Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja

5 posters

Go down

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Empty Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja

Postaj by reider 1 01.04.16 20:25

Danas radilo se, koliko jako se moglo poslijepodne. Samleveo sam 40% svega, al sutra nastavljamo.
http://www.mojvideo.com/video-mletje-vej-s-sekalnikom/dddf306d7f7faf75a8fa
Tekom rada pravile su se inovacije na stroju. Htijo sam produžiti izlazno cijev. Da ne ljeti što mimo prikolice. No ovdje sam samo limom produžijo, a na kraju sam trebao dodati i polugo od spodaj, koja drži to gore, jer se od vibracija počinje to samo inače okretati dole.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Empty Re: Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja

Postaj by reider 1 02.04.16 21:01

Evo ljudi, radilo se neumorno cijeli dan polako. Napunilo se velika jednoosovinka i autoprikolica, obadvije sa povišcima. Autoprikolico vukao sam direkt prikačeno na mlin sa sobom, jer sa TV nisam išao, jer je ne bi mogao izvučti po šumskom putu. Kad sam poslijepodne išao puniti veliko, sa TV vukao sam prazno dole i upotrebivao ga,da drži prikolico i prestavlja se za mlinom kad se promaknem naprijed. Prvo htijo sam pokušati povučti gore sa TV-jem, do kako daleko dođe i onda prikačiti još jednoga. Na kraju odkačijo TV u dolini i išao po AC, bao sam se, da ču TV-ju što uništiti, al nisam ni u AC vijerovao 100%, da če izaći. Kod kuče imao sam več spremnog otca, TV i čelično uže, ak mi proklizne. A srečom izašao sam. Največa zahvala ide sigurno mogučnosti blokade difa straga!. To kod TV-jih uvijek sam pogrešal. Nije je imao ni Ferarri 26ks. Prednja blokada ne pravi funkcije ovdje veče od 10-15%. Jer prednji je kraj jako raztereten.

Eto slike. Prva, idem po prikolico. Stoji ona dole u dolini. Vidi se skroz dreve čisto malo. A druga slika, travnjak u dolini gdje se mlevelo i trenutak, prije sam krenuo prema kuči. Vidi se, ostalo je još za jedno autoprikolico mletja. Tretja i četrta slika, mlevenje direkt u šupo za skladiščenje secke:
Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Fotografija-0019
Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Fotografija-0020
Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Fotografija-0017
Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Fotografija-0016
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Empty Re: Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja

Postaj by reider 1 04.04.16 20:19

Radilo se opet naravno na drvama i secki, jer još uvijek nisam gotov. Danas sam praznijo jednoosovinko, koja stajala dva dana puna secke. Treba jo izprazniti, da se počne secka sušiti, inače strune. KAd je na kupu počinje se grijati, zato treba biti skladiščena na zračnom mijestu i ne na debelo. Ak je debelo, obavezno treba jo tijeden dana malo premešavati. Pogotovo, ak se mleve sveže granje.
Ak je secka veče veličine, ne treba mešati, al tada trebala bi biti secka veličine barem najmanje od 3 do 5 kubičnih centimetara veličine. TAda može skroz njo slobodno cirkulirati vazduh i jednakomerno jo sušiti. Zbog tih problemova pogotovo veliko ljudi odustaje od sakupljanja secke. Pogotovo ove fino mlevene u kukuruz.
Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Fotografija-0051
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Empty Re: Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja

Postaj by reider 1 21.10.17 18:40

Ponovo akcija oko mlevenja granja. Rušila se šljiva+ nešto granja ostalo kod šume od obrezavanja vočnjaka, pa se išlo to pomlevti. Stari dosadašnji traktor za mlevenje imao je več prikačeni neki stroj, pa sam poželijo, da taj mlin prikačim Goldoniju. Problemi počeli odmah na početku. I to to, što je kazao Ivanhu. Brze ruke niso imale prostora az zakačiti. Srečom ruke seckalice su na štelovanje po dužini od traktora. Ključeve u ruko i akcija.
Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Img20171021094641
A to ti je najmanji problem. Kad zakačim, nema ovakvog kardana, jer treba jako kratkog. Tako sam najkračeg, kojeg imam još malo skratijo...
Kad se išla frka oko kardanova, kumič mi dojde sa AC 3700 Country i moli me rukama, da mu zavarim dijo od berača kukuruz, kojeg je satrao dole u dolini. PA moj rad malo zastao.
Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Img20171021105757
Prikačiti mlina ne možeš ni sa hidravličkim toplingom, jer ima mlin premalo dugo uho zgoraj. Tako da problem i kod toga. Uzeo originalan Goldonijev.
NO na kraju sve dobro. Raditi sa tim je lakše i brže nego sa Zetorom. Brže kačiš, lakše manevriraš. NA kratko sve je bolje i lakše.
Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Img20171021125736

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Empty Re: Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja

Postaj by Krumpironja 01.12.17 15:31

Znači zetor će brzo u prodaju hehe tako sam i reko da će bit hehe
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Empty Re: Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja

Postaj by reider 1 01.12.17 15:38

Hehe, znam, da ide tebi i Ivanhuuju moj Zetor na žice hehe. Razumijem te. I sam razmišljam slično tebi, al ne bum bogat, ak ga prodajem. Ne vrijedi dosta para. Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Empty Re: Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja

Postaj by iwanho 1 01.12.17 15:45

Pa on sa sva tri traktora ne napravi više sati godišnje nego ja s jednim. Ajde, možda ipak 10% više, ali meni trebaju tri godine za sate koji su, za takav traktor, normalni u jednoj godini. U 4 godine ni 500 sati.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Empty Re: Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja

Postaj by Admin 02.12.17 23:52

Pozdra, Sekirostroj kakvih sve naziva nema scratch  http://ipas.rs/ciperi/sekirostroj/  dobro  cijepa.


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Empty Re: Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja

Postaj by reider 1 03.12.17 18:56

jao, pa da ovo mašino naš inžener sigurnosti u tvornici vidi, odmah bi nam dao ljetni odmor...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Empty Re: Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja

Postaj by Admin 13.09.19 15:02

Žumberačka gora krče se zapušteni voćnjaci i livade sa godinama sve se pretvorilo u šumu,  te se od te drvne mase radi sječka, radove izvodi firma iz Črnomlja Slovenija.

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Fb_img18

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Fb_img19

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Fb_img20


Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Fb_img21

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Fb_img22

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Fb_img23

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Fb_img24

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Empty Re: Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja

Postaj by sokol 30.11.19 20:54

Pao mi u oči CIPATO (50KW/h postignut po utrošenom euru. Ako dobro razumem to znači da dobijemo 50 KW energije /sat, a pri tome imamo troškova za 1 euro. Cipato je suštini drvno iverje- kora drveta - rezano drvo - piljevina - strugotina. Kod toga treba napomenuti, da mora biti najviše odpadnog drveta (kora, rezano drvo, piljevina, strugotina) a manje iverja, jer iverje se proizvodi seckanjem, a za seckanje potroši se puno električke energije. A isto tako treba da bude i suvo (vlažnost do najviše 20 %, a bolje još manje. Ako bi to namjerno sušili potrošili bi opet puno energije. Dakle za, u početku napomenut, CIPATO treba da bude isključivo otpadak, tako da sve napomenute troškove nosi osnovni proizvod npr. izrada nekih ploča ili nekih nejeftinih proizvoda iz drva.
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja Empty Re: Izrada secke za grijanje i usitnjavanje granja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.