Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

+28
peceni
serafian
Admin
G.Vrbica
mbkrhr
vratar
TV-319k-vlado
mbutala
vica022
Karl
grabrovec
kebirpm
tony5
jozef.kc
VALTER 521
Tomo Vinković Požega
TomoVinkovic420
reider 1
Dubravac
batek
Krumpironja
tomotraktor
ky1bro
ssucur
iwanho 1
fireman.peter
tomo522
darko123
32 posters

Stranica 11 / 37. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 24 ... 37  Next

Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 17.06.15 13:21

Nije me ništa na drugim temama,pa sad pronašao nekve postove:

Poštovani Zbalija-ona sredina od 400 serije ima na nacrtanoj mijeri 125 mm!.Izmerijo.AL nemoj me zamoliti,da ga razšaraufam in izmerim vratilo.Ak mogu slijepo kaazti,možda je isti premer sa istim zubovima kao straga na tvom 700 seriji za stražnje vratilo(mali premer sa finim zubovima).Al to kažem na pamet.

Onaj čovijek sa snimka koji mu TV izpao iz brzine mogao bi biti mrtav zbog snimatelja-vlasnika TV-ja,koji mu da voziti traktor,kad zna,da ga nezna-da nema pojma.Nema ni arnija,vozit mu da u jako uzbrdico i na kraju sigurno zna,da ima traktor mano izskakanje iz brzine.Ovo je za u zatvor.

Onaj Tv od TV 420 kad je slikan ,kad je složen u ovinek,kao da ima savijen krov...Al siguran sam,da nije,jer traktor stoji u ovinek.

Eto i ovo se događa.Nije moj produžetak,več od prijatelja.Puknuo u transportu drva i pao traktor na tlo:
Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Pocen-podaljsek-418-tv
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by darko123 17.06.15 23:20

Pozdrav ocu da radim kacenje u tri tacke na tomi pa me zanima kalika duzina treba da bude poteznica Question Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by TomoVinkovic420 18.06.15 22:02

@Rieder 1 Pretpostavljam da na mene mislis po pitanju krova. Nije savijen, nego je tomo malo naget, pa je tako slika ispala Very Happy Very Happy

Evo malo poslije kise vozio travu, pa rekoh da bacim koju sliku Very Happy
Na jednoj uzbrdici je bilo veoma mokro, ali tomo je bez problema izasao.

Prvo da nahranimo tomu Very Happy

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 RL0t45s

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 HXkRZXi

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 QDVajEB
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Krumpironja 18.06.15 22:25

Hehe dobro je dok ga možes nahranit sa tako malom kantom, mome je to hladno predjelo hehehe
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 18.06.15 22:47

Sviđa mi se,jer imaš skrb za tomicu,da nije poderan nigdje.Ovo spoštujem.

Ali ima nekakvi specijalni dugi auspuf do poda.Predpostavljam,da ti ide bez buke,kao je kod mog 418 koji mi se čini preglasan.

Da krompi jako su to štedljivi traktorčiči.
Ali da ti sada kažem nekvo štorijo-Razgovarali smo ja i poznanik moj,kad smo se upoznali,prije kakvih 10 godina ili više.Mi kazao,koliko troši Zetor 72 kod oranja,kad sam mu ja pričao,koliko je popijo TV kod oranja kod nas.Pa mu kažem,da mi se ovo čini jako dosta,da mu Zetor popijo.Al mi čovijek u godinama mog otca odgovorijo-pije,pije,ali u tom vrijemenu nešto napravi...
U školi me so učili,da je snaga rad obavljen u djelu vrijemena.Tako pravi enačba.I to pomeni,da više ko zaradiš,više trošiš.
Bogami.Kod nas voze se mimo mene kombajni i traktori.Neznam što voze.Dali možda žanjejo tako rano žito neznam.Samo znam,da je po naši uzbrdici po glavnome asvaltnome putu,neki lik sa puno žita ili sličnog materijala, tandem duplo osovinko sa povišcima vozijo na gore brže,kao bi moj mali Tomo ili Zetor vozili na gore prazni(bez prikolice).....Pa to znači,da je bijo taj Fendt sigurno snažniji hehe Laughing
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by TomoVinkovic420 18.06.15 23:24

@Krompi
 Ovo mu je 3 kanta u 6 dana Very Happy radi se ovih dana dosta. Inace ne trosi nista. ulja za godinu dana nista nije potrosio tako da sam se veoma prijatno iznenadio.

@Reider

Odrzajem ga u skladu sa nekakvim pravilima. Redovno provjeravanje ulja i podmazivanje, ciscenje, pazljiva voznja. Moram ju jos ovo sjediste srediti i struju. Mada svjetla koristim samo kad ulazim u garazu moram prici 1cm do zida da bih mogao zatvoriti garazu Very Happy

Auspuh je od Tome original, samo je od serije 500. Vjerovatno ga je prijasnji vlasnik stavio. Tisi je od originala, jer sam ga uporedjivao sa komsijinim 420 koji ima original  auspuh za 420.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Krumpironja 18.06.15 23:27

Hehe to je malo vise od polovice rezervara od moga lol!
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by TomoVinkovic420 18.06.15 23:36

Al je zato tvoj vise nego duplo jaci Very Happy
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Dubravac 19.06.15 8:08

Krompi ti imaš viška klipova Very Happy . Probaj pogasit koji kad mu netrebaju svi, ko nova Skanija.

Za tomu kod nas kažu "Manje peče a višeg avaza nema"
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Gost 19.06.15 8:13

Dobar dan dobri ljudi Smile
Imam malu nedoumicu vezanu za paljenje mog Tomice 523... Znači, Tomek pali na dugme, alnaser odradi svoje, motor starta bez ikakvih problema. Prije paljenja potegnem neku ručicu (koja otpusti vjerojatno ventil) paljenje bude lagano i bez teškoća... Ako ne potegnem tu ručicu paljenje je teže (moguće da je baterija slaba), ali se, nakon verglanja, motor pokrene. Sad, nedoumica je ova: treba li potezati tu ručicu ili ne!? Neki kažu da to dovodi do oštećenja motora a logika kaže da je fabrika ne bi ugrađivala ako je to tako... Što kažu forumaši!? Srdačan pozdrav! Smile

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by TomoVinkovic420 19.06.15 11:40

De slikaj tu rucicu. Mislim da je to za onaj leptir sto se nalazi sa lijeve strane motora ispod filtera. Ja taj leptir okrenem samo kad je hladno i upali bas fino, i okrenem ga kad gasim traktor jer ga drugacije nmg ugasiti.
Da li imas alternator ili regler na traktoru koji ti puni akumulator, vrlo je moguce da ti je slab akumulator.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 19.06.15 11:50

Vjerovatno ti upotrebljavaš dekompresor na glavi. Motor u normalnim uslovima treba da pali bez ikakvih problema bez upotrebe dekompresora.
Što se tiče štete, ako to koristiš za lakši start motora mislim da nije štetno. Tad motor na početku napravi samo koji krug ili dva dok ti već ispustiš i on krene.

Ali kako već rečeno, nije to mišljeno za redovito paljenje motora. On treba da pali bez toga ako su normalni uslovi.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 19.06.15 14:33

Moj TV 418 ima za cijelo leto dovoljno 3 do max 4 tanka goriva...
Ne troši ulja.Al to ne možem ni osijetiti,jer malo radim sa njim.Najviše mi koristi u pospravljanju mrve i kod sijetve za raditi redove i izvađivanje krompira i to je sve.MOžda još koju autoprikolico drv do kuče za palbo dovede iz šupe pored šume,gdje hranim drva,da se osuše .Probleme mi radi hidravlika,jer pušta alat na tlo svakih 100 metara vožnje.Trebao bi preraditi hidravliko.NIje to problem napraviti,nego to košta.Zna se da hidro komponente jesu skupe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Krumpironja 19.06.15 18:46

Sta postoji kamion koji moze vozit na manje klipova? Kako su to napravili confused reider pa napravi si držač za hidrauliku na neki načn je blokiran dal lanci ili tvrda veza i rijesio si problem a kod rada sa prikljuckom i ovako je dole
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 19.06.15 19:00

Poštovani Krompi.
Razmišljal sem več prije,kad si ti to kazao,da zablokiram hod na dole i to samo tada,kad sa podignutim alatom idem kroz šumski put do kuče.TAd bi npr samo stavijo svornjak kroz koju napraveno rupo na hidravliki ili još jednostavnije da sa sobom uzmem najtvrđi kvadratni dijo iz drveta i to bi spriječavalo padanja do kraja dole.E i tako ču i napraviti za prvo riješenje.Al u doglednom vrijemenu treba to popraviti ko treba,sa novo kupljenim ventilom i novimi cevmi hidravlike.MOžda drugo godino.Ovo sigurno ne.
Problem je jači kao ko misli,jer kad guram snijeg i mrzlo je ulje,tad nikako više neče ostati hidravlika gore i uvijek pada na tlo kad se želim okrenuti ili se voziti kamo sa podignuto dasko.
Poleti ni tako velikih problemova.Največi je,kad režeš brazde za setvo ,pa se okretaš i na travi padne hidravlika dole i sve izpred njive preore.No ovo nije jak problem taj problem srediti-budem to riješijo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by TomoVinkovic420 19.06.15 19:15

Ja kad vozim u korpi nesto teze, svezem je spanerom za ram i tako olaksam hidraulici.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 19.06.15 19:30

Što je to RAM?Imaš jednotočkovno upetje straga hidravlike il isi preradijo na 3 točkova?LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by TomoVinkovic420 19.06.15 21:07

Ram je zastitni luk, tako ga mi zovemo i samo zavezem spaner za korpu i za vrh zastitnog luka.
Jednotockovni je prihvat hidraulike.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Dubravac 19.06.15 21:51

Krumpironja je napisao/la:Sta postoji kamion koji moze vozit na manje klipova? Kako su to napravili confused  reider pa napravi si držač za hidrauliku na neki načn je blokiran dal lanci ili tvrda veza i rijesio si problem a kod rada sa prikljuckom i ovako je dole

Postoji već 7-8 godina, Skanijin patent kad vozi na autoputu i nema veliko opterećenje zatvori gorivo za dio klipova i smanji potrošnju i do 30%.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Gost 20.06.15 7:18

fireman.peter, u pravu si... to je dekompresor na glavi... Na traktoru je alternator od golfa2 pa nisam siguran koliko on može dopuniti akumulator kad se troši... Trebalo bi da može bez teškoća ali ko bi ga znao. Uglavnom, upotreba dekompresora ne bi trebala škoditi ali bi dobro bilo zamijeniti akumulator. Hvala TomoVinkovic420 i fireman.peter na izdvojenom vremenu za odgovor Smile

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Tomo vinković serije 400/500 serija enektroinstalacija

Postaj by tomotraktor 20.06.15 7:25

Pozdrav, ivko_ze, može taj alternator od golf 2, napuniti  sasvim dovoljno, po mogućnosti da je ispravan, i alternator i akumulator.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Gost 20.06.15 10:33

Heh... Svakih mjesec do mjesec i pol akumulator ide na dopunu... Zbog čega - ne znam... K'o kad sam Tomicu nedavno nabavio pa ne znam ni što je normalno a što ne... Bum naučil, nadam se... Uglavnom, Tomek je igračka nad igračkama Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by tomotraktor 20.06.15 11:45

To kod tebe, vjerojatno nepuni alternator, čim moraš da akumulator skidaš, i naknadno puniš, a može biti i da akumulator nije u redu nedovoljno drži struju. . Ako neznaš sam odvezi nekom električaru, da ti to pogleda, on će ti sve točno reći. Tomek jest na neki način igračka, ali često zna biti i zločasta, samo lagano i dobro se čuvaj, ima tu dosta opasnosti koje prijete. Sretno i oprezno. Wink
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Admin 20.06.15 16:12

Pozdrav

Dekompresor je..

Ime govori sve dekompresor je spravica/naprava/uređaj  koja drži otvoren ventil/ventile u glavi cilindra/cilindrima ( ventil/ventili su otvoreni sasvim malo 1, 1,5 mm sve ovisi o motoru ) da se ne stvara kompresija, ( djelomična kompresija) u cilindru/cilindrima tada se motor zavrti  lagano bilo ručno ili anlaserom za lakši start motora..

Takvim postupkom omogučavamo motoru lakše i brže pokretanje,  kod slabe baterije, velike hladnoče kad se sve stisne/zaledi  od zime ( ulje i sl... ). Kod starih Njemačkih traktora Deutz, Austrijski Steyer i takvi slični stari traktori,  obavezno se startao motor svaki puta  uz upotrebu dekompresora..

Kod nekih traktora  Tomo Vinkovića  postoji sajla i komanda na istrument tabli  sa kojom uključujemo  dekompresor, ako nema sajle onda rukom uključi dekompresor...

Dekompresor je standard kod većine dizel motora, ima toga puno i raznih modela sve ovisi u kojem vremenu je napravljen motor i dekompresor, kod motora ili traktora starijih generacija dekompresor je bio standard  jer traktori su imali teške zamašnjake plus kompresija..

To je danas standard i za motorne pile dekompresor naravno za lakši start..

Postupak je,  uključimo dekompresor bilo polugom sa instrument table  ili rukom na samom cilindru/cilindrima  za lakši start motora,   zaverglamo/zavrtimo motor kad se motor zaulafa/zavrti svojom največom brzinom  što može ( to vidimo sami kad verglamo anlaserom ) isključi se  rukom ili polugom  dekompresor,  ventil se zatvori/ zatvore se svi ventili, uslijed velike vrtnje motora   dođe do kompresije motora ili ti takta za startanje   i motor starta tako da dekompressor je  vrlo korisna naprava. Ima i opcija dekompresora da se ulijed vrtnje postignute sam isljuči..

Eto neka saznanja o dekompresoru  ako ih imate i vi napišite u post da se upoznamo sa time..

Postupak u videozapisu ovdje pogledajte  https://agro.forumhr.com/t652-svastara#7605

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

vodnar likes this post

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 20.06.15 20:36

IVKO ZE-možda je loš akomulator.Pokušaj sa kime drugim,ak ga imaš.ali možda tvoj sistem punjenja ne radi prav!.Je prvo ili drugo.Možda alternator ne radi prav.Tvoja trošenje struje kod TVja dođe samo sa strane paljenja,al drugih porabnikov uskoro nemaš ak ni prerađeno što i to je alternatoru mala šala.Bilo kojem ako izpravno radi.
Dali alternatoru proklizava remen?...

Dekompresor ima TV 826.Bez njega moj nije palijo odmah kad bilo izpod 5 stupnjeva plusa hehe.Ak bila koja stopinja u minus h njime još start spray sam upotrebivao.Jako mi težko palijo,a kad radijo bijo ok.Dekompresor sam trebao samo uključiti al izskočil je sam odmah,kad motor dobijo veče okretaje.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 11 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 11 / 37. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 24 ... 37  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.