Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 22 / 44. Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 33 ... 44  Next

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 15.05.14 22:27

Ja sam na mom 731 imao problem što mi je malo slinila nafta na Bosch pumpi, na jednom priključku koji vodi onda na diznu. Več je to duže vreme od toga ali sječam se da sam promjenijo oring i to je riješilo problem.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 16.05.14 13:47

"oring" šta bi to bilo.Znam da je u prevodu prsten al neznam jel to gumeni il bakreni il kakav već i jel ga problem promjenit a da usto nešto drugo ne pokvarim jer nevolim dirat pumpu
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 16.05.14 19:40

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 21707766
Evo kod mene sami problemi.Prvo mi se spraznila guma na vrtnem traktorju za košnjo trave(onda uzeo od okretača mrve zračnico,koja bila u rezervi),a prošli dan sam samo 100 metara vozijo se sa mojim TV-jem i eto i isto na njime Mad .Vozijo sam cement za betoniranje plošče u štali,gdje če biti parking za mašinerijo...
pa da pogledate malo naprijed ovaj sakupljač vode postavljen bez kučišča,če se nekog dana rezleteti.zaboravijo mu staviti kočište na njega. Rolling Eyes
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 17.05.14 14:59

tomo522 je napisao/la:"oring" šta bi to bilo.Znam da je u prevodu prsten al neznam jel to gumeni il bakreni il kakav već i jel ga problem promjenit a da usto nešto drugo ne pokvarim jer nevolim dirat pumpu
Oring je gumena brtva okruglog prosjeka. 
Znam da se ne voli dirat bosch pumpe čak mehaničari to nose kod bošista pa on to sredi sve što treba. On to rastavi, prepakuje, naštela i miran si onda do kraja života jer bi trebalo da te preživi. Možeš i ti tako napravit.
Inače meni duša nije dala mira pa sam morao to srediti da ne slini. Slinilo je samo na jednoj grani pumpe, na priključku. Odvijo sam lajtung i onda još onu maticu i oring se vadi. Sve ostalo pustiš ne vadiš.
E sad ti kako hočeš napravi, ili sam ili nosiš kod bušista ili da slini dalje.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ssucur 17.05.14 21:57

Kod mene slini na AC, susjed mehanik me zeza da trktor potroši više nafte na AC-u nego motor.
Novu kupio prije dvije godine i nikad vremena za zamjenu...
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 20374723
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 17.05.14 22:02

Hvala Peter.Ma neznam možda je skinem i odnesem da je stručnjak pregleda i sredi.
Ssucur i ja planiram i ACpumpu zamjenit jer nije skupa a ova je neka ko i tvoja
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ssucur 17.05.14 22:13

Isti taj mehanik kaže da je bolje predihtat ovu, da su ove sad nove jedan K.... kvaliteta. scratch 
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 18.05.14 1:10

Što se tiće PVP samo na LDA 100 sam je rasturio, jer sam još prije imao problema sa njome , a i tvoja je ista samo sa dvije cijevi za odvod goriva, da ima jedna gumena brtva koju možeš sam zamijeniti, Peter je naveo kako vadiš brtvu ,samo pazi imaš u priključku za odvod goriva oprugu ventila i ventil za odvod lako se zagubi sitno je , posla pet minuta ili prije toga svega probaj dotegnuti priključak za odvod goriva pa možda neče više sliniti oprezno (prvo popusti maticu na cijevi za odvod goriva pa dotegni maticu priključak za odvod goriva u kojem se nalazi gumena brtva kažem možda valja probati dovoljno je za debljinu novinskog lista nekad dotegnuti da više ne slini .

Fireman peter je napisao kako se mijenja gumena brtva ,a evo i slikovito da pokažemo kako to možeš napraviti sam doma ako se naravno odlučiš samo tu brtvu zamijeniti .

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Pvp-radionicki-prirucnik

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Dijelovi-inektorske-pump

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Injektorska-pumpa-tomo-v

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Dijelovi-prikljucka-za-o

A možda i ova opcija jednom kod mene upalilo .

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Tomo-vinkovi-732
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 18.05.14 8:18

Tomo 522
Ako ti Bosch pumpa radi kako treba popraviš ovo puštanje sam i novci su ti ostali u đepu. Ako ima još koji drugi razlog da nosiš pumpu kod bošista onda je to drugačije inače ja nebi.

A što se tiče pumpe niskog pritiska, kod mene je bilo dovoljno dotegnuti vijke i slinjenje je prestalo.

E sad imam još jednu teoriju koju nisam isprobao ali teoretički i po logiki bi se moglo AC pumpu izbiječi- izbaciti iz linije dovoda goriva pod uslovom da se premjesti filtar na neko nešto niže mjesto ispod rezervara. Tako bi moglo gorivo prostim padom iči u filtar i onda dalje do Bosch pumpe.

Reider
Kažeš da imaš problema sa gumama, da ti puštaju. Može biti još gore ako ti ode guma. Kod mene su malo napucane pa se bojim da bude nekog dana defekt. Prednji par su mi malo bolje od zadnjeg para. Imam jednu Rumaguma u rezervi pa sad tražim još jednu, istu takvu ili Savinu što je još bolje jer su mi Sava na traktoru ali jedna i druga firma ima identičan i tako odgovarajuči profil. Da ima neki centimetar i pol profila bila bi taman prava. Možda budem nekad imao sreče pa da promjenim.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 18.05.14 17:09

Admin hvala na opširnom objašnjenju.Prvo mi je jedna slinila pa sam je malo dotego i onda idem vidjet jel treba i drugu i ono onda i druga proslini.Ništa od dotezanja mora ići izmjena.
Peter pumpa je dobra bar tako mislim samo što slini a meni to smeta.U pravu si mislim što se tiče AC pumpe.Onda bi bilo ko na seriji 400 i 500
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 18.05.14 20:46

Peter bil problem na ventilu.Tako da sreča moja.malo ga samo pritegnil.Onda ti treba samo jedna guma.E to če biti težko.
Evo pa da še to svima kažem najviše valja za Petra-sve zabrinjavanje oko promjenjivanja gum je na TV-jih bez brige,jer so to na njime gume potpuno povoljne(malo skuplje od gume za BCS kosačico).Znam da je vse strošek a zanemarljiv ako uspoređivamo druge traktore.
Evo za uspoređivanje guma Prirreli 280-20" je izpred 8 godina koštala oko 400 eur jedan komad.Eto tako.

Ali za TV čini mi se da je bila Rekord prava guma,koja se može kazati da je guma .Imala je veliko površino nalega na tlo i dugo je izdržala.No možda takva guma ima prema drugima sa ozkim profilima lošiji grip,ali na asvaltu nema uspoređivanja!Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 18.05.14 23:29

Pa jesu gume za veče traktore skuplje, znamo to. Svejedno ne želim davati 400€ za gume 7.50x16 za tomu ako baš nije nužno. Tebi je bilo 400€ puno pa bi tako moglo biti i meni.  Very Happy Wink 
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 19.05.14 22:41

A kad smo kod guma traktorskih  koje gume preporučate za Vinkovića od ovih  svih  marki koje se nude na našim tržištima .
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 19.05.14 23:32

Pojma nemam,ako Rekord radi još uvijek gume.Čini mi se da je to tvornica iz Srbije.No i ako jih radi i oni trebaju štediti na materialu,da mogu izdržati između druge kunkurancije i sigurne više ne prave takvih kvalitetnih.
ja jih sada imam gore nekakvi Goodrich-odgdje je to-pojma nemam.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 20.05.14 23:25

Vidi ove poljake na linkovima, kako ljepo oni to uređuju Tomeke  Very Happy, nema šta drugo nego pohvalno.

Što se guma tiče meni je ovaj profil najbolji:

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Gumaruma-sava

Na sliki ljevo Rumaguma koju imam u rezervi, na desni Sava na mom traktoru. Najviše bi voleo ovakav oblik profila da imam na traktoru. Ovaki oblik izrađuju pored več navedenih još Cultor.

Na sliki (posuđeno od Zbalije) je Cultur- desna guma.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 1620565_10201561172416631_464878687_n

E sad koja je guma od navedenih najbolja, izdržljiva... to nebi znao odgovoriti.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 24.05.14 22:05

Teško je naći pravu i kvalitetnu gumu i da je cjena prihvatljiva
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 29.05.14 23:20

Baš tako jeftino i kvalitetno nema ,Ruma-guma i Sava-guma imaju iste profile ,Cultor  ima isti profil, tanja ripna se brže podere, deblja ripna  traje duže  , tvrda guma duže traje ali  češće i puca i proklizava .Onaj plavi 730 Vinković sa sjedalom za Zbaliju taj još ima Rekord gume prve ali su popucale  a tvrde ko kamen ja imam otraga Trayal i napred Obilićevo ali te prednje su gotove popucale su .Moraču ih mijenjati a bogami i izdržale su godinama .

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Trayal

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Dsc026581

Trayal  gore gume.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Dsc026561

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Dsc026631

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Dsc026651
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 30.05.14 22:25

Čupanje betona na kojem je stal drveni stub sa TV 418 heh.Čupao u 2 spori i blaokado diferencijala.U prvi pokušaj nije mogao,ali poslije toga sam se postavijo drugače i tada je išlo .TO je velik kamen zaliven betonom i mi smetao,kad napravim ploščo.
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 21742041
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 21742043
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 21742045
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 31.05.14 20:19

Danas sam išao na tehnički, regali se traktori na selu. Tako sam tamo dobil neki papir kao obavestilo na kojem piše da sa 1.1.15 moramo nabaviti i montirati trokut za spora vozila.
Za vas u HR ništa novo. Kako kažu to če se morati imati na zadnjoj strani vozila što znači ako voziš samo traktor onda je na traktoru, ako je priključena prikolica onda je namješten na njoj, ako imaš na traktoru priključak onda mora trokut na priključak...
To znači de se bude to premještalo iz traktora na prikolicu i tako dalje. Sad mene zanima pošto vi to več duže vreme imate kakav ste si nosač umislili pa da se može premještavati. Ja več planiram da budem smislijo nešto neki nosač koji bude omogučavo premještanje jer trokut je u ponudi za 20€ a to je malo previše da bi svaki priključak imao svoj trokut pored toga npr. na vitlu nebi trokut dugo izdržao ako se ga ne skine.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 31.05.14 20:35

Bože nedaj Shocked Dali pravo čitam?stvarno so ble....
Ma saj ima traktor straga luči kao auto.I auto može stajati ili voziti sporo po cesti i nek ose zapiči straga.

Kamo da daš tak oveliki trokut na TV-ju.Ma ni na zetora neznam kamo češ ga dati pa ne na TV?..Jau.

No ja imam 2 ili 3 komade,jer jih pronašao na zapušteni kmetiji u garaži.I namontirat ču jih na priolico i trosač đubreta.za prikolico je simpl namontirati,ali za trosač i traktor -neznam Mad 
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 31.05.14 22:42

Reider 1

Na šini za kopčanje priključaka bočno imaš dva uha navarena  sa rupama čemu ti služe te rupe (slika druga).




Zadnja promjena: Admin; 31.05.14 22:49; ukupno mijenjano 1 put.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 31.05.14 22:47

Rider

Dobro si čuo, ako misliš da nisi mogu ti ponoviti  king šalim se malo ali istina je da če trokut biti obavezan. Istina je i sve to što ti kažeš "gde da ga stavim" ? Možda na leđa svoja???
E sad kakva su zapravo pravila, gde se mora montirati, kako, na traktor, na prikolicu i dal je istina da i na priključke??? Tačna pravila ja još neznam. Mislim da naše kolege iz HR znaju više o tome.

Koje si ti trokute pronašao? Nisu to svakakvi dobri. Moraju biti ovakvi ko na sliki od kolege Zbalije:

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Kyfq6fsff080yqwsp39
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 01.06.14 1:17

Evo malo o tome, postaviču link ima toga dosta, kome se neda sve čitat prekopirati ču najvažniji dio o trokutu .

http://www.cvh.hr/cvh/propisi-i-upute/pravilnici/zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama/pravilnik-o-tehnickim-uvjetima-vozila-u-prometu-na-cestama.aspx

Uređaji na traktorima i njihovim prikolicama od čl.71 pa nadalje ,kome se ne čita sve ovo prije.


Članak 95.
(1) Motorna vozila i priključna vozila koja se zbog konstrukcijskih razloga, na ravnoj cesti ne mogu kretati brzinom većom od 30 km/h, ili se na cesti kreću brzinom manjom od 30 km/h kada obavljaju pojedine radove u prometu, moraju biti obilježena znakom »sporo vozilo«, prema odredbama pravilnika ECE-R 69.
(2) Na vozilu iz stavka 1. ovoga članka mora postojati najmanje jedan znak »sporo vozilo«, postavljen na stražnjem dijelu vozila. Ako je na vozilu samo jedan znak »sporo vozilo«, mora biti postavljen tako da se nalazi, u odnosu na uzdužnu vertikalnu ravninu simetrije vozila, na lijevoj strani vozila. Znak »sporo vozilo« mora biti postavljen na visini ne manjoj od 250 mm (do donjeg ruba znaka) i ne višoj od 1500 mm (do gornjeg ruba znaka), mjereći od zemlje do ruba znaka.







Nosač trokuta i trokut .

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Trokut-i-drzac-trokuta

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Drzaci-trokuta

http://www.golmax.hr/ploe-za-vozila/

http://www.njuskalo.hr/gospodarska-dijelovi/trokut-spora-vozila-aluminijskoj-ploci-oglas-5967655

http://www.koting.hr/katalog/popup_image.php?pID=316&osCsid=ftzopimtaqhzc

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Trokut-za-spora-vozila
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 01.06.14 11:12

Hvala Adminu za odgovor koji u glavnom sve pojašnjava. 
Kako vidim kod vas je granica 30 km/h a u Slo po nekim informacijama če biti 40.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 22 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 22 / 44. Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 33 ... 44  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.