Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izrada ogrijevnog drva

+14
reider 1
Tomo Vinković Požega
Krumpironja
tony5
batek
Dubravac
darko123
iwanho 1
tomotraktor
TomoVinkovic420
fireman.peter
ssucur
abarth
Admin
18 posters

Stranica 21 / 24. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24  Next

Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 30.12.16 8:50

Pozdrav

Nisu Amiši ali rade kao Amiši fotka sa Interneta.

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Captur10

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 30.12.16 10:17

Jedan relativno jednostavan sjekač granja. Uz dodavanje pomičnog graničnika za duljinu ispunjava sve zahtjeve osim stvaranja malča.

https://web.facebook.com/kreativesss/videos/945270632240354/?_rdr

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 30.12.16 16:39

Postoji mogučnost regulacije dužine sa namiještanjem još jednoga kruga u taj postoječi. VEči je krug, krača su drva. A nije to baš nešto novog. NIje si taj čovijek to izmislijo. TAkav sistem postoji u još ozbilnijem cekaču drva. GLedao sam to na netu. A tisto bilo snažno napraveno sa jedan put večim premerom noža i dodavačem granja automatski. Sviđa mi se ovakav princip. Radi sa malo potrebno snago motorja. I moglo bi se naštelovati dužino secke. Ali nije mišljeno za jake debeline isto tako ne, kao ne tanjurasti na 2 il 4 noževe, kakav je moj.Prema bubanjskem nema usporedbe, al taj baš ne secka velikih dijelova secke.

Admin, bogami, ovo mi se čini ludo. Radije radim sa TV PE-18, nego sa konjima. NE bi ja imao živaca za takvo igranje.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 30.12.16 17:23

Pozdrav

Ja sam jednom izvlačio male  trupce iz moje šume  sa konjima, konji nisu bili moji također je i vlasnik bio prisutan, ja se radio on gledao, mogu reći da je to bio doživljaj i užitak za mene, konji su plemenite životinje.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 30.12.16 19:14

Plemenite, plemenite jeste. Više od ljudi. A i sam volim životinje više od svega, ali ne želim baš sa njimi voziti ništa. Radije imam bilo koj stari traktor godine izrade 1918 ak je treba. NEdaj bože, da treba sa životinjama voziti opet Razz

Znam, da se konji ponekad bolje ponesu od strojeva. Znam sve. Oni idu, gdje traktor ne vozi. Sam si kazao, da u nekadašnjim zemljama Jugoslavije još danas vozijo konjima i sakupljajo drva. Njim ne trebaju putevi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 03.01.17 18:01

Pozdrav

Konji se upotrebljavaju za rad u čitavome svijetu i dan danas.



Francuska.


Njemačka.




Konj je radna životinja, kad bi bio u štali stalno bi poludio, mora energiju potrošiti.

Traktor Zetor sa pogonskom prikolicom ručni rad homemade šumarska pogonska prikolica Češka.



_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 04.01.17 0:48

Phu, kakvi snažni konji. Ovakve pasme konja malo koj drži kod kuče. Svi imaju kasače, za jahanje. A pričala mi moja nona više puta o dvim konjima, kad ona bila zarobljenka u 2 svetskom ratu. Austrijski vlastnik, poljuprivrednik imao par konja za vožnjo. Slovenci imali su samo krave i junce. A taj austrijec imao je čovijeka, održava te konje. Kad je gdje došao sa njima, ljudi samo so gledali otvorenim usnima. Imao je pletene kose-grivo, kao kod djevojke na njima. Čiste kao suza!. Jednom neki je radnik tog gospona sa austrije umro. Jer ga imao jako rad, ukazao je, nek ga na groblje vozijo njegovi konji!.

Onaj Zetor više se kod tih napati, kao moj kod mene, mi se čini scratch heh.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 13.02.17 2:47

Pozdrav

Baka u akciji  u pozadini smijeh do pete.


Žena od akcije.


Motorna pila i dijete.


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 13.02.17 9:47

Svaki klip gledao sam po1/4 dužine. MEni bar ništa od toga nije bilo smiješno, suprotno sam se zamislijo. Ovi ljudi uzimaju ovaj stroj za zajebancijo. Nijedan od ovih likova(ni muškarci) nisu spremni za rad sa pilom i ne upoštevaju sigurnostne nauke.
-Čovijek nema ni približno nijedan potrebne opreme
-ljudi bez potrebne snage
-stoje preblizu jedan drugome
-Rad male dijece nije sprejemljivo(kod nas se veli:"vilce, škarje, nož, niso za mali mož". Ovaj trebao se bi več igrati na pijesku, nego piliti motorkom.
Naravno malo ko pučeni sa izpitom o rukovanju motorkom(možda nijedan).
Međutim, kod nas neko si motorkom odpilijo prst ruke ovih dana se pričalo... Neutral
Ovaj stroj mi se ne sviđa ni malo, i koristim ga, ako zaista treba. Najradije znam, da stoji u garaži. No

Polako dođu dani kod nas, kome se što dogodi motorkom, a nije upotrebivao zaštite, i nema izpita za rad motorkom, trebao bude dijo liječenja platiti sam. A kažnjavanje postoji več sada. Inšpektor može doći u šumo i provieriti izpit i opremo. MOžda to nije, da bi nas ko želijo zajebavati, nego nam možda sa tim ko radi uslugo...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 14.02.17 0:46

Pozdrav

Znam gleda se  iz aspekta sigurnosti, to svakako  nije  sigurno,  , moramo imati na umu da život nije svuda isti na prostorima ex YU države, uvelike se razlikuje , shvatiti  će te me  što sam htio reći. Sutra ću otvoriti Forum  Obrazovanje pa ćemo tamo pisati gdje je gdje nije potreban certifikat za motornu pilu i svi ostali certifikati vezano za agrar.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 14.02.17 6:45

Dobro, predaleko sam išao, i tražijo dlako u jaju sa tim izpitom. Htijo sam samo kazati, da bar nekve osnovne zapovedbe sigurnosti nek bi se ljudi držali. Ona nona, koja težko več sama stoji, pa pili, ona primadona sa visokim salon cipelama pozira, ko zna kome, a zadnji klip po meni je za nazvati miliciju. Vidi lika, sijedi ni pola metara od pile, koju drži tek rođeni malčič. Svaka mu čast, ja nisam tako hrabar, pa maka vozijo sam 80% vrijemena sa spuštenim arnijom na traktoru, pa me Krompi i Batek okurcali. A ako sam sudija, pa da se tada kome dogodi bilo što, ma izpod 20 godina mu ne gine u čuzi. pale
Ma samo dobro želim, ništa lošeg. Bez zamijere.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 17.02.17 21:55

Pozdrav

Inšpektor može doći u šumo i provieriti izpit i opremo je napisao/la:

To vrijedi za firme u Hrvatskoj za privatno licenca za motornu pilu  nije potrebna.

Kažnjavaju se samo pravne osobe ili ti firme ako se utvrdi prekršaj neispravna,neadekvatna itd... oprema

Svi smo socijalno osigurani nitko sam ne plača liječenje, još ako plača mjesečno 60 kn dodatno osiguranje  ništa se apsolutno  ne plača.

Licenca za motornu pilu obvezna je ako radimo u firmi, kod kuće privatno nije obvezna, firma te mora poslati na kurs dva dana radnik to ne plača sam,  možeš i sam ako ti je volja kao što sam ja sam platio.

Jedan inspektor zaštite na radu ima preko sebe 4000 do 5000 radnika ide na teren po dojavi,  samoinicijativno da zna gdje se radi u šumi i to samo veće i velike firme. Ne samo licenca nego sve radni ugovor o radu itd...

Nekad prije  polagali smo  zaštita na radu polaganje u firmi, danas to radimo u jednom od učilišta gdje dobijemo  licencu  da smo osposobljeni za rad motornom pilom ta licenca vrijedi u cijeloj EU iako Viječe EU kroz direktive ne naređuje ili izdaje naredbe  da se to mora nego daje svoje preporuke i mišljenja.

Čitam ja da ljudi svašta pišu o toj licenci.

Prošle godine sam pilio motornom pilom u Njemačkoj u krugu firme nitko me nije pitao od šefova imaš li certifikat, na terenu je druga priča moraš imati  popustilo je to kod njih i oni izbjegavaju sve i svašta ako je samo moguće ikako, kriza je svuda kad novaca nema onda se spuštamo ka dole.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 18.02.17 15:07

Ma oko samo plate dijela lječenja kod nas samo se pričalo kod osiguralnih ustanovah. Za sad nitko nije ništa paltijo, koliko ja znam.
A mimo propisa rade se naravno svuda i dosta puta. A ako se što dogodi, onda vijeruj, gleda se na sve.TAko nas so učili i kod izpita za kola i za pilo. Kad se dogodi, gleda se sve. TAd je važno onda sve.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 20.02.17 20:41

Pozdrav

To oko liječenja da moraš platiti  su samo priče, po tim pričama čovjek bi umro na ulici. Kad mi je piljevina u oko upala i zatvorila oko,pisao sam o tome išao sam u bolnicu na hitni prijem naravno sve sam rekao što sam radio nitko me ništa nije pitao za dozvolu to su ljudske nebuloze.  U Hrvatskoj nije potrebna licenca za motornu pilu u privatne svrhe kod kuće, potrebna je samo za firme. Za Sloveniju nisam upoznat.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 20.02.17 23:42

Pričao sam za SLO. A u SLo i za privat svrhe nek bi se kontrolirao ovaj izpit. To več sada valja. Ako ne prije ko kontrolira, onda kad bi se bilo što dogodilo. TAd te sigurno pronađeju.
Na kraju samom, nauk u sigurnom poslu sa pilom meni koristi, i ne smije se to uzimati potpuno samo kao razbacivanje odvečnog novaca, jer kao veli narodni rek: "znanje je imanje".
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 22.02.17 22:21

Pozdrav

Nisam razumio dali je potreban certifikat ili ispit  u Sloveniji za motornu pilu, da se odnosi samo na seljaka doma po dvorištu ili njegovoj privatnoj šumi znači sve privatno ništa firma ili pravne osobe.

I dali je to zakonom, ili  pravilnikom ili nečim trećim  na snazi već sada. Nekad postoje rokovi prilagodbe ili odgode.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 23.02.17 6:52

Svi koji rukuju sa pilom trebajo imati izpit u SLO. Pa gdje god radiš, i za kojeg vršiš posao.
Certifikat imaju pile več, kod uvoza, jer to je zahtijevano od države scratch
A izpravna pila siguran sam, da kad dođe do nesreče, zna se da dođe inšpektor na pregled(kod veče nesreče). I na izpitu kazali su i, da provijeri se i upotreba zaščitne opreme i tako i naravno izpravnost pile. Znači po domače da kažemo, duplo nahebeš: Stradao si, i platijo na kraju.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by vica022 26.02.17 17:52

E tako moj jedan drugar juce umalo nije nastradao jer se zezao sa testerom. Nije drzao kako treba i testera odskoci i u celo udari i prosece i to ne malo.Srecom nije oko povredio ali rez skoro 20cm napravio a koliko ce posledica biti videce sad. To je djavolska stvar kojoj nikad netreba verovati i sa velikim oprezom koristiti i plus zastitna bar osnovna oprema. Da je bar kacigu imao do ovog nebi doslo tako da i treba neka strucnost po meni za neiskusne da steknu neko iskustvo

_________________
Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 26.02.17 19:04

Što znači tester? Motorna pila? Ak ga pila u čelo udarila, onda je u jako lošen stanju tvoj prijatelj. Jednom sam u životu vidijo jednog. BAcilo mu lanac u lice ! MA virojatno če ga majka težko prepoznati.
ZAto NIKAD STAJATI u direktnoj crti izpred pile, koja radi, jer ak pukne lanac, tast kazao, da baci lanac 10 metara izpred sebe naprijed, kad mu je puknula. Narokavice, kaciga i zaščitne hlače toplo bi priporučijo, a da kočnica pile radi.
Pošto je tema izrada ogrijevnog drva, znati trebamo, da dosta nas običnih vlastnika malih šuma sami sakupljamo drva, a upravo mi, po oceni inženera, koj predavao na izpitu, zbog neprofesionalnosti deležni smo više nepogoda, nego profesionalno šumski radniki.

A ako kao souređivač foruma dozvoliš, mogu u tom trenu ponovo pričati štorijo, kojih sam svi znate pun:
Profesijonalni sijekač sa pilom, zaposlen kod GG SLO, rušijo je dreve u državnoj šumi, kilometar od mene. Sve su završili, al OSTAVILI jedan jako neugodan trupac, koj je bijo zaglavljen i zašpanan u druge dreve. PO stručni presodi, nije izazivao sudbin, pa ga pustijo. A tu se priča počinje. ZA čiščenje ostataka sijekanja po toj šumi, zamolijo je jedan bližnjih stanovnika tog okraja. Dobijo dozvolo, i naravno išlo mu za to, da najviše iztrži na tom območju, kojeg je dobijo za očistiti. Sam znaš, što želim kazati-išao je rušiti našpanani trupac, kojeg profesionalac pustijo!!!!! MOmentalno ga zaklalo. A pustijo je ženo i dvije mlade dijece od 10 il 13 godina! Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by vica022 27.02.17 7:12

Da kod nas je zovu testera ili motorna testera a nije ni pukao lanac nego nije on drzao dobro i verovatno je vrh maca zakacio nesto u gomili drveta dok je sekao i testera vodilicom je odskocila uvis i pravo u glavu.To su ozbiljne povrede ali najgore cesto se desavaju u poslednje vreme jer svi su motorne testere kupili a neznaju rukovati, niti koje opasnosti mogu ocekivati
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 27.02.17 10:49

Phuh. MA ljudi božji, što izgleda sumljivo, bolje da pustimo, a sporiji rad pomogne k sigurnosti dosta. KAd se žuri rade se napake.
Se sijetiš Ivanhuja, kad je imao ove samosrušene dvije bukve, pa nije išao rušiti. Zašto? JEr je odrastijo, i je MUDAR. Al ovi sa Adminovih klipova, koji rade sa motorkama kao Sandukani mačem, idu Ivanhuju rušiti bukve momentalno bez pomisleka. Pa siguran sam, da i ova žena sa cipelama sa visokom petom. PA otac i sin u kratkim hlačama, pola metara narazen-ma mali razturi bukve za čas posla. KAd ne osijetiš opasnosti, ide sve...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 27.02.17 20:13

Nagnute bukve još rastu. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 27.02.17 23:05

Da. Bukve još, rastu, a i ti cijeli i zdrav i vesel. Dobar kraj priče Wink Izgleda, da imaju još uvijek sklopljene korijene u zemljo ponekve, pa žive dalje. Osim, ak jim sfali svijetla, zbog drugih dreva okolo...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 02.03.17 21:39

Pozdrav

Stradao si, i platijo na kraju. je napisao/la:

Kad smo kod plaćanja danas mi rekao jedan čovjek iz Novog Mesta Slovenija, dao pare i kupio papir ili dozvolu za motornu pilu, za kod kuće i u šumi svojoj privatno. Nije išao u školu tih par sati.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 03.03.17 6:40

Potpuno vijerujem. Ali ko je kome napravijo šteto, i ko ima kojeg za luđaka? Odgovor poznaješ sam dobro. Ak imam u tom primeru mogučnost biranja dobiti dozvolu na običan, ili "brži" način, onda izaberem običnog. Možda me koja nauka obvaruje nepogode...LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 21 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 21 / 24. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.