Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 8 / 44. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 26 ... 44  Next

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 07.02.14 0:27

Bravo to su ti tanki produžetci za starog Tomu  puno i veliko hvala kolega ssucur sunny
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by jozef.kc 07.02.14 11:03

kod mene je jedan par dugačkih u komadu

i jedan par kratkih dorađenih

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Ak9b

ako bi htio suzit mogu samo prebacit kotače ljevo-desno i dobijem ga na 1m,samo neznam dal je to dobro rješenje,što vi mislite?
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 07.02.14 13:24

Bolje ti je da staviš krače produžetke.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 07.02.14 14:03

Ija mislim da su kraći produžeci bolje rješenje
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 07.02.14 19:51

Sada mi je traktor širok 125 ,da!Ali odkad sam stavijo na jedne podužetke još jedne nešto se promjenilo.kad se počinje traktor kretati u 3 spori čini ti se,kao da je čitav pogon izrađen preko opruge.Kao da vibrira čitav pogon.Ali samo u treči brzini.
Al orao je samo sa jednimi podužetki!sa tim dvima nemoguče bi bilo-sigurno bi nešto satralo.A to što se sa njim oralo bilo je oko 91 godine nazadnje.Kupili smo ga sa jednimi 11,5 podužetki.
I nikad ništa satrali.

Vozio sam sa dvima podužetkoma i okrečenimi felgami.Ide bolje.Ne vibrira pogon.
Ja mislim,da i ti možeš tako učiniti.Najbolje baci ove neorginalne podužetke,pusti orginalne i to je to.Onda si širok 105 cm.

A šta radiš,kad satreš osovino?Samo kod oranja ili još koji rad?
Jer najviše jih satre oranje ili jednoosovinka.Modelu sa fiksno osovino odtare oso na pol a onim sa reduktorom,satra zubni prenosnik.Sječam se primjera mog unaca na 830 AGT,koji je inače dobar,ali kod oranja satrao je 2 puta bočni prenosnik.Pa ako gledam,da ni špere nema u zadnjem trapu onda nemam razlage,kako se to slomi.
Stvarno to nije dovoljno jako napravljeno.A moj unac ga nije ni kod oranja silovao-imao je plug kao mu pripada.Ali zemlja je....
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 07.02.14 20:45

Jozef kc, ja imam standarni produžetak od 11,5 cm  felge zamijenim lijeva na desno,desna na lijevo i dobijem 85.cm uži i širi 105.cm i tako imam več dugo godina i nikad niš ,druga stvar kvaliteta dijelova za Vinkoviće varira i to dosta (dobavljaći),Masiva ima neke dijelove doista povoljno a kvaliteta ponekad  scratch  .Samo poluosovina u Agrodomu je puno skuplja no u Masivi ,Ky1bro kažeš 110.eura korpa lamela tako je i tu u Zagrebu ,ista cijena ništa jeftinije ,još je kod tebe u DMB jeftinije nego kod nas .

Jozef zamijeni felge ili kupi krače isto dobiš 100.cm   Cool



http://www.bobi-komerc.hr/index.htm

http://www.lamela.hr/index.html

Rade lamele za Vinkoviće i pakne za kočnice.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 07.02.14 21:39

Mene zanima ako neko zna ko u stvari danas izrađuje rezervne djelove za TV?
Na primer ko radi zupčanike?

Za lamele je upravo rečeno od Admina da jih radi firma Lamela.
Pre neko vreme kupijo sam lamelu i korpu od Ruen iz Makedonije.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ky1bro 07.02.14 21:54

Ja sam cuo da zupcanike radi firma Hunter, a sad tako cuo.
Ruenova korpa, imam lose iskustvo, trebalo je nastelovati pipke i svi stafi su proklizali i morao sam ih zavariti a korpa nova, lose ali radi pa videcemo dokle.
Polu osovinu koju sam skoro menjao siguran sam da neko pravi u garazi jer je losiji kvalitet povrsine, nema egalizacije gde je lezaj a cini mi se da nije cementirana nego samo okaljena, cak je bila duza za 1.2 mm od originala pa sam brusio.


Zadnja promjena: ky1bro; 07.02.14 21:57; ukupno mijenjano 1 put.
ky1bro
ky1bro
član
član

Broj postova : 48
Join date : 31.01.2014
Age : 45
Lokacija : Zajecar-Timocka Krajna

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 07.02.14 21:57

Peter dijelove radi svako zato i jesu loše kvalitete.Ovaj moj majstor što mi radio generalku na 522 ide u Bosnu u Tešanj.Tamo je nekad bila najpoznatija tvornica zubčanika a i danas rade.On im odnese primjerak i oni mu naprave.Radi ih i Prima al sam čuo da su dost loši.Nisu dobro termički obrađeni.U Hitneru ih takođe ima al su dosta skuplji a ti hitnerovi isto imaju problema sa zubčanicima pa ni njima baš nevjerujem.Sve u svemu najbolje dobar polovni nać
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 07.02.14 22:07

Ky1bro
Ja sam isto morao naštelati te capice- pipke ali nije bilo nekih problema. Kako misliš da su šarafi proklizali?
Ovo na sliki je ta Ruen korpa ali mislim da na sliki još nisu podešene capice.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 18013039

Tomo 522
Dobrog polovnog nema. Možda ima ako neko prodaje mjenjač po djelovima ali opat neznaš kad je neki zubčanik bio promjenjem i stavljen u getribu pa je tako moguče da je opet novije izrade i loše kvalitete.

A oni iz Tešanja rade po naruđbi pa je to skupljije i opet moraš kod njih. Kako ja da idem kod njih, taj bi zubčanik bio onda zlatan, mislim koštao bi me toliko. Ako su nekad radili za TV onda bi moglo da se naruči po katalogu? Ako su radili za TV?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 07.02.14 22:22

ja nisam pitao majstora detalje al cijena im je normalna.ja neidem sam u bosnu već kod mog majstora i kod njega kupim il mi on montira
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ky1bro 07.02.14 22:25

Navoj u kome su usrafljeni matica sa konusom i tanka kontra matica, navoj je bio los na stafu a ne matice, doveo sam na meru sa ono malo navoja i zavario. Cak vrh srafa koji ima zasek za plocasti stafciger se okrnjio, kao da je bilo narezano na betonskom gvozdju. Verujem da ova korpa nece dugo trajati, ako strada planiram izraditi srafe kod strugara a matice i jednu i drugu iskoristiti od originalne korpe. Verovatno cu morati okaliti nove stafe na 25 HRC i planiram ih uraditi od C 1730
ky1bro
ky1bro
član
član

Broj postova : 48
Join date : 31.01.2014
Age : 45
Lokacija : Zajecar-Timocka Krajna

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 07.02.14 22:33

Razumem sad šta je zapravo bio problem. Šarafi su bili mekani pa se navoj pohabao.
Ja još onu staru korpu od PE 18 imam pa vidim da je dobro što sam ušparal. Mogu te šarafe nekad upotrebiti.

A isto si i ti imao prilike iz stare korpe šarafe ponovo na novu staviti. Osim ako nisi samo capice mjenjao a korpa je stara ostala dalje.

PS
Razumem Tomo 522, tebi te zubčanike majstor sredi za normalne novce.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 07.02.14 23:19

Zupčanike rade kako je Tomo 522 rekao Prima,Hittner,i vjerojatno i mali obrtnici ,sve u svemu kako je Tomo522 naglasio sve njih pomalo muči termička obrada metala ,ponekad ne uvijek ,ili po narudžbi dati napraviti u Zagrebu i oko Zagreba ima dosta obrtnika koji rade po narudžbi.

http://openbiz.com.hr/Entity/Presentation/?DisplayEntity=61427

http://www.findas.hr/proizvodni-program/

Ovi su poznati još od bivše države.

http://www.prvomajska-tzr.hr/index.htm

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ssucur 07.02.14 23:35

ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 08.02.14 15:15

I meni setako čini,da više malih privatnika radi djelove i zato jih nekdje prodaju povoljno i upravo na račun slabe termičke obrade(da ne opominjam djelove za Torpedo 55tx).Zupčanik inače se nije obrabljal ali cjeli zub odljetio je ko od stakla.Bio je tvrd ali ne žilav.Izgleda da nema kvalitete ,kao nekad .A slično ko na TV je i na Torpedu prvi mjenjač držao uskoro 15 godina bez problema,ali onda kad se počeo šaraufati,otvarali so ga kod drugara onda poslje svakih 2-3 godine.
Ali polosovine nisu puknole samo ljudima koji samovoljno lome strojeve-imao ga jedan lik ovdje kod mene 521i imao malo jednoosovinko.Vozio stajnjak na polje i satro osovino.Nije puno natovarao,jer išao je jako nizbrdo.Ja sa mojim 418 na jednoosovinko sa kotači potpuno zadaj natovarao više od 1 kubik pjeska i išao uzbrdo,da se traktor postavijo na zadnje kotače i nisam ništa satrao,pa maka imao je jedne produžetke od 11,5 cm.

A ne lome se samo TV-ji.Drugim traktorima slomijo se cjeli rukavci za bočnim reduktorom skupaj.A jedan stvarno pravi stručnjak iz radionice Štore-Celje(gdje se radio Štore),koji bio je tamo serviser i poslje službe još radio kod kuče(i još radi),kazao je,da rukavac se slomi punokrat zbog toga,jer se ne priteguju šaraufi,koji popuštaju nakon več godin rada.Rukavac može imati samo 2 od 6 šaraufa odtegnutog ali u materjalu(lijevu)stvaraju se jake sile zbog toga,materjal napukne i eto.
Možeš se dugo voziti sa napuknotim rukavcom ali nečeš znati to,ali odljetit ti može kad upravo nema obremenitve.Znam za primjer,da odljetio rukavac traktoru,kad vozio je potpuno prazan sam bez obremenitve po ravnici i kotač se samo počeo mrdati,a sve je zadržala samo poosovina da se nije razletijo.A niso to priče -bio sam pored.

Al oko firme Prvomajska Zagreb-Svaka čast-velika firma !Radi i stroje za obradu čelika-tokarske stroje.Na jednom od njih radio sam i ja sam.Sviđao mi se.na njime bio sam i na tokarski tvrtki,kad sam hodao u školo v MB pored bivše tvornice TAM.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by jozef.kc 08.02.14 15:23

vjerovatno mi je pukla kod oranja i to prije duže vremena,samo ja to nisam odmah primjetil jer se upirala u pukotini,kad su se oba kraja ispolirala tek onda sam vidio da ljevi kotač ne vuče.
kaj se tiče kvalitete djelova to se vidi na mojoj sliki,stara puknuta poluosovina je cementirana,a nova kao da je sad skinuta sa tokarskog stroja,nema nikakve termičke obrade.kako bude to sad izgledalo budemo vidli  scratch možda nebude pucala,nego se bude motala ko svrdlo  Laughing 
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 08.02.14 17:13

Hja,kad bi mi se šta satralo i htio bi ga prodati,onda bih tražijo najpovoljnije djelove.A ako čovijek radi zasebe i da stvarno onda dugo drži pa to nije isto.A virujem,da bi svako dao za dobro robo još 20%više ,samo ,da bih znao,da če nešto vremena izdržati.A sada zaista neznaš pri kim si.LP Jožetu.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 08.02.14 18:34

Ima u Zagrebu kod autobusnog kolodvora,firma " Agro-dom", Zagreb, Bunićeva 20, tel. 01/6184-072( www.agro-dom.hr) ,imaju skoro sav asortiman iz lombardini motora, za tomo vinković i motokulitivatore. Mislim da su dijelovi iz Italije i Srbije gdje lombardini ima ispostavu, to što se tiće motora, a zupčanici i dr neznam, ali uglavnom dijelova imaju.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 08.02.14 22:34

Masivin katalog dijelova dođe 39.kuna,a produžeci od 15.cm dođu 240.po komadu cijene su maloprodajne.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Picture022z

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tomo522 09.02.14 18:45

Ja imam katalog od 420-523 al sad moram kupit ovaj od serije 700.
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by jozef.kc 09.02.14 19:08



Zadnja promjena: jozef.kc; 09.02.14 19:25; ukupno mijenjano 1 put.
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 09.02.14 19:22

Neznam što je moj ded dobijo ukupno sa traktorjem godine 78.Jer sad ne nađem ni jednog lista od tistih vremena.A ni baki se neda to tražit a deda više nema.Kaže ,da negdje je nek dokument ili nešto ali nezna gdje i ne traži toga.Sve sam dobijo od svih strojeva od nje šta so kupili sa djedom ali samo od tog TV-ja ne.Ali upravo ni ne treba mi.Ali radoznal sam,što je dobijo.

Ne možem virovati,da ni jedan lik iz trih foruma nema ovog tv-ja koji je imao velike kotače i 40 konjeva(neka Torpedo soradnja).Stvarno me pokoji detajli zanimajo.A ako bih se kdje takav prodavao,onda bi bio skuplji nego da kupiš Sameta.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by VALTER 521 09.02.14 20:19

Raider1!Tomo sa velikim kotačima-za vreme YU-ge u Umagu,u okolini,imao je LEK (farmacija) žitna polja,valda pšenica ili nešto drugo.Čini mi se,da je LEK imao tako zvane "samohodke" podignut Tomo da se kreče iznad žita-to mi reko več pokojni kolega što je radio u LEK-u=u UMAGU.Slike neme ni jedne,ima nešto kod IMT :Pozdrav
VALTER 521
VALTER 521
član
član

Broj postova : 31
Join date : 12.01.2014

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 09.02.14 20:30

Ma ne mislijo takvih visokih nekvih -samohodk.Običan traktor sa 20 " ili barem 18"kotači.Ma Grof je stavijo o njom sliko jedanput.Bio je žute boje.Ak bi ga mi imali bilo bi čist ok traktor.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 8 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 44. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 26 ... 44  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.