Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 34 / 44. Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 39 ... 44  Next

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 30.08.14 22:26

kuzma je napisao/la:Kolko ti stane drva na tu prikolicu?



Stane dva metra nesmijem vise jer su mi slabe gume na prikolici jos fabricke,lepo si ga sredio tomo je super Very Happy
@Tomo Vinkovic 420 tu sam tablicu nasao pored puta paje stavio Very Happy
Evo jos koja slika Smile Smile

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Tomislav-606

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Tomislav-548

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Tomislav-616


Zadnja promjena: fireman.peter; 01.09.14 13:59; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : uređivanje citata)
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Dubravac 30.08.14 22:43

Koja je ovo vrsta drveta bukva ili?
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 31.08.14 12:11

Ovo je bukva Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 01.09.14 8:28

Dubravac je napisao/la:Kuzma lijep traktorić , za moje poslove koje ja radim ja bih ove tegove zarotirao ove teže naprijed.

da, vidjet ću kako se ponaša po terenu pa lako odšarafim gumu i premjestim sve naprijed.

Igrao se malo sa paljenjem, makivao podloške i došao na samo jedan no nisam uspio dobiti poklapanje točkica na zamajcu i limu. kasni jedno 20 mm i nemogu pomanknut više. malo lakše pali no i dalje moram pomaknuti onaj leptirić da mi nebi užas crno dimio. vukao sam prikolicu sa 1.000 litara vode i dosta se mučio da izvuče u brijeg tu kilažu. prije dok je jače dimio išlo je puno lakše...

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 2w6dw0w

...tomek u akciji :-D

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 01.09.14 10:36

@Kuzma jesi li sa kompresorom farbo toma,cudi me da mu je to tesko vuci Evil or Very Mad
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 01.09.14 11:01

Jesam da.
Čuj, brijeg je zaista veliki i dugački ali dok je dimio u drugoj brzohodnoj je sa pola gasa lagano vukao i dok stisnuo gas bio je živahan, sad nije dimio ali nije ni primjetio da stisnuo gas. neznam da li je do bosh pumpe ili šta. više nemam mogućnosti uklanjanja podloška jer ostao na jednom.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 01.09.14 14:40

Stvarno si ga lepo ofarbo,neznam do cega bi moglo biti ovaj moj vuce ko lud a i tvoj i moj su iste snage Smile
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 01.09.14 14:49

darko123 je napisao/la:Stvarno si ga lepo ofarbo,neznam do cega bi moglo biti ovaj moj vuce ko lud a i tvoj i moj su iste snage Smile

morat ću do majstora, nekaj tu ne štima a ja očito nisam dovoljno spretan da to poštelam.
Imam i neki video ali nemogu uploadati video još...   youtu.be/JeoB_jMZdtM

pa jedino ovako...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 01.09.14 17:55

Ja bi utege pustijo kako je, teže pozadi jer je traktor pozadi prelagan. Istina da se pozadi nosi priključke pa je onda tamo opterečen ali opet ti priključki nisu neka velika težina. Po meni je više situacija da mu treba opterečenje pozadi. Ispred je motor čak puno preko kotača pa ga to dobro obtereti.
E sad kako kome odgovara. Ja sam pozadi stavijo čak duple utege ali istina je i to da mi je napred u zimi ralica pa to razdiže zadnji kraj pa mi ti utegi dobro dojdu.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 01.09.14 19:07

I meni malo jace dimi, ali vuce odlicno uzbrdo, bas me cudi da je tesko vukao. A zna mi se desiti kad idem prazan i zaslajdra da pocne malo da jace dimi, ali opet ode ko avion.

Da li ti ovo cvrlja nesto u motoru, isti zvuk kao sto kocnice skripe?


Zadnja promjena: fireman.peter; 02.09.14 19:48; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : spajanje postova)
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Dubravac 03.09.14 14:23

Taj kubik vode mu nebi trebao biti problem ni na najvećim uzbrdicama ako je sve uredu.                                                                       Kod mene je malo brežuljkast teren pa kad stavljam atomizer (prskalicu) meni nekad treba još 100 kg naprijed da miruje.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Admin 04.09.14 3:48

Pozdrav Kuzma

Da nešto nevalja moraju se točke poklapat pokušaj sa najtanjim podloškama 0,1mm  dodavat ili oduzimat . Zamašnjak vrtiš u desno u smjeru kazaljke na satu.


Kad več skidaš PVP trebalo bi u servis sa njome da se prekontrolira i ona i zamijene potrebni djelovi ako je potrebno to če oni znat te PVP su dosta izdržljive ali ima i ona svoj termin za servis , pogotovo ako je bio u takvom stanju kakvo si naveo , brizgaljka isto da se provjeri.

Kako smo naveli tupi rad motora, kasnije palenje, teže pali, dimi, kad je kasno palenje  smjesa u cilindru  nemože da izgori sva, več izgara i u auspuhu pa sijeva vatra na auspuh,( ponekad ovisi o regulatoru količine ubrizgavanja goriva onaj leptir gdje se gasi).

Na auspuh iskre  lete van   čak hoče i nestabilno,nemirno raditi.Kad je predubrizgavanje pravilno podešeno ( palenje-ranije-kasnije )  motor dobija kliktajuči zvuk i živahan,mekan odaziv na gas  a koji mora takav biti.

Filter zraka oprati sa nekim sredsvom za odmaščivanje nakupi se prašine,zemlje, uglavnom prljavštine  isprati posušiti .

Ventile prekontrolirati te  podesiti ako je potrebno, dok je motor hladan na potrebnu mjeru sa mjernim lističima.

Eto prema svojim mogučnostima .


Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Tocke-za-zamasnjaku-za-u

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Kretanje-u-desno

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 04.09.14 8:08

pozz..

nemam više mogućnosti oduzimanja. ostao sam na samo jednoj toj najtanjoj podlošci. Filter zraka je novi, nema ni sat vremena rada. Brizgaljku skinuo i odveo ju na servis - nastimali na 190.
Točka tri na zamajcu je nekih 1,5 cm od točke 1 kad kreće ubrizgavanje i nemogu ju više spustit. jedino ako nešt nije shebano u tim točkama pa se ne poklapaju po GMT jer neko drugacije okrenuo zamajac.

Neznam, nekakav je čudan zvuk. na čep za kontrolu ulja dosta baca i puše van. Morao bi pronaći nekog boshistu tu kod nas pa odvesti na servis.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 04.09.14 18:07

Pozdrav razmisljam da ugradim na svog tomu nozni gas pa me zanima dali je neko ugradjivao i ako ko ima koju sliku?
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Krumpironja 04.09.14 18:50

U pravilu bi trebalo čim ti traktor duže dimi jako crni dim stat i u nižu inače počne dimit van po iberlaufu i tako uništavaš motor,govorim iz iskustva spalio sam jednog ko sta imas ti Wink
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 04.09.14 21:31

Napravil sam ja taj gas i imam slike ali nisam kući da bi sad dao te slike pa se malo strpi za koji dan. 
Inače dogradnja je dosta jednostavna, ako znaš variti onda možeš napraviti sam.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 04.09.14 21:44

Krumpironja je napisao/la:U pravilu bi trebalo čim ti traktor duže dimi jako crni dim stat i u nižu inače počne dimit van po iberlaufu i tako uništavaš motor,govorim iz iskustva spalio sam jednog ko sta imas ti Wink

Tako ja radim ,ali mi je problem kad treban negdje izaci sa teretom, a dodam pun gas da izadje pocne dimiti sta onda?
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Dubravac 04.09.14 22:31

Dodavanjem punog gasa kod tome ne dobijate ništa može samo prolupat. Ako su ventili dobro naštelani i motor imalo ispravan najveću snagu ima na 2/3 gasa. Nije to automobil da ga šaltaš u pola uzbrdice nego ga na početku pripremiš i polako.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Admin 05.09.14 3:21

Pozdrav Kuzma

Pokušaj još na ovaj način PVP vadi van, skini poklopac ventila na glavi cilindra,  klip cilindra dovedi u takt za kompresiju 2 takt to češ znati tako da pratiš ventil dok okrečeš zamašnjak u smjeru rada motora u desnu stranu usisni ventil ima šešir večeg promjera ( fi ) dok ispušni ima šešir manjeg promjera usisni je na strani zračnog filtera ispušni na strani auspuha.

Okreči zamašnjak polako i prati usisni ventil kad se spusti dolje onda je otvoren okreči dalje dok se ne vrati gore tada je zatvoren prekini okretanje zamašnjaka  oba dva ventila usisni i ispušni  moraju biti gore jednako tako da se klackalica jedva dodiruje sa njima to je drugi takt ili takt za kompresiju.

Sada kad si klip doveo u takt za kompresiju vrati nazad PVP na svoje mjesto i one podloške vrati njih 5 a imaš ih 6 tako si naveo izostavi najdeblju,  i okreči zamašnjak dalje lagano i vidi u kojoj poziciji izlazi gorivo na cijev a u kojoj se poziciji zatvara to jest ne curi više na cijev. To okretanje zamašnjaka  ponovi  da se utvrdi dobro.

Prije svega toga provjeri si GMT tako da okrečeš zamašnjak i pratiš rad ventila,prati ispušni ventil kad se on spusti i vrati nazad počet če se spuštati usisni tu malo važi zamašnjakom ljevo-desno a ventili se naizmjence kreču gore dolje - vaga ventila-  da dobiš točnu poziciju da su jednako gore. Zabilježi olovkom tu poziciju na deklu i zamašnjaku i ponovi čitavi krug ponovo i provjeri dali se poklapa GMT da bi motor obavio cijeli ciklus treba mu dva kruga radilice .

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 36radniprocesdizelskogmo


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 05.09.14 7:49

Hvala Admin a i svima na savjetima. Probat ću još ovo kako si reko, no budići da se ovih dana sprema lijepo vrijeme morat će pričekati jer moram izvuć 20 -ak metara drva do ponedjeljka pa ću se onda igrat s tim. moram pažljivo pročitat ovo oko ventila jer ovak na prvu djeluje komplicirano ;-)

Pratim vas i javim se sa urađenim ;-)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 05.09.14 11:25

fireman.peter je napisao/la:Napravil sam ja taj gas i imam slike ali nisam kući da bi sad dao te slike pa se malo strpi za koji dan. 
Inače dogradnja je dosta jednostavna, ako znaš variti onda možeš napraviti sam.
Ocekujem slike znam variti Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 05.09.14 12:35

Ocekujem slike znam variti Very Happy [/quote]

Koliko ja znam, moras si prvo slozit kutiju di ces spojit rucni i nozni gas (ko na seriji 800) pa počni od tud - prvo to zvari ;-)


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 05.09.14 16:32

darko123 je napisao/la:
fireman.peter je napisao/la:Napravil sam ja taj gas i imam slike ali nisam kući da bi sad dao te slike pa se malo strpi za koji dan. 
Inače dogradnja je dosta jednostavna, ako znaš variti onda možeš napraviti sam.
Ocekujem slike znam variti Very Happy

Slike gasa sam ti stavil na forum ali u odgovarajuču temu: Dorade, inovacije...
Sva nadaljna rasprava na temu gasa vodi se u temi na linku iznad.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 07.09.14 11:36

Skoro sam izvlacio 539 sa 5m drva i lik je toliko upo da ga nisam mogao izvuci, jos sam ja bio na sodoru, pjesku i samo se ukopao tomo. Zakacio prvi put, potegnem i prekinem lanac.
Evo jedan video sto sam naisao, najjace je na kraju kad lik kaze "ovaj mali traktor bolji neg veliki"
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 10.09.14 13:41

Zahvaljujem svima na pomoći, rastavio pumpu - puknuti ventil (53 kn), elemnet pumpe poderan (53 kn) stavljene nove brtve sve ugurano nazad i odma kupio i novu brizgaljku (isto ova jeftinija iz Masive) i poigrao se. Pali bez problema na zub kako se kaže, još mi malo nemirno radi ne dimi uopće i čini mi se da ima više snage.
E sad bi još to trebalo malkice poštelat i bilo bi idealno.
Početak kad mi počne izlazit gorivo poklapa se s prvom točkom i traje do druge...
malo mi nekad znlo bacit dim iz početka te onako ostao bez gasa, sad toga više nema.

Sad bi trebalo još promijeniti semeringe te možda odmah i ležajeve na sredini jer mi baca ulje pogotovo kad uključim kardan. To ću pronjuškat na forumu možda je već netko pisao o tome kako i što. LP

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 34 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 34 / 44. Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 39 ... 44  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.