Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

+28
peceni
serafian
Admin
G.Vrbica
mbkrhr
vratar
TV-319k-vlado
mbutala
vica022
Karl
grabrovec
kebirpm
tony5
jozef.kc
VALTER 521
Tomo Vinković Požega
TomoVinkovic420
reider 1
Dubravac
batek
Krumpironja
tomotraktor
ky1bro
ssucur
iwanho 1
fireman.peter
tomo522
darko123
32 posters

Stranica 20 / 37. Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 28 ... 37  Next

Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 03.12.15 21:28

Pada i kod mene, ali ne zabrinjavajuće. Freza teška stotinjak kg padne za noć, a dok transportiram, svakih pola sata lagano "piknem" ručicu hidraulika jer nošeni priključak padne par cm.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 03.12.15 22:02

Predpostavljam, da je to isti ventil ko na seriji 700?
Gurtno...Aha, onda sam nešto naopako zapamtijo. Izvini.
Ak pričamo oko padanja praznih poluga tekom sata, onda je to več katastrofa. Onda ne brtvi dobro. Ak uzemo u obzir TV Požega pričo, da frezo nese pola sata u zraku, ovo je nekako zadovoljajuče. No ventil pored cilindara riješava probleme da . Onda je to druga priča. Virojatno ga imaš zbog dorada za prednjo ralico...?...
NO moj TV prije nije plugiča od 60 kg nosijo po zraku ni cijelih 5 minuta. Nadam se, da če biti to sada bar 10 minuta, koliko mi zatreba, da tih cca 300 metara šumskog puta dospijem u garažo.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 04.12.15 17:35

Danas opet bijo u radijoni. E da bi se moglo samo raditi, i ne razmišlajti kako i što raditi...
Kao prvo išao sam produžiti papučice za noge obadvije isto za cca 5 cm naprijed u isti liniji kako je nosač več napraven(diagonalen). Imam duge noge i problem u koljenu(upravo desnom), pa mi je sada dosta bolje pritiskati dole. E da bi se toga prije sijetijo. No trebam napomenuti, da to dođe u poštev samo, ak bude traktor trajno proširen, inače predpostavljam, da može doči do kojeg problema...No pretiravati nisam htijo sa produživanjem, jer ak se prije dalo voziti, bude sada sigurno bolje. A pridobijo sam kakav cm i za izboljšanje, kojeg se vidi sa dolnjih slika.
No što se zbiva sada, može ko uganiti?...

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Fotografija-0012

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Fotografija-0013

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Fotografija-0015
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Krumpironja 04.12.15 17:58

Nožni gas cheers
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 04.12.15 19:44

Da, tvoj je ventil- razvodnik isti ko na serini 700, istije i na 400, 500 i 800.
Ne pada ni meni tako brzo hidraulika, nema nekih problema ni kad je puno opterećeno ali istina je i to da ne drži ali nema zbog toga nekih problema.
Što se tiče tog dodatnog ventila je tako kako si rekao,  treba mi zbog ralice da ulje usmjerim na cilindar ralice umjesto na cilindar zadnjih poluga.

Vidim da se radi gas. Na sliki ti je papučica gasa i kutija za sajle koja ujedini nožni i ručni gas.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 04.12.15 20:57

Huh, da bi vi čuli kakav je sad bijo komentar "moje",kad me pronašla čitati forum...Ubili bi me. Laughing

PA kako ste znali. Mislijo sam, da če to biti veča zagonetka. pirat
Napravijo sam tako snažno kutijo, da mi sada ne bude trebalo desneg utega u kotač Laughing
I otcu sam sa Pony bicikla ukrao zajlo od kočenja hehehe-ubit če me, kad ide na trim pa če zakočiti i...ide on pod autobus...
No više danas nisam mogao napraviti. No mogao bi, al mi zmanjkalo volje Neutral A i kakvi drugi posli pojave se tekom dana, i na kraju dan je jednostavno prekratak. A tu su još mudrovanja kako napraviti što sa "gemištem" u jedni ruci.

Tekom radova ne mogu si nikako načuditi, ko je mogao naumiti takav sistem kočenja kao je na tome TV-ju418. Bogami su komplicirali sa tim polužjem. No treba uzeti u obzir, da ovih godina, kad je rađen bila je krajna doba PE-18, i svejedno išli su na bolje. A svejedno možda je kakva druga tvornica traktora imala koli bolji sistem napraven, da bi se tamo skopiralo prije bolja varijanta. No koliko znam, dugo taj model nije bijo u radu i zamijenijo ga bolji jer se tada več su kazale mane tih ugrađenih sistemova- u ovom primeru kočenje. Jer modeli izza njega imali su zadovoljajuče kočenje.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Dubravac 04.12.15 23:38

Pozz

Kolega dragi pripazi malo s tim produživanjem poluga.
Ta serija je imala problema s uglavljivanjem papučice kvačila pod spuž volana. Tako kasnije novije serije TV-a imaju skraćenu papučicu kvačila zbog tog problema.
Problem se javljao mislim kod serija 418 i 521.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Admin 05.12.15 3:54

Pozdrav

Koristite priručnike vjerodostojniji su od trgovaca, ne da im ne vjerujemo nego trgovac ima samo jedan jedini  cilj taj je prodati i zaraditi od toga žive trgovci, u Forumu maziva i ulja sam malo napisao teksta.

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Hidrau11

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 05.12.15 15:30

Dubravac je napisao/la:
Kolega dragi pripazi malo s tim produživanjem poluga.
Ta serija je imala problema s uglavljivanjem papučice kvačila pod spuž volana. Tako kasnije novije serije TV-a imaju skraćenu papučicu kvačila zbog tog problema.
Problem se javljao mislim kod serija 418 i 521.

Tako je, reider, preporučam ti da nakon sastavljanja svih preinaka dobro isprobaš te produžene poluge u raznim položajima. Obrati pozornost na položaj kada smotaš puni lijevi na neravnom terenu, a zadnji kotač bude na višem položaju od prednjeg (npr. kada se u rikverc zadnjim kotačem popneš na brazdu sa volanom smotanim u puni lijevi ili kad ti prednji lijevi kotač padne niže od zadnjeg lijevog sa volanom skroz ulijevo).

Meni se u toj situaciji na 731 u zna dogoditi da donja matica rukavca volana pritisne kvačilo i traktor stane. Onda moram na silu (s obzirom da imam mehanički volan) smotati udesno da se kvačilo otpusti i da traktor krene.

Napominjem da mi se to događa rijetko u ekstremnim slučajevima nagiba zadnjeg trapa u odnosu na prednji, kada je razlika u visini prednjeg lijevog i zadnjeg lijevog kotača 30-ak cm i volan smotan potpuno ulijevo, najčešće u oranju ili frezanju ako okrećem traktor na nekim dubokim i neravnim ovratinama. Na TV 420 to mi se nije događalo, papučica kvačila je prolazila vrlo blizu te matice rukavca. Ako se sjetim, ovih dana ću namjerno traktor dovesti u tu situaciju pa uslikam.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 05.12.15 20:40

Hvala na opozorenju. Ali sam to nekako uzeo u obzir.Smatram, da ak krenem u liniji, kako je ona napravena(diagonalno od traktora van),da ne bi trebalo to se desiti...A nikad se nezna. Možeš se preračunati. U ovoj situaciji budem samo ju još jače savijo u stran. Kod mene to nije problem, jer je jako proširen i ima prostora.

Obečavam, da ču se najvijerojatnije sutra išao malo voziti, pa da vidim. Ima komšija takvo uzbrdicu, pa se parkiram nanjo. No ak sam iskren, imam produženo samo kočnico za sad, jer nije za obadvije bilo vrijemena. Ak bi se pokazalo, da bi kod kvačila to ne bi došlo u poštev, budem odstopil od izrade.A pored toga, da izprobam još jedno napraveno inovacijo iduči dan. Napravijo do kraja upravo sada večeras. Test u garaži bijo jako zadovoljiv(BOLJE RADI NEGO NA AC!). A kako se če pokazati na terenu, sam bog zna. Ništa ne trza gasom kad stisneš dole. I ide mekano i dovoljno je odmaknuta od sijedala, da imam više iztegnuto koljeno:

Prišaraufana je kutija na sijedalo za akomulator gore. Ulazi za sajlo u njo napraveni jesu sa m12, jer su prebušeni tako, davaju oporo budžiru, da se ne savija, kad ide u kutijo. Jako težko sam pronašao ustrezno oprugo, da vrača sajle nazad. NA matico m12 ima otokaren naljeg, da ne izkrene sa naljeganja na vijk. Možeš štelovati sve zajle ovdje i isto tako i oprugo(trdota gasa).

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Fotografija-0016

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Fotografija-0017

No sutra ču pokušavati ,kako se ponaša u radu na neravninah taj gas, pa ču vidjeti, ak treba još što popraviti.

I još jedna inovacija, koja je pala u vodo prije, nego sam jo počeo raditi. No ak bi bila izrađena, ne bi štetilo, al ne bi imala nekve zloglasne funkcije, pošto ja traktor upotrebivam sa kardanom jako malo. Htijo sam napraviti prenos uključivanja kardana(ručka izpod sijedala) na desno stran sijedala. Bila bi u višini blatobrana točno pri ruci i pored ručke hidravlike. Kao zakleto za rad sa okretači. Bez traženja i saginjanja naprijed po ručke. moglo bi se to napraviti jako zadovoljajuče, al nije vredno. Tako sam na brzo pokušao napraviti nekvo ludo brzo preinako u toj smijeri. Eto- mijenjao sam ručke kardanova. Dugo dao naprijed, al na ono, koje nikad ne upotrebivam kračo.

Ono se itak prekopči jedanput ljetno. pa bi bila dobra, ak bi bila za preklopiti sa šaraufcigerom hehe. Ak bi imao ručko speljano gore desno od sijedala, bi naravno umijesto prednje upotrebivao samo zadnjo tekom rada na polju sa okretačem, a naposlijed izključijo za dugovremeno prednjo. Jeste kad uključim kardan sa predno ručko, dodirava se armaturki. A sa načinom uključivanja kako kažem na sliki, nije problema. Nazad još manje. No mogao bi ju ili saviti, ili produžiti, da gobica za držanje bude točno iznad armaturke. Tako za prvo pokušino sviđalo mi se. Ne trebam se naginjati sa nosom do volana kao prije. No 4 cm mogla bi ručka biti dukša, onda bilo bi super.

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Fotografija-0018

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Fotografija-0020
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 06.12.15 19:07

Danas na večer malo išao sam u radijono, da malo u galvi pravim kakav načrt za nadalnje poslove, a odmah su me zasrbeli prsti, i išao sam produžiti i kvačilo. Poslije toga, sljedijo je test. Zaokrenuo volan skrajno u stran i dvintom stražnji kotač dvignuo. Imao je kolega TV Požega prav. U oriđi stanju zabije se papučica u volansko ruko zakretanja(bolje kazati matico zgloba). Ak bi jo u toj liniji produžijo, bi zaglavila izpod ručke uključivanja kardana Mad bemti zglob na traktoru. Pa sam jo produžijo i savijo malo jače u stran prema kotačima. Sad ima u najgorem slučaju još uvijek 3 cm zraka do matice.

A na drugoj strani kvačilo blago se dodirnulo cijevi novo napeljane hidravlike. Pa na rahlo savijo i njo u stran. Gas na testu na terenu dobro je radijo, al loša je stran, da na pedalu ne možem dobiti punog gasa, jer premalo povuče sajlo. A me to ne nervira, jer nikad ne radim sa takvim okretajima motora. Ročni ide normalno kao prije. Činilo mi se, da opruga u kutiji za spoj sajla ne može dobro 100% obavljati svog posla, jer papučica gasa prepolako vračala se gore, pa na papučico dodao još jedno feder odspodaj. Tako tista feder sad zasebe vrača papučico gore natrag, a sajlo opruga u kutiji.

Jako sam zadovoljan zaista. Da se nasmijao na sijedalu od sreče!!!.

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Fotografija-0003

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Fotografija-0005

A kad sam odklopijo sajlo kvačila-e vidi havarijo. Do pola napucana, da jo jedva izvukao iz budžira. Mogla bi biti havarija, kad bi se ko htijo točno gdje zaustaviti. To se jedanput u historiji i dogodilo, kad se dijed zavozijo skroz drveno šupo zadaj van. Rolling Eyes  Razz A imao još več 15 godina sahranjeno novo rezervno sajlo, pa jo potražijo koju je moj dijed kupijo, pa ne živi on več 15 godina!!

A sad imam pitanje za vas. Kad sam usporedijo novo i staro sajlo, nova dosta je dugša(glej sliko).Izgleda da je puknula, pa jo skratijo. Nije mi nikako jasno kamo nek dam tako dugo sajlo. Možda je ona od modela TV 700, koj je dukši?. Kad sam jo poskusno stavijo ,ona je u loku do sijedala gore. Pa oni jesu ludi. A to ni sve, što mi nije jasno: Zašto je ona matica ustružena ukoso na jednome kraju na budžiru??KAmo ide? Ili možda nije ta sajla za TV, nego za kosilico BCS??

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Fotografija-0001

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Fotografija-0002
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 06.12.15 21:57

Sve je to ok, sajlu skratiš na svoju mjeru isto tako i bužir. Matica je otokarena da bi mogla se prilagoditi ako bužir stoji ukoso. Ta se matica oslanja na stepenicu kod papučice kočnice. Tu bi sajlu mogao upotrebiti za bilo kojeg Tomu.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 07.12.15 12:54

Znam, da se može doraditi ta sajla. Upotrebit se je može kod svih TV modelova izgleda. Nekva takva univarzalna izgleda. Ukosi pristop budžira sa zajlom do rupe ne sviđa mi se nigdje, jer gloda sajlo unutra. AZto uivjek gledam, da tamo dođe sajla sasvim ravno u rupico. Tako radijo i na nožnom gasu. Ove vijke m12 sam prebušijo, da drži budžire sasvim ravno, kad idu u kutijico.
Odpilijo ju ne budem. Možda se strga, pa ju možem tad upotrebiti naprijed. A budžir budem malo skratijo da. Previše ne, da se kod skretanja ne razčupa. Ovo sadašnjo sumnjam, da se je kod skretanja presilovala, jer se to vidi na budžiru koji mi se na oko čini prekratak.
Virojatno budem to sredijo sutra.

Danas sam demontirao cijevi nafte, jer budem jih dao nove gore. Sve. I doradijo filter i ak dobijem dijelove i pokazač nivoja nafte, kao ima Peter. Ovaj je naj sigurniji i naj jednostavniji!. Trebam po nabavku materijala.
Izravnao sam i polužje jednotočkovnog prihvata hidravlike, koje je bilo savijeno.
Ostaje mi i zabrtvenje inverzije, jer mi u kutijico sa zupčanicima ponekad povuče koju bilje kod preokretanja mrve. Nije to ni za čuditi, jer je na dvih mijestima otvorenog tipa.

Kleme na akomulator sam stavijo obadve iste, jer sam do sada trebao dva različna ključa(10 i 13mm), pa trebam sada samo 13mm.
Što drugoga neču umotvoriti oko tog TV-ja. Otac danas tugovao oko nejga, da sam sve razmrdao, da ga on ni ne bude znao upotrebivati više Razz Rolling Eyes

Peter, kaj imaš ti takvo sajlo sa takvim naljegom(konus matico)namonitrano?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 07.12.15 21:32

Mislim da imam ali nisam provjerio. Inače sreo sam se već s njom jer mi je u glavi.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 07.12.15 23:04

Onda je to sajla od TV sigurno koliko te razumijem?

E danas tekom dana pala mi je ena ozbiljna poboljšava na TV-ju u glavo. Miješavina moje i Sucurove izmišljotine što se tiče prerade ručk komand na sprednjom trapu(svih 4). Al je neču izraditi, jer mi je otac več sada, kad sam samo nožni gas i mijesto ventila hidravlike promijenijo mudrovao, da neče on to znati više voziti...TAko da sve padne u štartu u vodo!. No možda nekoga dana...NIkad se nezna.

Evo još slike razšaraufane inverzije. Uskoro 1 sat mi trebalo, da sam jo demontiral i očistil benzinom. Koliko vidim, je bila ova inverzija napravena još prije, ko se nabavila tračna pila za čelik. Piljeni su dijelovi još sa brusilko. Sad sam sa tračno pilo odpilijo neravno odpiljene dijelove, da se može napraviti, kad stignem kapo preko otvorenih dijelova. Spodnji dijel sam več danas zatvorijo, treba mi još samo gornji veliki poklopac preko gornjeg velikeg zubčanika. Inverzija je u razmerju 2:1(2 okretaja original stražnjeg traktorskog vratila, prema 1 izlaz). Ovo je nujno potrebno za radove sa okretačem mrve! Zato bila napravena.

Eto obečane slike:

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Fotografija-0008

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Fotografija-0009

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Fotografija-0010

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Fotografija-0011


Zadnja promjena: reider 1; 08.12.15 12:40; ukupno mijenjano 1 put.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by mbutala 08.12.15 12:36

Reider ne brini, več samo napravi ono što misliš. I mi smo imali istih problema kad smo prodavali tv523 kojeg je kupio deda novog 86'. To je bio najbolji traktor i nikada več nečemo imat takvog i još ne znam šta. Ali sad kad je naviko na 732 sad je ta bolji i jači i tišji. Sve je samo navada, zato napravi i ne brini.
mbutala
mbutala
član
član

Broj postova : 44
Join date : 13.05.2015
Lokacija : Črnomelj SLO

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 08.12.15 12:47

RAd ti to vijerujem sve. Bilo bi to dobro, da se razplačeš, ali otac bi pljuju od besa a i posla i troškova bilo bi. A radi traktor jako malo, pa neznam, dal se to bi izplatilo...

Eto zatvorilo(zabrtvilo) se inverzijo danas. Odspodaj privarena ploščica čelična, da dolnji zupčanik ne hvata mrve, koja se ljepi na masnoče i mleve po inverziji. Isto tako napraven je poklopac nad gornjim zupčanikom, koj je isto bijo otvorenog tipa. Sad neče moči uči u inverzijo nečistoča,osim kakve najmanje prašine između sklopova. Predpostavljam, da je sad i izgled bolji. Dugo imao sam namijero to napraviti, pa uvijek sve bilo "važnije".
Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Fotografija-0012
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 10.12.15 17:01

Kako vidim tebi se još uvijek kardan vrti kontra, znači u ljevo. Kakav ti onda okretač imaš? Inverzija ti je onda samo da smanjiš obrtaje. Od čega su zupčanici? To si sam radio?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 11.12.15 14:34

NE.
Onda nisi dobro pogledao. No težko je vidjeti, kad je razstavljena do kraja, pa ne znaš koliko ide u njo zupčanika.
Ak gledamo od spodaj, izza mazalnog dibla ubačen je zupčanik na oriđi vratilo, a iznad njega je isti zupčanik istog promijera ko oni dole. Znači na dolnji izlazni gladki(bezzubi)osovini ima obično inverzijo bez promijene brzine vrtnje osim kontra strane vrtnje.
Iznad tog para, gdje se vidi veča matica u centar privita, je osovinica za maleni zupčanik, koji služi samo da promijeni smijer vrtnje, a iznad njega je onaj veliki-največi, koji ima ovaj izlaz, kojeg upotrebivam sa klasično veličino izlaznog vratila.
To znači, da je u inverziji 4 zupčanika jedan iznad drugoga.

Upotrebivam oriđi okretač za obične traktore širine 220 ili 240 cm. Otovrijo sam zanje novo temo.
https://agro.forumhr.com/t1105-okretaci-sijena

Zupčaniki jesu izvora svi od večih strojeva za prerado papira, kojim su po potrebi dorađene osovine na mojoj kučnoj tokalici, al kučišče isto napraveno kod kuče sa tokalico i bušilico+brzsilico, jer tada tračne pile još nije bilo kod kuče. Uležajena je na bronza čahure, samo gornje vratilo ima kuglične lagere. Ima to jako male okretaje, pa sa čahurami i izdržljivostjo nema problemova. Treba se samo redovito podmazivati. Super radi i nije bilo do sad sa njo nikakvog problemova, osim bila je otovrenog tipa, pa se sakupljale nečistoče u njoj-najloše što može, navijala se trava oko osovina kod okretanja mrve. Zato je zabrtvijo.
Loša njezina stran je, da sprečava polužju hidravlike ,da bi išle niže dole tlom! Al to me nešto ne nervira, jer mi to ni ne treba. Samo trebam paziti, da priključke koje mu kačim, ne pustim odkačenih prenizko, da jih drugi put možem bez brige prikačiti.
No možda bi ko se pritao, zašto takva gvožđurija, kad bi se moglo još jednostavnije riješiti. Da istina-zakomplicirao sam. A dukša je to priča. Ja sam prvo izradijo inverzijo 1:1 sa dolnjim parom zupčanika, a tekom radova shvatijo, da mi također treba omijer 2:1!A što nek sad napravim? Odbacim cijelo i napravim novo? Ne. Samo sam iznad postoječih dijelova dovarijo dukše kučište gore i stavijo dodatan par zupčanika.
Inače bolje bi bilo napraviti direktno tek u početku izrade samo jedan par omijera 2:1 i kraj priče. Ali ča je, tu je...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Krumpironja 11.12.15 17:33

Ma dobro za kardan nije loše da je malo viši bas na tim niskim traktorima,ali imam osjecaj da ti sad hidraulika ne ide do kraja dole
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 11.12.15 17:54

Da. Ne ide, kao što sam kazao, ali ni ne treba. Sve što prikačim, radi u radnom območju više od tog, što je slikano. Zato je i podizno polugovje vertikalno prišaraufano na najkračo opcijo. Ak bi mi trebalo niže, prestavijo bi te polugice na drugo pozicijo. Produžijo bi jih. NAjbolje bi bilo u agromehaniki kupiti od AGT polugovje na štelovanje(vijke).
Problem je postojijo samo, kad sam prikolico odkačijo prenizko, pa je sa kuko nisam mogao zahvatiti. Zato sada uvijek prikolico podižem i podložim u višjo pozicijo.
Kao što sam kazao- ak bi radijo ponovo, opet bi bolje napravijo...KAd do kraja nešto napraviš, onda vidiš, gdje su boljke hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 13.12.15 17:32


Mislim da me pitaš kako sam napravio mjerač goriva u rezervaru za nafto.

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 16333407

Kako vidiš na sliki, na priključke na rezervaru su prišarafane metalne cjevi sa okima i šupljim vijcima. To su bile lajtunge visokog tlaka na diznama, bar tako mislim da su nekad to bila. Metalne cjevi sam onda iskrivio u oblik koji mi je odgovarao i na te cjevi sam onda fiksirao prozirne cjevi.


Zadnja promjena: fireman.peter; 25.12.15 11:18; ukupno mijenjano 1 put.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 13.12.15 18:07

A razumem te sad Reider, imaš 4 zupčanike a ja sam iz slike nabrojio tri i tako mislio da se nije okrenula smijer. Sa četiri se riješilo i smijer vrtnje.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 13.12.15 18:23

Hvala.
Problem mi dela, ker sta dve debelini teh očesc! 6 in 7 mm sta. Povratek zgoraj je 6 mm uho, a žal nimam tako vredu narejeno kot ima ta tvoj model traktorja. Tvoj ima, da se lahko oko odšraufa, moj ima to nalotano na "ebik" gor.!

Morda bom pa naredil ,kot mi je Ivanhoo svetoval, da se le povratek naredi nazaj, kot je bil, od spodnjega izhoda pa bom ob tanku le naredil to prozorno cevko nad njo pa oddušek, ki pa more bit takšen ,da se svinjarija ne baše u njo.
Ta zadeva je dobra tudi za vlivanje z lijakom noter, saj vidiš višino, do koder si natočil med točenjem.

No bom videl, kaj bom dobil u trgovinah. Grem enkrat na lov za materijalom.
Slike ko bom naredil, bom pa dal u ustrezno temo, morda bodo kot nasvet komu pomagale.
Drugač pa sem na TV 826 imel od Fičota merilec. No, priklopljeno sem imel le signalno lučko, ko je tank prazen, a delalo je dobro. Vem, da se da narediti tut na tegale, a mi je všeč enostavna in 100% tvoja rešitev, ki nikoli ne bo zatajila.
Kaj moreš, če hočeš videti višino, odpreti haubo, ali vidiš pod haubo noter dovolj dobro? LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 13.12.15 18:36

Mislim da me pitaš kako sam napravio mjerač goriva u rezervaru za nafto.

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 16333407

Kako vidiš na sliki, na priključke na rezervaru su prišarafane metalne cjevi sa okima i šupljim vijcima. To su bile lajtunge visokog tlaka na diznama, bar tako mislim da su nekad to bila. Metalne cjevi sam onda iskrivio u oblik koji mi je odgovarao i na te cjevi sam onda fiksirao prozirne cjevi.


Meni je ta ruski mjerač prva liga, nepoderljiv je.
Ne trebam otvarati haube jer se vidi sa strane.

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 16333401


Zadnja promjena: fireman.peter; 25.12.15 11:37; ukupno mijenjano 1 put.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 20 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 20 / 37. Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 28 ... 37  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.