Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izrada ogrijevnog drva

+14
reider 1
Tomo Vinković Požega
Krumpironja
tony5
batek
Dubravac
darko123
iwanho 1
tomotraktor
TomoVinkovic420
fireman.peter
ssucur
abarth
Admin
18 posters

Stranica 12 / 24. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Next

Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Tomo Vinković Požega 08.12.15 22:26

Gledao sam taj videozapis prije, mislim da je istina. Nije problem po tvrdom i ravnom putu vući veliki teret. Ja sam sa TV 731 isto tako vozio 3 prikolice sa po 3 metra = 9 metara sirove cerovine, samo polako i ide bez problema. Ima slika u mojoj temi negdje na početku.

Ali kad sam te tri prikolice dovukao u dvorište gdje imam mali uspon (toliko mali da lopta ne može stajati na jednom mjestu) a na vrhu dvorišta zemlja, kotači traktora su počeli lagano grebsti. Da sam morao ići još 10-20 metara, ne bi uspio, morao bi otkvačiti treću prikolicu.

U istočnoj Slavoniji koja je potpuno ravna uobičajeno je vidjeti kojekakve male traktore poput ferca sa dvije prikolice drva.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Krumpironja 09.12.15 1:54

Kod mene bi to bilo nemoguce, ceste su takve da se i mojih 45 ks bori sa 3 kubika drva, nema ravnice il je gore il je dole...a sta se tiče videa mislim da je moguće jer ova relacija koju su snimili nije problem ravna je ili možda i malo visi na dole, jedino je pitanje koji traktor mu je pomogo da krene jer najveći problem je krenut kad sav taj teren krene bitno je samo održavat teret da se kreće sta i nije neki problem na ravnome...
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 17.12.15 21:37

Nekoliko slika od jučer
Izrada ogrijevnog drva - Page 12 O7lhza

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Bhmvxz

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 2iudrhz

fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Krumpironja 18.12.15 0:17

Heh peter jesi sva drva pobro ili je nesto ostalo jos tamo lol!  i zašto ne krcaš do kraja prikolice?
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 19.12.15 7:30

Pobro sam sve što je bilo nacjepano- 4m3, okruglice su ostale. Ne krcam do kraja jer su mi drveni nosači tako napravljeni.  Trebalo bi pozadi to prepraviti da su na kraju platona ali tako je već od nekad jer ispod platona je željezni nosač da to drži. Malo smiješno ali tako je...
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 19.12.15 17:46

Huh ovi snimki sa pogon prikolico jesu dah oduzimajuči. MAli fergo ide tamo sa prikolicom, gdje bi sam jedva izašao. Mogu kazati, da naprave večo silo, kao jedanput teži dupljak. Sigurno. Po osiječanju kažem.
A meni se svejedno čini, da prikolica na prvome snimku brže proklizava kao traktor, pa maka vi kažete, da se pogon 100% klapa... Neutral No na masnom tereno nije bitno, al nedaj bože to zaboraviti izključiti po asvaltu. Koliko se upoznajem sa tehnikom, ne možeš više u toj situaciji ni izključiti više kardana.
Tako dođeš povoljnije skroz. Kupiš manji traktor i takvo prikolico, pa radi isto ko jedanput veči i skupljiji traktor.
No kod nas toga nema za vidjeti. A dosta je vidjeti naknadno dorađen prednji pogon na stare fergce.

Huh Pero, prikolica je u sredini na podu savinuta dole od težine Shocked
KAj imaš ono kutijo za alat, da jo je moguče uzimati dole ili se samo zarotira na Ram nosaču? Ne stoji na pravac uz traktor?

Što se tiče prič oko sakupljanja drv za palbo i vožnje trupaca na pilo, postoji i kod nas jako dosta prič, koje su virojatno istinite. Sa dobrim i lošim krajem. Ak se nečete buniti, mogu vam ja na brzo jedno pričo kazati:
Vozijo lik 14 kubika mokrih-surovih drv sa Torped o75TD4x4 po asvaltu prema gore največoj uzbrdici u brdima Slovenske gorice, gdje stoji i crkva. Pored crkve stoji bife. Čovijek došao sa tom težinom do pola uzbrdice, kad je traktor počeo proklizavati i poskakivati mijestom na asvaltu sa uključenim 4x4. Neki čovijek pije piče vana bifeja, zna, da ima nek ona vrhu brda postavljen traktor Zetor sa vitlom pored crkve. Ide u bufet po njega. u ovo vrijeme lik na torpedu grebe još uvijek naprijed, jer kvačilo nikako ne smije pritisnuti, jer su kočnice preloše. Čovijek ide Zetora postavi u ugao crkve, da ga teret ne povuče i sajlom zakači jadnog čovijeka, koj sigurno tad več je se usro od straha. Tak oje ta priča došla kraju srečno.

No drugi čovijek u drugom primeru nije tako prošao skroz. Taj je sa IMT 560 i nizbrdo vozijo asvaltom drva. Več prije mu poznanik, koj mu pomognijo natovarati kazao, da nek ne baše više gore. Kočnic nije imao na prikolici. A drva surova. No taj lik poznanika nije ubogal. Vozi dole i išlo polako jako, al išlo je. A to do tada, dok nije prema njemu na gore došao auto. Počeo se ga micati na kraj puta, kad ga prikolica jednostavno zradirala sa puta .Srečom nije skupijo on sam, več samo stroj.

Ovo su sve priče, koje vele, nek se po propisima voze prikolice sa kočnicama-ispravnima, jer to je u startu trošak, a na kraju možeš dosta prištediti. Sijetim se ja dana, kad sam ja uskoro skupijo. Isti primer kao onaj drugi prije objašnjen, samo sam tad vozijo jabuke umijesto drva. Iznenadijo me auto, kad sam se spuštao nizbrdo velikom brzinom i teretom 1,5 T jabuk.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 23.12.15 8:32

Da Reider, prikolica je savinuta malo od težine u sredini, a što ćeš,  nije ni meni uvijek lako u životu.
Kutije za alat imam dve, jednu od inoxa na rukavcu a drugu od pvc na zaštiti vozača. Oba dvije su fiksne i ne rotiraju se ništa i oba dvije stoje u pravcu traktora. Možda te zbunila ona od pvc koja ima malo otvoreni poklopac pa čudno to izgleda. Imao sam puno robe unutra, pored alata ovaj put još gurtnu neku veću jaču i radio tranzistor da se ne dugo časim kad utovaram i istovaram.
Zanimljive tvoje priče pogotovo ona prva.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 23.12.15 16:59

Dal je savinuta samo sad ,kad nosi, il je prazna isto takva?
Aha sad pogledao, otvorena je plastična kutija ,pa se tako vidjelo.
Ja radijo nije loše imati. Imao ga ja u TV 826, koj imao kabino. Ak je kabina, dosta je jednostavnije, da se ne ošteti od vlage. Za sad nemam namena to montirati.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 23.12.15 22:16

Većinom se prikolica ispravi, neznam ako je potpuno ravno ali i da nije ravmo onda nije da bi bilo tako uočljivo svinuto ko na sliki.
Ja nemam radijo ko u avtu nego ponesem ako se sjetim mali tranzistor na baterije, tek toliko da nema dosade.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 24.12.15 11:30

Aha. Onda možeš izpod tih uzdužnjih nosača privariti il priviti vijcima nosače dodatno. Kako sam več nekad pričao, lakše prečiti nego lječiti. Isto sam i ja na mojoj prikolici velikoj tako napravijo. Nije se inače ništa savijalo i mi bilo sumničavo, al sam želijo biti siguran, pošto sam tada dodao i kuko za dodatno prikolico, pa sam u istom trenu rudo produžijo do kraja naprijed preko auto diferencijala, koj je korišten za osovino prikolice.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 27.12.15 1:20

Pozdrav

Radovi u šumarstvu izrada ogrijevnog drva 17.12.2015. god Žumberak.

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC01029 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC01031 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC01040 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC01030 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC01032 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC01033 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC01036 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC01038 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC01037 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC01035 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC01039 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC01034

Također i 21.12.2015.god lijepo sunčano vrijeme bilo  toplo, neka južina bila ugodan rad glede vremena lijepog.

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC01077 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC01074 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC01075 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC01076

Put do jedne  moje male  šume  vodi preko ove  riječice Kupćine,  iza te riječice je  jedan drveni most,  pa potok i kroz potok  u koji se propadne u blato i vodu  kako je prvi kotač traktora velik i to u ljeto za suše, ostali dio godine pola zadnjeg traktorskog kotača ide u  vodu ove riječice i stim da nije bilo kiše u zadnje vrijeme.

Tu uvijek tražim uslužno voženje drva sa traktorom IMT 539 ili  Štore, i takvi slični traktori sa Tomo Vinkovićem nemoguča misija, prevelika voda i blato mali kotači itd, možda za onih  sušnih   prošlih godina unazad kad je bila suša uzastopce tri godine voda je bila jako mala do gležnja i iznad gležnja i to na pojedinim mjestima samo.

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC03703 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 DSC03705

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 27.12.15 7:39

Izgleda, da sav teret voziš sa prikolicom uvijek na dole, jer su ji kotači u sredini. Ak bi to kod mene htijo po šumskoj stazi voziti do kuče gore ove dane, ne makne je ni Štore. Pogotovo ne sa ovim mokrim svežim drvama. Ali ovaj put preko reke užasan je Embarassed Shocked
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Krumpironja 27.12.15 11:16

E da su meni tako lijepa drva i lagana za radit ja bi godišnje napilio 100 m ko ništa a kod mene sve grbavo i tanko, sve kvrge ovo sa slike je milina jednom rukom se cijepa ne treba ti ni cjepač
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 31.12.15 12:23

Pozdrav

Cijepaju se lako drva  jer su glatka, kvrgavo drvo duže gori jer je tvrdo drvo,   imaju i tanka drva  svoje prednosti svakako.

Vidi majstora negdje u BiH traktor Zetor 7245 u šumarstvu.

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Zetor_10

Pa netko kaže Tomo Vinković PE model nije naj eto ga.



_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Otac transkara ili dijed transkara

Postaj by reider 1 05.01.16 15:33

U oči mi pao stari model transportera Goldoni, što on može izvučti u takvom klizavom terenu surovih drv. Inače bi trebao jedanput veči traktor da to izvuče sa obično prikolico. Sporo i sigurno ide van. Virojatno je to dijed sadašnjih novih transportera, al još uvijek radi bezprekorno. Situacija bila je opasna usrijed uzbrdice, dobivao je upozorenja snimača, al izkušeni vozač nije odustao od tvrtke hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 05.01.16 17:56

Kombinirani poprečno-uzdužni nagib i blato. Može li biti nezgodnije. A deda nemre dobro disati koliko mu volan blizu. Nema šanse skočiti dolje ako slučajno krene po zlu.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 05.01.16 22:06

Mogao bi ga on preraditi! Imaš pravo!. Dvije zupčanika i lančič i nosač i imao ga bi po želji pomaknutog naprijed. Dobro imaš oko, da si to zapazijo. Inače onaj transporter dosta bi bilo bolje voziti, ak bi imao skretanje samo kotača spredaj. I puno manje sile bi mu bile na volanu, kao sada. I vožnja natrag bi bila lakša. I težiščna točka mu se pomica nizbrdo, kad je zavijo na gore. Teret sa sandukom je išao na dole. Ovo nije ok. Tako još prije se preokrene stroj u tom primeru. I nema arnija. Nije to ok. Vidijo sam sličan snimak, kako je jedan sa sličnim strojem i sličnom terenu stradao. Prednji kraj mu se počeo propinjati i čovijek je ostao potpuno nemočan. Čini mi se, da je izkočijo pravi put. Al ovaj nebi. Kako si sam več kazao.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Krumpironja 05.01.16 23:59



Evo ti isti taj sa videa i taj "iskusan" vozač, cudi me da ga vec niste vidjeli
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Dubravac 06.01.16 7:25

Poslije ovoga je počeo tovariti više naprijed kao na prvom snimku.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 06.01.16 17:36

Pro...Krompi, pa jesi kao paparac. Sve tajne ima znane hehe. Al taj je bijo ta majstor Shocked Embarassed No Phu. ovo bilo opasno.
Zaista jedva izskočijo. Istina nesreča nikad ne spava. Neverjetan grip ima prikolica. Čini mi se ,kao da bi mu trebalo straga na prikolici duple kotače il balonarica-radijalka i išao bi ovdje gore. Zaista mu smeta volanski krug. No ovdje se drži za grudi. Sa snimka se nezna, možno, da mu satralo rebro.
U ovom primeru je opet zglob pogoršijo primer. Kad se podignuo složijo se, što je još opasnije da te stisne. Bijo sam jedanput u sličnoj situaciji sa TV 826 ,kad me počelo podigavati sa jednoosovinko veliko koju imamo. Kad je počeo podigavati jedan kotač spredaj, onda postane volan tvrd ko vrag. Težina prednjeg kraja če se zaokrenuti u jedan kraj, kao da bi vozijo u ovinek. Nikako, da ga svladaš. Ovog malog TV 418 bez utega kao za pričo. Al TV 826 sa kabinom, 4 utegovima po 50 kg i jednom 60 izpred haube nikako. Htijo mi se isto kao ovome zatvoriti na stran. A sam sa punom silom držao volan i srečom mojom, da sam držao pravac par metara sa jednom kotačem podignutom, a uzbrdica se smanjila.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 06.01.16 23:09

Deda bi trebao da se grije na peći u ovim godinama a ne da se upušta u ovakve vožnje koje su po videnom za njega puno previše.  Neću ga suditi jer neznam okolnosti zašto se on  u tim godinama  upušta u te poslove ali vidi se da nije sposooban više da reagira, da se čuva,  nema situacije niti malo pod kontrolom nit u prvom nit u drugom snimku nego samo ide kako ide.
A za nas druga snimka- upomena kako iz sasvim jednostavne vožnje brzo dođe nesreća.


Eto da dopunim post, našao sam još neki zanimljiv video od njega. Samo da pokomentiram video. Trebal je dida još koje drvo u ruci da drži jer mu nije nikad dosta kod utovaranja na traktorčič. Rolling Eyes



PS
Ima od njega još videa ali mislim da sam dosta video. Very Happy
Trebal je Martin koji ume da uploada videe na YouTube preuzeti posao od deda. Very Happy Pa da deda njega gleda isnimi.


Zadnja promjena: fireman.peter; 06.01.16 23:32; ukupno mijenjano 3 put/a. (Reason for editing : Dopuna posta)
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 07.01.16 9:43

Deda bi sigurno još natovaril, samo da nije moral proći ispod krova.
Ak su ovim snimkama htjeli demonstrirati snagu malog transportera, mogli su barem odabrati mlađeg spretnijeg vozača.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Krumpironja 07.01.16 11:43

Eh da bacim i ja koji komentar,ovaj traktor je goli k...kad je nakrcan, ja imam problema na 14-ici kad je nakrcam skretat a ima ručke koje dodu ko poluge, a ovaj ima volan i još mu je pre blizu, ako netko mislis da tv i tvrd volan neka proba ovo vozit
Drugo po krcanju se vidi da nisu bas rođeni radnici jer ja bi na taj isti traktor natovario barem jos 1/3 vise samo da se pravilno krca
Na videu di se prevrnuo sam dobio dojam da je bila ukljucena zadnja blokada kao i na par videa prije, e sad iskreno neznam ni dal je ima ali predpostavljam da ima, i da je upravo ta zadnja blokada kriva sta se prevrnuo, a da je imo i prednju ukljucenu vjv bi proso bez da se prevrne, da je iskusan znao bi do koje granice mu se moze dignut traktor bez posljedica i skinuo bi ga sa kvacilom dole, a najgore je sta takvi i ginu i onda kazu traktori su opasni i moja mater onda pizdi svaki put kad sjednem na njega, a neke greske nebi ni pijan napravio
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 10.01.16 22:52

Pozdrav

Tko zna kakav križ nosi ovaj čovjek i dali ga nosi radi li to iz životne potrebe ili samo hobija, transporter Goldoni očuvan, lijep, obojan na novo, dotjeran. Ali gospodin nema iskustvo u upravljanju traktora i to u svim uvijetima pogotovo u šumi, nije da nezna da vozi već treba biti iskusan traktorist u šumi blato,sklizavo masno, lišče, kolotrazi duboki, razni kanali i rupe, uzbrdo, nizbrdo, nagib ili kosina svud tu vrebaju opasnosti kako skrivene tako i vidljive.

Gospodinu u svojim videozapisima nije usredotočen na vožnju traktora u šumi, gleda u kotače predugo nailazi na opasnost upozorava ga snimatelj što znači da nije bilo snimatelja još jednom prevrtanje sa nepoznatim ishodom situacije, kosina blato masno kao da ima blokadu zadnju uključenu jer prednji kraj nosi niz kosinu jednostavno ne ide ravno već klizi nik kosinu, možda nema blokadu na zadnjem kraju transportera nepoznato nam je može biti i teren takav, često prije kretanja u brdo nešto uključuje ispod sjedala gospodin.

Poljoprivrednik ne može biti svatko treba puno volje, strpljenja, vježbanja, učenja, puno rada napornoga, trud i zalaganje je neizbježno da se nauči biti poljoprivrednik i to u svim granama poljoprivrede. Kod mene u mojem zavičaju stariji ljudi sve rade sa traktorima izuzev šume tu je bilo tragedija, u bližoj okolici Zagreba i žene rade sa traktorima čak i bake samo one ne rade u polju već samo voze po cesti traktor.

Što se tiče gospodina i njegovih postavljenih videozapisa dok se nije prevruo sa prednji m dijelom transportera bilo je prilika debelih za stati na kuplung i zaustaviti transporter, previše gleda u pod, u kotače ne gleda naprijed, sa strane, unazad jednostavno nema iskustva u poljoprivredi, radnje i upravljanje transporterom jesu nesigurne i nesmotrene to sve jer nema iskustvo. Tako je i sa proklizavanjem kroz blato i niz kosinu ne treba se bojati traktora već u njega biti siguran i poznati njegove dobre i loše osobine tako i pozitivne ili negativne osobine terena gdje radimo puta kojim vozimo ili radimo svejedno. Jedno je imati traktor za vožnju na kavu, drugo sa njime raditi po cijeli dan.



Ova žena zna što je šuma i da treba iskustvo.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 22.01.16 23:07

Pozdrav

Današnji moji šumarski radovi..

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 B1c53d460824683 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 36442c460824975 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 460e1d460825272 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Fb9bd8460825584 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 5cdf30460825869 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 A38b36460826141

Fotografiranje jednog poznanika na Žumberku u vožnji drva traktor Case Internacional

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 11088a460808947 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 826d6b460809204 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 9576cd460809421 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 01a7ae460809767 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 675aa8460810102 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 2e6ef1460810420 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 81b85a460810606 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Cd7ed3460810787 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 72fa9e460811040 Izrada ogrijevnog drva - Page 12 21fbad460811285

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 12 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 12 / 24. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.