Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mlin za usitnjavanje granja

2 posters

Go down

Mlin za usitnjavanje  granja Empty Mlin za usitnjavanje granja

Postaj by reider 1 20.04.15 23:29

http://www.mojvideo.com/video-mletje-vejevja/4bded172fc6bfa803607

Prilimao sam vam nekvi kratak video,jer moj telefon je za to živi užas,ali malo ,da vidite,kako smo pristopili radu prije nešto dana da usitnimo odpilene grane u vočnjaku.TV se upotrebiva,da drži prikolico za mleveno maso.
I eto stare dvije več videne,ak ko nije vidijo od prošle godine:
http://www.mojvideo.com/video-mletje-vej-s-sekalnikom-wc-8/dca2bde9299226b3e1a6
http://www.mojvideo.com/video-mletje-vej-z-sekalnikom-wc-8/816bb5a7e068d574de27
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Mlin za usitnjavanje  granja Empty Re: Mlin za usitnjavanje granja

Postaj by iwanho 1 21.04.15 9:31

Koliko debelo granje možeš mljeti?
Vidim da mlin sam uvlači granje i da samo povremeno treba malo popraviti. To je super u odnosu na moj mikser koji je samo za tanko i još zarotira granje pa ga treba dobro držati.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Mlin za usitnjavanje  granja Empty Re: Mlin za usitnjavanje granja

Postaj by reider 1 21.04.15 20:34

Po slikama tvojima privatnima sumnjam,da ide za isti-sličan mikser kao se radi i kod Gorenje Muta -SLO.Možda je i ravno taj.Možeš pored grana mljeti i druge stvari za hrano stoki.

NEču ni pričati ja gluposti,što mi pričao prodavač tog mog mlina,što nek bi taj mlin izdržao-imao kapaciteto.Kad mi počeo priačti,za što namjenjen,ja sam se počeo mu u lice smijati.Pa sam ga pitao,koliko takvih grana nek bi on spremleveo,ak bi ja tak oradijo sa njim ...Poslije toga i on mi se zasmijao.Kazao je,sve ovisi od toga kako dugo čete ga imati-da.I ja sam mu kazao,da kod moga znanja o metalurgiji,što sam se izučijo predpsotavljam,da taj mlin je dobar za upotrebo mleti grane do 8cm,ak želiš,da izdrži kakvu normalno starost i upravo za tako debeljino i tražim mlin.Pa mi rekao-dobro ste to kazali-jako realno,al ja vam možem kaazti,da ak budete samo to radil sa njime,vijerujte za ovaj novac čete biti preazdovoljni.Rekao mi je i,da ak imam želje,može bi dobaviti i mlin slični-isti sa dodatno opremo hidro uvlačenja na duple valje,al je bijo papreno skupliji,ak bezpogojno to zahtevam,al me ravno zamolijo-uzmite tog-za vas što čete mleti,nečete požaliti.
No moje je konačno mnenje,da ovaj mlin sa tim mehaničkim jedno valjčnim uvlačenjem nekako zadovoljava moje želje,al ak češ raditi ozbiljnije -brže,bez najmanjeg muke,onda trebao bi biti uvlačenje na dvojne valje,pa maka da su mehanički gnani.
Htijo sam ga i preraditi,bolej da ne kažem sve što bih ja mu napravijo još dodatno,al sam odustao,zbog premale upotrebe.
Misli su mi lutale,da bi ga razkopao i glodalicom izbušijo veče utore izza noža,da bi mogao seckati veče djelove grana i mu izpod kanala uvlačenja dodati još jedan vučni valj,al sve -odustao.
Izbušenej večeg kanala iza noževa nisam išao raditi,jer se bojim,da če se zbog večih djelova on početi šopati na izlazni cjevi i pored toga bi se sile kod seckana jako povečale.I dosta je rada oko toga.
Dodatni valj nisam išao raditi,jer tamo jednostavno nije bilo prostora izpod,al pored toga bi se stabilnost konstrukcije cjelog ulaznog kanala jako poslabšala.Trebal obi ga nekako drugače pojačati,al to sve je jako dosta radova.Uskoro-nemoguče to napraviti.Izpod kanala uvlačenja je protinož,lageri glavnog diska,nosači uvlačnog kanala ,bla,bla,bla...Na kratko-ne budem to radijo.

Dobra mu stran je,da može jako košate grane uvlačiti,jer mu ulazni kanal jako širok,al prema drugim hidravličkim mlinom na dva valja JAKO je spor kod gutanja...Al za radove do 10-15 kubika na godinu,ovo je ok.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Mlin za usitnjavanje  granja Empty Re: Mlin za usitnjavanje granja

Postaj by iwanho 1 22.04.15 15:04

Hvala na tako detaljnom opisu. 8 cm je solidna debljina. To ne možeš sjekirom presječi s jednim udarcem. Ja sve kaj je debljine od 3 do 6 cm cijepam sjekirom, a deblje pilim na kratko.
Nije mi poznato kakav mikser radi Gorenje Muta, ali ako je kombiniran za više operacija, moguće da je sličan mojemu Vitrex iz Virovitice. Ja sam s njim jako zadovoljan. Doduše tvornički je imal desni navoj za stezanje glave s čekićima i noževa pa se znalo otpustiti kod rada. Od kada sam dal izraditi novu nabu s lijevim navojem nema problema.
Bil je jako skup kad sam ga kupoval (za jugo dinare), ali višestruko se isplatil.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Mlin za usitnjavanje  granja Empty Re: Mlin za usitnjavanje granja

Postaj by reider 1 22.04.15 20:57

MOžda si ga Ivanhoo preobteretijo,pa se zato odšraufavalo.A kad se to namrda to jedanput,uvijek se to dešava.Tako mi se radila neka variabilna remenica,koja se odšaraufala na aksi 10-15 puta ,nakon sam jo poslije toga Loctate namazal.Bila je mirna.kad stroj prodao,novi me vlasnik  zvao,kako se demontira remenicu.Ma s plinom sam kazao. Neutral

Eto Štruc Muta,kako izgleda,al imajo 2 različna komada-modela napravljenog.

Kakve ima snage taj motor i kakve je veličine mlevene mase?
Izvini,ak te poslije jedne godine pitam jedno te isto stvar Neutral

http://struc-holding.com/muta/index.php?id=products&catid=[pblock1.category]&pid=29&language=SI
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Mlin za usitnjavanje  granja Empty Re: Mlin za usitnjavanje granja

Postaj by iwanho 1 23.04.15 8:16

Velike su vibracije kod rada i ako je desni navoj moment ima tendenciju otpustiti vijak. Ljepljenje ne dolazi u obzir jer se radni elementi mijenjaju.
Lijevi navoj je sve riješil. Čak više ne trebam tako divljački stezati jer se vijak uslijed momenta sam dotegne.

Ovaj od Mute je sličan oblikom. Moj ima 3 fazni motor 4 kW. Sad nemam priliku, ali kad uhvatim, stavim detaljnije slike.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Mlin za usitnjavanje  granja Empty Re: Mlin za usitnjavanje granja

Postaj by reider 1 23.04.15 14:44

Ne mogu povijerovati,da nije bilo npravljeno,da se samozateza!.Sve je tako napravljeno.I reduktor u moji balirki ima ljevi navoj,da ga zupčanik nije odšaraufal,pa maka ima na sebi kajlo!.

Ej Ivanhoo,dal nisi možda inštaliral naopako vrtnjo 3 faznog motora na njemu kontra?.Ima mogučnost to prevezati?Dal konstrukcija stroja to omogučava?

Glede na to,jer si kao ja metalac isnađeš se u najgorim situacijama,predpostavljam,da to sam več sve znaš i da si ovo mogučnost premislil u nulo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Mlin za usitnjavanje  granja Empty Re: Mlin za usitnjavanje granja

Postaj by iwanho 1 23.04.15 20:54

Nacrtana je strelica koja pokazuje smjer vrtnje. Osim toga, noževi su nabrušeni da masu vuku prema dolje, a kad bi promjenil smjer vrtnje, kosine bi bile okrenute prema gore.
I tu postoji jedan štift koji treba spriječiti vrtnju noža, ali ako je navoj desni ipak se vijak olabavi.
Pogreška kod konstruiranja stroja.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Mlin za usitnjavanje  granja Empty Re: Mlin za usitnjavanje granja

Postaj by reider 1 24.04.15 20:39

Znao sam , da si ti to sve premislil sve opcije.Zanimivo.No tvornice inače testirajo,al ponekve premali vijek rada.Treba se napraviti ozbiljnije teste.Pa maka ,da se riskira jedan izdelek,da ga razčupa se do kraja kot preobterečenja.Tad se pokažedu boljke stroja.Oni možda testiraju na najviše pola sata rada i dosta.Al kad se to tekom godine rada razlaga,počinje se popuštati i mrdati to-ono...Svuda je tako,ne samo kod tvoj strojčiča.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Mlin za usitnjavanje  granja Empty Re: Mlin za usitnjavanje granja

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.