Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 39 / 44. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44  Next

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by tomotraktor 24.10.14 10:22

Postoiji ta mrežica u pumpi, ali rekao sam već sve je to u velikom mulju, jedva da se išta vidi, i membrana i sve je u haosu, neznam kako je i vukao gorivo tu. Sada sam i skontao kada operem rezervoar, da ugradim još i pred filter, pa će biti to OK.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 52
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 24.10.14 17:13

Heh Peter uvijek nađe za sve prave odgovore.Ok ču vijerovati Petru.Ali svejedno bi se ako bi mogao odlučijo za 731 ili 732 ak obi birao,jer je tamo kuka i kočenje bolje.Jer o ovome sa 40 ks snago,kojih bilo je izrađenih samo par komada,ne možeš ni sanjati.Pitaj boga gdje su.I ni jedan lik na ni jednom forumu nije se javijo,da je upravo on vlasnik...kako to moguče-gdje so.Da bi ga barem jedanput vidijo u živo.

Ali ono,da kome višeputa satare poposovino,ja sumnjam,da prvo nekako mu uspjelo,a druge ,koje davao unutra nisu bile više ona kvaliteta od prve,izrađene davne godine 198x.Tako mi se čini.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 24.10.14 22:31

Reider
A je istina, malo je bolje to napravljeno pozadi kopčanje ali opet su mogli još bolje napraviti ko npr. ja, hehe

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 18307257

Tomotraktor
Znaš i sam kakva je nekad nafta bila. Bure čak bolje da nisi ispraznijo do kraja jer je na dnu bilo svega i svašta. A danas milina za pogledati kad točim u Tomu, nafta čista ko suza.
A bez brige, kad napraviš kako rečenoi budeš imao mira onda.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 25.10.14 10:58

Eto,da še ja nešto dodam:
Definitivno ovo Petrovo riješenje je kot TV najbolje-takvo sam imao ja na mom(otčevom)826 i bilo ok.No Peter ima još jedno mogučno kačenje toplinga više.Za topling ajde je to ok,jer nekvi priključki imaju visoke i zato trebaš i na traktor visuko kačiti.Ali za kuku ne bi pod nikkakvim pogojem smilo biti tako visuko,ker npr trosač đubriva od večeg traktora sa visuko ravno rudo bi Tv bacijo na leđa nazad i nedaj bože da nemaš tada ankerja.No moj trosač ima opcijo zasukati rudo,da je nižje ili gore vodoravno.
A moram kazati da meni se ne sviđa ova Petrova kuka i na njegovem mestu imao bi origianlno od 800 serije,da može prikolica bolje rotirati oko svornjaka,jer imam ja takvo prikolico.Znam da je originalna serije 800 malo daljša,ali moglo bi se i njo skračiti.Izgleda da on to napravijo takvu,jer tako može imati izpoda dapter vratila.

Aha i priče oko bačve za nafto-heh.Imao ja vojničke dvije bačve.Zunaj supel ljepe upotrebljive,ali unutra su se lupale nekve grunt boje,koje bile na dnu i nedaj bože da bi sipao naftu do kraja van.Kakav mi bijo onda grubi filter nafte na traktoru sječam se ja o bože.Kad je zamašilo između rada traktora nastao je vakum koji povukao čelično mrežico ucrijevo unutra Razz
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by tomotraktor 25.10.14 11:07

Jučer sam skinuo rezervoar i isprao na preporuku firemanpetera unutra ubacio lanac i muljao. Nije bio toliko i prljav koliko je pumpa bila u mulju. Isprao je se odlično. Nisam pri ruci imao filter za hidrol, tako da sam stari isprao i vratio nazad. Taj filter, dali od trenja dali od nečega drugog bio se odvrnuo tako da i nije bio u funkciji, tko zna od kada. Sada je sve OK, i na kraju sam postavio naftni predfilter, pa bum vidjeli kako se ponaša. Imaju i slike ali nisam siguran za postaviti. Pozdrav
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 52
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 25.10.14 11:24

Lanac če pohebati boju u tanku,ako je ima.No ja sam kad sam prao rezervorar samo odvijo priključek na dnu  i na brzino bušnil unutra liter nafte,koja je što bilo na tlu udnjelo sa sobom van,a kao i ti kažeš bio presenečen,da nije u TV-ju bilo više nečistoče u upoređivanju na Zetor.na kraju ugotovijo,da ni filter nije bijo zaprljan uskoro ništa.I bijo je iz metala i tak osam ga samo spucao sa kompresorom i vratijo. Nisam sebi nisam virovao.A prije šaraufanja sam nabavijo filter itaj bio sa papira.No zna se,da sam ga vratijo,a i skup je bijo!No na kraju pronašao nekvo oring tesnilo na mjestu rada i nikad nisam skužijo odakle je bijo i mi palo,niti uz pomoč kataloga TV-ja.Možda bi i meni bilo ok,ako bi ugradijo ovaj fini predfilter.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by tomotraktor 25.10.14 16:45

Unutra nije farban, a zaista nije bio puno prljav, sada mislim da je vjerojatno nekada prije ispiran. Nemogu vjerovati da za 37.g. nije sabrao više prljavštine. Oprosti više te nisam razumio. poz.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 52
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 25.10.14 21:53

Danas i juce sam radio sa rodjakovim tomom 420 pa evo koja slika Very Happy
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Imag0559
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Imag0558-1
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 25.10.14 22:19

Fino si ga natovario, ciji je bolji tvoj ili rodjakov? Very Happy
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 27
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 26.10.14 8:51

Tomotraktor
Probaj ti staviti slike ako bude loše ispalo ja ču ti pokušati popraviti. 
Inače u temi ostalo su upute pa...

Reider
Ne razumem baš što ti se ne sviđa kod moga priključka, možda to da je sa strane manja rupa  ali to je tako ojačano naspram original TV priključku koji je u obliku C. Do sad nikad nisam imao problema kod zakretanja da bi došao do kraja, da ima več bi tu stjenku ponešto odpilijo. Inače ovaj priključak je puno bolji od onoga na seriji 800 jer se može regulirat ne samo gore dole nego još prema i van traktora. Tako sam napravil zbog inverzije da mogu iči preko nje i kopčati u visini njezinog adaptera karadana. Znači mogu iskoristiti svaku prupu na priključku, čak mogu ispod kardana pa priključiti kardan. Može se čak ispod nivoja difa... Več si i sam rekao da ima još jedna pozicija više za toplink naspram originalno. Pored svega nabrojanog može se kuka okrenuti okrug za 180 st. da je gornji dio dole pa tako opet imaš drugačije mogučnosti. Regulacije kolko hočeš, nisam još video toliko mogučnosti kod nekog traktora koliko jih tu ima.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 26.10.14 11:32

Tomo traktor,heh vidim,da nešto loše napisal,ali ne mogu iti nazad popraviti,jer forum nema ove opcije.Kazati sam htijo,da među promjene filtra pronašla se nekva brtva na tlima,ali neznam gdje je bila stavljena-inače-sad je negdje nema,gdje bi trebala da bude.A farbe nema,jer virojatno ni ne treba,jer nafta je mastna.zato pravijo ljudi,da kroz zimu nek budeju rezervoarji puno natankani.

Peter kuka fonkcij ima više nego zadosta,ali imam takvo uho na prikolici,koja mi se u tvom priključku ne bi mogla okretati,ali znam,da si išao napraviti takvo produženo i zbog toga,da obalaziš adapter kardanskog vratila straga,koji si dogradijo.
A što se tiče oblike V na orgianlnom priključku ovo je vrlo dobro riješenje,jer kod kočenja prikolica ne tuče-nabija na traktor.Tako imajo napravljeno uskoro svi novi traktori.Ovo nabijanje mi je vrlo poznato kod štoreta,kojeg sam dosta vozio.I ima ravan priklop.A nema sad tu veze!važno da tebi super funkcionira.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 26.10.14 12:46

TomoVinkovic420 je napisao/la:Fino si ga natovario, ciji je bolji tvoj ili rodjakov? Very Happy
Dobro sam ga tovario neobicn mi bio volan bolji je malo moj Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by tomotraktor 26.10.14 22:26

Evo pokušaj da stavim slike Vi odgovorite da li se vidi.
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Attachment
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 52
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 26.10.14 23:33

Darko 123 ili si naviknut na svoga ili pa zaista imaš boljeg.No vidim,da imaš nekvi drugi volan na tvome na sliki avatarja.Čuo sam da ima nekvi drugi prenos i da manje drma u ruke-možda si to mislijo.

Tomo traktor-žao,ali ni se ti posrečilo.Nema slike.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 27.10.14 14:39

@reider 1 Darko je na tomu stavio volan od tama.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 27
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 27.10.14 17:35

Aha kužim.Taj volan ne drma toliko kao original,ampak za puni krog treba više puta zaokrenuti volan-ima večji prenos.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 27.10.14 19:18

Da ja sam ugradio od tama i puno je bolji od fabrickog Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 27.10.14 19:54

Vidim da kolege iz SLO imaju problema oko dopunske ploče za spora vozila,
a da netko predlaže da se montira klasičan trokut.

Taj trokut označava priključno vozilo i nikako nemože biti montirano na traktor

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Dubravac 27.10.14 21:16

Moja ekipa na odmorištu. Gdje vi vaše mašine spašavate od prirodnih nepogoda? Pouzdano znam da pojedinci imaju apartmane za svoje ljubimce.
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 KB3NRdv
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 27.10.14 22:09

Reider
Neznam kakvu ti kuku imaš na prikolici da se nebi mogla kopčat? Uslikaj ako imaš volje pa budemo vidjeli.

Tomotraktor
Pokušao sam popraviti sliku ali ništa od toga, da je imaš u nekom albumu pa da mi staviš link onda bi se riješilo.

Dubravac
Imamo garaže i šupe za njih. Na forumu postoji tema u kojoj imamo mogučnost pokazati te šupe, garaže, radijonice za tu našu tehniku. Hvala Dubravac za prijedlog pa da se tema oživi svi ste  svakako dobrodošli da pokažete te "apartmane"  Very Happy kako jih Dubravac naziva. Tu je još link do odgovarajuče teme:

Šupe za mehanizaciju...
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 28.10.14 13:19

Hvala  i pozdravljan Zbalija!!ja sam to nešto pričao o tom trokutu.Imam jih 3 kod kuče pa sam mislio...
Stvarno je to blesavo taj trokut straga.No u magli je ok ,da se bolje vidiš,ali uvijek...
Ovi naši stari traktori su jako spori prema drugim kolika,da može se smatrati,da uskoro stojimo na putu nego vozimo heh.Tv-ji nax20km/sat i moj stari djed Zetor sa 23km/sat-o bože(omenijo sam Zetor,jer kod mene je samo on tehnički pregledan ).

Peter Imam takve slike,a se može vidjeti princip,po kojem je izrađen-ima vrlo kratko uho.Pogledaj ovu stranico gdje sam dodao slike priključaka.loše se vidi,ali svejedno.Oa se sjetim,slikam ponovo.
https://agro.forumhr.com/t321p60-supe-za-mehanizacijukucne-radionice-i-alati#4178

Da Peter mogao bi prikeljiti ovo sliku od šupe na pravo temo,da bi ibla na pravom mjestu.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by tomotraktor 28.10.14 16:16

Kao prvo, ja se svima izvinjavam, ali sam s informatikom totalno zaribao, neznam što mi je. scratch Evo ponovno pokušaj upload slika od čišćenja rezervoara. Što nevalja admin. i moderatori neka briši Hvala. Pozz

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 KFYPFep
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 EtB7qNz
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 5OKOkNa
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 I9pG0UW
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 52
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 28.10.14 17:16

Filter u tanku je isti kao moj u 418!Sa metala.Dobro si napravijo!:
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by tomotraktor 28.10.14 18:06

Kod mene je taj filter od hidrola se ,,valjao,, u rezervoaru, nije niti bio u svojoj funkciji, odvrnuo se, vjerojatno zbog trenja ili nečeg drugoga. Ali je se rezervoar oprao super.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 52
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 28.10.14 18:36

Ja imam metalnog i za hidrol i za nafto.Obadva spucao i vratijo nazad.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 39 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 39 / 44. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 44  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.