Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komunalna oprema za traktore

+13
iwanho 1
darko123
ssucur
reider 1
tony5
VALTER 521
batek
jozef.kc
Krumpironja
tomo522
Admin
abarth
fireman.peter
17 posters

Stranica 9 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by Krumpironja 15.01.16 23:14

A nisam vidio hehe dobro da si tv imo u dvorištu
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by reider 1 15.01.16 23:28

Ma predpostavljao sam to, pa ga pripremijo gore. Sad je inače parkiran u radijonici.
To je zgradba ljevo od parkiranog TV-ja. Tada se u njoj nešto radilo, pa ga stavili van. Sad je unutra. Eto ovdje se vidi:
http://www.mojalbum.com/reider/tomo-vinkovic/foto/20500913
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by darko123 15.01.16 23:38

To se dogodilo te godine da je palo toliko stvarno je strasno bilo,a ovako padne metar metar ipo snijega razmisljao sam ja o frezi samo nema se para za nju Mad
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by Krumpironja 16.01.16 10:08

Freza je dobra stvar al ona trazi i konje, ti bis moro imat frezu od metra da pokrije trag i neku normalnu visinu da možeš to cistit ako tako puno padne, tv ima najsporiji rikverc ko sta si vidio na videu dosta brz, i ako poslusas traktoru bas nije svejedno sa onom grtalicom, ovisi to i o snjegu ako je mokri onda je zivi uzas, al ja iskreno nisam siguran kako bi radila ta kombinacija, Jer upitno je dal imas zivih 18 ks i jos jedan dio gubis na prenos i motor motor vozit i traktor i grtalicu i to brzinom koja je mozda malo prevelika, raspitajse prvo malo pogledaj original grtalice, hondine pa vidi ks po zahvatu, jer ako stvarno imaš toliko snjega možda je bolje investirat u kompletno drugu mašinu tipa grtalice nego ic radit frezu za ovoga, to je moje misljenje a vidi šta drugi kažu
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by reider 1 16.01.16 12:04

Pa valda ja ne rade freza za snijeg takvog obterečenja ili? Na oko njegov mu TV se mi čini širok 105 cm sa jednimi produžetkami znači to. Ak hvata frezom od 110 cm, pa mora to iti valda. No ja nisam sa takvim strojem nikad radijo, pa nemam iskustva isto tako ne.
Sam izraditi frezo nija baš jednostavno i trebaš bar neko več imati napraveno oriđu, samo joj može se koji prihvat kod kuče napraviti po moje. Dobra je stran ta, da se ne može motor pregrijavati između čiščenja hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by iwanho 1 16.01.16 12:54

Većina vas gura snijeg u rikverc. Jel netko zamijenio lijeve i desne kotače?
Gume u rikverc nisu ni pola dobre kao naprijed jer su ripne kontra okrenute. No i s tim okretanjem se ne bi dobilo ni približno kao s lancima, a najbolje rješenje je prednja ralica i lanci po potrebi. Naravno tko si to može priuštiti i kome se isplati.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by darko123 16.01.16 14:36

Ma ne mogu ja praviti frezu ima tu posla sila pravicu prednju ralicu lance naprijed imam,danas kod mene palo 10cm snijega pa sam malo cistio,dali bi mi valjalo da uradim nosac za ralicu od cijevi 4x4x4 Question
Komunalna oprema za traktore - Page 9 1_tmb_90809449_20160116_121444

Komunalna oprema za traktore - Page 9 1_tmb_60539635_20160116_121452

Komunalna oprema za traktore - Page 9 1_tmb_51891119_20160116_121503

Komunalna oprema za traktore - Page 9 1_tmb_63171800_20160116_124925
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by fireman.peter 16.01.16 15:23

Može Toma gurati toliko da vas iznenadi, mene jeste iznenadio. Treba ga samo dobro oborožiti. Ralica napred, lanci na sva 4 kotača, utegi na kotačima i još jedan na zadnjoj hidrauliki i on  će vas iznenaditi. Ja ga tako opremim i jako sam zadovoljan sa urađenim.
Ponekad ako nema prostora za snijeg možeš se čak na hrpu popeti.

Komunalna oprema za traktore - Page 9 21456253

Komunalna oprema za traktore - Page 9 21456252

Hrpa snijega je onda bila toliko visoka da je bila zaštita vozača puno viša od garaže, morao sam voziti pored krova.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by darko123 16.01.16 16:04

Mogu vam reci od kad sam ove lance napravio mnogo bolje ide,trebalo bi sjutra da krenem sa izradom nosaca za ralicu imam cijevi 4x4x4 pa sam mislio odnjih da uradim nosac zanima me vase misljenje Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by ssucur 16.01.16 16:58

40X40X4 za kakvu manju ralicu moguće da izdrži!?
Komunalna oprema za traktore - Page 9 22903699
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by darko123 16.01.16 17:54

A i pronasao sam 60x60x5 pa cu nju.
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by reider 1 17.01.16 0:36

Ima Pero prav. Al ovo košta. No ak treba, ne možeš birati. Men za sada ne treba, jer imam plateno do kuče od komunalaca. Al ak ne bi imao, onda oprema via Pero mi ne gine! Znati trebamo, da kod Perota uvijeti su najozbiljniji od cijele SLo, pa virojatno i HR. Ovo su Alpe ljudi.Tamo nema zajebancije. Kod mene nije tako opasno.

Vidi ti Sukura! jako dobra ideja. hvala. Ovo mi se sviđa, jer bi tako mogao ja na TV-ju upotrebiti bez prerade tako jednotočkovan prihvat hidravlike i komplet ralico Shocked tongue Benti, da ne budem kada ja to napravijo! No za sada, ču si na računar samo skinuti sliko.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by ssucur 17.01.16 1:06

I ja sam skinuo sliku, darko123 je pisao da bi upotrebio zadnji klip pa sam mu dao samo ideju.
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by iwanho 1 17.01.16 9:06

Reider, ti buš sigurno iskoristil ovu ideju sa ssucurove slike i iduću zimu se više ne buš vozil u rikverc. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by ssucur 17.01.16 9:18

Ja moram na svom napravit malo promjene da mi služi i kao prednja hidraulika.
Moja ralica.
Komunalna oprema za traktore - Page 9 20357866
Napraviti ovakav priklop.
Komunalna oprema za traktore - Page 9 22904178
Nešto sam nacrtao.
Komunalna oprema za traktore - Page 9 22904180
Upasati na nosač.
Komunalna oprema za traktore - Page 9 22904176

ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by reider 1 17.01.16 9:37

Ma ja ne bi zaista ne bi htijeo svake godine ovaj klip prebacivati od straga naprijed. Čini mi dosta posla.

Sucur dobro imaš ralico, al prihvat kojeg želiš napraviti sličan je mome na mojoj, samo moja ima dukše prihvatne ruke napravene:
http://www.mojalbum.com/reider/tomo-vinkovic/foto/22904290
Ivanhoo, za sada 100% nema potrebe, jer čistim samo dvor, al inače ne bi ni 5 min razmišljal il ja il ne. Ovo mi za sada zadovoljava potrebama.
Jer imam dukše prihvate, stajala bi ona predaleko naprijed. Razmišljam, da u ovom primeru mome ne bi trebalo ni toj prednji hidravliki raditi ruk. Ove ruke kačijo bi direkt na uho napravenog nekog fiksnog nosača oko haube dole i cilindar bi na tim dvima svornjakoma podigavao dasko, osim smetal bi mi tada gornji prihvat za topling na daski. udarijo bi u haubo Shocked U nikakvom primeru nema smisla , da bi stavijo tako sve naprijed, kao je straga, jer jednostavno predaleko bi virilo naprijed sve. Onaj tvoj plavi sistem sa slike puno je bolji, jer je dosta krači. Trebalo bi odpiliti gornji prihvat toplinga, i napraviti ga ,da se može demontirati i nazad montirati. Da ne udari ili u haubo ili u cilindar podigavanja.
U soprotnom primeru treba napraviti novi cijeli prihvat ili jednotočkovnoga, il takvog kao je sistem kod petrove ralice, al tisti je napraven više komplicirano.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by vica022 18.01.16 20:39

Jedan video klip sam davno gledao kako je vrlo prosto covek resio ralicu napred na traktoru.Slicno kao zadnja hidraulika ima krace poluge 2 dole i iste duzine kratak topling gore. Podizanje daske je resio sa zadnjom hidraulikom i par koturaca i sajlom ispod traktora. Sajla je zakacena na cev izmedju poluga hidraulike i koturaca pri dnu menjaca da bi usmerile sajlu ispod. Jos jedna koturaca ispod prednjeg kraja i jedna na vrhu nosaca gde bi kratki topling bio otprilike.Sajla se kaci tu pri dnu ralice i podizanjem poluga zadnjih automatski se podize i ralica na odgovarajucu visinu. Jednostavno je izbegao dodatnu hidrauliku za koju dodatni razvodnici ,creva i klip nisu bas jeftini. Ako kome pomogne mogu i nesto nacrtati da bi lakse bilo objasniti
Ovo kazem jer cesto ako traktor zapadne u dublji sneg ili se zaglavi spustena ralica mnogo doprinosi da se nece izvuci a cim je podignuta mnogo lakse se resi.A drugo nekad je prevelik sneg problem za izgurati svu kolicinu pa sa podizanjem i dva prohoda se lakse odradi. Mada za dubok sneg je snezna freza zakon
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by vica022 19.01.16 17:48

Nacrtao sam nesto nabrzaka po secanju kako bi to otprilike izgledalo. Napred su poluge kratke slicnim onim polugama hidraulike pozadi i toplink. Sajla preko koturace vrsi prenos i podizanje uvis cim se zadnje poluge hidraulike podizu .Spustanje je fakticki sopstvenom tezinom i spustanjem opet zadnje hidraulike. Vrlo prosto resenjeKomunalna oprema za traktore - Page 9 Gb0bNiY
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by ssucur 19.01.16 19:43

Zglobni traktori moraju imati fiksator na sredini.
Komunalna oprema za traktore - Page 9 22908096
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by vica022 19.01.16 19:54

Potpuno si u pravu jer ovo sto sam gledao je bilo na nekom ruskom traktoru koji nije zglobas . Ali vise ljudi i problematika se resi lako

_________________
Komunalna oprema za traktore - Page 9 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by reider 1 19.01.16 19:55

Da. Čini se povoljno i brzo riješenje, al treba se znati, da uležajiti toliko kotača i napraviti osigurače izpadanja sajle sa njih nije ni tako povoljno ni tako brzo onda. Tako, da se uskoro više slažem sa tvrdnjo Krompija, da se dokupi klip i dukše crijevo i straga u kiper priklopiti. Jeste skuplje naravno, al uskoro jednostavnije napraviti.
Pored toga je toliko svega treba i namiještati i demontirati. Kotače sa vodilicama.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by Tomo Vinković Požega 19.01.16 21:21

Ljudi, pa jel nebi bilo jednostavnije sajlu staviti u bužir, fiksirati bužir na prednjem i na zadnjem kraju i tako izbjeći hrpu kolotura?? Bužir se može lomiti na zglobu dovoljno koliko treba. Pa i kvačilo ide sa zadnjeg kraja na prednji kraj preko zgloba kroz bužir.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by vica022 19.01.16 21:50

Moze cak i to a koliko su jeftini neisplati se praviti. Tockici sa lezajem za kliznu kapiju su gotov proizvod i vrlo jeftini a dovoljno jaki. Sad cu ici da uslikam jer imam ih nove na kapiji. Kostaju ispod 5 eur komad. Evo slikao sam da se vidi jer ima kanal poluobal u sredini i okov koji se zavari a moze se montirati i sa unutrasnje strane sajla skidanjem tockica. Inace lezaj je dvoredni. Mislim da je oko 3,5 eur ovaj kostao posto je precnik tockica oko 4cmKomunalna oprema za traktore - Page 9 Idlr1M0
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by Tomo Vinković Požega 19.01.16 21:59

Ali mislim da je bužir jednostavniji za postavljanje (sve što treba je fiksirati ga na početku i na kraju) i sigurniji jer sajla sa koloture može pasti a iz bužira ne može.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by ssucur 19.01.16 22:22

U ove se može upasati debela sajla za ozbiljnu prednju "hidrauliku"
Nemože ispasti ako se postave graničnici, trba naći debelu sajlu i bužir blizu 4m.


Zadnja promjena: ssucur; 19.01.16 22:25; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : dodatak .txt)
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Komunalna oprema za traktore - Page 9 Empty Re: Komunalna oprema za traktore

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.