Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plugovi

+9
Dubravac
Krumpironja
bajki
tomo522
Tomo Vinković Požega
TomoVinkovic420
tomotraktor
Admin
iwanho 1
13 posters

Stranica 4 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by Krumpironja 08.10.15 12:10

Ovo sta si reko za zadnju blokadu je totalna glupost, meni vise znaci zadnja nego prednja i na goldoniju i na ac...kad vucem plug zadnja blokada je majka, dignut ce traktor orat ce na dva kotaca bolje nego na 4 a prednja nastavi slajfat...da tv ima zadnju blokadu bio bi 30% bolji za izvlacenje drva iz sume za oranje ma za sve, samo je treba znat koristit na pravilan način

Meni se taj regent ne svida jer ima male lemese i mislim da ta daska nebi dobro kod mene radila, mogu ga ja podesit da ore i bez da je traktor u brazdi ali problem me sta ako ide na neku malo bolju dubinu ne zaorava kako bi ja htjeo on je predviden da radi najbolje na 25-7 a to je meni malo ja volim kineze budit hehe imam dobru zemlju i volio bi da tako to i ostane a oranje je najbtinija obrada ako to dobro napravis odradio si pol posla
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by reider 1 08.10.15 17:54

Za oranje stražnja blokada je obaveza.Ona toga Prima triklipac 35 ili40 ks sa straga velikimi kotači 20"mogla bi biti dobar orač,al mi se čini,da nema automatske hidravlike,jer jih radi u svoje samo Hittner,a ni neznam dal ima straga blokado neznam.
Ove blokade,koje su za gurati sa nogom dole za velika oranja niso neznam što.Boli te noga da umreš na večer.KAd ja orao za poznanika sa njegovim traktorom tako,na večer sam izgledal,ko da me dobijo peder u ruke.A ak imaš takvo kao ima taj mali AC straga,na polugo isto kao TV serij 400 i 700 spredaj,onda se dešava da Zaboraviš izklučiti.Pa onda ja vozijo drva sa šume 2 puta,nakon toga sam shvatijo,da je uključana,kad sam jo naslednji put htijo ponovo uključiti.Al ručka bila je več uključena Razz Rolling Eyes A nije bilo to prvi put.Srečom nisam ništa satrao.

Kod oranja je milina ova,kao kak imajo oni noviji napraveno.Elektrohidravlički ili elektro pnevmatski sa automatskim izključivanjem gledajuč na kut zaokrenutog prednjeg kotača.Da ti suze od veselja teku između radova.
Al zna i taj sistem zatajiti.Desilo mi se,kad orao sa tetakovim,da automatika nije izključila,kad ja zaboravijo izključiti rukom na knopf-dugme,al počeo sam se okretati.Onda sam predpostavljal,da se to dogodi zbog toga,jer sam premalo zaokrenuo kotače,pa zašpanalo spoj gdje se uključiva,a kad sam jače počeo zaokretati,zbog obterečenja nije popustilo,jer je španalo.Jer kad si vozijo ravno i malo jače zaokrenuo radilo je 100%.

Zašto bi orao,da bi vozijo pored brazde?Možeš to samo samo na najlaganiji zemlji raditi virojatno.A kad plug nastaviš na takvo orbo,onda u brazdo ne smiješ više iti,jer nastavitve ne valjajo više.
Takvog sistema orbe kod nas ni jedan ne prakticira.Bar ja nisam vidijo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by Krumpironja 08.10.15 18:36



Evo da vidis, i lijepo zaorava bas zbog toga st je brazda sira,dal je ostalo koliko između neznal al ovo mjesto jednostavno nisam mogo orat drugačije jer je na dnu brazde stajala voda i propo bi u pol okreta kotača, i ovaj okretač sta sam gledo isto ima mogućnost pomaka da ovako oreš, ja na mome rijetko kad koristim blokadu jer ima snage kod oranja dosta bez nje al primjeti se na volanu kad je ukopcana barem na zglobnim traktorima bez obzira na servo, na tvom ac je drugacije ali nije problem po sumi da si iso po asvaltu onda bi bilo stete, koliko ja znam niti jedan nas hrvatski traktor nema zadnje blokade, tv 8 serije ima na nogu i nije bas zgodno jer ne mozes nozni gas koristit jer drzis blokadu, meni je bolje ovako na ruku kad se ukljucije
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by reider 1 08.10.15 18:54

Znam,da imajo mogučnost okretači isto štelovati pomak izza traktora,inače kazano štelane prve brazde po večini ljudi kažu,samo to nije baš lagani posao,jer poviše puta sve tamo zahrđa,al znam ,da ide ,pa višeputa kad bi to štelovao,bolje bi išlo.
Aha zbog vode u jarku razumijem onda.

Nisam znao da hidravlika osijeti blokado difa...Kod mene ništa,i isto tako ni Zetor.Al tvoj na zglobu dobiva veča obterečenja.Počekajmo,što če na to kazati ovi,koji imajo taj volan na TV-ju.Blokada na tvoji zemlji sa takvim plugom uskoro zaista da je ne treba kod orbe.

Možeš na TV 800 serije držati gas i špero-zaboravljaš tvog prijatelja reidera sa "Peko" cipelama broj 46 hehe.

Imaju vaši traktori blokade straga-Tuber i Torpedo heh.Al dobro znam što si želijo kazati.LP!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by iwanho 1 08.10.15 19:34

Ovo oranje na videu je po meni dosta problematično. Brazda je preširoka za plug i između brazdi ostaje cjelina. Pretpostavljam da je ostalo blizu 10 cm neodrezanoga i to se ne može strgati. Razumijem da si se dovinul kak se riješiti problema s vodom u jarku. Pretpostavljam da se plug nije mogel više pomaknuti u desno, a još malo bi mu jako dobro došlo. Sreća da je zemlja lagana za obradu, inače ovoliko izmaknu plug iz osi stvara veliki moment i treba držati volan cijelo vrijeme malo lijevo. Kao kad se ore s krajnikom samo on suče traktor na drugu stranu.

I ja imam šperu na pritisak nogom, a nemam nogu 46. Koristim ručni gas. Na Pasqualliju nisam imal nožni gas pa još nisam zaboravil koristiti ručni. Kod mene nije teško držati ukljućenu šperu. Kad sjedne u utore dovoljan je pritisak koji nije veći nego na nožni gas. Čak možda manji.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by reider 1 08.10.15 20:05

Pogledaj Krompi  ovog kako ore ko blesav.na punim turama.Zemljo baca preko prijašnje brazde.Ima nekvog dobrog okretača:dobra je mu ova kombinacija,samo bi bilo ovdje bolji dvobrazdnik jer ima pijesak.izgleda da ima u 2 brzi po osječaju:

Al pogledaj ovog ...Model 5000 sa prednjim upravljanjem-brat blizanec od tvoga!Ovaj je majster.Ima u 3 spori i ore 10 ili 12"jedno brazdo.Al ima jedanput težo zemljo.Al još uvijek nešto lakšo od naše.Pa ovaj če potrošiti loža ciejlo more.PA nema ovo 1 brza ništa za raditi heh,i još previše ima zaokrenute kotače spredaj u stijeno jarka,pa ga odbaciva bezveze.Virojatno zbog bojazni,da kad izađe i slika,da mu ne pobegne u desno.Plug nema neznam nešto dosta savijenih daska.Pogledaj npravijo si je poviške za daske hehe.kad duboko ore lagano zemljo,da ne ide preko:
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by Krumpironja 08.10.15 20:21

A cuj moja 41 noga ne moze jedno i drugo hehe a nisam mogo plug stavit vise van jedino da sam ga skinuo dole i na glavnoj gredi pomako desno al mi se nije dalo toliko zaje kad ce opet freza to sve sredit i nadam se boljim uvjetima ove godine budemo vidili heh a ja imam hidrauliku tako da se to na volanu uopce ne osjeti ne moze ovaj plug ometat pravac traktora mogo bi u krug orat al nesto bi puklo..
Po meni ovaj prvi video je forsiranje masine tako brzo orat mi se ne svida a ovaj drugi neznam kako mu se isplati tako plitko orat i malo uzimat, ja obicno orem 4 spora 1 brza kako kad na mom videu gore je 4 spora
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by reider 1 08.10.15 21:09

Krompi ne ore baš on jako plitko mi se čini.No za tvoje želje da,ali za moje ore ravno prav duboko,samo bogami sad vidim-ore on samo jedva 10" široko,ali črtalo tanjur mu uglavilo izpod prečni nosač pluga ili se motim?Nema on pojma bogami.

No sad provijerijo-ja orem sa brzinom indentično tvoji 4 spori-e tako.Loše 4,4 km/sat.Ako se garmin ne moti. Shocked
A ak bi promijenijo za jedno brzino gore(u najteži zemlji po ravnici jedva vuče),bi bilo to 5 km/sat.A ak bi želijo orati sa tako brzino,kao je na serijama TV -7xx 2 brza,morao bi ubrziti od ove 4,4 još za dvije brzine gore,koju ovaj maleni motor ne bi nikako ne vukao.Heh,sporo ali ide.

Bolje nego šaraufaš tvoj plug i radiš inovacije,radije počekaj bolje uvijete.Pa nisi ti velepossestnik,koji ne može čekati i birati vrijemena za rad.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by Dubravac 08.10.15 22:10

Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by reider 1 08.10.15 22:35

Samo ovaj plug misliš može orati standardno dubino 20 cm?Po moje ne Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by Dubravac 08.10.15 22:56

15 cm maksimalno-
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by Krumpironja 08.10.15 23:28

I to u pjesku ne u nasim zemljama, ovo je ko nasi traktori reider samo limarija izgleda doma rađena
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by reider 1 09.10.15 13:11

Da to je specijalni-strogo namenski plug,kojeg kod nas za nikakav posao ne može se upotrebiti,al obrade tal kod nas i primorcev se razlikuju zbog različtih uslova.Možda bi takav plug bijo negdje ovdje dobar u dolinama poreg rek,gdje je pijesak,za orbo prije sijanja pšenice i zaustavljanje rasti trave napokon žetve sa kombajnom.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by ssucur 11.10.15 16:24

Sa ovim bi se dalo radit.
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by iwanho 1 11.10.15 18:27

Da skine jednu brazdu bil bi gotov za isto vrijeme, a možda i prije. Jako puno priklizavanja. To je 36 KS i prelagan za ovaj plug u toj zemlji. Stalno si mora pomagati s hidraulikom. Ako već hoće orati dvije brazde, u nižoj brzini i s malo manje gasa bi, unatoč nedostatku težine, imal puno bolji grip.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by Krumpironja 11.10.15 18:45

Ma nije cak ni prelagan nego mu plug nije nastelan kako treba, mislim da je to vise od 36 ks to bi trebalo bit tu negdje ko moj al ovaj je tezi od ac i ima veće kotače to je sve +
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by Tomo Vinković Požega 11.10.15 21:24

Taj plug je daleko od naštimanog. Nagib ne valja, prvu brazdu je zašiljio u zemlju, a druga mu hvata pola daske. Lijep je plug, ali orač treba dobru edukaciju. I još je zemlja malko mokra. Da naštima plug kako treba i odabere bolje uvjete za oranje, trebalo bi mu upola snage nego ovako.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by iwanho 1 11.10.15 22:09

A45 po podacima s neta ima 36 KS.

Možda je namjerno tak podesil plug. Kad bi mu zadnja brazda bila duboka kak prva, bi se prehitil na ravnoj njivi. Vidiš kak je nagnut. Laughing Laughing Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by Admin 07.02.16 0:20

Pozdrav

Fotografija sa jednog Slavonskog oglasnika plug za traktor Tomo Vinković ili druge manje traktore dorađen prerađen plug od zaprežnog pluga.

Plugovi                                                  - Page 4 Screen37

Plug za krumpir vadit za traktor Tomo Vinković ili manje traktore.

Plugovi                                                  - Page 4 Screen39

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by reider 1 08.02.16 20:04

A sve je savinuto Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by Admin 12.03.16 1:11

Pozdrav

Plugovi                                                  - Page 4 19200313

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by vica022 12.03.16 8:43

Vrlo zanimljiv plug za duboko oranje ali mi se nesvidja polozaj raonika i daske. Nekako je to mnogo uspravno postavljeno i to je sigurno tesko vuci kroz zemlju. Mada mozda i gresim

_________________
Plugovi                                                  - Page 4 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by reider 1 12.03.16 10:40

NE griješiš. Klirens tako malenom traktoru ni malo ne odgovara. JAko pravokotno stoji lemež na tlo. Možno da ide, ak je lagana zemlja.
Izgleda,da ima onaj plug štelovanje klirensa??. Nikad nešto ovakvog nisam vidijo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by vica022 12.03.16 10:55

Nemoze se najbolje videti po slici ali one rupe na srp gredi mislim da su za podesavanje visine tocka. Samo ako su za to namenjene nimalo mi se nedopada taj sistem jer je greda veoma oslabljena rupama. Mnogo prostijih sistema ima.Sam raonik -lemes mi uopsteno mnogo los polozaj ima cak i spram daske. Kao da je ukrivljen i povijen ka nazad.Nemoguce da ide skoro pod uspravnim uglom jer to je totalni promasaj jer on nesece zemlju nego gura ko buldozer daskom.

_________________
Plugovi                                                  - Page 4 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by reider 1 12.03.16 11:19

Hja tako je. A ni jednog pluga nisam vidijo, koj bi imao mogučnost štelovanja višine klirensa. Prihvat vertikalnog nosača, kojega ti nazivaš "srp gred", treba biti jako napravena, da se ne povija tekom radova il promijenjiva ljego. Milimetar, da skrene tamo na prihvatu, pa plug promijeni ljego i počne vučti u stran.
Moja je teorija. da u pijesku svaki plug ore, i tamo o time ne treba voditi brig.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 4 Empty Re: Plugovi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.