sa 826 na tvrdoj zemlji 12" i nije više to to(nije to dugo išlo,kao što več znate).A imali smo prerađen prihvat na 826,tako da je bio iz 3 točkovnog napravljen na 1 točkovni. Blokirali smo z posebnim zahvatom zategnutim sa vijkom na svakoj ruki dolnju traktorsku hidravlično polugo,da se nije mogla zaokreniti.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Traktorski priključci

Postaj by tomotraktor 21.11.14 15:01

tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by TomoVinkovic420 21.11.14 16:54

Ovakvog ima moj komsija za 730, al ore samo jednom brazdom, desnom.
Nesto ga je zafrkao, pa ne moze da okrece. Inace plug je dobar, lijepo slaze brazdu.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by darko123 22.11.14 20:40

darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 22.11.14 21:20

Stvarno zanimivo.Izgleda mi dobar za TV!. i ima štelanje plužnih tjela ,kao smo nazadnje razgovarali oko pluga od Admina.Dobar je i cena mu dohvatljiva.Samo pitaj boga gdje je taj čovjek.Srbija-ojoj.za mene sigurno predaleko heh.No ni trebam ga ne.A ak bi ga imao kod kuče,ga ne bih prodao naprej.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Admin 25.11.14 20:24

Pozdrav..

Dobri su plugovi  jači konstrukcijski, predviđeni su za seriju 700. Daske plužne  su dobre, ali bi ipak na ovom zadnjem  malo podrezao..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 25.11.14 20:43

Pa možda je tamo da previše ravan.Sigurno i traktor bolje vuče,jer ga tamo ne koči ob okretano zemljo.Zanimivo,da mi ovaj štos o podrezavanju nije ni palo na pamet prije odkad ,sam za ovo čuo na forumu.I to je činjenica,da nikad ni niko toliko pametan,da mu neko ne može dati pored tvoga znanja još koji savijet.

No ak bi ja još koji priključak doveo kuči moji roditelji sigurno bi kazali"gdje če opet stajati ova gvožđurija-sve šupe so pune". Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Admin 25.11.14 21:37

Pozdrav..

To što si napisao tu činjenicu istina je živa, učimo dok smo živi. A  naslušao se ja svakakvih štoseva  prije, i još dan danas od poljoprivrede do bravarije, čak ih čitam po raznim forumima,portalima..

Reci roditeljima, neka budu  za rezervu priključci..

Sad sam pronašao ovaj plug na Avtonetu  zanimljivo za Raidera..

Traktorski priključci - Page 13 1

Traktorski priključci - Page 13 2

Traktorski priključci - Page 13 5

Traktorski priključci - Page 13 6

Traktorski priključci - Page 13 3

Traktorski priključci - Page 13 4

Link oglasa:www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=9044068&show=2

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 26.11.14 23:46

Pa sigurno je zanimivo i zna se što je najviše zanimivo.Takav blomazni plug a još uvijek je isto mini kočenje od plugov Batuje..Kao da mi nešto govori,da nije ovo oriđi sve.Daske opet malo savijene,a takve daske potpuno dobre su za lahke zemlje i dobro obavljajo svoj posao,a u "špehu"kako mi ovdje kažemo(ova Ivanhoojeva njiva o kojoj se uvijek priča)bilo ne bi pohvalno.
Široko ore u ovom pjesku kao da bi moja stara baka sa lopatom radila.Ili sam tako vozi sa kotači ili ga plug vuče vani zbog nastavitev to bi bilo dobro zanti.Pa taj čovijek bude več vremena orao,kao sa kravami.Ne vidiš toga svaki dan.A bože moj štam u treba takva široka prečna šina sa rupama za prikačenje priključaka.

Pa da još vidiš ima isto namještene duple proširivače na kotačima-nedaj bože-ovo ak nastaviš orng brazdo ,kakva treba da bude i u kakvoj tvrdi zemlji,ove poluosovine trebajo da sletijo van po njivi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ssucur 27.11.14 15:58

Ovo se da upasat na Tomu samo malo solidnije napravit.
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by TomoVinkovic420 27.11.14 20:12

Nije ovo losa ideja, dalo bi se cak i robusnije napravit da vecu travu ili cak i sijeno grabi.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 27.11.14 23:25

NEznam zašto bi se nekva igračka pripasavala na TV,jer on može prikačit koji ozbiljniji priključak okretač sjena.I ima malenih koliko češ.Od Oriđiđiđi,do nekvih za gorenje muta,pa BCS i svi su takvi maleni sa dostopno ceno.I ako je u igri veliki TV on pripasat može obični okretač pa maka je to 220 Sip.A takvi priključki ove dane barem kod nas imaš za dohvatljivo cjeno jer ljudi više nečejo raditi na poljih.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ssucur 27.11.14 23:48

Lijepo rečeno, ali ima jedan problem. Very Happy Ja svog kad sam kupio u SLO platio 100€ prevoz do BiH150€,
tada su u BiH bili po 1200KM/600€ i dok svi do kuće izoštre K...c na tebi košta. lol!
Trenutna cijena u BiH oko 800KM/400€
Traktorski priključci - Page 13 20856880
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 28.11.14 0:04

Vridni forumaš još uvijek ne spava hehe -super.

No predpostavljam,da je to na sliki tvoj priključak.Mislio sam da imaš klasičnoga via SIp ili nešto takvo.A ovaj je oriđi.Takav je bio i moj,kad ga prodao duge godine nazad.Sa kardanom zna da 40 hiljada tolara!Neznam koje godine.Išao na kras u SLo.Zašto ga prodao-duga priča.A žao mi bilo i za njim,jer bi mi zadostoval.No a sad je što je .Nabavil sem opet ponovo nazad slični 220 SIP kao što sam ga nekad imao i ga prodao. Isti model,godina izrade 1973 a izgleda super,jer ga repariral.Ima slike radova.Ak koga zanima.

Sa ovime se tvoj TV igra,jer vidim,da imaš ravnico.JA radijo sa lakšim traktorčičem(Ferari 26)kao je tvoj po ozbiljnih terenih sa SIP 220,da je čitav breg išao ne naprijed ,več je poklizavao po preko.neznam kako kazati.Ovo je bio j.. posao.Proklinjao sam i na kraju mi uskoro odpal stražnji kotač,jer se odšaraufali šaraufi.A na mjestima gje su rupe za te vijke čelik čitav popucao(e ovo vam ljubavnici Taljana niso kazali-ja ču vam!!)Uništilo mi sve vijke i trebao sam jih dati izraditi po naruđbi tokaru na večo mjero.Posle toga prodao i okretač i Ferari...Tv ima puno bolji LIm od taljanskih iz istih godina.Jer na Tv mi nije izpucalo ni jedan blatobran i felna,a na ferariju sve od blatobrana do felna.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by ssucur 28.11.14 0:21

Moj. affraid Evo ga i ja sa njim. farao
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 28.11.14 0:39

Brzo ti ide!.Radijo sam ja sa jednim SIPom 160 koji imao je samo dvije para špicov-feder.Izposodil pri susjedu.Za okretanje bilo ok,ali osjetijo sam,da ne grabi čisto,ak ideš malo prebrzo kad sam pravijo redove..Susjed kazao,da ak želim,može ga i prodati.Još sada virojatno ga prodaje,a ja ga nisam uzeo.LN kolega!.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 30.11.14 19:19

Postovi o prikolicama koje ste napisali tu bili su premješteni u odgovarajuču temu:
Traktorske prikolice
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 13 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 13. Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.