Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktorski priključci

+14
tomotraktor
Dubravac
Krumpironja
serafian
ExtermoIvan
reider 1
ssucur
jozef.kc
Admin
tony5
fireman.peter
abarth
VALTER 521
tomo522
18 posters

Stranica 5 / 13. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 04.03.14 15:00

Možda kod malciranja nema tako velike veze,ali kod košnje i frezanja sigurno ima veze.
Trebaš znati,da kad gaziš sa kotači na obadvijeh krajih,onda u drugom redu opet gaziš i voziš po travi 2 puta.A kad je mehko i težak ti traktor na dvima prehodoma ostaje malo trave za malcirat.ova pogađana poslje kiše opet se digne.
Pa ne da sam o tome stručnjak-jedanput v životu sam na mekhkem mleveo travu i tako mi se činilo.

Ali za frezanje logično,da ne smije biti na krajevima freze pogađano,ni za košnjo nije dobro,jer sve trave ,koja je pogađana na drugom prelazku kose ,rezilo ne pokosi.Inače ja nemam kose za traktor,ali sa njimi sam kosijo za unaca sa bobenjsko i diskavo kosačico.

Slažem se sa CUKORjem da ovaj traktor sa nejgovog Joutube klipa,ovim malcerjem i na tvrdoj podlagi neče u tlo zagaziti trave i neče biti problema.
Al lakše ti je za raditi,ako je priključak isto širok kao traktor.Inače trebaš malo gledati,kako se okretaš,gdje pokriva,gdje ne...


Pero ovo mi se sviđa-takvo kašiku trebali bi mi napraviti,kad smo jih radili!Abart šta bih ti kazao na ovo?Ali ovo pride do izraza samo,za neko prebacivanje zemlje i kamenja.Za voženje drva u šupo je samo to velik teret bezveze i ne ide dosta u nju.Tako da svako si napravijo takvo,kaka mu zatrebala.


Zadnja promjena: fireman.peter; 04.03.14 21:18; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Spajanje postova)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by abarth 04.03.14 19:34

Da pošteno kažem kupio ili da bi sam pravio njet,za te pare ili uloženi rad za izradu bi se dosta prije odlučio za prednji utovarivač.Velika prednost utovarivača je da može kipat u prikolicu pa i ovaj poso bi malo sporije odradio.Za moje potrebe je i ova gajba koju imam dobra.
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 04.03.14 19:41

Da. Sigurno je to jako skupo prema običnom platoju.I što mi radimo,sigurno malo puta bi nam prišlo prav.Tako da opet se slažem sa tobom ,da se ne izplati za naš posao.Ali da te napomenim,rad sa prednjim utovarivačem u trdom tlu i tome velika je razlika.Traktor ima punu manju snago sa prrednjim utovarivačem čupati nego sa tim.Kad radiš sa sprednjim obavezno treba sa plugom malo podignut zemlju inače....
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 04.03.14 21:23

Za nas je ono što smo si napravili sami sasvim dobro. Barem kod mene je tako a čini mi se da to važi i za vas dva. Ova gajba ili plato kako god se zove mi više znači nego priolica. Mislim više njega upotrebljavam.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re:Traktorski priključci

Postaj by tony5 05.03.14 16:47

Pozdrav svima ,imam pitanje za glavu pluga, dali ova glava pluga sa prve slike sa  ovom vintom za podešavanje nagiba pluga ide na plug jednobrazni okretač Batuje 250.Bilo bi brže i lakše podešavanje nagiba   pluga nego na vijak i matice ,malo je naprednije nekako .

Traktorski priključci - Page 5 Dsc00018b


Traktorski priključci - Page 5 Plug-obrtac-tomo-vinkovi


Traktorski priključci - Page 5 Plug-obrtac-tomo-vinkovi
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 05.03.14 17:21

Rad bi ti pomognio,jer imao i radio sam sa takvim Batuje okretačem,ali neznam šta želiš znati.A ti želiš od okretača na krajni plug staviti ovo kačenje na polugo,svornjak i oprugo?I bo onda sa time štelao na krajniku naklon??
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by abarth 05.03.14 18:52

To sa vintom je dobro na običnom plugu ali na okretaču ne bu išlo.Okretač Batuje se mora zarotirat za 90 stup. a taj sistem ne može jer je fiksiran u jednom položaju i omogučava samo štelanje a rotacije ne.Možeš i to stavit samo ne bu više okretač.Plug okretač Batuje imam i ja samo ga ne upotrebljavam nemam potrebe za sad. Very Happy
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re:Traktorski priključci

Postaj by tony5 06.03.14 22:38

Tako dakle sad je i meni jasno ,onda ništa od toga ali opet dobro dođe na jednobraznom plugu ,brže štelanje nagiba hvala lp.
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by reider 1 14.03.14 20:00

Možeš to napraviti,samo poslje toga je još više komplicirano,ko prvo izgleda.Nema to nikakvog smisla.Ovo dvinto uštelaš jedanput prije oranja a to onda ništa ne diraš in en trebaš više šaraufati.A kod okretačevog sistema uvijek bi trebao štelati ove ploščice,da možeš svornjak zakačiti.A virojatno ti si htijo bez pločic kačiti svornjak u rupe?E onda je finta u tome,da je prevelik razpon od jedne do druge rupe i štelanje ni ne bo moguče bez oriđi ploščic.


Traktorski priključci - Page 5 21548709

Poviški platoja so se testirali.A nabasan još danas stoji u šupi za drva.Volumen sa povišcima 0,9 kubika.


Zadnja promjena: fireman.peter; 14.03.14 20:50; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : popravak linka slike)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 14.03.14 20:49

Dobro si ga dignuo  Very Happy za drvo super stvar, to bi i meni dobro došlo.
Samo nemoj koju težu stvar da mu ložiš do vrha  Smile da nebi AC vozijo na dva kotača.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re:Traktorski priključci

Postaj by Admin 19.03.14 23:13

Stiže sezona sjetve kukuruza ,pa evo i nekih slika skinutih sa neta ,sijačica kukuruza za Tomu Vinkoviča prihvat prerađen za PE 18.

Traktorski priključci - Page 5 4c527e773f3a-800x600

Traktorski priključci - Page 5 618be6024873-800x600

Traktorski priključci - Page 5 73b4238b041d-800x600

Traktorski priključci - Page 5 Slika-189580-2012-02-132

Traktorski priključci - Page 5 Slika-189580-2012-02-132

Traktorski priključci - Page 5 Vuca-klinom-slika-329478

Remenica za   Vinkovića ili Pasqualija  i kuka za vuču  prikolice  sa klinom
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 20.03.14 12:03

Neka ovakva mala kukica bi mi dobro došla za montažu na vitlo, ali tako da se može to brzo skinuti i montirati.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by tomo522 23.03.14 9:03

Juče kupljena u Pregradi kod Krapine 3800kn
Još da je isprobam
Traktorski priključci - Page 5 IMG_7069
free upload
Traktorski priključci - Page 5 IMG_7070
photo host
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re:Traktorski priključci

Postaj by Admin 24.03.14 20:49

Tomo 522 noževi su novi obojana je  ,cijena i je tu negdje  za 120.cm i što drugo reći  neka  te služi dugo dugo sretno .
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 24.03.14 22:16

Čestitke na prinovi, nek te dobro služi!
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by tomo522 25.03.14 9:51

Hvala kolege i ja se nadam da će dobro služit
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by serafian 27.03.14 10:36

Traktorski priključci - Page 5 2eal5sg

kaj mislite bi li ovako nešto zaobilazilo lavandu ili je za to potrebno nešto tvrđe...
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by abarth 27.03.14 15:02

Ponekad i viličar dojde prav.Korpa je skinuta i ostanu vilice za prenos paleta i slično.Traktorski priključci - Page 5 <a href=Traktorski priključci - Page 5 27032014764 greenshot" />Traktorski priključci - Page 5 <a href=Traktorski priključci - Page 5 27032014772 image upload no size limit" />Traktorski priključci - Page 5 <a href=Traktorski priključci - Page 5 27032014766 upload" />Traktorski priključci - Page 5 <a href=Traktorski priključci - Page 5 27032014765 windows 7 print screen" />Traktorski priključci - Page 5 <a href=[img]
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re:Traktorski priključci

Postaj by Admin 27.03.14 22:12

Forumaš serafian, nebih znao   može li ,a možda i bi moglo pipalica ti je osjetljiva a stari grmovi imaju širok prečnik grma, roto nož nemože do stabla grma a i pipalica ako se da podesiti da bude još osjetljivija na dodir još bolje ,no to bi trebalo još probati netko tko več ima tu rotokosu za vočarstvo ,a jesi li razmišljao da korov uništavaš kultivatorom ima ih raznih netko još to zove špartač .

Abarth da nema tebe bilo bi monotono ti si pun ideja bravo takve ljude svijet treba ,sa viličarem možeš se dobro koristit u gospodarstvu kod kuće i to dobro može poslužit  ,a i ekonomično od jednog priključka napraviš dva u tren oka .
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 29.03.14 8:57

Bravo Abarth, dobar ti je ovaj viljuškar, a nije ni teret mali bio ali ide to vidim  Very Happy 
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re:Traktorski priključci

Postaj by Admin 04.04.14 2:45

Još jedna freza prerađena u tri točke kopčanja.

Traktorski priključci - Page 5 Img639674595
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by fireman.peter 04.04.14 7:51

Vjerovatno je to neko prepravijo u 3t. Ima Joekiki prepravljenu ali on je stavijo na frezu inverziju zato što frezu od 700 serije koristi na 800 seriji. 
Tako da ovu zajebanciju- frezu na sliki možeš koristiti samo na seriji 700 pored toga traktor mora imati na sebi ovaj adapter kardana jednaki ko na frezi na sliki.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re:Traktorski priključci

Postaj by Admin 07.04.14 20:33

Te freze su u pravilu univerazlne po domači rečeno ,može standardni kardan na četri vijka što je u pravilu po originalu ,ili prerada  u tri točke kopčanja ako se prelazi na takav tip prihvata pa da ne mijenjamo skupe priključke može i tako kako si rekao na traktor i frezu adapter klasičnog izlaznog vratila  kardan i prži , i  manji Vinković  može u mekšoj zemlji vrtit samo ako su originalni noževi ot te freze za TV naš Jozef ima takvu frezu neznam kako to njegov Vinko podnosi .

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re:Traktorski priključci

Postaj by tony5 09.04.14 1:30

Prskalica za Tomo Vinkovića 200 litara kopčanje na četri vijka dvije matice nema još jer je to u fazi montiranja .

Traktorski priključci - Page 5 Image0281

Traktorski priključci - Page 5 Image0261

Traktorski priključci - Page 5 Image0241

Traktorski priključci - Page 5 Image0241

Traktorski priključci - Page 5 Image0301

Traktorski priključci - Page 5 Image0291

Pumpa je Agromehanika Kranj membranska 25 bara odlična je.
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by jozef.kc 09.04.14 20:38

Admin je napisao/la:Te freze su u pravilu univerazlne po domači rečeno ,može standardni kardan na četri vijka što je u pravilu po originalu ,ili prerada  u tri točke kopčanja ako se prelazi na takav tip prihvata pa da ne mijenjamo skupe priključke može i tako kako si rekao na traktor i frezu adapter klasičnog izlaznog vratila  kardan i prži , i  manji Vinković  može u mekšoj zemlji vrtit samo  ako su originalni noževi ot te freze za TV  naš Jozef ima takvu frezu neznam kako to njegov Vinko podnosi .

ide,mora jadnik,ko ga pita kako mu je hehe...šalim se.da istina da je velika freza,samo ja nemam toliko noževa,na ovoj slici gore ima 8 nosača noževa a ja ih imam 6,tako da je tomici ipak malo lakše  Laughing 
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Traktorski priključci - Page 5 Empty Re: Traktorski priključci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 13. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.