Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 14 / 44. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 29 ... 44  Next

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 26.02.14 21:50

E divno izgledaju.Još se vide na njima "brke" od livanja hehe.Sad imaš opet više 10 godina mir.No ja jih imam gore do tad,ko se razlete među zuboma od starosti.Imao jih gore cca 23-25 godina!.Bile su original REKORD.A zube imele su ko nove,ali sve napuknoto među njima.Bacio među smječe a drugi dan nije jih više bilo.Zašto jih ko uzeo-neznam.Kad če jih napumpati,tad če znati,zašto sam jih ja bacijo hehe.
Izdržao me taj Rekord,ali nema dobrog gripa-barum vuče bolje,ali se prije iztroši.

Hvala Petru,jer me uvijek spašava kod problemima oko tehnike računalnika.Imao malo prije problema i me sve zablokirao u temi motoristi hehe!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 26.02.14 22:33

Tomo420
Ako se ne varam to su Trayal? Sad če Tomo da vuče ko lud  Very Happy . Imaš sad mira ne za 10 nego za 20 godina.
Vidim, na papuči kuplunga su zubovi navareni Wink , tako treba da ne klizi.

Reider1
Ne brini, sve je ok.
Možda neki put riješimo sve probleme oko kompa i taj oko slika da bude išlo kako treba.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Krumpironja 26.02.14 23:40

Hhehe da mi je vidit kako bos voziš taj traktor
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 27.02.14 8:45

Reider
I moje su bile do jučer još originalne gore, 27 godina RUMA GUMA, bile bi možda još jednu sezonu,ali popucale zadnje, pa iskočile kvrge i traktor poskakivao ko lud..

Peter
Dobro vidiš,Trayal je u pitanju. I da zubi su navareni,jer se dobro zna kakvi se problemi javljaju kod mokrih papučica ili blata na cipelama.

Krumpironja
Svatko imalo pametan neće vozit traktor bos, a kad ti jednom noga poleti s papučice shvatit ćeš zašto su ti zubi gore.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Krumpironja 27.02.14 19:27

A dobro ajde ti si gore u gorskome kotru kod vas sunce ne upiči ko kod nas a i više radis po blatu nego ja ali po ljeti frezanja malčiranja sve bos u polje kad sunce upiči sta manje robe na sebi imaš to finije Very Happy
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by jozef.kc 27.02.14 19:41

pozdrav dečki,opet moj traktor u djelovima  Laughing nisam ovaj puta ništa polomio,nego su mi propustili semerinzi na motoru,spreda i straga.sad bih trebao vašu pomoć ako može?zanima me koji navoj (ljevi ili desni) ima šraf iza lamele,to je onaj šraf što ima ležaj u sebi,ključ 46.i još me zanima koji je semering tu,spreda znam 62-42-12. zahvaljujem unaprijed  Very Happy 
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 27.02.14 21:06

Jože to nije TV ništa kriv.jednostavno radiš ili ne radiš-ovi semeringi jedanput od starosti puste.No mi smo jih promjenili sve u rukavcima kotača.

Evo dvije slike,sa današnjeg vučenja grana,koje je satrao snjeg i žled.Na sliki ovdje je bio početak i činilo se,da ide sve po planu
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 21513495
No eto na drugi sliki stvari se zakomplicirale.TV je onemogao.I dalje nije šlo ni metra.
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 21513528
No onda ga odkačili i vratili u garažo.Išli po okrepitve.Imam video snimak poslje toga,ali samo da pogledam,dali je izpravan i da ga stavim!.LP


Zadnja promjena: fireman.peter; 28.02.14 21:08; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : popravak linka slika)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 27.02.14 21:10

tomo420 je napisao/la:Pravi radnik mora imati i dobre cipele  Very Happy ,danas dobio nove :

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 IMAG0738

Koliko si platio Trayalke, u dimenziji 7.50-16 najbolju ponudu sam imao za 500 kn komad,
ali sam se rađe odlučio za Cultor (bivša RumaGuma tj. Sava)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 27.02.14 21:15

Zbalija neznam kako se gibajo cene sada tih guma(ali tvoje su i veče od tih)ali kad ja nabavijo za 418 gume cjena bila je prije 8 godina oko 45-50 eur(goodrich čini mi se)LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by jozef.kc 27.02.14 21:25

reider pa ne krivim ga ništa  Laughing nego bi molio konkretnu pomoć,potrebne su mi te informacije do jutra
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 27.02.14 21:35

zbalija je napisao/la:
tomo420 je napisao/la:Pravi radnik mora imati i dobre cipele  Very Happy ,danas dobio nove :

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 IMAG0738

Koliko si platio Trayalke, u dimenziji 7.50-16 najbolju ponudu sam imao za 500 kn komad,
ali sam se rađe odlučio za Cultor (bivša RumaGuma tj. Sava)

440 sa montažom , a Cultor je koliko sam ja obavješten nekadašnji REKORD

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Gost 27.02.14 22:03

tomo420 je napisao/la:
440 sa montažom , a Cultor je koliko sam ja obavješten nekadašnji REKORD

netko ti je dao krivu informaciju,

Mitas je kupio ruma gumu 2008

C./P. sa Mitas služebnih stranica:

2008
Mitas acquires “Rumaguma” plant in Serbia


Mitas je u vlasništvu Continental gruge,
sad se tamo rade gume isključivo za poljoprvivrednu i građevinsku mehanizaciju pod imenom CULTOR,
Rekord je i dalje zaseban

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ExtermoIvan 27.02.14 22:54

Tacno je da je Mitas kupio RUMA GUMA. Ja sam za mog tomu uzeo dve takve i izvaredne su i po sari i po kvalitetu. A pozadi su mi dali Trayalove koje nisu ni prici mnogo je losija sara i pre se podere nego rumina. Ali ovi trgovci su bezobrazni bez premca sta ima to uvali. Kad sam kupovao gume za veliki traktor da ponovim tomicu i njega kad ono imaju samo jednu gumu. Druga ce kao biti za 7 dana kad od tad je prosla nesmalo godina jos mi nisu nabavili drugu. Obuca puno znaci bez daljnjeg.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 28.02.14 21:41

jozef.kc je napisao/la:reider pa ne krivim ga ništa  Laughing nego bi molio konkretnu pomoć,potrebne su mi te informacije do jutra

Vidim sad da tražiš pomoč i sad je več kasno ali mogu reči da je na matici zamašnjaka (ventilator ispred na LDA 100) ljevi navoj.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by jozef.kc 01.03.14 8:07

nije kasno Peter.znam za spreda na zamašnjaku da je ljevi navoj,to sam skinuo,tu je semering 62,45,12.nego neznam kako je sa druge strane iza lamele,to još nisam skinuo jer nemam tako veliku gedoru br.46,pa me zanima koji je taj navoj i koji je semering unutra,al dobro...upravo se sad spremam da idem u Bjelovar po novu lamelu,pa ću pitat u trgovini ako će mi znati reči
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by abarth 01.03.14 9:24

Takvi šrafovi i matice na motorima se uvek odšrafe u smeri vrtnje motora.Razlika prednji i zadnji ako se prednji odšrafa u desno če se zadnji u levo ali uvek u smeri vrtenja motora s time je sprečeno samoodšrafljivanje.
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 01.03.14 15:44

Pozdrav svima,bilo je razgovora o oprugama i capicama na korpi pa evo i cijene koje su ,opruga 2.eura,capica ili papučica kako več 5.eura naravno po komadu ,EstermoIvan dobro je da sada radi odlično ali u neko slobodno vrijeme bilo bi dobro da te opruge promijeniš ove na slici dolje na korpi kao i te capice i to na mjeru da ti ležaj ne dere ono zadebljanje ili izbočenje na kraju capice.Jesi ti platio tu gumu koju čekaš jednu godinu ili je bila samo naruđžba .

Jozef nije bilo vremena prije ako nisi ništa riješio pitaj pa čemo pokušati pomoči to ti je velika gedora pokušaj posuditi od vulkanizera oni imaju velike gedore radi skidanja felgi na kamionima i ostalim radnim strojevima .

Tomo 522 sretno sa novom obučom na traktoru to je dobra cijena po gumi još ako je i zamijena uključena u to odlično .

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Image0461

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Image0451

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Image0441

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Image0431

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 01.03.14 16:49

Jozef
Potpisujem ovo ispod napisano od Abartha. To če ti biti u pomoč jer bi trebalo tako biti da se spriječi samo odvijanje, kako je več Abarth rekao.

abarth je napisao/la:Takvi šrafovi i matice na motorima se uvek odšrafe u smeri vrtnje motora.Razlika prednji i zadnji ako se prednji odšrafa u desno če se zadnji u levo ali uvek u smeri vrtenja motora s time je sprečeno samoodšrafljivanje.

Admin i ExtermoIvan
Super da se dobije ove capice i opruge. Ne treba mjenjati komplet korpu. Ali treba još znati da su na korpi još jedne opruge koje isto oslabe. Mali toma jih ima 6 komade a veliki 9, ta isto nije loše mjanjati. E sad može li se i to dobiti i zamjeniti? Ok, ne treba sad trčati u trgovinu i postavljati to pitanje prodavaču jer mi nije to hitno znati nego samo pitam ako ko zna odgovor.

U pitanju su ove opruge na sliki, tu jih ima 6 jer je to za malog Tomu PE-18. Ostale tri koje fale su namjenjene za veče Tome od 30 KS.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 18009768


fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re:Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by Admin 01.03.14 17:03

Tako je još se na slici vide ,kad če biti vremena saznat če se više o tome ,a o tome zna i član duškoi7 pa ako ima vremena neka kaže forumašima kojima treba hvala.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ExtermoIvan 01.03.14 17:53

Meni su oslabile bas tih 6 opruga pa sam za privremeno dodao po koju platnu da nadohnadi razliku u oprugama. Kaze se sve sto je lepo kratko traje taman sam namestio lamelu kad danas u freziranju poce da lupa nesto iz prednjeg kraja kad opteretim kardan. Menjao sam ukljucni zupcanik kardana prosle godine kad evo sad problema. Ima li neko predstavu sta bi moglo biti? U svakom slucaju sledi mu otvaranje radi provere. Postavicu slike obavezno posto nisam prosli put. Nekad me Tomica tako iznervira da poludim ali me isto tako odusevi da bi ga pozlatio.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 01.03.14 18:40

Ko bi znao što ti sad lupa? Ovo je premalo podataka da se bilo šta kaže.
Ako te dobro razumem ti si ispod opruga stavil podložke, jesam u pravu?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ExtermoIvan 01.03.14 19:11

Tko je stavljao sam podloske. Samo kad ukljucim kardan i opteretim ga tada lupa. A na praznom hodu kardan radi normalno i u brzine ide normalno.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by abarth 01.03.14 19:40

Po opisu greške bi mogo bit ležaj napola raspadnut i zbog njega osovina ima lufta pa lupa.Na svaki način treba otvorit pa videt ja sam to od oka reko ali simptomi su takvi.Želim ti da bi bila greška što jeftinija.
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by jozef.kc 01.03.14 20:06

hvala dečki na informacijama,tek u ponedeljak mogu dobit gedoru 46 pa moram pričekat sa radovima,danas sam u Masivi kupio novu lamelu 170 kn,filter ulja 25 kn,filter goriva(uložak)12 kn
jozef.kc
jozef.kc
član
član

Broj postova : 122
Join date : 13.01.2014
Lokacija : koprivnica

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ExtermoIvan 01.03.14 22:01

Prijatelji dragi otvorio sam ga veceras odmah nisam imao mira. Takva glupost je ali sta je tu je. Zegerov prsten pukao na kardanskoj osovini i lezaj ispao iz lezista i zato je dobio luft. Stavio drugi i odmah spakovao sve radi kao sat. Prosle godine sam menjao ta tri zupcanika pa sam se uplasio da su loseg kvaliteta medjutim stoje kao novi. ovo su slike od proslog remonta.
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Fotografija0150
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Fotografija0151
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Fotografija0153
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 14 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 44. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 29 ... 44  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.