Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 10 / 44. Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 27 ... 44  Next

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 13.02.14 12:39

fireman.peter je napisao/la:Daj molim te nabaci koju sliku jer me zanima kako izgleda zaštita od 800 na tom traktoru.
budem ti poslikao danas.Meni to dobro izgleda

@zbalija  ja neznam da se danas može nešto kupit i da je original bounce  bounce
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 13.02.14 17:54

Originala ima u Masivi i agro domu, za seriju 500.. makar je skuplji, mislim da se isplati..

Ja sam kemijal s kućištem od tome i sjedalom i naslonom od turca. Nisam imao izbora jer je davno palo drvo na sjedalo i svega ga iskrivilo..

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Dsc3064i

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Dsc3057d

Podesio sam ga slabije da skoro dotakne dno sjedala, tak da se dobije pristojna visina..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 13.02.14 20:21

@Markec u Masivi ima orginala?
Zval sam ih danas i čude se ko pura d...., vel da imaju sam unverzalne Turske.
Daj sluku tog orginala, ako nije problem

@tomo522 da se nabaviti sve orginal, samo treba volje,
a većinom je skuplje, pa mi uvjek uzmemo jeftiniju verziju


U češkoj se da nabaviti orginal u to sam siguran...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 13.02.14 23:58

Markec, jel tebi ta ralica od Gorenca? Tako mi izgleda pošto ima plavi cilindar i daska je crvena. Ali čudi me to da bi bila jer imate vi svoje proizvođače.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ssucur 14.02.14 9:39

Evo još dvije slikice sa starim proširivačima.
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 21483911
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 21483912
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 14.02.14 14:32

Heh-ali kakvog silovanja ovo virojatno ne dozvoljava.Tad trebaš kotače gurnoti potpuno prema dobošama inače ...
No ali mali ti je to traktor i treba raditi sa njime što se može i što je dozvoleno.Ali ako bi ja izrađivao ove traktore,sigurno barem malo bi te osovine pojačao. Wink 
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 14.02.14 21:21

Tenutno najviše slično orgnilnom sjedlo što sam uspio nači je ovo:

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 O0g1


Što velite?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 14.02.14 21:24

Izgled mu nije loš, meni se dopada ovako na prvu. Jel ima federe pa da se malo poštela na težinu? Koja mu je cijena?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 14.02.14 21:33

Pozdrav!

Već je dvije godine od kad sam na 'onom' forumu, tako da bi informacija o original sjedalu za tomu bila već stara.. Mislim da je u Agro domu bila slika original sjedala (pitanje je jeli je tako u stvarnosti) i čovjek je preko telefona tvrdio da je, makar nikad nisam bio tamo. Cijena je bila nekakvih 60 eura. Tada puno, sada mi se čini ok za original, naspram turaca..

Zbalija, ovo sjedalo je sasvim u redu ako paše na nosače i po visini, samo je pitanje kikirikija..
Čak bih razmislio tapecirati staro, jer je kvaliteta ovih modernih vrlo upitna..

Ralica jest Gorencova, kupljena rabljena za 400 eura i malo dotjerana.

Danas se planiralo udariti po servu, ali me umor savladao. Ipak je vikend fraj, pa tko zna..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 14.02.14 21:47

E onda sam bio u pravu, jeste od Gorenca  Very Happy Sad me zanima priključak na cilindar. Vidim da je kod tebe ravan što znači drugačiji nego kod mene. Zanima me kakav je kod tebe priključak, koje veličine jer smatram da je kod mog cilindra premali pa da mi usporava protok. Poželjna je koja slika priključka, bio bi ti zahvalan zanju. Još bi te zamolil da mi izmjeriš barem vanjski promjer tog priključka koji je privaren na cilindar pa da malo usporedim sa mojim. Klipnjača cilindra (cilindar je plužer) je dosta velikog promjera pa se polako puni i tako bi trebal biti veči protok da bi mogal brzo raditi. Kako tebi radi, diže i spušta, polako ili brzo?

Ako budeš za vikend radijo na servu pokušaj malo dokumentirati, samo ako imaš volju.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 14.02.14 21:50

fireman.peter je napisao/la:Izgled mu nije loš, meni se dopada ovako na prvu. Jel ima federe pa da se malo poštela na težinu? Koja mu je cijena?

Na netu je jako teško nači kataloge sa sjedalim, to je što je najbolje slično što sam našao,
i što je najbitnije nije Kina, ni Turska,već je Talijanske prozvodnje je.
Upravo tako ima sve što ima onaj orginalni, ima i ova; dakle ovjse sa amortizerom i dva federa, sa regulacijom težine od 50 do 120 kg.

@markec
Baš budem nazvao Agro dom u ponedjeljak da čujem što će reći, samo da nije turčin orginaln za Primu Sad

Što se tiće nosača sumljm da neće trebati bušti rupu u ploči ili napraviti među ploču, inače takvo se ugrađuje na
Same, Goldoni  i sl. traktor, tako barem piše u katalogu.

Ja bi do pretapicirati staro, ali je amortizer i vodilice u banani,
tako a se ne isplati..

Nažalost sjedlo je dostupno zasad samo u Slo, u Hr nisam našao zastupnika,
sjedlo posjeduje i homologaciju, a kad saznam cjenu javim

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 14.02.14 22:01

E pa po izgledu mi je baš od Same traktora, nekad su takve ugrađivali na delfino, barem ova školjka je takva a federi i to su druga priča. Meni se baš dopada izgled. Samo za tomu nesmije biti previsok. Ja sam moga rezal i snizil pa da sam dobil neki pristojan način sjednja. Još sam izboljšal tu ergonomiju kad sam napravil novi volan koji je nakrenut prema vozaču i malo visočije stoji. Prije tih izboljšanja je ergonomija na tomi bila u totalno u banani, sad sjedim kako treba.

Sjedalo mu mora stati niže od volana inače ne valja. A nekad vidiš volan ravno sa sjedalom i zna se šta je onda, šofer je iskrivljen.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 18328637
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 14.02.14 22:09

Razlika u ukupnoj visini tominog i ovog je 10 mm viši ,i širi za 10 mm,
u odnosu na tomin, mislim da je to zanemarivo.
Meni se isto dopada, jer je izgledom najviše sličan orginalu
(jedina razlika je što ovaj ima jednu rupu za ocjeđivanje vode, dok tomin ima 3,
druge razlike nisam uspio naći),
ovjes je također isti, a ne ona sjedla koje su pod kraj prozvodnje montirali u na tt826,
gdje je se sjedi na gumi, nema nikakvog ovjesa.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 14.02.14 22:16

Tih 10mm možeš zanemariti, nije to ništa.
Istina što kažeš, oni iz 86 godine uopšte nisu imali federa nego su bili samo na gumi.
To ti je ovaj na ljevom traktoru pored moga.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 17894406

PS
Ako je sjedalo ravno sa volanom onda se može malo pomoči da se naštela na mekše pa da kad sjedneš ide toliko niže, normalno samo ako sjedalo omogučava tu regulaciju.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 14.02.14 22:24

ako se nevaram, Tomo je imo 3 vrste sjedala,
ovo kavo je na tvome i mojem tomi mislim da je bila top ponuda i najudobnije
sa ovjesom za regulaciju

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 14.02.14 22:29

Ovo moje neznam ako je bilo ikad original. 731 bi mislim u originalu moral imat isti ko 730 neku školjku a feder je kao ono flah željezo ukrivljeno pa da to malo amortizira. Jel kod tebe isto takvo?

Tu se vidi kakvo ja imam

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 21480503
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 14.02.14 22:32

koliko ja znam teči je bio sličan ovom prvom (koji je na 420 na slici), dakle bez ovjesa,
ali ima još naslonjače za ruke

petre školjka metlan na feder plati je bil samo na prvim serijam,
ovo tvoje je orginalno, samo je pretapicirano

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by abarth 14.02.14 22:39

Na mome je ovakav,ima federe i amortizer pa i punjenje sa penom je dosta debelo tak da je barem koliko sam jih ja video na TVeima najbolji među originalnima.Jedino fale mi origi nasloni za ruke a i to če se jednom nač.Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 <a href=Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 23072012064 how to take a screenshot on a pc" />
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 14.02.14 22:53

Moj ovaj na sliki nije ništa pretapeciran. On je od takve pjene napravljen pa nema ništa preko toga. Inače ima amortizer i dva federa. Normalno, to sam ja veš nešto prepravijo izboljšao da je to prilagođeno po meni  Wink 
Inače ovakve sam video i na AGT, na nekim starijima.

Abarth
Šta ti je ona druga ručna pored originalne?

Nekad sam razmišljao da si zavarim jednu cjev na kraju ručne, kako imaš ti na seriji 800 samo prema vanjskoj strani. Da bi si olakšal malo posao ali najviše si olakšaš ako stisneš nogom pedalu od kočnice pa onda radiš sa ručnom.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 15.02.14 0:49

Traktorska sjedala razna dali bi od toga kaj bilo za Vinkovića.

http://www.parttis.com/katalog/index.php?cPath=24_228&osCsid=b8dc84ea41b2cce0df0b3f2579253a0c
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 15.02.14 7:51

Oni sa mehanizmon su jako visoki osim jednoga koji izgleda da uopšte nema federa a to baš nije...

A dobro, ima se tu mogučnost promjenit samo blazinu sa školjkom za 45€ ako nekome samo to treba. Mehanizam ostaje od starog sjedala.
Inače mene nije ubedijo ni jedan.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Priključak ralice

Postaj by Gost 15.02.14 11:54

Peter,

Crijevo je oznake 5/16''. Na cilindru je metalni dio crijeva (spojnica) vanjskog promjera 10mm. Ostalo vjerujem da nije bitno..

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Fmpi
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Tb99

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 15.02.14 18:19

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 8mzqTema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 8mzqTema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 0r8v


Bok dečki evo ja sam danas mali prošetao svog tomeka.Išli smo malo na pčelinjak ,očistiti teren pokrčiti što je snjeg polomio i sl. Dan predivan nemožeš vjerovat. Vidio sam da ste pisali o proširivačima evo na ovoj zadnjoj slici jeposlikan kakve ja imam, neznam jel to org ali ti su na njemu od kad ga imam.Kod mene je vanjska širina 110 cm.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 15.02.14 21:13

Hehehe moja gledala sliko od posta  Perota in onda pitala,dali postoji šumarski tomo,jer je ovdje na sliki hehehe!

Moj Tv je godina izrade 78 i ima feder-oprugo u sjedalu i jeste bil omi previsoko.Potpuno popustio feder,da kad sednem ,do kraja dole zapadnem i ona mi je super.Što bi bilo više bilo bi previše.Moj je još uvijek original,ali pretapeciran je več odavno.I malo mu savio pločo spodaj,jer mi okretač sjena došao do nejga i ga gurno naprijed.No malo je savijen,da uskoro ne vidiš.

Ima prav Pero-da ne napraviš tako je kad bi vozio težak motor od 1000 kubika.hehe.To se vidi več i na sliki reklamni od tvornice,kad vozi tv neka djevojka.Maš so smešni,kako so to mislili,da češ dugo tak ovozit,da mi ovog Pe -18 ni niko ne uspominja.Ovaj bilo je još opasan na volanu hehe.

BREŽA-zašto imaš tako visoko prikolico?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 15.02.14 22:03

Markec je napisao/la:Peter,

Crijevo je oznake 5/16''. Na cilindru je metalni dio crijeva (spojnica) vanjskog promjera 10mm. Ostalo vjerujem da nije bitno..

Hvala na slikama i mjerama. Budem ja malo pomjeril i usporedil. Samo mi još reci, koliko ti brzo diže i ispušta dasku. Sporije nego pozadi jeli?

Brežan1
Ovi su tvoji proširivači opet nešto novo za nas. Malo se loše vidi na sliki ali čini mi se da drugačiji od običajnih.

reider 1 je napisao/la:Hehehe moja gledala sliko od posta  Perota in onda pitala,dali postoji šumarski tomo,jer je ovdje na sliki hehehe!

Hehe  Very Happy reci ti tvoji da je on šumski kad je u šumi. Ali tad dobije ovu zaštitu na svoj nos  Very Happy i ako treba još lance.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 18301736

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 18410716
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 10 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 10 / 44. Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 27 ... 44  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.