Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tomo Vinković 700 serija opća tema

+30
mbkrhr
DAMIR
tale_123
Sasazagi
isalopek
Karl
hare_a
velikivuk
d3enis
serafian
sokol
TV-319k-vlado
vica022
grabrovec
Tomo Vinković Požega
tony5
bajki
mbutala
Dubravac
reider 1
tomo522
ssucur
Krumpironja
darko123
iwanho 1
tomotraktor
fireman.peter
TomoVinkovic420
strojar1000
Admin
34 posters

Stranica 10 / 25. Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 25  Next

Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 14.10.15 21:57

Ma mislim da to nije razlog, jednostavno su prilikom projektiranja traktora zaključili da ne treba. Nisam nikad čuo da je netko ugradio naknadno, a slažem se sa mbutalom da bi ponekad dobro došla. S obzirom da je zadnji kraj lagan, npr. prilikom oranja uglavnom prvo proklizi zadnji kotač koji nije u brazdi.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by ssucur 14.10.15 22:06

Naš mali TV je male snage, tako da ne treba pretjerivati sa priključcima. Moj moto je da uradim da nismo puno umorni ni ja, a ni Tomo. Kod oranja ako ne mogu dvije, može jedna, ako je mokro mogu lanci.
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 14.10.15 22:09

Tako je. Često se prema njemu ponašam kao prema velikom, ali nije to dobro, svako forsiranje ostavlja ožiljak.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by mbutala 14.10.15 23:43

Ssucur pa možeš zaboravit i prednju blokadu izključit ako nema neke opruge da izbaci van. Kod nas je zemlja ilovača i jako težka, pri oranju ako je malo uzbrdo je kod jednobrazdnog pluga več problem za tomu. Nije problem u snagi. Kako pravi Tomo Vinković Požega počinje proklizati zadnji kotač.
mbutala
mbutala
član
član

Broj postova : 44
Join date : 13.05.2015
Lokacija : Črnomelj SLO

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by ssucur 15.10.15 0:12

Možeš, ali kad ima jedan zadnji (laufer) ipak je druga priča.
Nije ovo skupo.
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 19128301
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by mbutala 15.10.15 0:27

Imaš pravo, sa lancima uvjek ide i niso skupi, a rabili bi jih možda jedan put godine. Premalo da bi se isplatili a i moje pitanje je bilo samo informativno.
mbutala
mbutala
član
član

Broj postova : 44
Join date : 13.05.2015
Lokacija : Črnomelj SLO

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 15.10.15 6:49

Čitao sam pričo debato o toj blokadi i na drugih forumih.No neko je tvrdijo,da bi se to moglo preraditi,ak bi se koristili dijelovi predjega dijela,koji to ima.A ja sam to neznam,što bi trebalo sve napraviti.Jer poluga blokade ide van z kutije getribe gore.Tako bi trebal ouzeti rukavac ijoš što od serije 800,koji ima izlaz na rukvacu i na njega ide sajla,koja povuče to stvar.Jako dobro bi došla kod orbe i vučenja sa jednoosovinko.

No da i sa lancima ide,ak imaš veselje da jih staviš.Neki radije proklizavajo cijeli tijedan,nego jih nabave i stave.
Sijeti mse ja mog umrlog komšije sa ursos c-360 kod šumskih poslova i sa satrano blokado difa.Užas.Z lanci bilo bi isto ko s špero.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 18.10.15 13:08

Na tom Ursusu je uključivanje špere nešto drugačije nego na Tomi. Na Tomi se spajaju poluosovine prevlačenjem čaure (klizača, spojnice blokade) sa unutarnjim uzubljenjem istim kao i na poluosovinama i tako jednostavno dvije poluosovine spoji u jednu osovinu. Sistem pouzdan, nisam čuo da nekom na Tomi iskače špera, ali je teže uključiti i isključiti, u što smo se svi već puno puta uvjerili.

Ursus C-360 nema takvu čauru nego dvije "krune" koje usjednu jedna u drugu i spoje poluosovine, i onda kad se zubci na krunama zaoble, blokada iskače, slično kao na našim TV-ima kad se zaobli ključ mjenjača. Zato je čest slučaj na ursusu da se špera polomi ili da iskače.

Slika sa neta, kruna koja uključuje šperu (u sredini sklopa) od Ursusa i Zetora

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Spera1

To sam vidio na svom bivšem Zetoru koji je isto kao i Ursus. Špera se uključuje nogom i nije bila dovoljna moja cijela težina da ju drži uključenu. Onda sam to rastavio i krune obradio turpijom u oblik naopakog trapeza tako da se te dvije krune drže jedna za drugu bez sile.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 18.10.15 19:42

Ak sam iskren sijetim se samo jednog čovijeka ,koji mi zatvrdijo,da mu ne radi špera kod TV više,jer jo satrao...
Radi ona bezprekorno,al ak nema TV serva,može se kazati,da jednostavno ne može da ti uspe to satrati.
Da tvrdo je za izključivati,jer pogon špana,al mi se izgleda,da jo je težko uključiti,treba ti za to samo vrijemena pravoga.

Kanđasta spojka gore ,dole pravo i jedino najbolje uključivanje je elektro.Na dugme.Tamo rade nekako drugače kao sa tim klasičnim kanđama,jer nekako lakše ovo se izključi i ne drži pogon sve uglavljeno.Al nisam do sad imao prilike,da to vidim.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 20.10.15 21:11

Pre nekoliko dana išao sam tomom uzbrdo i u uzbrdici gas nije reagirao a traktor samo gubio snagu tako da sam morao prebaciti nider brzinu i opet gas radio je samo do nekle, motor nije uspio dobiti one prave obrtaje. Bilo mi je jasno da motor ne dobiva dovoljno nafte i tako sam posumnjao na mriježicu u ac pumpi koju skoro niko ne čisti ili jako rijetko ko. Tako sam ja to danas rastavio i potvrdio moje sumnje. Mriježice skoro da nije bilo, djelovi nje su bili na dnu pumpe, bilo je svega i svačega u pumpici. Nafta bi kod rastavljanja pumpe morala naglo curiti iz cjevi rezervara ali na moje iznenađenje ništa od toga. Tako se rastavilo i cjevi i našao se taloga po šupljim šarafovima koji spajaju cjevi. To se sve očistilo i Toma opet radi kako treba. Da pumpa nije na silu vukla gorivo bio bi se Toma već odavno zaustavio.

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 2duic8y

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 3326igx

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 2ch2wkx

Na kraju još sam dogradio mali filter na cjevi između rezervara i pumpe.

fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Krumpironja 20.10.15 21:15

Hehe vidim ti si svoj plan za danas ostvario ja bas i nisam ehe al sam bio kod mehanicara da dogovorim jedan mali servis na mome heh isto ce se pumpa mjenjat i jos par sitnica
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 20.10.15 21:27

Nikad nisam čistio ac pumpu, a sad kad sam ovo vidio, zabrinuo sam se. Morat ću pogledat. Što si od dijelova mjenjao na njoj osim što si ugradio predfilter?
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 20.10.15 22:51

Pa čekaj malo-nevijerojatno.Dal nema izpred ove AC pumpe nikakvog filtera original?U tanku ili...
Kao da bi ko sipao đubre u tank.No slično sam vidijo,al ne u takvoj količini.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 20.10.15 22:54

Nema filtera original prije ac pumpe na TV 7xx. Nafta ide direktno iz rezervara u ac pumpu, iz nje u filter nafte, iz njega u visokotlačnu pumpu, pa na dizne.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 20.10.15 23:13

Krompi, jesi dotegnuo vijke na pumpi? Ne trebaš odmah mjenjati pumpe, prov probaj popraviti a onda ako nema sreće kupi novu.

Reider
AC pu pa ima kao filter, u stvari mriježicu i to je poslužilo kao filter, drugoga ispred nje nema.
Znam da ljudi nisu znali da je to tako napravljeno pa eto rekoh da podjelim sa vama.

Požega, ništa nisam mjenjao samo sam sve dobro očistio i stavio taj filter jer sad nema nit mriježice pa bude on obavio svoje. A još je sad tako i bolje nego originalno. Posle pumpe još je onaj veliki filtar i sve bu to dobro tak.
Još da napomenim da sam djelove mriježice povadio jer se raspala ali njezino kućište sam vratiojer služi kao brtva na kućištu pumpe.


Zadnja promjena: fireman.peter; 20.10.15 23:15; ukupno mijenjano 1 put.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 20.10.15 23:14

Onda bi trebal opromijeniti redosled ili dodati jednoga kao Peter.Mi smo kod nekog stroja imali probleme u tvornici,pa smo samo redosled promijenili,da je prvo filter i onda sve ostalo.Od tada-nema problema.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 20.10.15 23:16

Moglo bi tako Reider kako kažeš.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 20.10.15 23:32

Da mrežica razpadne čuda,jer je u masnoj nafti,al godine čine svoje.Na svakoj stvari.Predfilter nije nekvi strošek,al može te izbjegnuti jakim neprilikam i šteti.I ja sam se prije kakvog mijesca odlučijo,da za svaki slučaj dodam filter na TV,pa maka je u tanku jedan,jer nisam siguran v njega.kad to razstavljao i čistijo,na tlima pronašao sam nekvu brtvu.Pitaj boga od gdje je pala.Negdje izpod filtera...Zato bude mtaj predfilter dodao.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 20.10.15 23:45

reider 1 je napisao/la:Onda bi trebal opromijeniti redosled...

Ne znam kako bi to funkcioniralo zbog toga što nafta prirodnim padom ide iz rezervara u ac pumpu koja se nalazi niže od rezervara, a ac pumpa ju dalje diže do filtera. Filter nafte na TV 7xx je naviša točka, nalazi se skroz gore. Ako bi zamjenili redosljed, dali bi bilo problema sa povlačenjem nafte iz rezervara do ac pumpe?
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 20.10.15 23:53

Naj jednostavnije je napraviti kako sam ja napravil i nema frke nikakve ali mislim da bi moglo i kako kaže Reider jer mislim da pumpa ne samo da gura nego i povlači naftu. U to sam se uvjerio jer kad sam rastavio pumpu i odvojio cjev iz rezervara nafta nije takla iz njega jer je bio zaštopano u šupljem šarafu koji drži cjev u rezervaru. Ali traktor je prije još radio, nije imao moći pravi ali radio je na pola gasa. To znači da je pumpa vukla naftu iz rezervara.

Još da kažem da pumpa ima dva ventila u sebi a oni se otvaraju jedan kad se nafta povlači a drugi kad se nafta gura dalje. I to pokaziva da pumpa radi oba dvije funkcije.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 21.10.15 0:22

Da ima malene ventile u sebi AC pumpa.Kad oni razljete,počne se dešavati kao se Petru kod vožnje.Ili neče i paliti.Mijenjavali mi kod Štoreta.A kad zapali zaljetava se sa gasom,ne dođe do velikog gasa itd...

TV Požega ni sam nisam mislijo,kakav vakum može napraviti pumpa!.Čelično cedilo-mriježica koja je stavena izpred AC pumpe na Zetoru pa jo zašopalo ,vakum ju povukao unutar prema AC pumpi,da jedva tam oto razstavijo.Znam da ne vijeruješ,al i ja sam svojim očima jedva vijerovao.Al traktor nije i nije došao do gasa.Zaljetavao se gasom.Sad sam jo usrijed godine izbacijo,jer mislijo,da kod ove čašice od stakla u kojoj je ova mrežica mi vuče zrak,al izgleda ne.pa jo budem vratijo natrag.

Ak iam mjoš sad priliko,dodao-položijo bi vam na srce,da ne popustite ,da vam ostaje u traktoru poljetna nafta,jer se ji pozimi počinje zguščavati parafin iz nje.A on zašopa ovo mriježico koja služi za filter,pa jo razturi.i noramlno isto ko Peter priporučam kakve predfiltere,jer ne rade štete,prije uvijek dobro.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 21.10.15 21:19

Pozdrav

Mbutala blokada pogona ili ti (špera) po domaćem rječniku

Blokada diferencijala ( špera po domaćem rječniku gramatički i službeno blokada diferencijala) je mehanizam koji poništava normalan rad diferencijala, spaja dvije pogonske polu osovine direktno i kruto, vrlo koristan mehanizam koji se upotrebljava u ratarstvu, šumarstvu, općenito poljoprivredi.

-Blokada se uključuje na malom gasu ili dok traktor stoji.

-Ne uzu bljuje blokada brzo kretanje traktora usporiti brzinu.

-Blokada pod opterećenjem iskače potrošena kanđasta spojka blokade.

-Ako puca kanđasta spojka blokade prevelika brzina traktora te naglo uključivanje iste.

-To vrijedi samo za pojedine modele i marke traktora.

-Kod pojedinih traktora može se uključivati i na većim brzinama uključi isključi nema lomova.

-Razni proizvođači blokadu diferencijala imaju riješenom na različite načine rada blokade.

-Opcija ozubljenje kod Tome Vinkovića je odlična opcija blokade kao i ozubljenje.

- http://nara.ac.rs/bitstream/handle/123456789/244/PT_01-2009%20-%20Nikolic.pdf?sequence=1&isAllowed=y

-Ovdje gore vidimo na linku da blokada nije mačji kašalj već!!!

- Ja osobno nisam imao nikakvih problema blokada je napravljena da se koristi i da pomogne kada za treba.

-Može se koristiti blokada cijelo vrije oranja ako je pravac kretanja traktora ravan i potreba je za blokadom.

-Po završetku brazde isključimo je okrenemo traktor uđemo ponovo u novu brazdu uključimo blokadu.

- Uključivati je kad su opterećenja najmanja i držati je do kada ima potrebe.

- Normalno da treba razmišljati i o pravcu kretanja traktora da bude ravno kretanje.

-Ako se pohaba ili polomi blokada to je potrošna roba zamijeni se i idemo dalje.

-Ako se skreće sa traktorom i uključenom blokadom traktor ne skreće nego ode ravno.

-Spuštanje tereta vožnja prikolice nizbrdo sa blokadom normalna upotreba ako je ravno kretanje ili uključi isključi po potrebi makar po dva metra upotrebe spašava glavu na vrlo velikoj nizbrdici..

-To se ne koristi na rosnoj, mokroj travi, suhom sijenu ako nam traktor povuče nizbrdo zbog težine traktora i takve podloge nemamo mogućnost komande na volanu traktor ide kako ide sam svojom voljom, u tom slučaju ako je nepregledna i duga neizvjesna nizbrdica iskakanje sa traktora obavezno pa što bude, ako je taj put klizanja kratak i prosudba situacije je takva neće biti opasnosti i štetnih posljedica po za nas naravno da nećemo iskočiti sa traktora.

-Moje osobno iskustvo veliki traktor domaće proizvodnje plus prikolica ja se vozim u traktorskoj prikolici ogromna prikolica, zračne kočnice sve po pravilu, penjemo se na vrh brda u polje rosna trava, velika rosa, rano jutro je, jesenska jutra i doba, berba krumpira na Žumberku poljoprivredna stanica Jastrebarsko, dođemo na skoro sam vrh brda i tu počinje proklizavanje pogonskih kotača traktora , nikako naprijed.

- Vozač okreče traktor sa velikom prikolicom, kad se okrenuo nizbrdo da se vratimo nazad, na rosnoj travi stao je lagano zakočio i ode sam traktor nizbrdo prokliza o je sam na mokroj i rosnoj travi pod svojom težinom, ja u prikolici kao krumpir amo tamo padam po prikolici, traktor juri nizbrdo kao lud leti amo tamo traktorist pokušava manevrirati i spašava situaciju, ništa ne pomaže juri i dalje, konačno uspijevam iskočiti van iz prikolice i gledam u neizvjesnosti što će se dogoditi sa traktorist om.

-U jednom trenutku se totalno prepriječio traktor da bi opet poravnao se sam, srce mi stalo od straha to nikada nisam doživio ni vidio do tada, tada sam bio mladić, konačno u tom vrludanju traktora po nizbrdici i rosnoj travi zaustavio se konačno daleko dolje u rupi na kamenom putu, dotrčim do traktori ste koji se kao i ja od stresa sav tresao isprepadao se sav, traktorist Andrija uključio je blokadu ( šperu ) i kada je počela jurnjava nizbrdo i bacanje traktora amo tamo od stresa i straha nije isključio blokadu niti je više mogao vrlo nezgodna situacija mogao je poginuti kao keks, kada smo se smirili i pregledali sve, krenuli smo okolnim putem do oranice kojim smo i trebali ići ali smo htjeli prečice, naravno to nikom nismo rekli od šefova..

-Blokada diferencijala je vrlo korisna i svrsishodna naprava koja je pomogla ljudima i pomaže ljudima ako se koristi svsihodno odgovorno tvrdim.

Loše riješena blokada lomi se osjetljiva je.

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 21brvq8

Razlike vidljive u korištenju blokade.

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Blokada-torpedo

Donekle riješena dobra blokada.

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Dsc05386oo

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Dsc05385u

Na fotografijama vidljivi razno oblici blokada različitih proizvođača traktora.

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 21.10.15 21:46

Zbog jučerašnjeg Peterovog posta o AC pumpi danas sam (prvi puta u 7 godina otkad imam ovaj traktor Embarassed ) išao čistiti AC pumpu. Bila je prljava, očekivao sam i više. Par minuta posla a puno znači za Bosch pumpu koju prljava nafta može uništiti. Sljedećih dana radim pripremu traktora za jesensko oranje (pranje traktora, izmjena ulja, oba filtera, podmazivanje) i obavezno ugrađujem predfilter. Sva sreća, kod mene je mrežica čitava. Evo slika.

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 1ac-pumpa

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 2ac-pumpa

Traktor nije čist kao Peterov, ali srce mu je junačko! Zahvaljujem Peteru što je podijelio iskustvo, u suprotnom sigurno nebi čistio niti mislio da trebam čistiti AC pumpu.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 21.10.15 23:09

Ma nema na čemu,  znao sam da bi moglo biti od koristi nekome jer je stvar sakrivena očima.
Vidim, malo se nakupilo taloga znači obavlja funkciju. Inace još je tu glavni filtar ispred bocsh pumpe tako da to je zaštiteno dobro.
Filter na cjevi mi je zgodniji je imaš dobar pregled ako se nakupilo taloga pa te ne može iznenaditi da ti to zaustavi traktor ako bar koji put pogledaš situaciju filtera. Pored toga ovaj ima veću površinu pa se mora više toga na kupiti da se traktor zaustavi zbog toga.

PS
Primijetio sam da je kod mene pupica kontra okrenuta nego kod tebe. Pogledaj moju prvu sliku pa usporedi unutrašnjost pumpe.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 25.10.15 21:03

Moj je imao lanac zavrnut na šelni filtera zraka, znači na vijak koji špana šelnu, u sredini. Ja sam stavio gurtnu jer lanac ogrebe svu boju.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 10 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 10 / 25. Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.