Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 12 / 44. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 28 ... 44  Next

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 18.02.14 13:48

vidim da se vodila rasprava o cilindru na mojoj ralici....cilindar je od nekog kombajna,nabavljen kod "crne braće"....priključak je od 1/2 cole e sad dal je još koja oznaka tu nebi znao....problem sa sporim dizanjem i spuštanjem je isto dok se ulje ne zagrije a onda ide dosta brzo jer je sama ralica dosta teška...mada malo zaje...brza spojnica jer pušta pa nema dovoljno pritiska,jer isti cilindar koristim i za prikolicu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 18.02.14 16:17

Tomo420
Hvala na informacijama, budem morao probat popraviti taj priključak na mom cilindru pa šta bude bude. Mislim da se bude onda nešto bržije radilo. Može se i ovako raditi ali mi ide malo na živce  Cool jer ja hoču na brzinu.

Šta ti treba taj cilindar na prikolici, za kipu?
PS
Oče bit pila husky ili ne?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 18.02.14 18:28

Te papuče ili capice se podešavaju na mjeru ,za PE 18 je drugačija mjera u mm za razliku od ostalih TV .ExtermoIvan dolje slikica postavljena sa crvenom točkom označena moguči tvoji kvarovi,ako nema poseban alat za podešavanje može i šubler poslužit,također sve pohvale za TV kako si ga obojao tako da sve pet .



Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Tomo-vinkovi-podesavanje

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Promjeri-lamele

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Podesavanje-papucica-ili

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Centriranje-korpe

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Specificni-kvarovi
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ExtermoIvan 18.02.14 18:30

Hvala vam puno na informacijama. Hidraulicno kvacilo je extra od audija 80 kao i volan. Evo slika. A sto se tice freze nebi trebalo da bude problem posto nije originalna manji su nozevi posto je 80 posto inprovizacija od kardana pa nadalje.Dostelovao sam jos malo kvacilo sutra cu ga probati opet i sledi rasturanje.


Zadnja promjena: fireman.peter; 18.02.14 20:55; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Uređenje posta)
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ExtermoIvan 18.02.14 18:54

Izvinite oko slika popravicemo. Ovo su slike kvacila.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Fotografija0297

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Fotografija0299

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Fotografija0302


Zadnja promjena: fireman.peter; 18.02.14 21:05; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Popravak slika)
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 18.02.14 20:09

fireman.peter je napisao/la:Tomo420
Hvala na informacijama, budem morao probat popraviti taj priključak na mom cilindru pa šta bude bude. Mislim da se bude onda nešto bržije radilo. Može se i ovako raditi ali mi ide malo na živce  Cool jer ja hoču na brzinu.

Šta ti treba taj cilindar na prikolici, za kipu?
PS
Oče bit pila husky ili ne?
da, za kipu....sutra idemo ja i brat vidjet još malo pa će bit rezultai navečer  Very Happy 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 18.02.14 21:28

ExtermoIvan
Vidim, hidraulika ti je izmontirana na kuplungu, to sigurno nudi dobar konfort jer inače na PE 18 je to dosta tvrdo. Tako mislim da se ti je isplatilo to montirati. Jedino trebaš provjeriti da ima drug ležaj lufta. Ako nemaš lufta onda odu capice i drukležaj.


PS
Tomo420 nadam se da budu rezultati ugodni  Very Happy 
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 18.02.14 23:26

zbalija je napisao/la:Pozz!

imam pitanje, dali netko zna tko je proizvodio sjedlala za Tomo Vinkoviće:

ovakvog tipa:

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Tomo-vinkovic-418-80-god-1-vlasnik-1-boja-maalo-koristen-25500-kn-slika-32609958

Evo da vas malo obavjestim

ovih dana na sve oglase koji imju donekel dobru naljpnicu na sjedalu sam poslo e-mail upit,
ali su voljni pomoći i pročitati podatke.

Danas sam dobio jedn pozitivan odgovr,
na moje prepaštenje, potraga sam vodio u krivom smjeru,
sjedala se nisu upoče przvodila na teritoriju ex. Yuoslavije,
već u Poljskoj, to je jedina informacija koju je čovjek uspio isčitati sa naljpnice,
daljnjim pretraživanjem preko googla sam našo slične naljpnice na Ursusu 335,
školjka sjedla i kučište ovjesa su idetični.

Kad saznam ime przvođača javim...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 19.02.14 0:53

Zbalija znam ja za dva traktora Tome Vinkovića 730 očuvani su možda imaju još naljepnicu na sjedalu ,ali nemogu na selo tek iduči tjedan oba traktora su krajem sedamdesete ili sam početak osamdesete godine točno u godinu nisam siguran ,ako ne nađeš ništa do tada pa ti javim ja onda .

Brežan1 sada vidiš kako se capice štelaju samo PE ima drugu mjeru u mm ,i možeš gore na sajli na polugi ako imaš stopicu ispod akumulatora,ili na bužiru sajle na sredini zgloba hod kuplunga podesit da imaš prazan hod od jedan centimatar otprilike tu netreba u milimetar.Oni tvoji produžeci su nešto opet novo kako je moderator fireman.peter rekao to je sve od Pasqualija postoje i duži može se raširit do max 120.cm ,reci gdje u Jaski se nitaju lamele i kočnice jel kod Jurkovića u Donjem Izimlju kad se prođe Jaska.

Ovo ti je original bužir


Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Fotografija-002611
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 19.02.14 19:21

Bilo je razgovora oko cilindra na mojoj ralici zbog brzine dizanja-puštanja. Pa danas pala odluka da to realiziram. Prvo sam rastavijo cilindar, odsjeko stari priključak, izbušijo veču rupu i navarijo veči priključak od 1/2". Trebal sam još promjeniti priključak na cjevi ali cjev je bila jako stara i raspucana pa da nebi nekad došlo do problema baš u vreme kad ti to najmanje treba, promjenila se i cjev i ta je stavljena veča- od 1/2".

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 21495459

Rekoh nek bude u boji traktora.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 21495460


Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 21495461

Bilo je onda proba. Sad da bi bilo neka revolucionarna razlika u brzini rada cilindra, nije. Čini mi se da ispušta dole malo brže, kod dizanja mi se ne čini da bi bilo nekih osetljivo boljih rezultata, možda samo malo. Neznam kako sad da bi bilo brže samo u jednu stranu ali tako mi se čini  Rolling Eyes . Vidjet ču još u poslu kako bude, sad je bilo samo malo proba na brzinu.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ExtermoIvan 19.02.14 21:42

Probao sam veceras da freziram i mogu reci da sam prezadovoljan. tek sam sad video kakv je azdaja toma u freziranju. Frezirao sam direktno kroz korov i travu samleo je sve. dodao sam teg na frezu i sve je dobro.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Fotografija0314

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Fotografija0067

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Fotografija0068

Obaveštenje forumašu ExtermoIvan
Slike postaš u redu, samo ti je greško u veličini. Pošto su ti u albumu velike slike moraš onda po sledečem postupku urediti veličinu. Kad kopiraš u prozorčič URL, trebaš ispod u prozorčič Width upisati 800 a u Height 600. To znači da če slike biti veličine 800x600. Nadalje ti želim ugodno i pravilno postanje slika!  Very Happy 
Moderator Fireman.peter


Zadnja promjena: fireman.peter; 19.02.14 22:30; ukupno mijenjano 4 put/a. (Reason for editing : popravak slika u postu)
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 19.02.14 22:48

A zašto si to testirao? Zbog kuplunge?
A vidim da ti je kopčanje neko kučno napravljeno. Kardan ti je exstra Wink cheers 
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 19.02.14 23:06

Stvarno unikatan izrad kopčanja freze hhehe,ali samo da radi.Izgleda mi ko da je napravljen iz homokinetičnog zgloba iz prednjeg pogona auta.

Peter ko uvijek opet ocena 5!.A rauno zbog brzog spuštanja ralice si išao u taj promjen,tako da ni problema oko toga,da nič brže ne diže.A budi sretan,da lipo normalno spušta,jer nedaj bože,da ti radi kao kod mog Tv ralica zadaj,kad spustim i susjed se zbudi iz sna sutra.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by jozef.kc 20.02.14 14:48

ExtermoIvan mala napomena,noževi na frezi ti nisu dobro raspoređeni,zbog toga ti neče u zemlju,poskakuje...gledajuči odostraga desna strana je ok,ljeva nije dobro raspoređena.gledaj da ti jedna kolona noževa ide spiralno cjelom širinom freze,znači kad montiraš noževe uvjek sljedeči pomićeš za jednu rupu na nosaču noževa
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by jozef.kc 20.02.14 15:45

jozef.kc je napisao/la:nisam se usudio varit poluosvinu,neizgleda mi to najbolje rešenje,čisto sumnjam da bi ju mogo u centar dobit..
kolika je cijena bila djelovima ne sjećam se točno,mislim da je poluosovina bila oko 200kn,planetar između 80-90 kn,dihtungi,ležaj neznam...sve ukupno oko 500kn.kupovao sam u Masivi Bjelovar,primjetio sam da im cjene znaju varirati gore-dole,valjda ovisno od dobavljača.
traktor sam ostavio proširen,samo sam skinuo utege,poslje toga sam bio u oranju i nisam primjetio nikakvu razliku,išlo je bez problema.izgleda da mu ovo vanstandarno proširenje daje sasma dovoljan grip

ja se izvinjavam,dao sam netočne podatke,naime..danas sam našao račun od djelova  Laughing 

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 M0e4fdrx067qz30zi2e2
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 20.02.14 18:19

Admin. Netanje lamela i kočnica je kada izađeš iz Jaske prema karlovcu i skreneš prema autocesti, prođeš trg.PA VIN i oko 500 m opet ljevo mislim da je mjesto Čabdin nije komplicirano za nač. Ako ideš autoputom onda ti je prije jaske s desne strane.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 20.02.14 18:24

jozef.kc je napisao/la:

ja se izvinjavam,dao sam netočne podatke,naime..danas sam našao račun od djelova  Laughing 


Ok Jozef ne brini! Podatki su ispravljeni sad.


Zadnja promjena: fireman.peter; 20.02.14 20:28; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : popravak posta)
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by abarth 20.02.14 19:50

Možda če kome pomoč slike dobro rešene hidraulike na starom modelu tome. Wink Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 <a href=Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Tomovinkovic_VT17_52beb1835185b windows print screen" />Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 <a href=Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Tomovinkovic_VT17_52beb1835cf8b photo storage" />Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 <a href=Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Tomovinkovic_VT17_52beb183476f5 screen shot" />Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 <a href=Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Tomovinkovic_VT17_52beb1831865e how do you print screen" />
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 20.02.14 20:35

Ovaj je stvarno doteran. Pumpa je dobro postavljena i stvarno može biti dobar primjer kako napraviti. Aspuh mu je isto ekstra  Very Happy . A nije ni ova korapa pozadi za zanemariti, dobra je. Samo što je prevelika za ovaj traktorčič. Ako neko poskoči pri kraju u korpi ovaj je toma več u zraku  Wink
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ExtermoIvan 20.02.14 21:30

fireman.peter je napisao/la:A zašto si to testirao? Zbog kuplunge?
A vidim da ti je kopčanje neko kučno napravljeno. Kardan ti je exstra Wink cheers 
Da zbog kuplunga sada sam zadovoljan. Tacno nisu nozevi dobro rasporedjeni i ta strana mi pravi problem poskakuje. Kacenje je bilo tako zbog zgloba od jugica. Sve je improvizacija dok ne uzmem original mada mi i sad zavrsava posao. To su dva radna tela od mute gorenje sastavljena. A hidrauliku imam da prebacim napred veoma uskoro mnogo je lakse. ali kad se covek navikne sve se moze. I forum je za pohvalu svaka vam cast.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 20.02.14 21:54

Hvala na pohvali foruma!   Smile  Nadamo se i trudimo se da bude još bolji.
Sad si zadovoljan sa kuplung. Prije je bilo rečeno da ti proklizi a sad kako izgleda da ne. Jesi nešto radijo na njemu? Samo poštelao ili...?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ExtermoIvan 20.02.14 21:59

Dodao sam jos jacu oprugu da vraca kuplung nazad da nebi druk lezaj trpio stalno. I namestio oprugu na rucici menjaca da ne izbacuje iz brzine vise. cim budem imao vise vremena otvaram ga sigurno da dostelujem, tada cu i prebaciti i hidrauliku napred radi lakseg koriscenja.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 20.02.14 22:10

Aha razumem, svejedno če biti remont u priliki.
Što se tiče hidraulike, upravo danas je Abarth stavijo slike od toga, meni se ne čini loša ideja kako je to napravljeno. Ali tu ima dosta posla da se ispred i pozadi remenice stavu lagere jer bi inače otišla pumpa.
A drugo je ako imaš priliku da nabaviš neku pumpu od TV-420, mislim na komplet sa nosačem i remenicom. To ti brzo sve riješi.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 20.02.14 22:51

Admin je napisao/la:Zbalija znam ja za dva traktora Tome Vinkovića 730 očuvani su možda imaju još naljepnicu na sjedalu ,ali nemogu na selo tek iduči tjedan oba traktora  su krajem sedamdesete ili sam početak osamdesete godine točno u godinu nisam siguran ,ako ne nađeš ništa do tada pa ti javim ja onda .


admine unaprijed hvala.

ako bude,, ako ne nikom ništa.
zasad je do daljnih informacija nemoguće doći

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 20.02.14 23:25

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 21495837

Evo moj naslednjik,ako još kakva mašina do tada ,kad bude sposoben još izpravno radila hehe.Zanima se strašno.
Ali neka bide taj Pe takav ali ovakav,ali ali izkreno da kažem da mi ne sviđa se.Oni svi drugi modeli noviji puno su mi bolji.Pa da imaju pored toga još kopčanje u 3 točkove onda je ok.Al izgleda mi tako,da prvi su TV-ji bili na 3 točkovno kopčanje modeli 730 tamo negdje oko godine izrade 78 scratchšteta živa,da moj djed toj godine nije radije tog plavaca uzeo nego 418 često se pitam.


Zadnja promjena: fireman.peter; 21.02.14 18:18; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : popravak slike u postu)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 12 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 12 / 44. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 28 ... 44  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.