Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 21 / 44. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 32 ... 44  Next

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 14.04.14 9:34

Ovaj arnij(u SLo lok) kako mu vi na HR kažete kod italjana na preklop nije loša stvar,jer riječ "preklop" sama kaže kakva je prednost. A več se vidi,da dosta puta ljudi voze sa njime u spuštenom stanju,i u takom slučaju ne daje nikakve sigurnosti.Zato ovo riješenje je i ni. Nesreči malo je mar,dali si spustio lok zbog grana i udarit može upravo u tom trenu.

Zato sam na nekom drugom forumu negdje pročitao o hidrauličkom reguliranom loku.Taj se diže,kad se traktor dovoljno nagne na nekvoj neravnini.Sistem zazna prevelik nagib i lok diže.Ovo ne bi bilo loše a žao mi je,da ovo kažem-košta taj sistem kao kakav stari traktor hehe-u primjer Tv.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by abarth 14.04.14 21:09

Godina je prošla i danas bio sa TVom na tehničkom prošo bez problema.Svi znamo šta treba da se pregleda ali od toga niš,sve što je preglednik uradio samo ga je malo podrmo za kabinu i ispunio list.Sve zajedno tehnički i registracija je došlo 57 eura,prema autu malo.A baš bi želio da ga jednom stave na valjeve za kočnice ali je izgleda prekompliciran postupak jer bi trebao postavljat dodatne valjeve da bi se prednji točkovi vrtili u prazno zbog stalnog 4x4.Najlakše im je potvrdit bez komplikacija i dodatna oprema ako bi bilo sve po pravilima bi trebala atest.Neke stvari još uvek idu po starome bez EU. Very Happy 
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 14.04.14 22:40

Ne daju ti ga ni na valjeve pa maka se može izključit pogon spredaj!Izgleda,da nema ni podataka za svakoga. meni je kazao ,nek bez prednjeg pogona vozim 20 metara a onda zakočim -on je stajao za mano i gledao kako blokiraju kotači zadaj. tad je samo kazao ,nek uključim svijetla,smerokaz,trubo i to je to.No nije ni pogledao ali je prva pomoč unutra-to me samo pitao,a imao je nešto za dodati na kraju-nisam imao nalepko za največjo brzino kretanja straga.Podpisao je i mi kazao,nek ju kupim u pisarni kad uradim ostale papire i to je to.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 14.04.14 22:50

Dečki, moram vam reči da sam več imao prilike vidjeti tužne slučajeve sa traktorom, jako tužne. A vidim i sam da nikad dosta opreza, nikad dosta, pogotovo u šumi, u brdima...
A vidim i sam da se stalno učim, čuvaš se ali ne planiraš baš sve pa te iznenadi. A još da radiš na brzinu, da ne paziš, da radiš na granicama mogučeg, da ne nabrojavam jer znate na što mislim.

Rider
Istina što kažeš, gledao sam TV iz Adminove slike. Taj je imao zaštitu jer mu je donji dio još na traktoru što znači da je i gornji dio negde. Vjerovatno leži u nekoj šupi. Znam kako je, on- luk inače stalno samo radi probleme ali...
Dobro, tvoj TV ga nikad nije ni imao pa... nekao razumem. Ali na AC moraš imati i ako ga ispustiš dole nemoj da ti onda stalno tako stoji nego nek bude dole samo za taj slučaj posla a onda nazad gore.

Abarth
Slično je kod nas. Ako traktor dobro izgleda onda se ne obrača toliko pažnje. Pogleda malo one mane koje su kod TV poznate, pogleda se još svetla i to je to.
Rekao je meni za volan da bi trebal imati Atest ali ništa drugo, samo je rekao. Ja sam mu rekao da je ovo kopija originala i ako bi ga ja oboljio na zeleno onda čak nebi bilo potrebno tražiti atest jer bi ja kao mogal tvrditi da je origi. Samo smo se nasmijali.

A tvoj je Abarth traktor ko iz trgovine, šta da traži kad zna on odmah da je sve poštelano.

Zbalija
Hvala na podacima za boju, možda nekome zatreba pa ima tu da jih nađe.
A slike rezervara? Da vidimo ako sve to stoji kak spada  Very Happy
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 16.04.14 0:18

Tako je kad vidi Abartov traktor prolaz na tehničkom je stopostotan, malo svjetlo truba oprema  i to je to prolaz.Tvornica traktora Tomo Vinković Bjelovar 1984.godina, e kad je to bilo TV serija 420-523. najpopularniji TV tada, a i danas je još uvijek vrlo  popularan i mnogobrojan  . Abarth Vide se ti  valjci na kojima ga testiraju i kontoliraju po izlazu iz proizvodne trake.




Tomo Vinković sa rijetkim motorima MWM Diter 992 za kojih nema više dijelova u HR jedino ručni rad po narudžbi pojedinih dijelova ili pripasivanje od drugih motora.Jedan primjerak odlično uređen .Jedva ga pronašao na netu.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Tomo-vinkovic-tv-420-m-s

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Tomo-vinkovic-tv-420-m-s

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Tomo-vinkovic-tv-420-m-s

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Tomo-vinkovic-tv-420-m-s

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3739
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 16.04.14 22:12

Eto MWM Diter motor na sliki ispod:

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 21407993

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 21407992
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 17.04.14 9:42

Nekako mi izgleda snažnije izrade,nego moj LDA100. Barem glava motra.Odakle je taj proizvođač motora?Koliko snage je taj imao TV?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 17.04.14 21:45

Na traktorima TV- 420M su se ugrađivali MWM Diter D 992, Španjolske izrade. Po podacima tvornice TV iz Bjelovara motor ima 14,7 kW, 754 cm3. 

Ugrađivali su još jedan drugi Diter motor na modele traktora TV- 523M. To je bio MWM Diter D 993 koji je imao 17 kW, 817 cm3.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 18.04.14 2:06

MWM su Njemački motori po  povijesti Wikipedije  napišite MWM motori i ima napisana povijest tih motora kao i ova   http://www.mwm.net/en/about-mwm/mwm-history/   postoji i Južnoamerička inačica MWM Internacional motores disels  samo za njihovo tržište dizel motora .Kako je nastao Diter motor  u Španjolskoj  i postao grupacija MWM motori http://www.deutzditer.net/historia/ .    http://www.deutzditer.net/ .  Eto svega pomalo njihova povijest je baš prava povijest bože pomozi.Kako se tvornica traktora Tomo Vinković odlučila za te motore pored Lombardinija Italija, i  DMB 21 Maj Beograd motori po licenci Lombardinija  meni je to nepoznato samo znamo svi  da sad stvara vrlo velike probleme u nabavki dijelova ,ako neko zna neka napiše i mene zanima ko i ostale forumaše.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3739
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by abarth 23.04.14 20:31

Danas je i kolegu pukla poluosovina na zadnjom desnom točku.Sa prikolicom je vuko 1,5 kubika peska i pred malom uzbrdicom zaustavio da bi stavio u nižu brzinu a kad je povuko odpade točak.Pozvao je mene da sam rešio situaciju,prikolicu odpelo njemu kuči a tomu zakačio za ruku i odšlepo kod mene.Vidi se da je bila več napuknuta i još malo je trebalo da ode k vragu.Sutra po novu osovinu,semering i ležaj pa sklapanje.Pitanje je kakva je leva i kad če i ona puknut.Ak je i na drugoj isti zamor materiala če uskoro treba menjat i drugu.Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 <a href=Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 23042014918 image upload no size limit" />Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 <a href=Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 23042014921 adult image" />Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 <a href=Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 23042014925 photo sharing sites" />Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 <a href=Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 23042014924 host images" />Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 <a href=Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 23042014934_Kopija image posting" />
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 23.04.14 20:46

Nevijerojatno,izgleda ko da bi jo na strugu obradijo.I jojmene-išao blatobran u b...m...
I opet lom na istom mjestu kao uvijek...Kod utora za seger.
Huh sad me stvarno interesira kakve su osovine i na našem jer se od zunaj to ne vide.
A kakavi su zupčanici?provijeri nek sve preden sklapa.Ima sada mogučnost provijeriti.
Ima dobre španere na lancima hidravilke-e takvih nisam nikad vidio.!!!
Abart dobro si rešio problem prijatelju.Super čovijek si!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by tomotraktor 23.04.14 21:42

Abarth zanimljiva, šlep služba. Very Happy 
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 52
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 23.04.14 22:10

Dobro ste riješili šlepanje. Vidim da tvoj Toma pored vučenja mora da nosi jedan dio težine vučenog traktora, hehe, dobro dobro.
Trebal si još uslikat pobliže kako ste ga zakačili.
A poluosovina, šta drugo da kažem nego desi se, nije prvi a ni poslednji put.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 24.04.14 13:35

Pozdrav Abarth,eto opet poluosovina samo ova poluosovina  več je bila načeta duže vrijeme i ono kad je stao i povukao to je bio ključan trenutak za pucanje ostatka poluosovine .Kako je Pero rekao ni prva ni zadnja dobro da nikom nije ništa nema ozljeda i povreda u nezgodi  ostalo se sve zamijeni,a več smo i pisali o tome u prijašnjim postovima o tom pucanju zašto kako itd.

Samo vukao je i on težinu veliku 1m3 pjeska sitni  riječni prirodno vlažan = 1400 kg
Mokar riječni sitni  pijesak1m3 =1600 kg
Kamen u komadu 1m3 = 2700 kg
Kamen lomljeni 1m3 = 2000 kg
Kamen sitniš 1m3 =1300 kg
Kameni ugalj-ćamur 1m3 =250 kg
Šoder iz iskopa 1m3 =1500 kg
Zemljani iskopi razne kategorije i vlažnosti 1m3 = 1300-1800 kg
Šljunak riječni prirodno vlažan 1m3 = 1500 kg
Šljunak riječni mokar 1m3 = 1700 kg
Šljunak riječni granulirani  mokar 1m3 = 2100 kg
Tucanik 1m3 = 1600 kg
Drvo u cjepanicama 1m3 = 400-500 kg
Građa rezana 1m3 =  600-700 kg
Građa obla 1m3 = 750-800
Beton od šljunka i tucanika 1m3 = 2200 kg

Ovo su vam tablice težine u kilogramima jedinična mjera kubni metar . Navedeni materijal koji najčeščće prevozimo tako da imamo neki orijentir težine  koji  prevozimo ili tovarimo na prikolicu.Sad smo i vidili da da je Tomo mala zvijer može on puno povuč .
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3739
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by abarth 24.04.14 19:52

Roba kupljena danas u agroizbira Kranj i zmontirana.Blatobran se sa malo ručne sile od dvojice poravnao tak da je tomo opet spreman za rad.Kad je glava difa bila več izvadena sam probo vijke od tanjirastog i svi sasvim odpušteni tak da sam i one privio te osiguro sa limičima.Toliko su bili losani da si mogo sa prstima jih odšrafat ali još uvek osigurani sa limičima.Izgleda da je sa godinama i radom struktura materiala popustila tak da preporučam svakom ko menja osovinu da provjeri i te vijke na tanjirastom,moguče da je i na prvom difu stanje isto.Na tom istom tomi ču na jesen menjat ključ pa ču usput sredit i te stvari.Strošak loma sa uljem je bio 100 e.
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 24.04.14 21:43

Sve pohvale, kako se brzo slomilo tako ste vi to isto brzo popravili  Very Happy 
Ovi vijki na tanjurastom, neznam ako sam u pravu ali čini mi se da su oni neke bolje kvalitete 10.9 i još su popustili? Sigurno da jesu jer kako kažeš bili su još uvijek osigurani sa limom. Samo me malo čudi sve to. To sve pokazuje da djeluju ipak dosta velike sile na taj zubčanik.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 24.04.14 23:36

Vidim,da teče priča o pritegnjenosti tanjurastog zupčanika.Opraštam se vam za offtopic,ali sjetijo sam se slične priče,ki mi jo je pričao sokrajan.I kod njega se odšaraufal i to na Ursusu c-335.Onda su bacili oriđi podloške van i stavili podloške za osiguranje klasične za konstrukcije i još danas drže. I samo da kažem,da čovijek pazio na taj traktor više ko na djecu i nemoj drugi da mu ga vozi nego on i se mu odšaraufalo,tako da...

I trebate znati još nešto,da svi traktori koji nemaju bočnih reduktora ,jim diferencijal dosta više trpi nego drugim!.I među njima je i TV.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 26.04.14 21:12

Vinković drugi dan složen svaka čast brzina vam je vrlina ,cijena dijelova je povoljna 100 e  ,usput Abarth  tko proizvodi te poluosovine koju ste kupili u Agroizbiri Kranj .

Tomo 522 kad smo kod poluosovina jesi uspio riješit svoj ležaj na poluosovini ili je prestalo cvilit pa ostalo  kako je i bilo .

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Tomo-vinkoviforumhrcom

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Tomo-vinkoviforumhr

Još jedno riješenje za ručnu kočnicu kako se može napraviti  između nogu,sad koče oba dva kotača za razliku kad je otraga ručna  iza sjedala onda samo jedan kotač koči sa ručnom kočnicom  sliku pronašao na netu Tomo Vinković PE 15 model .


Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Tv-pe-15

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Tv-pe-15
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3739
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 04.05.14 11:47

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 04.05.14 18:04

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 61428715

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 61428716

RIP
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 04.05.14 19:24

Auuu...grdo bogami.....jadan čovjek

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 06.05.14 17:31

A što drugo reči moramo biti stalno na oprezu koliko got možemo i moramo jer nesreča se brzo dogodi. Špico ovo je za tebe mjeri se sa svih pozicija zato su i mjere druge . Pasquali ima drugu mjeru gore u priručniku ima obrisače mi sliku ako stavim još su zaštičene.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Mjerenje-podesenosti-lam

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Tomo-vinkovi-podesavanje

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Lamela-podesavanje-po-pr

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3739
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 15.05.14 9:38

Hvala ti puno.

Ja sam namjestio na 38 mm od vrha capice do osnove, pa ćemo vidjeti.
Nadam se da ću danas sklopiti traktor. Došla mi je i hidraulična pumpa sa servisa, tako da sad mogu sve
kompletirati, i za sad ga upaliti na konop, pa javim rezultate.

Pozdrav

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 15.05.14 11:57

A dobro pogledaj još dvije slike u temi Pasquali ima na netu podataka sa njihovih  foruma malo proguglat i nači če se riješenje .U svakom slučaju  napiši  što si riješio i dali si riješio .

Pozdrav..
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3739
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 15.05.14 19:40

Ja sam moj ležaj zamjenio odmah i sad je dobro.Malo me muči što mi slini nafta na PVP.Gledao sam priručnik i vidio da ima neka gumica pa je vjerojatno ona otišla il je nešto veće u pitanju.Neznam jeste li vi dirali to i jel se može šta pokvarit ako to budem sam šarafao
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 21 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 21 / 44. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 32 ... 44  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.