Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 35 / 44. Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 39 ... 44  Next

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 10.09.14 15:27

moram i ja pumpu rastavit i meni dimi malo vise
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 11.09.14 0:45

Pozdrav ekipa

evo baš čitam ove zadnje poruke ..pa sam se zabrinuo za svog tomu

Uglevnom ne dimi on meni na auspuh nego san primjetia (pošto ga u zadnje vrijeme vozim bez haube) da on baca malo dima na oni čep od ulja ....
kada sam to uočio nisam ga vozio pod velikom opterečenjem nego u 3 brzoj na malom gasu ali po safaltu ravnica ,,,

jel to normalno ili??

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 11.09.14 9:29

TomoVinkovic420 je napisao/la:moram i ja pumpu rastavit i meni dimi malo vise

al meni je dimio jer mi nije bilo dobro naštelano paljenje i stanje u kojem je bila diza (otvarala se na 130bara).

bolje nego da dimi na čep di se kontrolira nivo ulja. Wink


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 11.09.14 15:46

Na zimu cu to provjerit, inace pali kao sto bi rekli na pola kljuca, jednom zavergla i upali, al onda zadimi dosta. Na cep gdje se kontrolira ulje ne dimi fala bogu.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 11.09.14 16:35

Vis, a meni dimi i dosta puse na njega van. Zato kazem da sumnjam da pumpa ima nesto veze s time.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 12.09.14 0:35

kuzma je napisao/la:Zahvaljujem svima na pomoći, rastavio pumpu - puknuti ventil (53 kn), elemnet pumpe poderan (53 kn) stavljene nove brtve sve ugurano nazad i odma kupio i novu brizgaljku (isto ova jeftinija iz Masive) i poigrao se. Pali bez problema na zub kako se kaže, još mi malo nemirno radi ne dimi uopće i čini mi se da ima više snage.
E sad bi još to trebalo malkice poštelat i bilo bi idealno.
Početak kad mi počne izlazit gorivo poklapa se s prvom točkom i traje do druge...
malo mi nekad znlo bacit dim iz početka te onako ostao bez gasa, sad toga više nema.

Sad bi trebalo još promijeniti semeringe te možda odmah i ležajeve na sredini jer mi baca ulje pogotovo kad uključim kardan. To ću pronjuškat na forumu možda je već netko pisao o tome kako i što. LP

Drago mi je da si riješijo. Pored toga i mi smo doznali neke stvari. Iz tvojih riječi mogu zaključiti da predpaljenja nisi mogal uštelati jer su bili kvarovi u pumpi. Sad si te kvarove odklonijo i sve se ljepo poštelalo i mašina redi kako treba.

Kažeš da ti pušta ulje u sredini. E sad dal iz zadnjeg ili iz prednjeg djela. To ti vidiš. Inače nema tu mudrovanja. Traktor na pola tamo gde pušta dalje češ mislim da sve vidjeti onda kad rasklopiš.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 12.09.14 6:15

Lp.
Ne samo predpaljenje vec i duzinu trajanja ubrizgavanja goriva koja je bila jako kratka i nije se dala podesiti vise. 

Pusta iz prednjeg djela no mislim da cu cekati prestanak radova (ako mi vrijeme dozvoli) pa cu se onda upustit u rastavljanje.
danas krecem u izradu polukabine Wink

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Admin 15.09.14 1:04

Ako malo dimi na čep tamo gdje  dolijevaš ulje to je u redu može to još, taj čep ujedno služi i kao odušak motora tu izlaze uljne pare van iz bloka motora, preko onih cijevi koje štite šipke podizača ventila, te uljne pare ujedno i podmazuju glavu cilindra  klackalice ventila osovinicu, ima takav način podmazivanja. Ima za kupiti posebna kapica ili poklopac sa crijevom koja se nabije na taj čep gdje šipaš ulje , da te masne pare odvodi ispod traktora da ti ne slini po cilindru masnoča . Neznam dali sam pisao ovaj servis  www.ljubic.hr ima za prodati nešto cilindra prva speciala novih karika klipova lda 100 rasprodaja radi odlaska u mirovinu.



_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Krumpironja 15.09.14 19:28

Evo od moga freda jedan vinković

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 11ug9r5


Zadnja promjena: fireman.peter; 15.09.14 22:24; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : Uređivanje slike)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 15.09.14 20:30

Slavija...i kak ga sluzi??

Polu kabina zavrsena. Jos zavrsno poliranje Wink

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 2821eop

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 15.09.14 22:12

Kuzma lepo si to odradio,evo koja slika od juce malo se nasipo put.
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Imag0285
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Imag0287
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Imag0290-1
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Imag0292
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Imag0294
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 15.09.14 22:29

E Krompironja moj, svi skidate roll barove a Kuzma mora sam da ga izradi Cool. A vidim da ide njemu to brzo od ruka. Imaš ti volje Kuzma puno.  Very Happy

Darko123
Hvala za slike, volim pogledati zato samo ti keljaj još!  Wink
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 15.09.14 23:38

Skidaju- do zgode (nezgode). No ja se ujedno spremam za zimu. Voznju vode te makivanje snijega, ako ce ga biti, s puta da mogu na posao autom, jer ralica nekas prodje a nekad i ne. ;-)
Pa da budem zasticen koliko - toliko. 
Lijep ti je teren tu darko123, priroda i po :-D
tu zivis ili sto? Di vodi taj put?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Dubravac 16.09.14 7:09

Kad mene su isto kod svakog skinuti roli barovi, ovi koji su fiksni, zbog obrade breskve.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Krumpironja 16.09.14 13:55

A ma netreba ti nana toga ovuda,tu moras bit specijalac da prevrnes traktor ako to uspijes onda znaci da nije za tebe traktor
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 16.09.14 19:11

kuzma je napisao/la:Skidaju- do zgode (nezgode). No ja se ujedno spremam za zimu. Voznju vode te makivanje snijega, ako ce ga biti, s puta da mogu na posao autom, jer ralica nekas prodje a nekad i ne. ;-)
Pa da budem zasticen koliko - toliko. 
Lijep ti je teren tu darko123, priroda i po :-D
tu zivis ili sto? Di vodi taj put?
Hvala Kuzma taj put vodi do moje kuce,Fireman Peter hvala bice jos slika u subotu kad budem vadio krompir trebam napravit do subote vadilicu imali neko neki predlog?
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 17.09.14 14:30

Pozdrav drugari.Vidim traktorcici rade u najvece.I ja sam danas uprego mog tomicu malo u sumi,a juce padal kisa pa je mestimicno bilo i blata.Tako mi se desilo da sam sa njim jahao jedan kanal i skliznu mi tocak u kanal i izvrnu mi se prednji kraj,a zadnji se samo navalio,ali nije mogo da se okrene zbog prikolice.Ja naravno odmah iskocio i ugasio traktor i posle sam ga nekako izvuko odatle.Steta sto se u toj brzini nisam setio da slikam.Sve u svemu napravio sam jedan video klip voznje po sumskom puticu i jednu sliku i ovde ih ekskluzivno postavljam.



Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Photo0841

Na žalost video klip na YT ti je zaseban pa ga mi ne možemo vidjeti. Ako hočeš da se vidi popravi da bude javni.
Moderator Fireman.Peter



Zadnja promjena: fireman.peter; 17.09.14 18:13; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Popravak linka YT, uređivanje slika i posta)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by darko123 18.09.14 18:14

Danas sam tetku vadio krompir a posle sam mu izorao njivu evo koja slika htio sam i snimiti ali me nije imao ko snimit pa ce biti snimak kad budem orao moju njivu Very Happy
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Imag0339
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Imag0341
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Imag0343
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Imag0347
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Imag0349
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Dubravac 18.09.14 21:54

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 91883273111974074778Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 22207109121215063270                                 tv523 i trobrazni plug bez tahta.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 18.09.14 22:04

Na kolikoj dubini vuces?
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Dubravac 18.09.14 23:27

Na oko 15- 20 cm. U voćnjaku nesmije dublje.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 19.09.14 17:30

Jel zna neko da li bi na TV-732 mogli da se stave tockovi 7,5-20?Konkretno me zanima kad se smota volan skroz u neku stranu da se ne bi sudarili tockovi ili zakacinjali u nesto.Inace su ovi tockovi 10cm veci od njegovih fabrickih.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 19.09.14 19:27

Sigurno bi mu bila smanjena okretljivost, i moras prepravljat blatobrane.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Admin 19.09.14 21:55

Pozdrav Kuzma

Sredio si ti PVP i prži, danas sam bio u trgovini www.agro-dom.hr raspitivao se za neke brtve i osovinicu klackalice i naravno cijene. Usput sam pitao i za PVP, Indijska 500.00 kuna kažu nije bilo reklamacije do sada na njih, filter zraka DMB 21 Maj Beograd 500.00 kuna, uložak dizne 150.00 kuna neznam  tko je proizvođač, komplet dizna original Lombardini 900.00 kuna, kapa oduška da ne slini po cilindru 50.00 kuna, osovinica i klackalice oko 600.00 kuna neznam tko je proizvođač rade i servis PVP ali u servisu to je drugi dio grada bilo kasno nisam išao do njih  da malo prepitam sa čijim dijelovima rade servis  tko je proizvođač .

Aco

Ide 20 cola mislim da su ovo 20 cola pogledaj slike ,inače sa serijama 700 rade najviše preinaka sa gumama i općenito na tim traktorima. Fireman.peter i ostali forumaši  koji imaju seriju 700 mogu premjeriti kad se smota do kraja volan  koliko je ostalo još prostora između guma u cm da budeš sto posto siguran u tu preinaku...

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Fotografija0279

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Fotografija0280

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Fotografija0281

Ovo je tvornički primjerak..

Forumaši hvala na slikama kad imate koju sličicu samo ju postajte....

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by mbkrhr 21.09.14 10:44

Zna li tko gdje se bi mogao kupiti dobar Tomo Vinković 731,732 ovog svojeg 730 sam prodao jer mi mašina samo što nije krepala.
mbkrhr
mbkrhr
novi član
novi član

Broj postova : 10
Join date : 28.07.2014
Age : 30
Lokacija : Krapinsko-zagorska

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 35 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 35 / 44. Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 39 ... 44  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.