Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tomo Vinković 700 serija opća tema

+30
mbkrhr
DAMIR
tale_123
Sasazagi
isalopek
Karl
hare_a
velikivuk
d3enis
serafian
sokol
TV-319k-vlado
vica022
grabrovec
Tomo Vinković Požega
tony5
bajki
mbutala
Dubravac
reider 1
tomo522
ssucur
Krumpironja
darko123
iwanho 1
tomotraktor
fireman.peter
TomoVinkovic420
strojar1000
Admin
34 posters

Stranica 18 / 25. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 21 ... 25  Next

Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 12.05.16 20:10

Bok
Imam TV-732 pa me zanima sredina traktora
Jer ima dosta lufta
Da li ima tko to reparira ili se moze kupiti dijelovi

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 12.05.16 21:56

Pozdrav

Sredine ili zglobove za traktore Tomo Vinković reparira D. Bolfek iz  okolice Krapine točnije Petrovsko, Bjelovar Zupković Srećko, Ozalj kraj Karlovca, itd... dijelovi se mogu kupiti i napraviti novi.

Za kolegu post prije hidraulični volan, mjere hidrauličnog cilindra, mjere su sljedeće:

-dužina 310

-hod 120,

-klipnjača 20,

-klip 40

-vanjski promjer 51

-mazol am6

-ležaj ge 20 es.

Autor teksta mjera hidrauličnih cilindara fireman.

Poneki linkovi korisni.

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16178&page=965

http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/tomo-vinkovic-servo-volan-oglas-8021494

http://kertitraktor.lapunk.hu/?modul=forum&a=3681&p=4

Koristi Google prijevod.

http://www.bolha.com/kmetijstvo-gozdarstvo/kmetijstvo-gozdarstvo-ostalo/hidravlicni-volan-za-tomo-vinkovic-1278340061.html

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by strojar1000 18.05.16 18:37

A ha, al svejedno hvala na odgovoru. Složio sam bio volan no, on juš uvijek ima malo lufta. Majstor mi kaže da treba dobro zašrafit KM matice koji dođu ispod no ja sam lupa i one više nejdu. Dali vi imate koju ideju??

strojar1000
novi član
novi član

Broj postova : 28
Join date : 07.06.2014
Lokacija : Delnice

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 18.05.16 20:29

Težko nešto pričati na dužino. Prvo trebaš saznati, gdje ima luft. Il je to u stubu volana, il na končnikih-polugama izvan njega. Ak je u stubu, tamo može biti svašta naopako, da je sad još luft. Il je luft u vijku i matici il si naopako posložijo sve opruge i podloške, koje dođu izpod volan. Nešto okreneš naopako i problemi so tu.
Šta se događa, ak ono vleiko matico na stubu gusano zašaraufaš još malo? Tamo sam ja na kraju izništijo luft, jer je ona pomembna. scratch Ak je prejako pritegnuta bila, onda na krajima kretanja u stran nije više išlo vrteti volana. Onda sam samo malo popustijo i od tad ide ko treba.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 18.05.16 20:36

Luft na volanu može biti kompleksan problem, najčešće se dogodi da nije problem u jednom dijelu volana nego u svemu po malo, kao kod mene. Ako ima malko lufta na druk-ležaju ispod volana, malko na vijku i matici, malko na grajferima osovine dolje, malko na sponama, i nek još malo ima lufta na srednjem trapu, kad sve to zbrojiš, eto ti pola kruga luftan na volanu.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 19.05.16 10:20

Ak sve to pobacaš dole(osim zgloba), i napraviš hidrostatični volan, onda nemaš ništa lufta u volanu Cool
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 19.05.16 14:05


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by strojar1000 20.05.16 19:16

reider 1 da znaš da malo fali da ga odštafa i bacim u jarak .. hehe.. al imam namjeru za koju godinu postaviti servo volan, nadam se ..!! Very Happy i hvala na savjetima... I da vas pitam dali tko zna koliko koštaju prikolice od 2,5t za TV 730 ili od 1,5t??

strojar1000
novi član
novi član

Broj postova : 28
Join date : 07.06.2014
Lokacija : Delnice

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 20.05.16 21:10

Strojar, što se tiče servo volana, dugo se ja kod sebe razpitivam, kako bi to radili il ak je ko to ugradijo takozvan samo izradni servo. Na nekom forumu sam to vidijo. Inače postoječi mehanički volan gura dvosmerni ventil, koj otvara ulje u cilindar na jedostavan način kazano. Neko to nacrtao autocatom il sličnim a neznam gdje.

Što se tiče prikolic najbolje ti je nešto vrijemena pratiti oglasnike i uspoređivati. Ovo je iz zemlje do zemlje cijena različta.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by strojar1000 14.06.16 11:22

ej pozdrav ljudi. Vidim da sve više i više ima etuzijasta za naše traktore, " igračke od 30 hiljada kuna". Very Happy Very Happy Pošto namjeravam ubrzo kopiti prikolicu počeo sam razmišljati da ugradim izlaz i za hidrauličnu kočnicu. Prvo sam si mislio staviti ventil koji bi imalo četiri rupe. Znaći, dolaznu rupu, rupa koja ide prema cilindru, prema cilindru za kipu prikolice i prema hidraulično kočnici. No vidio sam da to baš i nije tako jednostavno! Dali imate vi kakvu ideju kako bi to mogao iskombinirati al sa što manje cijevi i razdjelnika, ventila...???

strojar1000
novi član
novi član

Broj postova : 28
Join date : 07.06.2014
Lokacija : Delnice

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 15.06.16 20:39

Bila je oko toga sijetim se više puta debata. U temi "kod kuče izrađene prikolice". Možeš i potražiti.
Inače, najlakše i najpovoljnije je sajla i ručka, al ak želiš hidravlički, skuplje ti je. Trebaš napraviti razvod na ugrađenom cilindru, kao za za kiper, onda crijevo na prikolicu i tamo još opruga između cilindra i polužja kočnic prikolice, da ne posatre nešto, kad cilindar povuče.
Po meni, za male upotrebe, najpovoljnije i funkcionalno sasvim dobro ti je sajla i ručka na traktoru i povuči, kad "zagusti".
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by ssucur 20.07.16 21:16

TV731/ROM
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 23239911
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Traktor Tomo Vinković 731

Postaj by Gost 07.08.16 15:33

Poštovani!

Molim da mi netko, ako je moguće, objasni kako izraditi prihvat kola upravljača na glavu volana Mercedes serija 123. Može shema? Radi se o izradi hidrauličnog upravljača za traktor Tomo Vinković 731. Izradio sam nosač za glavu upravljača, nabavio i 2 zupčanika radi smjera okretanja.
Hvala unaprijed!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by ssucur 07.08.16 16:01

ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 08.08.16 9:22

Poštovani!
Zahvaljujem na informacijama, ali imam još nekih pitanja i nejasnoća, i to:
1. Nije mi jasno u čemu je razlika između servo i hidrauličnog volana. Pumpu volana pokreće remen preko radilice, ulje ATF i preko cijevi visokog pritiska ide na glavu volana;
2. Imam 2 ista zupčanika, 11 zubi. Zašto treba biti razlika u broju zubi?
3. Shema je u redu, ali bez kardana.

Hvala unaprijed,
s poštovanjem!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 10.08.16 15:38

Pozdrav,

Može li mi neko objasniti kako je moguče štelati količinu nafte i poslijedično dimljenje motora  iznutra ove kutije?!
Majstoru koji mi može pomoči zahvalan sam unaprijed.

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 W9wk0l

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 20.08.16 20:18

Pozdrav

Servo volan

Princip rada servo volana: Sklop servo volana se sastoji od hidraulične pumpe, posude za hidraulično ulje, hidraulični cjevovodi/hidraulična instalacija i ono što servo volan  čini razliku od hidro volana  je  mehanički  prijenos. Čim startamo motor hidraulična pumpa stvara radni tlak za pokretanje mehanike servo  volana. Servo uređaj  volana uvijek je spreman na asistenciju prilikom okretanja  upravljačkog mehanizma . Kod okretanja u jednu stranu upravljačkog mehanizma otvara se ventil za propuštanje ulja, kod okretanja  u drugu stranu prijašnji ventil se zatvara i otvara se drugi ventil za pomoć pri okretanju u suprotnu stranu.

Hidraulični volan/hidro volan

Hidro volan/hidraulični volan  je  nešto dugo i potpuno različito od servo volana, imaju ga novi tipovi traktora, sastoji se od hidrauličnog cilindra, hidraulične pumpe, orbitola u prijevodu (razvodnik), hidraulične cijevi ili hidraulične instalacije, potpuna  hidraulika nema trunke mehaničkoga prijenosa čista hidraulika.

Kod servo volana koristi se glava volana kao kod mehaničkoga volana nešto slično, hidraulični volan/hidro volan  koristi orbitrol ( razvodnik ) nema glave volana.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 21.08.16 0:17

Pozdrav

Izgleda da treba promjeniti ili očistiti pa podesiti  diznu/strcaljku, ili oba dvije dizne/štrcaljke začepljena dizna  je   moguć krivac za višak dima,  mogućnost je i ta da su   dizna i element  korodirani, tamo su tolerancije 0.001mm  mala korozija dovoljno je da poremeti rad motora.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 02.10.16 13:41

Katalog za TV731:
imam TV 730, ki pa je bil slabo vzdrževan. Rad bi, če mi lahko kdo pripne link z rezervnimi deli za TV 731, saj ima že nekaj naprednejših rešitev kot TV 730.
Hvala za pomoč
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by ssucur 02.10.16 14:51

ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 02.10.16 16:21

Najlepša hvala, SSUCUR.
Res koristna stvar za popravilo, upam imajo v trgovinah z rezervnimi deli iste kataloške številke, sa je tako sporazumevanje hitrejše.

sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 10.10.16 20:47

čestitke firemen.peter za sve tvoje inovacije. Ja imam TV 730, pa ču promeniti sistem poluge spojke jer je pretvrda, a ujedno i sistem kočenja. imam neke zamisli, i nadam se da če mi uspeti.
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 04.11.16 23:56

Pozdrav

Spojka ne smije biti tvrda ako je sve ispravno i pravilno podešeno.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 05.11.16 4:35

Da nemaš ti počupane sajle u budžiru. Skini sajlo na jednoj strani, pokušaj rukom mrdati sajlu, ak ljepo klizi unutra, pa malo ketenspraya unutra ili bar WD. Nije kod TV-ja kvačilo nešto tvrdo. Ako je sve ok, ništa više, nego kod kojeg auta.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 06.11.16 17:01

Pozdrav,
hvala na odgovorima. Več sam sve rasturio i napravio praktički sve na novo. Sad sam u zaključnoj fazi. Več po prvom osječaju je spojka manje tvrda. Duža je poluga spojke cca 10 cm jer sam osovinu poluge spojke pomerio nazad , pod drugčijim kutom (više nazad prema vozaču) je dio poluge na koju se pritisne nogom i na polugi se sajla prilagadja promeni kuta kad se poluga pomiče gore i dole, tako da ne dolazi do lomjenja sajle. Kad ču završiti prilepit ču slike.
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 18 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 18 / 25. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 21 ... 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.