Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Plugovi

+9
Dubravac
Krumpironja
bajki
tomo522
Tomo Vinković Požega
TomoVinkovic420
tomotraktor
Admin
iwanho 1
13 posters

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by reider 1 19.02.15 20:39

Admin nekvi ljudi ni neznaju kako uživajo kad oredu hehe.Kakva peskovita ravnica.Neznajo što je zaj....

Najviše dobrih zemlja ima oko velikih rek i normalno gdje je prije bilo Panonsko more.
Dosta ovisi i od vremena da.A zemlje uništavaju i težki strojevi.Naše njive kad su orale krave bile su 100 i 1 prema sad.Tako kaže moja baka.Odmah za kravama orao je TV 418-i to kao blisk nešto godina.

Pjeskovito tlo i uništava brusi plugove djelove.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by Admin 28.02.15 16:47

Pozdrav

Plug od motokultivatora IMT prerađen za Tomo Vinković..

Klik za veču fotku

Plugovi                                                  - Page 2 Screenshot19 Plugovi                                                  - Page 2 Screenshot21 Plugovi                                                  - Page 2 Screenshot23

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by Tomo Vinković Požega 23.04.15 22:39

Zna li netko koji je ovo plug? Nema pločice proizvođača, širina jedne brazde je oko 8 cola, ja sam ga koristio sa TV731 i mislim da je za takav traktor i predviđen.

Plugovi                                                  - Page 2 Sbiy6d

Plugovi                                                  - Page 2 23m4e9f

Plugovi                                                  - Page 2 K0liqo

Plugovi                                                  - Page 2 2qalmaf
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by tomo522 28.04.15 21:12

Dobar plug kolega.Da je malo šira brazda bilo bi bolje al i tako je dobar
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by reider 1 28.04.15 23:08

Dobar je to plug.Dovoljno širok.Ak bi uzimao više i dođeš u težko zemljo,više ne povuče traktor.A na šasijo pluga došlo bi preobterečenje,pa bi ga negdje savilo.Se sjetiš Ivanhoojevog plugiča,kojeg je proširijo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by Admin 29.04.15 18:09

Pozdrav

Tko bi to točno znao surađivali su sa vanjskim suradnicima i sami nešto stalno izmjenjivali.

Mišljenja sam, samo mišljenja, da je to Prima Commerce plug samo je crvene boje, ram pluga je Batuje kozlac,sedlo,lemeš,plužna daska Prima Commerce.

Ili je u početku Batuje radio plugove za Primu ili je Prima Commerce preuzela proizvodnju Batuje plugova za TV- Prima traktor, kasnije se to izmijenilo bitno promijenio se kozlac, plužna daska itd...

Jednostavno neznam Iwanho ima takav plug i pozna ga u dušu...

Plugovi                                                  - Page 2 Dsc03301kg

Plugovi                                                  - Page 2 Dsc03300p

Plugovi                                                  - Page 2 Dsc03299f

Plugovi                                                  - Page 2 Dsc03298v

Novi tip pluga

Plugovi                                                  - Page 2 18134933z

Plugovi                                                  - Page 2 18134933_z Plugovi                                                  - Page 2 Dsc03298v Plugovi                                                  - Page 2 Dsc03301kg Plugovi                                                  - Page 2 Dsc03300p Plugovi                                                  - Page 2 Dsc03299f

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by bajki 30.04.15 7:09

Na plugu nemam dubinski kotač (znam koja je njegova uloga jer ga imamo na plugu "velikog" traktora), pa me zanima dali puno pomaže u radu kod Tome Vinkovića? Mi ga u biti nemamo jer zauzima prostor u radu koji je uvijek mal u vrtovima, a i u vinogradu.

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by reider 1 30.04.15 19:28

Pa mogl obi ti pomagati,da ne treba ti toliko mrdati sa polugo hidravlike ponekad na neravni njivi.Al neznam zašto bi ti kotač smetao,jer je namješten pored pluga i ne utica na tvojo ukupno širino i dužino.Razlika su plugovi dvobraznjaki JUGO izvedbe,koj iima neki kotač straga.Ti normalno produžijo cjeli radni aparat.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by iwanho 1 30.04.15 20:33

Smeta mu kad odorava od susjedove međe. Plug postavi tako da reže po vanjskom rubu traga traktorskog kotača. kotač na plugu bi tada išel po susjedovom, a ako postoji ograda onda smeta.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by bajki 04.05.15 14:20

Smeta mi uz ogradu, ali mi smeta i u vinogradu ako idem sa plugom što bliže redu vinograda.

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by reider 1 04.05.15 20:32

A to za takve specijalne radove mislite.Onda je drugo.Ma ja sam mislijo obično-klasično oranje.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by iwanho 1 05.05.15 18:21

bajki je napisao/la:Smeta mi uz ogradu, ali mi smeta i u vinogradu ako idem sa plugom što bliže redu vinograda.

Red u vinogradu = ograda Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by Tomo Vinković Požega 06.05.15 22:29

tomo522 je napisao/la:Dobar plug kolega.Da je malo šira brazda bilo bi bolje al i tako je dobar

Plug mi je dobar, ali ako je zemlja teška, malo je velik mom Tomi, uzevši u obzir da ne orem pliće od 20cm nikada osim strnjišta, prosječno orem 25 cm. Također mi ne odgovara za uslužno oranje vrtova jer dugačak i treba mu više prostora da uđe u zemlju nego jednobraznom plugu na šinji, pa ovaj plug koristim za veće vrtove/parcele ako zemlja nije teška, a inače koristim jednobrazni prekretač Batuje s kopčanjem na šinju. Hvala svima za slike, sad znam nešto više o njemu!
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by TomoVinkovic420 24.05.15 21:16

Uskoro bih trebao da kupuim plug i imam dilemu izmedju jednobrazdnog Batuje i Okretaca.
Koji se pokazao boljim?
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by reider 1 24.05.15 21:43

MAh jaz sem još uvijek pristaš jednobrazdnjaak za TV,al hvala bogu,ak je okretač može dobiti gdje.Osim ako imaš sve parcele na pjeskovitom tlu ili oni primorski crveni zemlji.
Polovnih pametnih okretača pa se po moje težko dobije,al novi su za nas hobi vrtičkarje skupi.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by TomoVinkovic420 24.05.15 21:55

Zemlja kod mene je malo tvrdja. Ja bih kupio ovaj jednobrazdni jer mi izgleda cvrsce od okretaca, ali opet da se posavjetujem sa vama.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by iwanho 1 24.05.15 23:30

Okretač ti je potreban ako imaš dugačke njive s poprečnim nagibom. Sve ostalo se jednostavno odradi s ravnjakom. Ja bih čak prodal okretač, kad bih mogel nabaviti lijevi ravnjak 2 x 10".
Naime na njivama dužine do 50 m se prije vratim u rikverc nego okrenem.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by Tomo Vinković Požega 25.05.15 14:32

Slažem se sa iwanhom, ako je njiva duga 50 metara, prije se vratiš u rikverc nego što se okreneš. Al u svakom slučaju nije loše imati prekretač, ne moraš ga ti okretati, možeš s njim orati isto kao sa ravnjakom, tj. koristiti samo jednu stranu. Pa ako imaš parcelu koja je nizbrdo, jedne godine ju oreš samo lijevom a druge samo desnom brazdom.

Također je dobro imati prekretač ako budeš išao malo u uslužno oranje vrtova pa dođeš u vrt koji je ograđen. Tu se javlja problem one dužine traktora gdje završavaš, koju moraš orati u ovratinu (nisam siguran kako se to kaže drugdje). Sa prekretačem uvijek oreš u pravcu izlaza, kako oranicu tako i ovratinu i neće ti se dogoditi da završiš zadnju brazdu negdje u uglu pa da moraš pogaziti oranje da bi izašao van iz ograde. I tako će ljudi kojima oreš biti zadovoljniji, moći ćeš uzeti više novaca i nagodinu će te zvat ponovno. A za tvoj traktor obavezno jednobrazni, posebno ako kažeš da ti zemlja nije laka.

Što se tiče čvrstoće pluga, prekretač ti je dovoljno čvrst. Ja orem sa TV 731 koji je puno jači od tvog i plugom prekretačem koji je napravljen za tvoj traktor i nemam problema, samo uvijek treba biti na oprezu jer je opasno ako zapneš za kakav panj u zemlji.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by TomoVinkovic420 25.05.15 19:04

Najvjerovatnije da cu kupit jednobrazdnjak. Jer sam nasao skoro duplo jeftniju cijenu nego kod okretaca. Samo jos da stignu pare, idem kupit.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by Tomo Vinković Požega 25.05.15 20:36

Rabljeni prekretači su uglavnom upola ili duplo skuplji od ravnjaka. Kako se kod tebe kreću cijene?
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by TomoVinkovic420 25.05.15 21:08

Pa zavisi u kakvom su stanju
Jednobrazdni 200KM minimum - 350KM max.
Okretac 250KM min- pa cak i do 600KM max.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by Tomo Vinković Požega 25.05.15 21:11

Otprilike je tako i kod nas
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by Admin 03.10.15 0:56

Pozdrav

Kad se bolje pogleda isti  plug  Olt Osijek  Slavonac stara tipa, www.olt.hr/index.php jedino kotač za regulaciju dubine oranja je od leoparda pluga i još poneke sličnosti pluga, Slavonac nema takav kotač za regulaciju dubine oranja, proizvođač plugova Leopard je bilo nekad BNT Bratstvo-Pucarevo-tvornica mašina i hidraulike   Novi Travnik BiH, tamo plugove odavna ne proizvode  više,   sad ih rade u  Kozarska Dubica BiH www.novamehanika.com/index.html

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by reider 1 03.10.15 19:53

Hvala i zanimivo pričanje.
Ni znao nisam,da je taj Slavonac iz OLT tvornice izašao.

Dal kažeš,da ova tvornica iz Travnika se preselila gore na granico na sever?Da ide za isto marko?.

Al ko je onda radijo mog Posavca,koji je sličan IMT-ju?

No ni znao nisam,da još plugove radijo.Samo mi se čini,da taj repertoar proizvodov ova tvornica nikako ne može sama napraviti.isto tako Kozarska dubica.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by Admin 03.10.15 21:27

Pozdrav

Plug Posavc radi Olt Osijek, kao i plug PTO- 2.25, plug Posavac, plug Slavonac, plug Ratar..

Oltovi plugovi  su  kopije plugova  Massey Ferguson danas već i modificirani,

Massey-Ferguson  plows   ( plows/plugovi ) prolistaj na netu ima jako puno sličnosti i indentičnosti, treba tražiti Massey ih ima na široki izbor..

Plug Massey
Plugovi                                                  - Page 2 10x1nu10

Plugovi                                                  - Page 2 P1010010

To su jako stari plugovi Masseya

Zbog rata to se sve rasturilo ili prenamijenilo u drugu proizvodnju ili se raspustilo, zatvorilo.  Kozarska Dubica je i prije rata radila plugove, i dalje su nastavili sa radom samo sa novim imenom,  skoro su i oni propali, oni sami rade plugove,  za vrijeme YU države radili su za IMT plugove, pošto IMT je sve radio po svojim Ourima ili koperacijama,  u Bosni i Hercegovini bila je jaka metalna industrija za vrijeme YU države nažalost nema je više u tolikoj količini kao nekad prije nigdje..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Plugovi                                                  - Page 2 Empty Re: Plugovi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.