Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 6 / 44. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 25 ... 44  Next

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Krumpironja 30.01.14 19:04

hahaha ubi ce te zena hehe vidim ja ide to tebi  lol! 
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 30.01.14 19:30

a čuješ kako je opasna heh.šteta,da ima tako loš telefon-vjerovao,sam ,da če bit snimak super,ali ... Mad Mad 
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 30.01.14 20:01

Danas se tomica malo provozao.Susjed nije mogao upalit auto pa sam ga išao vuć sa tomom.Auto je težak 1400 kg. al ga tomo vozi uz brijeg petom nije ni osjetio.Uopće nije nimalo promjenio zvuk niti je dimio tako da je taj test prošao.Malo mi dimi kad radi na leru i neka neradi jednoliko pa se ujednači pa opet nejednako.Ali rješit ću ja to nebude on tako radio.Nije lijepo za uho heheee
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 30.01.14 20:20

Drago mi je čuti to vidiš da je sve ok ,taj nejednak rad pojačavanja i smanjivanja gasa u leru, dok stoji tako nekad i meni dok je hladan, i hoče se ugasit pa si sam dodaje gas i radi ,kaže majstor da to tako mora biti,e sad da vidimo što kažu naši mehaničari forumaši dali je to u redu ili nije .
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 30.01.14 20:21

Tv-v akciji na prolječe 2013 ravnanje njive sa isto ralico,sa kojo guram snjeg.Al na njo stavljen je uteg 125 kg.
No kad sam dokončal zakleo se,da sa tim traktorom tog posla više neču opravljati.A ralica bila je od zime pored zakačena i ne dalo mi se prekopčavati na kojeg drugog.
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Dsc00192
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Dsc00188
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 31.01.14 15:23

Taj neravnomjerni rad motora, tak i meni radi jednu minutu dok je hladan onda je u redu.
Pomaže da mu digneš ler gas sa vijkom na neku višu razinu. Ne treba pretjerivati, toliko podigneš da je još nekako normalno. Probajte to jer to pomaže.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Krumpironja 31.01.14 17:36

A to i meni moj radi dok je hladan onda ga digem malo iznad minimuma dok se na zagrije i onda poslje radi kako treba
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 31.01.14 18:36

Vjerojatno treba poštelati ler gas, tj. dići ga mrvicu. Sličnu situaciju sam imao na kosilici. Radilo se o premalom dotoku goriva u cilindar, pa se sama izregulira u normalni rad i onda se ciklus ponavlja..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 31.01.14 18:42

Krompironja za koji traktor to praviš?3 klipac,da se ti zaganja na početku kad je hladan??uskoro nemoguče,jer ima taj traktor dosta dignjene okretaje,zbog potrebnog rada hidro volana.Ili je ko nešto mrdao tamo...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 31.01.14 22:09

To je sve u redu ,dok je hladan tako radi tako mora biti ,kad se ugrije malo motor to nestaje, pitao danas majstora ima neki( elevator) ako sam ga dobro skužio koji dodaje gorivo automatski kada se želi ugasiti i zato se gas povečava sam .To imaju male Tomice i veči 730,731,732 za Primu zaboravio pitat ili povečat za mrvicu gas na polugi gasa dok se ne ugrije motor. Cool
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Krumpironja 31.01.14 23:13

reider 1 je napisao/la:Krompironja za koji traktor to praviš?3 klipac,da se ti zaganja  na početku kad je hladan??uskoro nemoguče,jer ima taj traktor dosta dignjene okretaje,zbog potrebnog rada hidro volana.Ili je ko nešto mrdao tamo...

A isto kad je hladan gubi okretaje cak ako ga npr palim na min nece ni upalt od prve on upali pa se zagasi zato ga palim na gasu barem sad dok je hladno i onda ga pustim minut dva da se ugrije i poslje ima minimum ko urica

A na 522 mi je to radilo stalno jer je bos pumpa bila u kurcu
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty traktori tomo vinković bjelovar

Postaj by Gost 01.02.14 13:16

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Ry9g[img:8074]http://imaTema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Wjxogeshack.us/scaled/thumb/845/9hb6.jpg[/img:8074] Bok evo moje skalamerije PE-18 star je 42 godine i rinta, malo je spor ali radi posao. Razmišljam malo trebao bi ga pomladiti-modernizirati,maltretira me kad stisnem kuplung sve stane ,traktor ,kardan, hidraullik i onda je problem ako nisi digao priključak na vrijeme, a nege si na bregu ili u tijesnom , ista stvar u rikverc, niš ne dela.Moral bi nekak pumpu deti napred na motor tak da je hid stalno u radu, sklepati nekakvu ralicu. rado bi ga koristil i za standard priključke cikular, rasipač,mlin za žito , ali mmi treba inverzija, pa bi pitao zna li tko gdje se može nabaviti inverzija i po kokoj cijeni sa ukapčalicom tako da se može isključiti kardan direktno na njoj,vidio sam takvu tu na forumu među slikama.Neznam zašto su dijelovi skupi ko da su od zlata. pa zato primam sve prijedloge , savjete i inovacije .toliko za sada pozdrav.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 01.02.14 15:21

PE 18 od 76te godine več imaju rezervar napred ispred motora. U rezervaru je pumpa i razvodnik, sve u komadu. Tako imaju i TV- 418 koji je onda došao prvi u seriji 400.

Inverziju takvu sa lerom nisam nikad video osim tu na forumu pa mislim da budeš teško negde našao za kupiti. Možda tu polovnu na oglasu što je bila ali neznam ako još ima.
Te inverzije koštaju ko od zlata, uglavnom sve, bilo koja da je.

fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ssucur 01.02.14 15:26

Ova je bila 70€ sa priklopom za prikolicu.
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 20943070
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by VALTER 521 01.02.14 15:57

reider 1 je napisao/la:Tv-v akciji na prolječe 2013 ravnanje njive sa isto ralico,sa kojo guram snjeg.Al na njo stavljen je uteg 125 kg.
No kad sam dokončal zakleo se,da  sa tim traktorom tog posla više neču opravljati.A ralica bila je od zime pored zakačena i ne dalo mi se prekopčavati na kojeg drugog.
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Dsc00192
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Dsc00188
Raider 1 jeli si tako dobar pa ,da nama objasniš zašto nečeš više da radiš to sa ovom traktorom?Dali Toma nije dovolno snažan ili mnogo trpi......???Pozdrav
VALTER 521
VALTER 521
član
član

Broj postova : 31
Join date : 12.01.2014

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 01.02.14 17:34

Brežan-najbolje da kupiš drugi traktor ili ne.Bit če lakše,jer drugi če to imati sve večodavno orgianl sređeno.

Ma nije tako skupo momčad-Odi kupiti nešto od djelova za MF!

Cukor svaka ti čast,ti uvijek negdje povoljno prođeš-imaš dar boga! sunny 

Walter taj tv jednostavno je preloš.Znaš orano bilo na jesen sa 12"visoki klirens plugom i brazde nisu se raspale kroz zimo nimalo i propadao je među brazde,pušio,drmao sa volanom,uskoro me ustvarijo invalida.Prvo to radio otac ali prolazio 3 puta kroz njivo i pustijo ga na travi i beži.....Trebao bi imati barem širše kotače,ako ne večje.
Sve izpod 20"je za taj rad premalo,ako je dosta za raditi.Mali kotač propada.
Ali za čiščenje dvorišta taj tv sa ovu desku bez utega nanjoj je bomba jer je okretan.

Krompi dal nije nešto narobe sa grijano svečko??Taj motor treba da na -10 prasne u start gasu bes zaganjanja ili kakvog gašenja nakon prvog starta ako govorimo o tom 3 klipcu!.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty RAIDER 1

Postaj by VALTER 521 01.02.14 19:03

Znači ovako"off-road rodeo" Sad mi sve jasno.Tomica radi sve one stvari,kao i oni malo veči traktori! Tomo je zakon!!! bounce
VALTER 521
VALTER 521
član
član

Broj postova : 31
Join date : 12.01.2014

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 01.02.14 19:28

Točno tako -rodeo.Na kraju nisam znao koj je više n*****o ja ili TV.Žao mi je bilo za obadvije.
Ako nema drugog i on to može napraviti tako je.A ak oimaš samo ovo njivo,koja je na sliki i taj Tv je dobar i dovoljan.
Ovo njivo taj TV orao je prve godine svog života daljne godine 79 na prolječe.Sa plugom okretačem 10"Batuje.
Moj otac koji orao je prvi sa njim i prviput inače sa traktorima kaže još sada,da je ovo njivo okrenuo u 4 sata cheers Ali to je bilo samo prve godine,kad zemlja prije bila orana od krava.Poslije svake godine bilo je više užasno.Ove godine na kraju umjesto TV-ja orao je njivo komšija sa 504 Štore.A djed mu nadrmao toliko stajnjaka,da i on nija išao nikamo i zaštopalo mu blatobrane,tako da jih je trebao skinuti i izvaditi đubre-boga mi...

Poslje toga zamjenjio ga TV 826,a nije taj orao dugo,jer je savio plug i oranje sa TVjima prestalo se i sve kaže da neče se to ponoviti.Previše sam stradao.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ssucur 02.02.14 16:19

Nekak tak. Rolling Eyes 
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Oile
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Tomo-vinkovic-731
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 02.02.14 17:24

Brežan1 i ja imam takav model traktora ,no sa vremenom i ispraksiraš se u delu ,kod oranja u hodu prije samog kraja podižem plug da ne gubim vrijeme izbaci iz brzine da pustim kvačilo da mogu dignut plug ,jednostavno sam uhvatio  ritam, imaš mogučnost prebacit napred na remenicu pumpu da ti stalno dela hidraulika.

Za inverziju ču se raspitat, i to za  ovu baš s tom polugom koja je na forumu, imam nekog tko ide u Italiju skoro pa svakodnevno ,pa kažem možda,možda bi tamo bilo povoljnije .
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 03.02.14 14:38

Ma da treba malo poraditi ,ok hvala

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 03.02.14 19:29

Brežan1 ova inverzija u SLO dođe sa dva izlaza 220.eura a sa jednim izlazom 200.eura ,samo informativno na znanje ,i samo takve rade.

http://www.bohinec.si/Izdelki/Inverzija/Inverzija.html

Ovo gore ti je link firme koja radi te inverzije. (tražimo dalje).

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by batek 03.02.14 20:28

brežan 1

ovo pogledaj

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 15414478

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 20368935

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Tomo-vinkovic-pe-18-slika-20737999
batek
batek
član
član

Broj postova : 41
Join date : 14.01.2014

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 03.02.14 21:10

Pošto smo pričali o hidrauliki na PE-18 i o preradi, mislim da je Batek htijo pokazat slike kako izgleda onaj način izrade hidraulike koja ima rezervar, pumpu i razvodnik sve u jednom, sve to stoji ispred motora. Na donjoj sliki je PE-18 koji to več ima napravljeno.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 04.02.14 18:57

Da da kužim, hvala na slikama , ona prva je interesantna ,položaj ručki ,puno ih ima ,mnogo funkcija. Bum nšto izmislil.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 44. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 25 ... 44  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.