Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

+21
Avaks21
tomica pe-18
ingvarsson
kukrosava
G.Vrbica
TV-319k-vlado
darko123
Tomo Vinković Požega
tomo522
darko.m
vica022
reider 1
Admin
Neco Tv-418
iwanho 1
serafian
Dubravac
ssucur
tony5
ExtermoIvan
fireman.peter
25 posters

Stranica 4 / 13. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by Admin 03.11.15 0:33

Pozdrav

Nema za njega odmora mora da radi takva mu je sudbina..

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Ef9c3b444527229  Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 D702d7444527449  Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 5cbb11444527669

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by fireman.peter 22.11.15 22:00

Plivao ti on u blatu, šumski uslovi su najteži.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by Admin 26.11.15 23:51

Pozdrav

Mora da ide nije to još ništa. Kuka za vuću male prikolice.

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 3204ef449553987

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by Gost 08.12.15 23:31

Pozdrav drugari. Na poziv jednog starijeg člana sam se registrovao na ovaj forum da bih podelio sa vama iskustva sa mojim tomicom. Radi se o produženom Paskvaliju koi možete i vi sami uraditi veoma jednostavno. Evo možda nekom bude zanimljivo ko ima PE 18 stari tomica sa 18konja. U pitanju je produženje tomice za 15cm. Veoma je jednostavno uraditi ko barata sa aparatom za varenje. Seče se na pola i ubaci savijen profil od pločevine bar 4mm. Na kraju treba prilagoditi kardan. Ovde je ubačen deblji kardan odgovarajuće dužine odnosno navaren mu je produžetak što se može videti na jednoj od slika.

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 115

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 213

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 313

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 412

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 512


Gost
Gost


[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by Gost 08.12.15 23:37

Na slikama se može videti i preradjena hauba koja može istrpeti udarce drva ili nečeg drugog. Cilj produženja tomice je taj što sam dobio dosta stabilniji traktor, lakši za upravljanje, može nositi prskalicu sa granama od 200l uz veliki nagib bez propinjanja jer mu je motor dalje napred a to je odnos protivteže. Može vući uopšte veći teret sigurno za duplo u odnosu na standardni. Lično sam vukao sa njim kubik šljunka a to je kažu kamijondžije 1800kg , uz nagib od preko 30 stepeni. Naravno prikolica mora biti takva da se polovina tereta oslanja na zadnje točkove tomice. Inače rekao bih o mom tomici da mu snage nikad nije falilo. Za one što kažu da je slab mogu samo reći da nema jače mašine u odnosu na svoju težinu i veličinu. Potrebno je samo da ima nove gume i vući će teret koi ne možete zamisliti. Kod mene po brdu se pokazao izvrsno i ne želim ga menjati.

Naravno nikom ne preporučujem da ga ovoliko tovari zbog pucanja osovine ali ja još nisam imao takvih problema. Čujem da 21, 23, 30 pucaju poluosovine ali ja još nisam čuo da je neko otkinuo poluosovinu na tv 18. Ako neko ima takvo iskustvo neka napiše.


Gost
Gost


[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by reider 1 09.12.15 11:44

Pozdrav i dobrodošao spoštovani novi član!

Upravo sam te kod prvog posta htijo pitati, zašto ova prerada, pa si odgovorij oveč sam u drugome!.
Ovo nije na misao nikad do sad nikome došlo. Zanimivo!
A predpostavljam, da ti je sada virojatno tvrdiji malo volan. Isto kao kod mog 418, kad sam mu stavijo krute podužetke za kotače. Dosta več je čupanja na volan uspoređujoč kao prije.

Pojačanje haube-zašto ne. Pogotovo, ak je bila jako napucana na spojima. Ova je sad doživotna!. Kod mene je napucana oko nosača svijetla, jer vibracije čine svoje. Mogao bi staviti plošče od lima.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by fireman.peter 09.12.15 18:54

Zanimljivo ovo tvoje rješenje koje sigurno poboljša upotrebljivost i performanse traktora. Isto ni ja nisam nigdje video da bi neko nešto tako uradio. Sad mu je mogućnost da nosi teže terete ali svejedno mislim da pretjerivanje sa opterećivanjem nije najbolja jer mi djeluje sredina slabašna pa da nebi bilo lomova. Mada moram reći da još nisam čuo da bi se to desilo.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by reider 1 09.12.15 19:53

Virojatno ima i vozač više prostora! I ovo je dobro. Kao sam sam kazao, da na najmanjim modelima TV-ja meni fali prostora. Zato i produžijo papučice na mome.

Što se tiče mogučih lomova pogotovo sredine, bolje se time izbijegavati. Ovo je najgore što se ti može dogoditi, kad bi vozijo teret nizbrdo. Ak se satre sredina na nizbrdo i gurne prikolica paprijed može vozač jako stradati. Nedaj bože. Ovdje opet na srce polagam svim vozačima tih traktorčiča(a dobro bi bilo i drugim), da kočnice na prikolicah niso za bezveze i nek budedu i da jesu izpavne!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by Admin 09.12.15 21:12

Pozdrav

Dobro došao na Forum na kojem ćeš  uživati u dobrom društvu.  Radujemo se tvojim  komentarima,  iskustvima, mišljenjima   hvala na lijepom i iscrpnom  predstavljanju članovima/korisnicima Foruma.. cheers  lol!

Svaka čast na takvom poduhvatu, znam Tomo Vinković PE 18 je kratak i kod prskalice u brdu podiže se prednji kraj traktora sa 200.litara punom prskalicom,   prskam vinograd mali stari pa imam iskustva sa prskalicom.  U selu su  bila  još tri  PE modela traktora samo sa onom manjom haubom motora i zadnji blatobrani okrugli, moj ujak je isto imao kao ja PE model Tomo Vinkovića  identični kao moj kockasti blatobrani i veća hauba motora. Nigdje još nisam niti vidio niti čuo da bi netko produžio traktor Tomo Vinković modele PE 15 & 18 uz to vrlo jednostavno i jeftino sve pohvale za takav poduhvat i još kad bi moglo po  potrebi da se traktor  produži ili suzi  to bi bio onda Traktor za sve namjene mada je i već sada.

Koja amperaža i kojom debljinom elektrode se varilo, zanimljivo hauba motora ili pokrov motora podižeš na hidraulični cilindar, stope za držati noge odlično ugrađeno , koja debljina je ploče-vine za stope , okrugla svjetla na pred u haubi motora  da ne smetaju u redu voćnjaka ako je usko i tako mali traktor puno prerada.

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by Gost 09.12.15 21:31

Kako neko reče lomljenje na sredini. Nije moguće slomiti ga po varovima. Dešava se jedino kod ovih tipova da se pojede seger osigurač na sredini koi drži u sklopu prednji i zadnji kraj. To je onaj seger od nekih 8-9 cm prečnika. Ja sam taj seger stavio nov i obavezno zavario. To preporučujem i svima da urade. Dakle zavariti tačkasto na više mesta u krug da ne dodje do ispadanja. Taj var treba razmišljati i postaviti tako da ga možete lako obrusiti sa brusilicom ukoliko je potrebno rasklapanje.

Sledeća stvar su papučice za noge koje sam zavario od pločevine takodje 4mm debljine. Nekako mi noga stalno sletala kad je blatavo u njivi sa onih šipki.

Za prikolicu da naglasim da sam napravio dužine tovarnog prostora 3m sa 1,40m. Kočenje prikolice sam sproveo kao ručnu pored sedišta pa preko sajle sve do zadnjih točkova. Za uzbrdo obavezno čegrtaljke.

Evo pokušaću još malo slika da bude jasnije jer mi se ove gore ne vide potpuno.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by Gost 09.12.15 22:02

Na prvoj slici se vidi sistem ručne odnosno parkirne kočnice koi se odlično pokazao. Dakle zakočim nožnom i rukom zaglavim ovaj klin u nazubljenu ploču. Kad krećem samo stisnem jako kočnicu i klin sam ispada.

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 124

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 220

Na sledećoj slici se vidi jasnije sistem produžetka.

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 320

Na sledećoj sistem ručnog gasa takodje preradjen.

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 417

Na sledećoj ručna kočnica pored sedišta namenjena prikolici.

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 515

Sajla namenjena prikolici koja se lako kači

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 616

mesto gde se sajla ručne spaja sa prikolicom

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 712


sajla jednim delom ide preko armature pa na kraju se grana prema levoj i desnoj kočnici na točkovima

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 812

Čegrtaljka neizbežna. Pod punim teretom na nagibu se lako može šaltati u neku drugu brzinu.

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 911

Kačenje prskalice od 200l. Na ovaj način nema ljuljanja, bukvalno skoro da ne osećam na volanu da nosim punu prskalicu. Ovo je kruta veza a može se spustati na hidraulici a i ručno sa ovom gornjom napravom za štelovanje

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 1010

Preradjen sistem razvodnika

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 1110

Imam ja tu još dosta jednostavnih prepravki , nadam se da ću imati vremena podeliti sa vama

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 1211


Zadnja promjena: Admin; 09.01.16 23:33; ukupno mijenjano 4 put/a. (Reason for editing : Uređivanje slika i spajanje postova)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by ssucur 09.12.15 23:19

Dobro došao na forum Wink Sve pohvale. cheers
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by fireman.peter 10.12.15 9:36

Sve pohvale na poboljšanjima pogotovo ove na kočnicama su neophodne. Znam kakva je ručna kočnica na PE 18 koja koči na samo jedan kotač pa se traktor zato zaokrene, ručka je jako nedostupna za vozača... uglavnom loše riješeno a ti si to jednostavno ispravio.

Zanima me ona čegrtaljka, mislim da jesam razumeo sistem ali ako ima koja bolja slika bilo bi super da nam to bolje predstaviš jer to je upotrebljivo na svim traktorima.
Još me zanima ako je ta čegrtaljka napravljena na samo jedan kotač ili je to vezano na još jedan? Izgleda mi da je to vezano na oba dva zadnja i spojeno sa šipkom.
Kako su ti zubovi napravljeni, strojno ili kućni rad?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by vica022 10.12.15 10:50

Cegrtaljka je vrlo prosta stvar a vrlo korisna na velikim usponima. Jednostavno ako motor posustane ili prokliza traktor nedozvoljava automatski da se prikolica mrdne nazad. To je jos princip sa starih volovskih i konjskih zapreznih kola koja na glavcini imaju zupcanik i sa strane mali zub koji se kad ustreba prebaci u nazad u radni polozaj. Pri kretanju napred zupci na glavcini podizu zupcanik stalno trenjem o njega ali cim krene u kontra smeru zub zapada izmedju zubaca zupcanika i nedozvoljava kretanje nazad. Tu ima i jedan granicnik za zub da se neokrene oko svoje ose. To nije toliko precizno da se nebi moglo i kod kuce takoreci odraditi a vrlo je funkcionalno. Jedina je zamerka ako slucajno ustreba nekad manevrisanje u nazad onda prikolicu nemozes mrdnuti i mora se iskljuciti .Nemam slike sad takvih naprava jer sam u ravnici ali dok sam ziveo u planinskom predelu toga ima takoreci svaka prikolica

_________________
 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by Gost 10.12.15 11:01

Čegrtaljka je od volovskih zaprežnih kola. Cela zadnja osovina. Lagana a može dosta da se tovari.

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Pd9pjy10

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by reider 1 10.12.15 11:34

Huh svaka čast. Dosta problemova si riješijo.

Kao prvo nek napomnim, sve te inovacije-poboljšanja negdje bila su več na nekvim strojevima napravljene, što je naš član dobro stavijo i na svoja kola, da mu olakša-osigura posao.
Ručno kočenje slično ima IMT 539. Htijo sam i ja tako napraivti, al bilo mi prevelika zagonetka, pa odustao. Ne upotrebivam ga često, pa ga ugašam tada i stavim popreko brda.
Čegrtaljka mi je nepoznata SR-HR riječ, al odmah sam znao za što gre. Kod drvenih vozova bila je to posebna poluga, koja se vukla izpod voza, i u momentu hoda nazad zaglavila u tlo!. TO sam kod sređivanja naše štale za životinje pronašao lježati cijelo strunuto. Drveni stub, na jednoj strani lančič, a na drugi glava metalna sa dvima zubovima. Nisam znao, da ovo i traktori imaju. Kod nas to nitko nema i ni vidijo to ni čuo nisam. A super stvar. Osiguranje dobro-5 odlično.

Oko lomova nisam sumnjao toliko oko tog vara, možda više mi sumljivo ovo uho, koje ima svornjak vertikalno dole za zakrtanje. A ak sam izkren, i moj TV 418 nema nešto dosta snažnije napraveno. Samo je neki 6 mm gusani oring napraven oko svornjaka. A izgleda da izdrži.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by Admin 10.12.15 21:50

Pozdrav

Ne može pući sredina na  traktoru Tomo Vinković modelima  PE 15 & PE 18, može se samo razdvojiti na dva dijela traktor  ako ispadne zeger osigurač,  tako mi rekao majstor koji mi je trebao piksirati sredinu u Bjelovaru Zupković Srečko zna ga Dalibor član sa drugog poljoprivrednog Foruma stavio je mali videozapis sa  strojne obrade sredine Tomo Vinkovića  na YouTube  tako sam i saznao za Zupkovič  Srećka i uslužnu strojnu obradu metala samo time se i bavio,  tog videozapisa više nema   to je bilo prije par godina.

Filipan iz Bjelovara   već je  bio tada  u stečaju, i čuo sam negativne priće čak iz mojeg sela za Filipana tako dalje nisan ništa više ni pokušavao . Kasnije sam doznao u telefonskom razgovoru sa Zupković Srečkom da je hodao po sredine traktorske svih Tomo Vinkovića od cijelog Žumberka, Prigorja Zagreba, dio Zagorja  zna svako selo na Žumberku  ostao sam “ paf i zatečen“  on iz Bjelovara i što je najbolje ne treba mu traktor za piksiranje, dok drugi su me tražili da dovezem i traktor da se piksirati bez traktora ne može sredina.

Mijenjao sam ležaj na ploči mjenjača zupčanika  promjene smjera vrtnje  puknu  ležaj,  traktor sam   razdvojio  na pola na brezon vijcima i sredinu pokušao nositi zajedno sa volanom i sjedalom nespretno ali izuzetno teško spram te  veličine i odokativne procjene,   što znači jako puno metala.

Što je kolega  novi naveo pucanje poluosovine na PE 15 & PE 18 modelima traktora Tomo Vinkovića nisam čuo još za tu priću, ako i postoji ta priča ja nisam čuo, netko če se vjerojatno nekad možda  i javiti i razbiti taj mit legende ako postoji,  piše se utezi preteški ovo i ono,  znam da u selu su svi imali uteg od 50.kg po kotaču i nikad ništa od lomova,  od poslova traktora  frezanje,oranje, i vuča običnog seoskog zaprežnog  gumenjaka ili platona manjeg ( platon ravna ploha sa ili bez bočnih stranica kao prikolica samo od drva sve,  mada ih ima i od metala ), prikolice nije nitko imao tada davnih  godina,  od seoskih  zaprežnih  kola ili gumenjaka  samo se ruda kod kovača napravila i sa time su vozili što je bilo potrebno.

Sa ovim preradama dala se mala pljuska proizvođaču traktora, s obzirom čime su raspolagali glede alata, strojeva,   zaposlenika, itd,  malo maštovitost, snalažljivost  čovjeka sa sela i riješio je niz  problema i to vrlo bitna  ručna kočnica,  koče dva kotača umjesto samo jedan, ako koći samo jedan ode traktor ne stoji ili se smotah sam u stranu,   držanje nogu na ploče-vini ne na šipki,  noga klizi ako je mokra cipela,  ili čizma  na šipki,  istina živa znam po sebi, zamaraju se noge brzo na šipki i nije baš što se sigurnosti tiče.

Otac traktora Tomo Vinkovića  Pasquali dodao je kasnije  pločevinu za širinu stopala, što je također dobro,  nadalje  produženje traktora za 15.cm vidimo koliko znači za stabilnost u brdu, mogle su biti opcije kraći i duži traktor Tomo Vinković   vidimo da je vrlo jednostavna i jeftina  prerada,  univerzalna opcija također bi dobro došla,  riješenje  bi  našli 100%.  Kad pomislim ponekad  dobro  da je i  takvo bilo,  jer nije bilo ništa od mehanizacije tada u tim davnim godinama pa i puno, puno kasnije.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by Gost 10.12.15 23:06

Kao što već rekoh - tačkasto zavarite zeger osigurač na sredini obavezno. Stope za noge sam vario preko postojećih šipki zbog čvrstine. Pedale sam ojačao rebrastom armaturom duž cele poluge jer mi se dešavalo da se poluga od kočnice ispravlja pod pritiskom. Iza sedišta sam zavario nosač za španer(zatezač) za kačenje prskalice. Može se videti na slici celog traktora. Polugu koja se nalazi na sredini a koja spaja levu i desnu šipku za kočenje sam preradio tako da sad papučica kočnice podjednako prenosi kočionu snagu na levi i na desni točak. Možda nisam ovo dovoljno pojasnio rečima ali odnosi se na to što sad ako se kočioni paknovi habaju nejednako na njih upire uvek ista sila. Ne razumem zašto su preko poluge na sredini stavili onaj lim tako da nekad jedan točak koči više nego drugi. To je loše i preradio sam.

Kardan na sredini vam je lako preraditi. Ugradio sam kardan od ko zna čega , sa dva krsta duplo veća nego orginalni. Iskoristio sam krajeve od starog krsta koje sam odsekao u dužini od 3-4cm te navario na ovaj veliki tako da se poklopila dužina i krajevi sami pasuju u žlebove. Sve ovo radi bez problema već 5 godina.

Tegove zadnje nisam imao pri kupovini te sam ih kasnije izlio od betona. Treba voditi računa da budu dobro armirani. Zavrtnje sam pre izlivanja zavario za samu armaruru. Težine su oko 40kg.
Trenutno mi je u planu da preradim pumpu za hidrauliku napred. Stavljam pumpu od servo uredjaja od Daewoo Nubire. Broj obrtaja joj nije bitan jer radi na 500 kao i na 8000obrtaja u minutu.

Da ne zaboravim, dogradio sam još jedan držač koi zabravljuje pozadi hidrauliku. Fabrički ima držač samo sa leve strane hidrauličnog klipa. Dešava se da se ceo sklop koi nosi frezu nakrivi zbog truckanja po neravnom terenu ako nije osigurano sa obe strane. Ako nekom nije jasno slikaću i to.

Sve u svemu silna mašina.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by darko.m 16.12.15 18:28

Imam traktor TE -18 do prije par dana radio je normalno bez ikakvih smetnji .Ali odjedanput počeo da se guši u radu i stvara tlak u karter te na čep od ulja ka ga otvorim izbija nešto slično dimu ,ne prima gas i ugasi se kad je hladan pali od prve (na konopac) po potezanju osjeti se da ima dobru kompresiju jer nekada mi čak iščupa konopac iz ruku jer ne ga ne uspijem prebaciti u gornjoj mrtvoj točci nego mi ga vrati nazad. Dali netko zna što bi to moglo biti? Hvala i pozdrav svima!

darko.m
novi član
novi član

Broj postova : 3
Join date : 07.04.2015

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by vica022 16.12.15 18:52

Hajde da se prebacimo u temu o TV- pa cemo tamo nastaviti. Tu je pravo mesto a lakse je kasnije i pronaci sve kad je u odgovarajucoj temi.  Hvala unapred
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by Admin 16.12.15 23:29

Pozdrav

Odgovarajuća tema nastavite.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by vica022 17.12.15 8:40

Po ovome kako je opisano najverovatnije je doslo do pregrevanja motora.Proveri stubline dal nisu zaprljane ili neki od limova oko turbine dal nije prosupljio ili se odvojio pa vazduh neide gde treba.Ali samo pregrevanje je vecinom dokaz losijeg motora tj motora koji je izgubio kompresiju i taj motor se vecinom uopsteno vise greje i cesce se pregreva. U tvom slucaju bi ulje moglo da pravi kompresiju u komori jer kad su losije karike deo ulja prodje izmedju njih i pravi kompresiju koja ume da bude iznenadjujuce jaka kad je hladan motor.Ako ti se to stalno desava sad mogucnost postoji da se usled pregrevanja i klip deformisao ili napukao izmedju karika. Jel trosi ulje motor?

_________________
 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by darko.m 17.12.15 17:30

Neznam  to mi se desilo prije par dana ,probao sam ga upaliti dok je bio zagrijan  ali nisam uspio ,ulja je imao čak  i nešto više od maksimuma . Zamijenio sam ulje  i probao  upaliti dok  hladan  uhvatio  je od  prve  ali nije radio cijele dvije minute dok  se nije zagušio s tim  da gas  nije htio uopće primat nego se ugasio ,poslije ga nisam  ni pokušavao paliti .Traktor nije ništa teško radio najčešće je vukao auto prikolicu i to ništa teško i to vrlo rijetko. Pozdrav. Hvala!

darko.m
novi član
novi član

Broj postova : 3
Join date : 07.04.2015

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by vica022 17.12.15 19:39

Deo pare sto se pojjavi gore na deklu ventila tj cepu je normalno jer mu je tu cep oduska. malo je cudno ponasanje ali probajmo redom. Filter nafte jel menjan i dal nije zaprljan.Jel mastan auspuh ili oko stubline motor.Jel radjeno sta oko motora.Cudno mi je da upali hladan odmah a radi samo dva minuta i neprimi gas.Nesto mi tu nema logike ali desavaju se i takvi kvarovi.Bos pumpa hoce slicno da zeza ali vecinom kad se vec dobro ugreje da pocne trokarati i gasiti se .Postoji mogucnost i ta da je oslabila ali proveri ili zameni filter nafte prvo i proveri creva za dovod do pumpe dal nije zapuseno ili falsira vazduh. To povecanje nivoa ulja je sad malo problematicno ako je motor nakoso a moze biti da i bos pumpa ubacuje pomalo naftu unutra pa dize nivo pomalo. To mi je malo sumnjivo.Ali ima ovde jos vlasnika i majstora koji ga imaju pa cemo cuti jos necije misljenje
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by fireman.peter 17.12.15 20:05

Vica, potpuno si u pravu, prvo filtar nafte provjeriti jer ti traktori ga imaju u rezervaru i niko jih ne mjenja pa su katastrofa. Upravo su takvi znakovi da motor od početka radi ali kad potroši naftu koja se prije polako nakupila ponestane i onda počnu problemi. Prvo to ustanoviti, da sve klapa sa gorivom.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

 Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema - Page 4 Empty Re: Tomo Vinkovič PE 15 & 18 opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 13. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.