Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izrada ogrijevnog drva

+14
reider 1
Tomo Vinković Požega
Krumpironja
tony5
batek
Dubravac
darko123
iwanho 1
tomotraktor
TomoVinkovic420
fireman.peter
ssucur
abarth
Admin
18 posters

Stranica 5 / 24. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 24  Next

Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 29.09.14 23:50

Pozdrav Peter

Starac ima utege naprijed radi prskalice-šprice, ne podiže ga uzbrdo kad se voziš sa 150 litara vode, a otraga ih ni nemam trebao bi kupiti utege za zadnje kotače, kad sam kupovao čovjek je prodavao samo dva tako sam i kupio ta dva utega,  dalje je ostalo na tome.   Tovarim više prednji dio prikolice  zato da ima potisak na kuku traktorsku  i pogonske kotače traktorske radi boljeg gripa guma, ali i to ponekad ne pomaže ko neki dan jednostavno proklizuje, i dalnje šlajdranje samo još veče blato radim i propada u blato, trebalo bi lance imati za šumu i blato ako nema tvrdog puta.

Nadopuna posta....

Dvije slikice radovi u gradskom parku sa Stihl 084 motornom pilom dana 06.10.2014. rušila se trula ili polutrula stabla hrasta, suhe grane krošnje stabla.


Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Image097

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Image086

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Image094

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by tony5 27.10.14 23:38

Pozdrav svima

Radilo se još u šumi prošlih dana pa slijede slike, a i kasno se počelo pa se i po noči vozilo, jer se  čekao  tata da dođe sa posla, pa pravac selo drva za djeda i baku....

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Img16951

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc046001

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc046031

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc046011

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc046021

Kasno se počelo pa završili po noći.

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc046281

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc046271

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc046291

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc046321

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Voznja-drva-nocu1
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 28.10.14 22:04

Vidim, dobro ste ga natovarili  Very Happy. A tebi pohvale Tony5 što pomogneš ocu. Pored toga on če te izverzirati da budeš vozač no.1 za Tomu. Taj je stroj inače dosta opasan pa je dobro da dobiješ neka iskustva od njega, na oca mislim.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by darko123 28.10.14 22:54

Dobro ste ga tovarili,moj otac meni kaze bolje se jos jednom vratiti nego pretovariti Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by TomoVinkovic420 28.10.14 23:23

darko123 je napisao/la:Dobro ste ga tovarili,moj otac meni kaze bolje se jos jednom vratiti nego pretovariti Very Happy
Da ako je blizu suma, ja u nedjeju vozio prikolica se savija, al nema veze radit cu je na zimu. Suma mi daleko, pa bolje pretovariti, jer tomo moze vuci.
Otisao sam u sumu sa 5 cm oriva u rezervoaru (mjerim gorivo metrom), a vratio se sa 3cm, + izvukao jednog imt 539 Very Happy
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Krumpironja 29.10.14 17:47

Filter ce ti bit sigurno zahvalan za svu prljavštinu koja ce doc u njega zbog tako male kličine goriva
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by TomoVinkovic420 29.10.14 17:58

Nije u oca bila plata da kupim gorivo. ionako vozit ce se jos mjesec dana i ide na radove, pa cu promjeniti sve filtere i ulja.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 07.11.14 22:55

Pozdrav

Dečki Tomo je mali potrošač, ako se koliko toliko pazi na gas,  PVP,  dizna,  predubrizgavanje mora biti ispravno i podešeno, i onda je mala potrošnja, naravno srazmjerno poslovima koje obavlja. Prijevoz ne troši puno goriva, ko frezanje, mačiranje.

Evo još malo radova u šumi i  voćnjaku, počistio susjedov voćnjak od suhih stabala šljiva i suhih grana.

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc045781

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc045371

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc045311

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc045131

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc042901

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Screenshot21

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc047891

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc047911

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc042791

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc042781

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc042801

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc042761

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc042771

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc04285

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc04293

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc04295

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc04294

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Dsc04287

Eto natovari to suho i u ono brdo sa zadnje slike ide Toma bez frke, nije nešto ali  sve če to otiči u pepeo i dim. Radovi su več završili i ako se oteglo, kiša pa kiša  i život u gradu i selu nemožeš spariti nikako ali za slike nikad nije kasno..

Pozz....

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 07.11.14 23:10

Vidim Admine da se čistilo vočnjak, malo grane po šumi... nije neke velike debeljine pa se treba više potruditi da na kraju ima nešto drva za pokazati. Puno više je posla sa sitnom robom nego ako se ime neke debele trupce. A i ovo treba pospraviti, a i to grije dobro.

Ako se ne varam ali mislim da onu bukvu iz šume nisi uspeo izvuči iz šume po onom putu od vode. Previše je kišovito i mokro ove godine bilo, je tako?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 09.11.14 11:44

Pozdrav  Fireman.petar

Čistio sam  voćnjak   od jednog starijeg čovjeka iz sela, odmah do našeg samo sa druge strane brega, to su šljive ima suhih grana puno i stabala propada star je, od ljetos od olujnog nevremena  porušeno  potrgane grane vise  pa izgleda ko na Hirošimi , čovjek rekao uzmi ako hočeš,  pa kad je gratis-zabadavo  jedno popodne i gotovo delo-posao.Izgoriče sve to pomiješa se sa bukvom i grabom i nema toga puno.

U pravu si nisam vozio onim potokom ili mojim  putem, ali drva su več skalana nisu ostala u šumi, ha jesu me namučila ove godine, zbog ove lude kiše bila velika voda pa oderala put ko nikada, i nemože se vozit po njemu rupčage ogromne, nosila je voda stablo hrasta onda jasno kolika je voda bila u tom malom potočiću, i hrast je ostao točno ispod moje šume.
Iznosio sam okruglice na rukama sam gore van na vrh šume, na onaj put vidi se na slikama gdje utovaramo drva,uh muke 100 Puta gore-dolje, kondicioni trening i to pravi prirodni a ne umjetni, da sam znao da če ta velika kiša onda nebi rezao okruglice, več bi platio vitlo da izvuče gore van sve i kraj priče.

Ali nismo vidoviti što če biti , tako vozim več godinama a ove godine me zeznulo dobro,inače ja to spilim na okruglice i gurnem  nogom i ode dolje u potok otkotrlja se, dolje tovariš i voziš kuči ako je koji jarak –rupa to prejašiš Tomom ili lopatom malo popraviš i vozi Miško Toma ide kud veliki nemože.

No dobro svaka se škola plača tako i moja, a šuma je to nemože uvijek sve biti idealno i sjajno,mislio sam bagerom-kombinirkom popravit ali ako bude opet  velike kiše, zabadavo podere voda opet, a  platiš uslugu rad sa bagerom sat vremena, budemo to iduče godine ove godine  je gotovo. Možda srušim još koju bukvu ako budem ja imao  vremena, i vremenska prognoza povoljna, i obavezno vitlom da se izvuče gore van na vrh šume platim uslugu i kraj priče, a to možda jer drva su kompletirana to bi bilo  za iduču godinu...

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 09.11.14 19:31

Ja imam šumu na takvom mjestu gdje sa prije mogel dojti samo po potoku i jarku (klancu) između dva brijega. Jedne godine sam srušil drva po zimi, a na prolječe su bile jeke kiše i jarak se na jednom mjestu pregradil. stajala voda dubine oko 60 cm. Dva tjedna sam svaki dan poslije posla hodal s krampom, jakom motikom, lopatom i starom sjekirom kaj sam prekopal s jedne strane kanal i propustil vodu. Svega je bilo med zemljom, granja, kamenja. Da bu priča "ljepša" od doma do šume skoro sat vremena (svejedno dal traktorom ili pješice), ali i onih sat i pol kopanja mi je bilo dosta. Zato poslije više nisam rušil drva prije nek sam ih mogel voziti doma, a prošle godine sam dal napraviti šumski put s gornje strane do sredine šume. Deblje komade vozim u okruglicama kao i ti Admine, ali na kratko režem tek kad dođem s prikolicom na utovar. Jedan razlog je moguće oštećenje puta zbog nevremena, a drugi da se drva ne zacvrknu (malo osuše) i onda je muka s kalanjem na ruke.

Evo par slika jarka od ove godine:
Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Image001

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Image002

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Image003

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Image004

i nekoliko slika novog puta:
Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Slika001

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Slika002

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Slika003

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Slika004

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Slika005

Vožnja drva po mokrom. Slikano je mjesto na donjem desnom uglu s prethodne slike, samo s druge strane.
Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Slika013

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 09.11.14 22:45

Ljepo dokumentirano i pokazano. Very Happy Reko si da drva zacrknu, malo osuše. Jednom sam ja imao jake probleme sa kalanjem pa mi reko jedan da su drva zapekle ili tako nešto u tom smislu Neutral  pa da je to razlog da se ne kalaju. Sad i ti kažeš pa ako znaš nešto više o tome. Razumem to da malo osuše ali...?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by TomoVinkovic420 10.11.14 13:19

Ija sam imao problema sa drvina zato sto su se osusila. Rezao sa susjedovom huskom 268 ja mislim. Pocele varnice da lete koliko su tvrda drva bila.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 10.11.14 13:23

Trebal si pilu naoštriti  Wink, pored toga možda si odrezal koji čavalj koji je bio zarastao u drvetu jer inače od pile nebi letjele varnice jer nije to brusilica.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by TomoVinkovic420 10.11.14 13:40

Nisu bas letjele ko u brusilice, al se vidi da izleti pokoja. Lanac naostren masinski i reze super. Sad da li sam odrezao koji cavalj ne znam ni sam jer mi slazemo drva (grane) u veliki red i rezemo. Evo slika kako brat reze sa stihl ms 390 koju su mi ukrali i koju nikad necu prezalit.

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Tplnmsr


Zadnja promjena: Admin; 10.11.14 15:32; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : popravak slike)
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 10.11.14 18:25

Peter,
izraz "drva zacvrknu" je naš lokalni izraz. Zato sam dopisal "malo posuše". Iz prakse znam da je drva najbolje ručno kalati odmah čim se izrežu. Onda se najlakše kalaju. Kad su izrezane na kratke oblice kroz 2 do 3 tjedna dođu u takvo stanje da ti ruke otpadnu i kod lijepih glatkih komada, a kvrgave ni pomisliti bez kajli. Ka se dobro prosuše i olakšaju, onda opet se opet lakše kalaju iako ne tak lako ko friška.
Kaj se u drvetu događa da se tak ponaša to ne znam pojasniti. Ako si kad probal savijati mladu vrbovi šibu sigurno si primijetil da se lakše savija, a da ne pukne, kad malo odstoji (mi velimo da se mora hpariti). Dakle postane žilavija.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 11.11.14 23:28

Pozdrav

Mislim da čemo se složiti, da je AC i u šumarskim radovima zakon dobrim dijelom..


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 13.11.14 21:22

Hvala Iwanho na pojašnjenju, mislim da sve rečeno drži vodu.

Dobar ovaj Carraro na snimki ide mu posao. Samo moram reči da ipak nije to profi mašina za šumu, veliki kotači prave čuda, znači veči traktori, samo trebaju imat prostora.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 23.12.14 23:05

Pozdrav..

Prije dvanaest dana radio malo oko drva, nisam bio u šumi več onu trešnju od ljetos srezao za drva na oranici, i bagrem ( agacija ) nešto deblje nešto sitnije i sabralo se puna prikolica, sve je to raslu u zapuštenom poljskom putu, i na mojoj strani oranice na samoj obali, taj put odavna se više ne koristi, pa narasla đungla meni dobro došla za drva.

Malo slikovito da pokažemo radove:

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Img1992

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Img1993

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Img2033

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Img2027

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 14.01.15 2:32

Pozdrav

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 P1010031

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Wesnet-5

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Wesnet-3

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 P1010065

http://arbtalk.co.uk/forum/forestry-woodland-management/72087-anyone-use-agt-835-skidding-forwarding.html

Eto proradio link foruma u Velikoj Britaniji ,pa pogledajte ovih par stranica foruma kako se rade radovi u šumi, a u Velikoj Britaniji ukjučite google prijevod tko treba.


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 08.03.15 19:39

Dvije bukvice se izvalile i naslonile na hrastove ispod njih Pomozite neiskusnom amateru savjetima kako najsigurnije srušiti ova naslonjena stabla. Teren je jako napristupačan.
Mogućnost pristupa traktorom je oko 100 m s gornje strane i oko 150 m s donje strane-
Evo slika.

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 5

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 6

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 7

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 8

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 9

Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 12.03.15 0:22

Pozdrav

Vodili se komentari na tvoju temu vezano za ovaj post iznad,  na drugom Forumu, i na kraju što si odlučio..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 12.03.15 20:44

Pozdrav

Postavil sam slike na oba foruma, ali se diskusija razvila samo na onom drugom. Izgleda da se članovi ovog baš ne bave šumskim radovima.

Najvjerojatnije se bum i nedjelju malo prošetal po prirodi pa bum usput na licu mjesta razmotril koji od dva meni prihvatljiva načina bum primjenil.

1. način
Odrezati žilu glavnog korijena i povući preostalo korjenje pomoću gurti ili flašencuga sa sajlom na desnu stranu da padne s kamena.

2. način
Zarezati hrastove na koje su se bukve naslonile i čekati da vrijeme, odnosno nevrijeme napravi svoje. Vjerojatno bi za to dobil susjeda koji radi kod Hrvatskih šuma.

Kak je zasad put na jednom mjestu radi odrona prohodan samo pješice, ove godine bum pripremil drva na drugoj lokaciji. Srećom sam lani pripremil toliko da još nisam ni pol skuril pa mi nebu trebalo puno novih za iduću zimu.

lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 12.03.15 21:21

Najbolji način za ovakve situacije je vitlo, sa njim povučeš i srušiš stabla na tlo. Ali kod tebe nema dobar pristup za traktor. Možda bi se ujesto traktora poslužio flašencuga.

Još da dodam da su ovakve situacije najopasnije i trebalo bi da pristupi jako iskusan šumar, a siguran sam da ti to dobro znaš. Možda bi ti trebao susjeda zamoliti za pomoć. Osim ako sisam dobro uvježban.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 13.03.15 8:10

Petre, hvala na savjetu.
Nemam ja skoro nikakvog iskustva, ali sam dobro zapamtil kad me otac podučil da su izvale jako opasne čak i kad padnu na zemlju i da treba ostaviti duži komad stabla da se panj ne prevrne i zatrpa me.
Kak sam prije napisal, planiram se u nedjelju prošetati (oko 45min u jednom smjeru) do tamo i vidjeti na kojoj udaljenosti imam jače drvo prema kojem ga mogu potegnuti.
Kaj misliš, bi li možda išlo s gurtama. Imam dvije kamionske duljine po 10 m. Takve su gurte.
Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Slika001

Ako postoji jače drvo u pravom smjeru, na udaljenosti do 8 m, oko kojeg bi stavil gurte, onda mogu prvo probati s njima.

lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 5 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 24. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.