Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 18 / 44. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 31 ... 44  Next

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 16.03.14 10:30

tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by abarth 16.03.14 11:52

Odlično su ispale zadne lampe pa i ostalo je za pohvalu. Very Happy 
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 16.03.14 12:15

Hvala kolega na pohvali al me sad nešto brine.Kad idem na rikverc čuje se cviljenje iz prednjeg lijevog rukavca.Ne stalno.Samo ponekad pa neznam jel neki ležaj il bi moglo još nešto da bude
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by abarth 16.03.14 15:05

Ja bi podigo prednji kraj i probavo luftove,pa vrtit točak pa ak ima neki čudan zvuk kod ležaja ili u difu,da bi samo semering cvilio je teže verovatno.Nešto se mora pokazat makar neka razlika u zvuku kad vrtiš levog ili desnog.Tako od oka je težko definisat ali verovatno da je nešto oko ležaja.Malo smešno da pitam,dali je točak dobro zašrafan.
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by jozef.kc 16.03.14 15:36

pozdrav dečki  Very Happy 

tomo522 sve pohvale od mene,upicanio si ga za 5,skoro ko dvojnik od Peterovog.najvjerovatnije da ti ležaj cvili,nema što drugo,barem tako mislim...
Admin,gledam tvoju sliku poklopca motora,ni ti nemaš dekompresor,nego neki šraf,ako dobro vidim?
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 16.03.14 18:54

Admin
Vidim da se sprema Toma za sezonu, ventili na 0,20 oba dva. Vidim da se toma vadijo iz garaže pa se nadam da se štelalo onda kod hladnog motora jer inače nebi bilo dobro.

Tomo 522
Sad je sasvim nešto drugo naspram prije tako da te trebam pohvaliti. Uloženi trud se isplatijo  Smile .
Zaštita vozača mu dobro pristoji, prepravka mu nije nit malo potrebna, barem ne zbog izgleda. Čak su se radne lampe snašle na njemu  cheers 

Što se tiče rukavca več su ti rekli da ga podigni pa tako provjeri. Ima unutra više ležajeva, reduktor... Može biti bilo šta. Čudi me da škripi, to je ko da si bez ulja u menjaču?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 16.03.14 20:43

Hvala na pohvalama.Neću ništa prerađivat što se tiče zaštite jer i meni nekako tako odgovara.Što se tiče ovog mog probleme nije ni meni jasno jer to ne cvili stalno nit kad idem napred.Samo se čuje u hodu unazad i ne da stalno cvili nego samo na jednom djelu okretaja.Ulje sam danas pregledao i bilo je malo ispod minimuma pa sam ga nasuo do maksimuma i sutra idem opet orati pa ću vidjet dal će se čut.Ak bude dobro onda je zbog ulja mada nebi trebalo al neznam kako to izgleda unutra jer ovog još nisam otvarao.Gledao sam malo te priručnike pa vidim da ima više ležaja čak i igličasti pa sam pomisloo na njega al vidit će mo šta će sutra bit.E da dizao sam ga danas i vrtio kotače u oba smjera i ništa se nečuje baš ima lijep zvuk
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 16.03.14 21:04

Tu ti je par slika kad sam ja to šarafao pa ako su ti od neke pomoči...

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 20249679
Na toj sliki gore se vidi redosljed djelova. Kad si več spomenuo igličasti, on je u rukavcu pa se ne vidi na sliki. Taj igličasti se uklapa na vanjsku stranu zupčanika kojeg vidiš ljevo od rukavca. Taj zupčanik ima unutrašnje ozubljenje, u njega ide zubčanik pored rukavca na desnoj strani.

fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 17.03.14 12:52

Jozef nema dekompresora nema ni šerafa,jedini šeraf je čep za ulje i odušak motora istovremeno .Fireman.petar ventili na hladno 0.20 oba dva usis-ispuh, ima tu još posla oko motora ,ali drugom prilikom .

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Untitled1

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Untitled1
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 17.03.14 14:26

Sve ok Admine, vidim sve je išlo po PSu  Smile .
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 17.03.14 21:15

Jel se može izvadit poluosovina a da se rukavac neskida jer mislim da je otišao ležaj na poluosovini
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 18.03.14 13:46

Super Tomo!Nova slika avatara stoji,al straga luči stvarno su extra Wink 
Sa slike izgleda mi da ima ruke hidravlike jako duge.Jer ja sam naviknut na ove sa 826 i so mi to extra duge.No za neke radove dobro ,za neke loše.Lp i sretno radi sa njime.

A kod mene Tomo se ne makne sa garže osim,kad idem u šumu sčistit za snegolomom,tad si sa njim peljem alat i piče sa sobom.Onda odkačim prikolico i sa zajlom sakupljam satrane grane.A se ljutim,jer ima takvo ročno kočnico,ko da je nema i je ni ne upotrebivam-tako da ga trebam uvijek gasit i još toga nema hidrvo volana i kad siđem sa njega sam se nešto mrda i savija ko zmija.A u puno poslima mi pride jošuvijek prav.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 18.03.14 21:06

Da na slici zaista izgledaju duge poluge al nisu u stvarnosti preduge.
Ručnu sam takodje prepravio.Kod mene je sad izmedju nogu i super drži.Kad je povučeš tu i ostane
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 18.03.14 21:07

tomo522 je napisao/la:Jel se može izvadit poluosovina a da se rukavac neskida jer mislim da je otišao ležaj na poluosovini

Može se.

tomo522 je napisao/la:Da na slici zaista izgledaju duge poluge al nisu u stvarnosti preduge.
Ručnu sam takodje prepravio.Kod mene je sad izmedju nogu i super drži.Kad je povučeš tu i ostane

Jel ima koja slika da bi vidjeli kako to izgleda?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 18.03.14 21:30

Misliš na ručnu
sad sam pregledao slike i nemogu nać nijednu od tog posla a siguran sam da je imam.Ako je ne nađem slikat ću i postavit.
@Peter znači poluosovinu mogu izvuć van bez da skidam rukavac.I ja sam tak nekako mislio ak je otišo ležaj na poluosovini da bi izvukao samo nju i zamjenio ležaj pa vratio nazad al nisam siguran jer je malo drugačije neg na mom bivšem tomi.
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 18.03.14 21:51

Da, na ručnu kočnicu mislim, to me zanima.

Možeš izvuč poluosovinu. Vjerovatno mi ne treba govoriti postupak. Predpostavljam tako ali ako želiš mogu ti reči, nije mi problem.
Istina, malo je drugače naspram tvom bivšem TV522. Ovi 731 imaju bočni reduktor u rukavcu.
Malo si mi skeptičam pa eto pogledaj ovaj video pa se uvjeri. Na njemu je samo posledni dio posla prije treba još odviti prirubnicu...
Pored svega možeš raditi nježnije  Wink 



PS
...izašao je majku mu.  Very Happy najbolji dio videa.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 18.03.14 22:01

Hvala na videu prijatelju.Tako sam i mislio al nisam bio siguran pošto mi je prvi put.Učetvrtak budem rasklapao jer nemam vremena prije.Naravno ja ću uzet malo manji čekić heheee.Zezam se znam što si mi htio reć i u pravu si a ja ti i nisam baš nagal.Volim stvari rješavat polako
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 18.03.14 22:08

Sve ok. Čekič je dobar alat samo treba polako snjim. Sretno u poslovima.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 19.03.14 21:39

I upalio je kaj su ti motori dobri ,kaj je to mogao pokretati neka pumpa za vodu ili agregat za struju .





Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 2d8d645d901c-800x600

Tomo Vinković PE 18 prihvat priključaka prerađen u tri točke kopčanja slika sa neta iz RS.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 20.03.14 12:09

Ovi motori su stvarno neuništljivi, težko da če ikad napraviti boljeg.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 21.03.14 13:28

Pozdrav svima!

Videvši @Bagudinin video klip, setih se da je @Aco pravio nežniji alat za vađenje poluosovine... Very Happy 

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Radapcigerzapoluosovine
pozzz joe!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 21.03.14 15:28

U pravu si, ovo je bolji alat od hamera na videu  Smile , pogotovo nježniji. Nešto slično ja imam za vađenje lagera, umesto ove ploče ja imam kukicu sa kojom zakačim lager.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 21.03.14 15:38

Joekiki ,desna strana tog alata za vađenje poluosovine prišerafi se umjesto felge jel tako ,a ovaj teg u sredini klizi po toj polugi to jest udaraš s njim u lijevu  stranu do kraja tako da su udarci ravnomjerni za vađenje poluosovine neka vrsta redapcigera ali ručni rad ,takav sličan alat ali u malom promjeru sam vidio u  servisu Lombardini to im služi za vadit ležajeve koji su odslužili svoje .Taj alat za poluosovinu prvi put vidim  ako sam pogriješio ispravite me hvala.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by abarth 21.03.14 17:54

To je super alat i u avtomehaniki se puno upotrebljava za ležaje,poluosovine i slično u glavnom dobra stvar,samo mora imat što više rupa ili zareza da paše na što više razmaka ili izvedbi.
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 23.03.14 22:49

Danas sam  na selo išao mislio  sam oprati kompletnog Vinkovića,ali ništa vrijeme loše bilo puhalo padalo tako da ništa od tog posla za sada.Ali se radilo nešto drugo pošto su kočnice slabe skidale se pakne trebače nove,pitao sam u par trgovina za cijenu i za proizvođača  ali još ču ovdje pitat za  cijenu  i ostalo oni samo nitaju obloge nove gore http://www.comet-cro.com/ .Pošto nitko nezna debljinu obloga za PE 18 ponesao sam i tromble (doboše) da se odredi debljina kočione obloge . Još jedno pitanje ručna kočnica od kojeg auta  bi išlo na PE 18 stara je dobra ali onaj gumbič je ispao negdje i opruga također ostalo radi .

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Dsc012201

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Dsc012041

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Dsc012251

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Dsc012301

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Dsc012411

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Dsc012401

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Dsc012431

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Image0581

A ove lampe i žmigavce stavljamo kad sredimo kočnice i kad bu vremena .

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Image0271

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Image0251

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Image0261

Nečemo ga previše sređivati samo osnovno ono  što treba.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 18 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 18 / 44. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 31 ... 44  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.