Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 19 / 44. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 31 ... 44  Next

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 23.03.14 23:15

Što se kočnica tiče, neki podlože lim oko osovine koja se okreče i širi pakne pa tako onda opet ide neko vreme dalje. Ali moja preporuka ti je da napraviš kako si več sam započeo.

Ručka od kočnice mi izgleda ko od fiče ali nemogu to tvrditi. Ako imaš prilike da se uvjeriš onda pogledaj kod fiče.

Kažeš da ga nešete puno sređivati, ono osnovno. U pravu si,to ti je to, da mu radi ono što ima, da je ispravan. 
Ostalo sređivanje dalje je onda samo ako se ima volje i veselje do toga pa da traktor doteraš da izgleda obnovljen, uređen. A to nije neophodno, najbitnije je da je ispravan.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 24.03.14 0:08

Bili su več limiči gore,stavit ču nove pakne nisam mogao podesit da jednako zablokiraju kotači i obloge su loše ,ovo nije veliki trošak a od životne važnosti je , kočnice moraju da rade kako treba  . Za ručnu neznam nema ni fiče više budem još pogledao po auto otpadima a ako nema dobra je i ova nema opruge i onog gumbiča na vrhu ručice astalo radi za pet malo prstima pomognem da uhvati i drži .Tako je za ostalo  sređivanje treba da volje ,vremena, novaca  ,a i vozim ga po oranici, blatu,šumi,livada,trava visoka,korov tako da ............ pozz..
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by serafian 25.03.14 12:56

sad sam vido koliko je tvoj tomica uzak... ja sam svog kupio prije godinu dana i bio je proširen... dodano mu je na svaku stranu 5 cm... ali stvarno izgleda puno šire od tvog...
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 25.03.14 17:47

Standarne širine tvorničke 1055 mm je moj Vinković PE 18 ,vjerujem da mu to proširenje koje imaš  puno znači u stabilnosti pisali smo nešto o tome u prošlim postovima ,može biti širok do 120 cm  samo mora imati one originalne proširivače od Pasqualija a koje je koristio i Vinković u početnim modelima mislim samo na PE 18 .Kad budeš imao prilike da nam poslikaš i postaš slike tih dodatnih proširivača ,kakav  ti je na volanu sa tim proširivačima i kakve sve radove radiš sa Vinkovćem jer ima tu nekih i štetnih posljedica kod novijih modela.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 25.03.14 21:04

Pošto nisam mogao naći novo orginalno sjedalo Ili
zamjesko koje nebi bilo previsnoko tj. U visini sa upravljačem krenu u reparaturu staroga.
Rađeno je sljedeće:
- pjeskarenje kompletnog metalnog djela
- izrada novih rolki
- promjena amortizera, i ublaživača
- bojanje
- i naposljetku tapiciranjei
- izrada nosača trokuta

Nažalost nisam kompletan postupak slikao, samo finalni rezultar:


Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Aklu2bxpfq2rc15sg68w



Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Bn41e26du5jh5ne2yyqx

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Kyfq6fsff080yqwsp39

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Sf8gsme99cpl17hf8hc2

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 S4deg8ppxbipcsh4ai0e


Zadnja promjena: fireman.peter; 26.03.14 21:53; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : popravak formata slike koji bi trebal biti 800x600)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 26.03.14 21:57

Pozdrav Zbalija!
Sjedalo sređeno u nulu sad opet ima da služi 35godina  Very Happy. Sve pohvale.
Ako budeš imao volje daj mi uslikaj ovu tvoju kuku i bolcnu pošto vidim da je nešto posebna.

PS
Vidim da imaš još dva oldija. Mislim na Fiču i APNa.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 26.03.14 22:32

Zbalija sjedalo je za pet sređeno to če sad potrajati dugo pohvala.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 26.03.14 23:32

tomo522 je napisao/la:Jel se može izvadit poluosovina a da se rukavac neskida jer mislim da je otišao ležaj na poluosovini
Ne na poluosovini već zupčaniku redukcije, volio bih da griješim

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by serafian 27.03.14 10:05

budem posliko... nego, jel se daju utezi postaviti s unutarnje strane kotača? ovi normalni kakve ima admin recimo....
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 27.03.14 18:00

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 21583938
Evo pronađena stara slika od mletja jabuka za sok.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 27.03.14 21:42

Serafian pozdrav,mogu se utezi stavit sa unutarnje strane član Batek je tako napravio i Moderator fireman.peter,samo onda ide drugi ventil pričekaj malo da se netko od njih javi oni to najbolje znaju.Raider1 bravo ovo još nisam vidio da melješ jabuke traktorom pohvalno pozz..

Danas stigle pakne, nalijepljene kočione obloge i opruge (federe) sam dao raditi nove http://www.opruge-dugic.hr/ stare opruge več su jako hrđave i nisu sve iste bile sad kad bude vremena montiranje,također imao jedno srce lamele Ruen koji stoji duže vrijeme a ispravno je pa usput i to dao nanitati sve zajedno 250,00.kuna opruge 60,00.kuna sad namontirati probati i dati ocjenu kvaliteti .

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 41

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 21

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 71

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Image20051

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Image0021

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Image0011
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 28.03.14 20:51

Admin meljem jabuka tako zbog toga,jer nikad ne nađem vreemna,da bi namontirao motor na struju na taj stroj.I tako nema druge,kao da uzmem TV.Nikad se ne sjetim,da bi trebal to napravit,osim kad bi i trebal mleti.A tada je i prekasno.
Čini mi se ,da ne treba velike snage za to mletje.Mogao bi to raditi sa bilokakvim malenim motorčičem.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 28.03.14 23:01

Pozdrav svima,
ja sam iz Makedoniji imam Tomo vinkovich 420m, sa španjolskim MWM motor sa 98mm klipom problema je u tome što ja ne mogu pronaći novi klip, pa me interesuje savjet gdje mogu da pronacem ako netko zna molim vas pisite pozdrav svima

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 29.03.14 1:02

Raider sve si to dobro napisao vremena nema ,pa se zato snalazimo svakako i improviziramo no sve je to pet radi posao kako treba sa lakočom  snašao si se izvrsno   ,motor možeš i manji stavit istina ni treba velike moći za jabuke mleti

Pozdrav Oli_Aleksov iz kojeg mjesta nam dolaziš iz Makedonije ,a za klip čemo pitati ako nema za kupiti u trgovini da se napraviti novi klip postoji  specijalna  kovinotokarska radiona  za izradu klipova,karika i obradu motora u Zagrebu Maksimirska ulica 62. tel: 01 231 2708 nema web adresu vlasnik je Vladimir Krog dip.ing ima reference na netu: INA,Končar,Brodoremont, Đuro Đaković i imaju  još dvije radione  za koje znam http://www.ljubic.hr/  također drži dijelove za poljoprivredne strojeve od klipova,karika za LDA motore Acme motore i http://www.sporcic.hr/ No to možemo tek u ponedljeljak radnim danom pozz..
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 29.03.14 7:48

Admin
Dobra cjena za pakne i lamelu  Smile 
Gledam pakne i dromel pa se nadam da če biti dovoljno prostora da se sastavi. Ne kažem da se neče uspjeti ali ovako na sliki izgleda dosta na knap.

Rider
Dobro si se snašao  Very Happy .

Serafian
Male utege od 25 kila stavijo sam u felge od 731 koje su malo šire od onih koje su na malim Tomicama.  Utegi idu preko ventila pa je potrebno onda to prepraviti da se može pumpati. Slike če više pokazati.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 19211243

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 19211244

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 19211245

Link do ostalih slika

E sad Batek je utege okrenuo kontra. On je to montirao u uže felge od TV 418.
Tu su njegove slike, nadam se da mi ne zamjeri pošto sam si jih isposudil.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 15278731

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 15278735

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 15278737

Link do ostalih slika
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 29.03.14 21:05

Admin puno hvala čekacu za više informacija u ponedjeljak, ili da ja sam nazvem Vladimir Krog pa da vidim sta ima da kaze hvalaa puno jos jednom  Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 30.03.14 1:23

Pozdrav Oli_Aleksov ,kako hočeš meni je sve jedno ti ili ja  ne predstavlja mi to problem nikakav ,u ponedljeljak ču prolaziti tom ulicom pa usput stanem i pitam.

Fireman.peter nosio sam tromble (doboše) da može odredit debljinu kočione obloge tako da nebi smjelo biti problema  ,jer nisam znao debljinu a i čuo sam od trgovaca da ima više vrsta debljina ,e sada što li je  ,vidjet čemo danas pa javim ishod kakav je bio  i debljinu kočione obloge za Tomo Vinković PE.18 a cijena je zaista povoljna pakne i lamela 250,00. kuna a kvaliteta svi hvale .


Zadnja promjena: Admin; 31.03.14 21:28; ukupno mijenjano 1 put.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 30.03.14 20:32

Admin ako vec prolazis tom ulicom stani i pitaj dali se moze kupiti ili napraviti klip znaci radi se o tomo vinkovic 420 m, motor je MWM Diter d 992, ako vec moze koliko ce kostati to, pa ces mi pisati sta je bilo sutra, Inače živim u malom gradu Vinica u Istočna Makedonija, i jos ovo dali vec znas dimenzije klipa ili da ti posaljem slike kako izgleda i da izmerim dimenzije
pozdrav i hvala puno
Oli_Aleksov

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 31.03.14 21:23

Fireman.peter bio si u pravu ,trombla nije išla gore predebela obloga morao sam pobrusiti brusnim papirom ,obloga za TV serije 400-500 je pet milimetara a PE 18   tri i pol milimetara tu negdje nisam mjerio zaboravio sam jer je bila žurba montiranja i proba  ,a da nisam im i tromble donesao nebi čovjek rekao ni riječi a ovako ......... no što je tu je jeftino je i to je pohvalno komplet 120,00. kuna ja imam aluminijske pakne tih više nema u trgovinama a gledao sam i druge od TV ništa posebno vrlo jednostavno  ,takve  aluminijske pakne koristi Labinova pogonska prikolica za MTK 14 KS  iste su ko na PE 18 ,samo cijena im je 1,280,00. kuna da toliko komplet po jednoj pakni 320,00.kuna a kod TV 400-500 oko 200,00. kuna par pakni eto razlike isplatilo se brusiti itekako višak.

Inače sve lijepo napravljeno izuzev debljine obloge a vjerujem da to majstor nije znao. Zašto Labin ne radi pakne od metala,kovine,jer je jednostavno ko za ostale TV bilo bi jeftinije jer ovo je preskupo 1,280,00. kuna i tako su to prekopirali od Pasquali .

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Dsc014051

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Dsc014071

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Dsc014041

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Dsc014081

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Dsc014221

Lamela je super napravljena i jeftina .

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Dsc014251
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 01.04.14 21:39

Da da, cjena ti je super, kako sam več rekao, dobro si prošao. To ako si morao malo skinuti materiala, to češ preživjeti lakše nego to ako bi te udarili po novčaniku  Very Happy tako da sve ok.
Bude sad proba i rezultati bi trebali biti dobri. Izvini što ti nisam več prije dao jedan savjet oko štelanja ali vjerovatno ga več znaš pa nek to bude za one koje neznaju. 
Ja traktor postavim u laganu uzbrdicu pa se onda puštam u rikverc i kočim. Onda ako ti jedan kotač koči bolje od drugog te se onda traktor zaokrene u jednu stranu. Onda to izreguliraš- poštelaš tako da se on viče ne zaokreče u stranu nego samo koči i stoji ispravno. Kad to postigneš kočnice su dobro poštelane.

Što se lamele tiče, možda znaš njezinu debeljinu? Ona je nekih 8mm debela ako se dobro sječam.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 04.04.14 2:51

Inverzije smjera vrtnje.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 D12b3ede5841f26129527060

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 4658993883

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 2e8f02d47e608cfdee472eed

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 04.04.14 7:46

Gde si iskopao ovu inverziju? Jel ima cjena ili još koji podatak o toj inverzili?
Ova je izražena strojno, kučište nije ljevano. Mogli su ovaj štuc za kardan napraviti malo krači inače ostalo mi izgleda ok.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 04.04.14 21:00

Da i meni se sviđa al i trebala bi mi jedna ovakva
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 04.04.14 21:40

Tomo,dal je na prijašnjim nisi imao?Ak je nisi,zašto ti onda sad treba?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by abarth 05.04.14 14:41

I meni izgleda odlično izradjena ova inverzija.Takva bi dobro došla i za seriju 800 u primeru da bi se upasivo priključak od stare serije na leptira.Na priključak se stavi inverzija pa napravi kačenje u tri tačke i evo normalan priključak sa vrtnjom u desno. cheers
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 19 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 19 / 44. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 31 ... 44  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.