Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 14 / 44. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 29 ... 44  Next

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 01.03.14 18:40

Ko bi znao što ti sad lupa? Ovo je premalo podataka da se bilo šta kaže.
Ako te dobro razumem ti si ispod opruga stavil podložke, jesam u pravu?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ExtermoIvan 01.03.14 19:11

Tko je stavljao sam podloske. Samo kad ukljucim kardan i opteretim ga tada lupa. A na praznom hodu kardan radi normalno i u brzine ide normalno.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by abarth 01.03.14 19:40

Po opisu greške bi mogo bit ležaj napola raspadnut i zbog njega osovina ima lufta pa lupa.Na svaki način treba otvorit pa videt ja sam to od oka reko ali simptomi su takvi.Želim ti da bi bila greška što jeftinija.
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by jozef.kc 01.03.14 20:06

hvala dečki na informacijama,tek u ponedeljak mogu dobit gedoru 46 pa moram pričekat sa radovima,danas sam u Masivi kupio novu lamelu 170 kn,filter ulja 25 kn,filter goriva(uložak)12 kn
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ExtermoIvan 01.03.14 22:01

Prijatelji dragi otvorio sam ga veceras odmah nisam imao mira. Takva glupost je ali sta je tu je. Zegerov prsten pukao na kardanskoj osovini i lezaj ispao iz lezista i zato je dobio luft. Stavio drugi i odmah spakovao sve radi kao sat. Prosle godine sam menjao ta tri zupcanika pa sam se uplasio da su loseg kvaliteta medjutim stoje kao novi. ovo su slike od proslog remonta.
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Fotografija0150
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Fotografija0151
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Fotografija0153
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 01.03.14 22:43

Imao sam slučaj da je taj zegerov utor na osovini bio jako loš. Na prvoj sliki se dobro vidi. Pošto vlastnik štedi i sve je šteta promjeniti i ništa se ne isplati, ja sam taj zeger ispunktirao na nekoliko mjesta sa varilačkim aparatom. Tako sam se onda zagarantirao da zeger ostaje na svom mjestu jer je utur več onako samo na zubima pored toga da su još ti oštečeni...

Eto još moje slike

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 21518044

Šta je do tad držalo zeger na svom mjestu, neznam. Sad ga drži var.  Wink 


Zadnja promjena: fireman.peter; 01.03.14 22:57; ukupno mijenjano 1 put.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ExtermoIvan 01.03.14 22:49

I ja volim da se sve uradi kako treba ni ja u mojoj profesiji ne zalim ni materijal ni sebe. Ali mi smo tad prvi put imali susreta sa tomom nikad u zivotu nisam video menjac takav. Polako smo sve rasturili i tako vracali . Poslao sam slike coveku za delove on mi je rekao da promenim samo ta tri zupcanika ali nema nista dok iskusno oko ne vidi uzivo. Ali sve je opet proslo dobro. Prsten smo verovatno mi ostetili kada smo ga prosli put skidali nekim udarcem ili tako nesto. Uglavnom Tomica sutra u oranje i freziranje nema odmora do daljnjeg. Sad upravo ubacujem muziku na memorijsku karticu da imam sta da slusam sutra dok radimo.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 01.03.14 23:00

Extermoivan
Svi mi dobivamo neka nova iskustva, svaki put nešto naučimo, tako nešto je normalno u životu jer se niko naučen nije rodijo.
Želim ti da bude sutra uspješno frezanje bez kvarova pa da Toma odradi posao kako treba. Star je on pa mu ponekad treba oprostiti Smile

jozef.kc je napisao/la:hvala dečki na informacijama,tek u ponedeljak mogu dobit gedoru 46 pa moram pričekat sa radovima,danas sam u Masivi kupio novu lamelu 170 kn,filter ulja 25 kn,filter goriva(uložak)12 kn

Nek ti dobro idu radovi, bez nekih zajebancija. Napravi koju sliku ako imaš volje.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ExtermoIvan 01.03.14 23:59

Hvala, svestan sam da je to dosta stara masina i svaka joj cast kad je do sada izdrzala. Trudim se maksimalno da je odrzavam sto bolje tako me i sluzi. Zato su ovakvi forumi nezamenljiva stvar za nova iskustva. Ali kao i svugde tesko je sastaviti vise ljudi na jedno mesto i da to funkcionise kako treba. Ja sam po struci inzenjer informacione tehnologije i dosta sam naucio u vezi racunara ali skoro svaki dan se susretnem sa necim novim i trudim se da budem u toku. Ali sve sto je covek napravio to se da i popraviti samo treba naci nacin kako.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 02.03.14 13:05

Evo danas je moj tomo 522 otišao novom vlasniku
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 IMG_6735
programs to take screenshots
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 IMG_6734
image hosting free
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 IMG_6732
how to screen capture
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 02.03.14 13:43

Jel ti ga žao?
Ah nemoj požaliti imaš sad bolju makinu. Smile 
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 02.03.14 14:01

Nemogu reć da mi ga nije žao jer sam ga sredio totalno još ga trebalo pofarbat i bio bi ko nov.A sa druge strane opet ovaj mi je draži al i u njega treba dosta uložit dodatne opreme heheeee.Išao sam u šumu juče i zadovoljan sam kako se pokazao.Smalim nema šanse da bi išta uradio jer je jako mokro al ovaj ide
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 02.03.14 14:05

Jasam isto imao malog TV-420. Možeš ga pogledati u mojoj temi. Sve sam ga u nulu sredijo, skockao a onda kupijo 731 pa šta češ drugo nego prodati malog. Puno sam truda u njega uložijo pa onda još jednom is početka u ovoga 731. Ali sad ne požalim jer je ovaj 731 makina naspram bivšeg 420. Puno jači, veči, bolji, velika je razika...


Zadnja promjena: fireman.peter; 27.02.18 10:19; ukupno mijenjano 1 put.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 02.03.14 14:13

Heh i meni je isto tako.Čini mi se da te pratim a i neznam
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 03.03.14 21:07

Pozdrav  zbalija evo slika od sjedala original sjedalo , na jednom Tomo Vinkoviću donekle jesu vidljive slike a na drugom Tomo Vinkoviću sjedalo je pretapecirano i nema naljepnice,malo je oštečena naljepnica ali ima više slika pa češ vidjet ono što te zanima traktor je od bratića i na njemu je sve tvornički original  gume,tri točke kopčanja,lampe ,utičnica za prikolicu za struju .

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005021

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005011

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005031

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005071

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005121

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005091

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005101

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005141

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005171

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005321

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005681

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005231

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005511

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005491

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005471

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005441

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005321

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005481

eto to je to ako te još nešto zanima napiši i pokušat čemo riješiti pozdrav.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by jozef.kc 03.03.14 22:29

pufff... rješeno  Very Happy ,motor je nazad gore,sutra sljedi spajanje creva,sajli i ostalih gluposti...bio sam preumoran da stjeram dokraja
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 03.03.14 22:46

Ne žuri se, imaš još koji dan pa... Very Happy 
Bolje polako pa sigurno, da se ne zaboravi nešto ili koja druga glupost napravi.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 04.03.14 19:41

Admin je napisao/la:Pozdrav  zbalija evo slika od sjedala original sjedalo , na jednom Tomo Vinkoviću   donekle jesu  vidljive slike a na drugom Tomo Vinkoviću  sjedalo je pretapecirano i nema naljepnice,malo je oštečena naljepnica ali ima više slika pa češ vidjet ono što te zanima traktor je od bratića i na njemu je sve tvornički original  gume,tri točke kopčanja,lampe ,utičnica za prikolicu za struju .


Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005171

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005321


eto to je to ako te još nešto zanima napiši i pokušat čemo riješiti pozdrav.


admine hvala na slikama!

e da nađem takvo sjedalo rabljeno odmah bi ga kupio, pošto novg više nema.

e da pohvale za traktor stvano je očuvan i u tvorničkom stanju,
malo je takvih primjeraka,
a i po broju sati se vidi da je malo radio, da je barem na mojem ta brojka  Embarassed

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 05.03.14 13:31

Da sačuvan je još u originalnom tvorničkom stanju, skoro pa neradi se ništa sa njime jer nema tko osim koji vikend u prolječe i jesen mještani sela otišli trbuhom za kruhom kak znamo reči i selo skoro pa izumrlo tako je to u pasivnim krajevima život je uništen nekad prije sve vrvilo od života.  Neutral 

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005691

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Dsc005551

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ExtermoIvan 05.03.14 17:25

Pozdrav dragi prijatelji sinoc sam isao kod prijatelja da uzorem bastu posto nemogu da stignem preko dana radim. Tomica ore odlicno lamela i kvacilo su sada perfektni imam osecaj da moze vuci jos jedan plug. Ali imam problem sa proklizavanjem, zanima me koliko teske tegove da stavim i na koje tockove? Imam dva diska od kamiona dosta su poteski.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by abarth 05.03.14 19:03

Taj model je imo origi 4x50 kg,probaj se približit toj cifri na svaki točak 50.Sa svakom kilom češ pridobit na gripu,pa koliko ti uspe namontirat,bolje če bit sigurno. pirat 
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 05.03.14 23:24

Podpisujem sve što Abarth kaže, najbolje po 50 na svaki kotač/točak. Ali vidim da imaš za sad samo dva diskova pa bi možda stavil prvo pozadi jer je tamo traktor jako lagan, skoro pa da ga podigneš rukom. To če ti koristiti i u kojim drugim uslovima ne samo kod oranja ali odluka je tvoja.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ExtermoIvan 05.03.14 23:57

Tako sam i planirao lako mi je da ih namontiram. Diskovi su oko 40 do45 kg. Druga dva sto cu nabaviti su malo laksi oko 35 kg a njih stavim napred posto je ionako napred i tezi sam po sebi. Naravno da ce koristiti a veoma cenim i vasa misljlenja u vezi ovih stvari. Tek sam sad uvideo koliko snage moze da ima ovo malo cudo. Prijatno me je iznenadio i u freziranju i u oranju. Postao je kao clan porodice. Jos malo zavrsavam pripremu za nalepnicu pa da i njih odstampam da ga kompletiram.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 06.03.14 0:18

Ej pa ti diskovi su ti od olova  Very Happy , šalim se ali težina je ona prava. Ako imaš mogučnost one teže da si nabaviš onda si te izmontiraj na sve 4. Ne šteti mu na točkovima, to ne opterečije nešto puno šasiju, to optereti felgu i gumu, upravo to što treba za grip a ne cjeli traktor. To je najbolje opterečenje jer trpi samo ono što baš mora a ostalo ne. Ako imaš koju sliku od diskova...
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ExtermoIvan 06.03.14 14:36

Ovako izgledaju diskovi nagrubo ali kada ih sredim i lepo namontiram bice extra. Pokusavam i da mu namestim brzinomer od bicikla. Ako nista moram mu bar namestiti obrtaje motora da imam ipak neku orijentaciju kad radim sa njim. pogotovo ako u skorije vreme uzmem atomizer.
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Fotografija0319
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Fotografija0320
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Fotografija0321
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 15 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 44. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 29 ... 44  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.