Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 38 / 44. Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44  Next

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 14.10.14 21:11

Uhu...sto volim ove jesenske radove. Drva, oranje, to mi predobro. Nabavio polovni cinkular oa dosao na red da i sebi drva pripremim ;-)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Dubravac 14.10.14 21:40

Neznam šta je na ovoj bilo ali nešto s mjenjačem je dirano obični tomo ide 20 km/h.
Imao sam osjećaj da u trećoj sporoj ide kao u brzoj, a onda u brzoj je letio.
Ovaj prodavač je nešto pričao da su probali nešto radit za aerodrome za vuču prtljage,
To je bilo 2005 godine kad sam se ja usrećio s mojom primom.
Prima je probala radit i neki s hidro pogonom možda je i ovaj iz tog perioda do si imali "trenutke inspiracije"
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 15.10.14 20:17

Đubravac siguran sam,da je ovo o čima je pričam se dogodilo.Ulaz mjenjača ubrzi transmisijo,a jer nema bočnih reduktora ostaje končna brzina brebrza.Koji imaju doge puteve za transport mogu o tome razmisliti,ali napomenim,da mu padne jako snaga jer je i prije nema.To možeš samo napraviti,kdje je jednocilindraševa transmisija.Dobro bi bilo spacati nekvi novi Tv-Primo,da bi na taj model nabavijo i 30-ko motor gore i bio bi super za duge ture.No samo kad dođe uzbrdo,vse bi išlo sa jedno brzino niže prešaltano.A opet bi bila ista brzina nego prije.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Admin 18.10.14 22:54

Pozdrav

Gledao sam na YouTube traktore sa tim velikim brzinama, ima ih na koju foru neznam, i  to ih ima od SLO pa do RS. Kuzma kako ide Vinković , a oni dijelovi što sam pisao da skupi su originalni Talijanski LDA,  drugi zamjenski su jeftiniji recimo Indijski, Turski, DMB je nešto skuplji a opet  jeftiniji od originala. Daj koju sliku jesenskih radova sa Tomom ako ima.

Brežan 1

Pitao si za inverziju za PE 18 sa ručicom uključi-isključi, evo je.

Link oglasa:www.bolha.com/kmetijstvo-gozdarstvo/kmetijstvo/traktorski-prikljucki/ostali-prikljucki/inverzija-za-tomo-vinkovic-1295137514.html?aclct=1411991489&kw=tomo+vinkovi%C4%8D

Slika:

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Inverzija-tomo-vinkovi-s

Elektroinstalacija za Tomo Vinković, slao sam e-mail u Agroizbira Kranj, i dobio odgovor za TV-418 ( za PE model ne rade ) cijena je sa PDV 57.00 eura. Kod mene u HR nisam pronašao da netko radi elektroinstalacije ili ima več gotove za Tomo Vinković, ako netko zna gdje ima u u HR neka javi a da je cijena povoljna.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Elektoinstalacija-tomo-v

Link oglasa:www.bolha.com/kmetijstvo-gozdarstvo/kmetijstvo/traktorski-rezervni-deli/ostali-traktorski-deli/elektroinstalacija-za-traktorje-1284660851.html?aclct=1368126444
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3739
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 19.10.14 17:19

Malo vozio drva, gume legle do felge Very Happy

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 OLFl15z

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 WJ4dq0W

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 LsmwDD8
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 27
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 19.10.14 17:37

Budeš ti morao neke teretne gume nabaviti pa onda jako napumpati  Very Happy. Ovo u šumi mi izgleda ko da su posjekli za neki dalekovod, na čistinu?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 19.10.14 17:47

Imam jednu teretnu, drugu trazim. Da posjekli za dalekovod, pa sad ostale debele grane i ostalo i to daju besplatno. Evo ja vec 16 tura dovukao. Very Happy
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 27
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 19.10.14 19:39

Dobro si došao kod tog posla,dobra drva i to bezplatno-super!.Al meni se čini,da guma ne bi upala,da bi bila dobro pumpana. Ne izgleda mi tak velik teret.Imao sam i ja obične autove na jedoosovinki i trebajo to izdržati. Za ovo prikolico ti ne treba boljih guma,jer koliko idu na prikolico,toliko nesu gume.

Evo slika,samo nemoj se mi smijati.Htijo sam čupati nekve panjeve pored njive od grmičevja.No na kraju skužio,da jih mogu izvaditi bez traktora sa rukom scratch Razz No barem sam ga malo prošetao taj moj (bakin)TV.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 22019829
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Krumpironja 19.10.14 20:13

Dobro da nisi AC palio zbog toga lol!
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 19.10.14 20:23

Kiblo ma pored:(,a TV virojatno zaključijo za ovu godinu-sporo čem mu pripasati samo še dasko za sneg heh,al imam još vremena za ovo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 19.10.14 21:10

reider 1 je napisao/la:Dobro si došao kod tog posla,dobra drva i to bezplatno-super!.Al meni se čini,da guma ne bi upala,da bi bila dobro pumpana. Ne izgleda mi tak velik teret.Imao sam i ja obične autove na jedoosovinki i trebajo to izdržati. Za ovo prikolico ti ne treba boljih guma,jer koliko idu na prikolico,toliko nesu gume.

Napumpao sam gume kad sam krenuo na 2,6 bari, ali su veoma lose i zato su popustile.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 27
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 20.10.14 21:26

Bogami su dobro legle ima tu lepih drva Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 21.10.14 17:53

Jesu, mislio sam da mi je jedna pukla dok nisam doso kuci hehehehe
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 27
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Dubravac 21.10.14 22:13

Danas sam naletio na jednog sređenog za turneju

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 DUhgYxQ

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Ygpyaeq

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 UDs9bax


Zadnja promjena: fireman.peter; 22.10.14 17:56; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : uređivanje veličine slika)
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 22.10.14 10:13

Zaista je ljep!Da bi takvog djed kupio tiste davne 1978 godine umijesto 418 tongue .A tada taj nije postojijo. Heh-i može imati pripasano tako jednotočkovni priključak ,kao 3 točkovan.Svaka čast vlastniku!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 22.10.14 14:33

@Dubravac, je li ovaj tomo za prodaju? Negdje sam ga vidio, al se ne sjecam.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 27
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 22.10.14 17:59

reider 1 je napisao/la:Zaista je ljep!Da bi takvog djed kupio tiste davne 1978 godine umijesto 418 tongue .A tada taj nije postojijo. Heh-i može imati pripasano tako jednotočkovni priključak ,kao 3 točkovan.Svaka čast vlastniku!

Nije postojao 731 ali postojao je njegov deda 730  Cool 
Zašto svaka čast vlastniku, svi traktori serije 700 mogu prikopčati jedno točkovni ili tro točkovni priključak. Samo moraš imati jedne i druge poluge hidraulike.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 22.10.14 19:33

napisao sam svaka čast,da taj traktor ima,jer je dobar i ljep,ne samo zbog kačenja priključaka.
No da.Znam i to,da je postojijo tada 730.Ali nije on tako dobar kao taj.

No jer ovdje su sami TV fani na toj temi,trebam vam povadati priču servisera daljne godine 1979,kad je naš TV 418 imao prvi servis.No dođe majstor sa Agromehanike,sa koju se otac svadijo na smrt,kad je preuzeo taj traktor nov na firmi.Prodavač za pultom kazao mu,da če  poklicati miliciju,ak ne prekine i šuti.Otac bijo besen ko vrag.
No a taj serviser bio prijazen čovijek i sa djedom sta se razpričala o tim traktorčičama.Djed kazao mu,da ne zna,ak ne bi bilo bolje ,da bi uzeo model 730,kad je kupovao jer ne zna ak bo taj dovoljno jak,a serviser mu odgovorio,da nek ne bude mu nikada žao,da toga uzeo,jer kod serviser ima sa onima 730 puno večje problema kao sa time.Kakve  neznam.Predpostavljam,da ne zbog motora.Virojatno transmisija i najviše polosovina kotača.
Pitanje je i to,kako su vlastniki sa tim modelima radili.Normalno,da so jih kupili ljudi,koji so imali najteže poslove i zato uzeli snažijeg Tv-ja.NO imaš ljudi,kao moj poznanik,koji ga imao kao njegov prvi traktor.Čupao je grane iz šume i majstor zapasao zajlo oko sjedala!!!I odčupalo ga-ma je blesavo to hehe.No onaj Tv htijo prodati meni,išao sam ga gledati ,ali on je koliko sam vidijo več davno izpustijo dušu i prodao  ga za male novce.
No a moj dobar prijatelj imao isto 730,i to 2 komada.Imao prvog, bio zadovoljan bez kvarova a njegov otac odlučijo se da promjeni traktor i kupio 542IMT.Jer živi  na jaki uzbrdici izkazalo se za naopako odluko i kupio nazad nekog drugog 730 i opet taj mu radi bez problema.Ni jedna polosovina nije pukla ni jednome.

Evo još jedna slikica:
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 22027105
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Dubravac 22.10.14 23:10

Pozdrav

Traktor je možda na oglasniku PIK-u jer čovijek sređuje traktore i prodaje već duže vrijeme se time bavi.
Moj prvi traktor koji sam vozao kao klinac je bio 418 identičan kao kod kolege Rajdera samo je imao sjedište od plastike na onoj flah oprugi, i vjerojatno stariji godinu dvije.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 23.10.14 16:31

Pozdravljen !

Aha onda mi je sve jasno,zašto je tako pošlihtan-sve na svojem mjestu-ni govna od muhe na njime heh.A ja nemam ništa protiv time.Ovo je zamene pošteno zaradeni novac-nikakve krađe,a za pare odluka je tvoja,al jih češ dati.No najvišeputa se sredi samo za oko.Treba se sviđati očima heh.No dosta je barabskih poslova i kod papira.Prodavačam oko papira ne vijerujem više ništa,dok jih ne vidim u svojim rukama .I zato vrijedi-kad vidim papire onda ti novac ili ključe.

Hja ova je godina 78 izrade.A na ploščici serija piše 1.Znam,da su postojili stariji ljetniki od tog našog, takvog izgleda,ali predpostavljam da možda samo godina 77 i možda 76,stariji sigurno da nisu,jer prije bio je PE.Onog 76 ili 77 imao ga moj unac.Imao ga do tada , da ni izpustijo dušo-prodao ga za rezervne djelove naprej.Bio zadovoljan s njime.

No prije jednog dana  pričao sam priče oko 730.Sad se sjetim još jedne priče oko toga.Čovijek imao 418 i imao,ga tak odugo,da bio za rezervne djelove.Ulje curilo svuda-uskoro ga ja naterao s dvorišta,da ne masti asvalt,kad došao na posjetu.No posle njega kupio 730.i ne dugo-prodao ga.kazao mi-samo je satralo polosovino ,i ne samo jedanput.Nešto bi mu trebalo  srediti i druge stvare,al odlučijo se ga prodati.No kupijo dobrog 521.Al sada pravi sa njime JAKO zadovoljan.
Eto,kako sam čuo,tako pričam naprej.
No trebam kazati,da vlasnik pijo je više rakije nego traktor nafte i možda bilo što na time.Kad se napijo gurao i zaletaval je traktorom rikverc u star parkiran auto stajajuč na robu dvorišta ,da pokalo ko vrag,da susedje gledali i pored proklinjao.Ma malo je taj čudan lik.

Ej takvog sjedišta kakog veliš,ja na 418 nisam nikad vidijo-samo bili su na PE 18 i na Štoretu.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 23.10.14 18:24

Ja mislim da su poluosovine mnogo veči problem kod malih Tomica serije 400 i 500 i da jih ti više lome naspram Tome serije 700 jer ovi imaju bočne reduktore pa su te poluosovine krače i drugačije.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Dubravac 23.10.14 20:59

Poz

Ovoga 418 je stric prodao prije desetak dana za 1500 EUR, Motor je bio kraju a ovo ostalo nije bilo loše.
Isti ovi narandžasti farovi i ona manja štop svijetla čini mi se da su i kod tebe takva (osobno mi se više sviđaju nego na ovim novijim). Mislim da je bio 77 godište.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 23.10.14 21:23

Nisu imali oni 730 iste poosovine kao 418?Mislim direktne bez reduktora?Za drugadvije iz razreda 700 znam,da imaju reduktor.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by tomotraktor 23.10.14 21:44

Evo da se javim nakon izvjesnog vremena s jednim pitanjam, a prvenstveno pozdrav za sve. Wink

Jučer sam skidao pumpu nisk. pritiska i u njoj zapazio dosta mulja, tako da sam odlučio isprati rezervoar na svom TV 730, ja za vremena koliko je kod mene nisam nikad to uradio, sada me zanima dali u njemu ima kakvih filtera, pošto je on popolovljen i za ulje od hidr., te način na koiji se to najbolje može izvesti? Još jednom LP.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 52
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 23.10.14 22:00

Reider
Sve 3 traktora iz serije 700 imaju bočne reduktore.

Tomo traktor
Nema serija 700 filtera ispred te pumpe. Pumpa bi trebala imati u sebi neku mriježicu. Pošto nema filtera preporuka je da se taj ugradi na lajtung od nafte između rezervara i pumpe niskog pritiska. 
Što se tiče pranja rezervara, najbolje ga skinuti ali puno posla je to. Ako nebi da skidaš možeš da ispustiš naftu na čepu ispod i onda nekom četkom kroz gornju rupu malo očistiti po dnu i sa naftom isprati to van. Tako ponoviš nekoliko puta. Problem je što je gornji otvor dosta mali. Da je veči otvor moglo bi se mini vašem i toplom vodom oprati kroz otvor, ta bi voda otišla na donjem čepu a na fino bi osušijo krpom kroz otvor ali ovako kroz mali otvor, hmmm?
Inače šoferi kamijona su nekad vadili rezervare, ubacivali lance unutra, zalili to naftom i mješali i tresli to sve i na kraju ispustili to van. A budeš ti to vjerovatno i na prvi način sredijo i još ugradiš taj dodatni filter pa je to to.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 38 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 38 / 44. Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.