Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pozdrav od reiderja 1

+9
reider 1
iwanho 1
Dubravac
fireman.peter
Admin
tomo522
Krumpironja
jozef.kc
abarth
13 posters

Stranica 9 / 17. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Next

Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 17.06.15 19:20

@ reider 1

Brusni kamen kakav spominješ (oblik dvojnega trapeza) je dobar kad su noži gore, a vodilica dolje. Ja nažalost imam obratnu situaciju. Malo sam po internetu poiskal bruse prema tvojoj ideji s bormašinom. Zovu se brusni čepi. sutra idem u ZG pa bum pogledal kod Peveca i u Bauhaus. Moram kupiti i novu bormašinu koja ima lijevi i desni smjer vrtnje.
Ova koju imam je pri kraju. Kad bušim čelik povremeno se sam od sebe uključi vibrator za bušenje betona, a nema ni dva smjera vrtnje ni potenciometra za regulaciju okretaja.

Diskasta je za sad bez premca, ako je imaš mogućnosti kupiti.
Mišljenja sam da bi dvorezna strižna kosa u potpunosti zadovoljila tvoje potrebe. S njom se može jako brzo kositi i ne štopa se. Jedino ju treba oštriti.
Samo ti možeš odlučiti koliko si spreman odvojiti za lakšu košnju.
Toplice su jedno fino rješenje za sve kontinentalce koji iz nekog razloga ne mogu po ljetu na more. Ja se isto grozim hladne vode. Za mene je sve ispod 24°C hladna voda.

@fireman.peter

Nisam mislil na trokolicu nego na klasični motor s pridodanom prikolicom kakve su vozili njemački vojniki u 2. svj. ratu. S njom se je lijepo okretati, pogotovo ako nemaš suvozača u prikolici. Meni je zbog akrobacija suvozača bilo jako zanimljivo gledati utrke takvih motora s prikolicama. Nažalost nikad u živo, samo na televiziji.




iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 17.06.15 19:57

Još uvijek sam mišljenja,da je najbolja opcija,da nabaviš brus cilindričan kao je sa moje slike,ko ga imam ja i bušilicu ročno kako sam ti kazao.Al da još opet dam ti nasvet-Nemoj previše "škrtariti"sa novcima kod kupnje bušilice.Gledaj,da ima hamer za beton,dvije smeri vrtnje,dvostruki mijenjač(1 i 2 brzina) i dobro dođe još bezstoppenjski knopf za start.Jer samo sa takvim se može sve raditi.Pričam iz izkustva.jer ak to ne gledaš,onda trebaš u isto vrijeme upotebivati 2 ili 3 bušilice kao ja,jer jedna nema rikverc,druga premale okretaje bla,bla,bla...hehe.

Što želiš kaazti premca neznam-predpostavljam,da pomeni to,da nema diskava za sada usporedbe između kosačicama.I to je istina,pa nema ni uporedbe kod novaca hehe,jer je točno jedanput skuplja od bubanjske.I još više od jedanput od dvostrižne.Al za mene,kad se kosi vrlo malo moglo bi se oštriti samo jedanput prije kosidbe i držalo bi skroz cijelo košnjo ovo dvostrižno kad spomenjuješ jo.MOžda se to kada realizira.Godina pred mano je dosta gledajuč ak ide sve po prirodnom planu.

Čini mi se,da Petru ove bočne prikolice se ne sviđaju,koliko ga poznajem.Al znam za ove utakmice sa takvimi prikolicami.Al dogo dugo nisam to nigdje vidijo i čuo da se organizira.

Pa da-toplice jesu kod nas okolo zakon,kad je more daleko,ovi poljoprivredniki možedu na večer biti opet kod kuče i hraniti stoku al super za takve ko ja,kad mrze hladno vodo hehe.MOžeš Ivanhoo nekad posijetiti koje naše toplice,pa obaviti posijetu kod mene usput hehe.Nije niti ne procent takve ludnice kao na moru oko parkingov i zatvorenih puta od dosta autova,a kad ideš iz toplic okolo u gostionima nije gužve ni kod sladoledara-nigdje.A ponekad za promijeno okolice dobro je iči za par dana normalno i na more svekako.U celoti toplice ne zamjene mora(pa možda more ne toplic).Sve jedno uz drugome.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 18.06.15 16:41

Iwanho
Bilo što drugo od klasičnog motora nije za mene. A znam na što misliš, kakve su to Njemci imali, video sam i ja utrke na tv s tim, utrka na otoku Man na primer. Tamo je za mene naj atraktivnija utrka ali opet klasika mada nije loše pogledati ni one ostale.

Reider
Pre kupnje najbolje je testirati kose ako imaš mogućnost pogotovo ove težke jer ako je traktor teško nosi onda nije to to jer bu u lošem terenu zajebancija.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 19.06.15 10:39

Reider,

hvala na savjetu za bušilicu. jučer sam malo u Zagrebu pogledal u dvije trgovine. Ni jedna ni druga trgovina nije imala plavi Bosch (profi). Od profi alata su imali samo AEG 600 W, čelik + beton, L+D, bezstupanjska promjena vrtnje, 1 brzina. cijena 100 E. Na internetu sam našel Bosch GSB 13 RE (plavi Bosch) sa istim specifikacijama za 75 E s dostavom. Za 100 E na internetu ima GSB 126 RE 750 W.
Inače sam odredil da bušilica mora imati mogućnost bušenja čelika i betona, prihvat najmanje fi 13 mm, lijevi i desni smjer vrtnje i bezstupanjsku regulaciju vrtnje.
Također ne bi smjela biti slabija od 600 W.
One s dvije brzine su obično jače (900+ W) i dosta skuplje (skoro duplo).
Do sada sam imal dvije od Iskre. Prva je bila oko 370 W i nju sam uništil kad sam radil plug kod bušenja fi 18 u debljini 20 mm. Jednostavno se poderal puž, a kak je puž i rotor bil iz komada mogel sam je samo zamijeniti novom. Zamijenila ju je ova koju imam i sada (Iskra 500 W).
Kod kupnje nove se dvoumim kakvu steznu glavu odabrati, klasičnu na ključ ili brzo steznu. SDS+ prihvat bi možda bil najbolji ali su svrdla dosta skupa, a skuplja je i sama bušilica.

Ako me je ova posljednja dobro služila i zadovoljila 99% mojih potreba u zadnjh 20-ak godina, vjerujem da bi samo malo jača trebala u potpunosti zadovoljiti moje potrebe koje više nisu tako velike kao nekad.
Svjestan sam da bi 2 brzine jako dobro došle pogotovo za rupe veće od fi8 jer se primjenom bezstupanjske regulacije smanjuje snaga.

Jako cijenim tvoje i Petrovo znanje i iskustvo, a kako je svaki savjet dobro došel, slobodan sam Vas obojicu zamoliti za pomoć kod odabira.

Hvala na prijedlogu da odem u toplice koje su u tvojoj blizini i na ponovljenom pozivu da te posjetim. Toplice se vjerojatno ne buju realizirale, jer ne odem niti u ove koje su mi pod nosom, a želja mi je vidjeti tvoju domaćiju te se nadam da bum to mogel ove godine realizirati.



iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 19.06.15 11:27

Za bušilicu ti mogu reći da ove jeftine Iskra za 30e ne valjaju jer su preslabe. Treba odvojiti više novaca. Za ovakva svrdla od 18mm koje koristiš treba biti neka jača bušilica.  Ja inače za takva koristim onu veliku samostojeću koja ima mogućnost da se koriste i konus svrdla ali to je već druga priča.  
Potvrdujem ono sto kažeš da se prilikom smanjivanjem brzine snizi i snaga pa ti bi dobro došla 2 stupnja brzine. Što se glave tiče ako je ona kvalitetna onda može biti takva bez ključa. Ona moja bušilica velika na stubu ima takvu glavu fi16 bez ključa i jako dobro drži tako da nema nikakve potrebe po nekoj sa ključem. Iskra za 30e ima isto bez ključa ali ne drži dobro. Znači sve ovisi od kvaliteta i novca jer sam za onu veliku glavu odvojio 60e što nije malo.
Kako kažeš nagibaš se za Bosch profi, to bi trebalo da te izdrži jer ipak je profi.
SDS ja koristim samo za beton jer takav prihvat za svrdla ima lufta u glavi pa ti svrdlo nije potpuno fiksno. Inače imam dodatnu glavu sa sds prihvatom tako da mogu koristiti obična svrdla ali ta se glava nesmije koristiti sa hamerom za beton jer to nebi izdržala. Znači za beton koristim sds svrdla sa idaranjem a za obične svrdla to udaranje isključim. Ali kaoo več rečeno, u zadnje vreme to koristim samo za beton jer imam i ostalih mogućnosti.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 19.06.15 14:54

Normalno-svaki forumaš kod mene je dobro došao,pa jeste i ti,takoda bude mi u veselje.

Jer ne radimo tak opuno dosta,ja još dugo naazd ne gledam više za profi skupljimi strojevima,jer i oni se unište -ponekad i prebrzo za te pare,al normalno jesu bolji od tih kinezov.A ja sa kinezima sam dosta radijo.Neka njihova bušilica nije izdržala ni dvije rupe za 15 EUR i prestala raditi,al neke mašine su me jako iznenadile i drže dugo.
ALi gledam,da budedu obavili zahtevajuče posove kod mene.

Tak osam nekad dugo naazd kupijo bušilico Matrix.Snage 1100W,bezstepeni gas,2 brzine kretanja,2 smijeri kretanja i hamer.Cijena joj neznam više koliko je bila,pa težko kaazti.Predpostavljam da negdje 38-48 eur.
Odmah se uništila samozatezna glava i sreča imao rezervo obično na ključ sa istim navojem pa ima sad to gore.Prestala je raditi i na krtačkama.Tamo je krtačko uglavilo.Pa ja razšaraufal poslije garancijske dobe ,izbrusijo jo od nekoga drugoga stroja i dandanas bezprekorno radi.Bušijo sam rupo i FI18 i izdržala.Isto tako u beton i čelik.Kod betona da božem izvrtati rupo ide ona samo kroz cigl i ne liveni beton pa još pored toga trebam na sveder navariti sa elektrodom,da ne proklizne naokolo.

Za veče premere svedra priporučavam 2 stepeni mijenjač,jer nem uči motora ni malo,al 2 brzina ti je za bijaks zakon.Možeš takvo mašino koristiti i kad bezstepeni bas odkaže,jer imaš opet 2 brzini kretanja što je dovoljno za hobi!.Tako da pokušaj jo pronači al marke neču nobene priporočiti dam e ne proklinješ kada.Kažem ti samo moja izkustva.
Noramlno jesu profi stroji znanih marka klasa za sebe,al ja mogu u isto vrijeme kupiti bar 4 Matrikse ove o kome pričam.Imali smu Plavi Bosch bušilico bila nepoderiva,Black Decker profesional velika brusilka radi več danas bez problemova.Al i stare Iskre bile su kvalitetne.Nove dosta manje.Kupijo nedugo toga malo brusilko Iskra.Radi,al od nove skroz uglavljalo stikalo za uključenje.I još danas liježi u predalu u okvari.Trebam jo razšaraufati i provijeriti stanje kad mi bude.Je snažna,jer ima 900 W i je na jednu ruku.


eto jedno sliko ove bušilice i drugih ručnih elektro alata može se vidjeti u odgovarajoči temi:
https://agro.forumhr.com/t363-elektricni-i-rucni-alati#7586
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 20.06.15 9:01

Peter i Reider, zahvaljujem obojici. Dileme koje su mi ostale sam iznesel u novoj temi
https://agro.forumhr.com/t363-elektricni-i-rucni-alati#7599.

Reider, tebi sam ostal dužan pojasniti izraz "bez premca". Dobro si zaključil. Znači da je nešto tak dobro da to nemaš sa čime usporediti jer su ostali slični proizvodi te vrste puno slabiji.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 30.06.15 12:14

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Fotografija-0038
Ove dane pilim drva za palbo pozimi.A sam prije jo brusil a jer prije 2 godine mjenjao glavno osovino sa drugo,koja ima manjo podloško sa svake strane,mogao sam spustiti radno ploščo niže osovini sa željom,da dobijem večo višino piljenja.Tako sam pridobil cca 4 cm,što nije zanemarljivo.

Ova pila domače je izrade i dosta stara,al je nismo mi radili,več polovno kupili .Zamjenila je staro napraveno iz drveta,koja imala oštečeno radno ploščo iz dask.Ovi modeli pil za drva dosta se mjenjavajo sa novim tipom "sigurnijih"pil,ali uvijek taj"ali"...Ak bi htijo raditi sve po največi sigurnosti,mogao bi se zatvoriti u sobo.Trebao bi promijeniti uskoro sve strojeve stare nesigurne izrade,da ne nabrojavam svih,primer je ova pila i TV bez kočenja i arnija...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 30.06.15 20:06

i još dvije slike vožnje drv do pile,koja je isto radila probleme kao i sve drugo isto.Pa mogal bi se iz tako male stvari napraviti kaka filenska akcija.Prvo idem dole traktorom i kiblo i želim otkriti cerado na prvome kupu dv,kaja pokriva drva.Samo mi nešto zašumilo oko glave i do vraga.....biježi.Bile so ose,ljute ko vrag.Ostavijo ja traktor i sve i pobjegnuo.Nakon vremena vratim se i sve mirno.Odlučim se,da idem natovarati drugi -gornji kup,gdje je traktor slikan na slikama spodaj.I vidi vraga-Traktor rikverc ne može na uzbdico.Po ni jednom putu.Klizavo kao vazelinom namazano,da ni peški ne može se kretati.Idem na ravnico,se okrenem i večom brzinom naprijed uspije mi.Susjed sa Zetorom sve mi put razkopal. Gume propadejo skupaj kad natovarim,jer niso bile dobro napumpane,a ja puno natovoren.Riskirao j... ga. Natovarijo  sam pola gornjeg kupa i idem nizbrdo,kad me povuče popreko nizbrdice,malo da me ne baci na spodnji dijo kupa .Srečom sam pustijo sanduk na tlo i odmah se zaustavijo prije kupa.Jedva se izvukao iz situacije.tlo trdo ko beton a na njemu ko vazelin masno blato..
Zbog težine nisam se dobro ni po ravnici mogao kretati sa punim platojem drva ,kamoli bi išao uzbdico naprijed do kuče gdje je pila.A mi rikverc do kuče nije radilo ni malenog problema jer izvan šume bilo suho ko paper..
Drugi put kad idem dole uzmem PIPS otrov sa sobom za ose.Predpostavljao sam u prvo,da budem vozijo u 4 runde,al izkazalo se da treba mi 5 puteva.Usijo danas samo napraivti 3.Nastavljam sutra.

Sreča,da nisam išao sa jednoosovinko dole po drva .Ne bi ja neznam koliko mogao basati.Pola bi išlo,ali puna ne.
Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Fotografija-0040
Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Fotografija-0039
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 01.07.15 19:55

Sad kad imaš manje pločice koje stisnu cirkularnu šajbu pazi da ne stavljaš preveliku šajbu. Da ne bi bilo, nismo znali, nismo htjeli.

Jel ja to dobro vidim? Čini mi se da je na plato natovareno više od metra drva. nije ni čudno da se traktorom otežano upravlja.
Trebal si zamijeniti lijeve i desne kotače pa bi išlo u rikverc bez brige, hehehe.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 01.07.15 20:34

Neču nikad veče staviti,jer preloš je motor za to,kamoli za večo.Sad,kad je još dobre 3 cm veča zbog spuštanja sanduka,dovoljna mi je.Kolikšna je mera iznad sanduka neznam.Nisam mijerijo.Na sliki ,zgoraj,gdje je sanduk podignjen,još nije probušenih rupa za prestavitev.Slikano je prije bušenja.

E ni računal nisam koliko je gore.Sad sam i vidi vraga ide bez problema 1,13 metara.No ne čudi se time,jer si predoči,da su drva suha ko paper.Jer ak bila bi sveže cijepana,taj AC išao bi na pola hehe.Kao sam kazo,po ravnici ni najmanjeg problema na tvrdi i ravni podlagi.Normalno ni rikverc na brdo.A naprijed ne može švoziti gore nikako.Išao je samo sa 3/4 platoja i to još jedva.Toliko mi ostalo od zadnje runde pa pokušao jedanput naprijed.

No za usporedbo ukupno sam napilijo takvih 7 platojev ova dva dana.LP
Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Fotografija-0041
Možete pogledati na drugi forum,kdje pišemo o svojim životinjama.Eto tema patke.
Danas se mali kopao u malenoj banjici.Lepo raste.Da se mu ne bih što dogodilo i bi mogao odrasti.
http://gartlc.mojforum.si/gartlc-post-76511.html#76511
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Krumpironja 01.07.15 22:26

Puno je to za ac hehe pazi da ne ode na pola lol!
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 01.07.15 23:02

Dali si še živ.Nije te dugo bilo nič čuti hehe.Dal si opet bijo na cugi sa Perotom ha,pa nije iblo vrijemena heheh.

Ma upravo sad računam-nisam prav računal.1,13 je samo kašika.Al drva gledaju preko.Onda je recimo još više.1,26kubika.

A krompiak želiš znati kako češ satrati traktor eto ti recept:
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Krumpironja 02.07.15 7:12

Bili smo na cugi jos jednom da hehe nadam se da cemo jos koji put, ja najteže sta vozim sa mojim je onaj cjepač i nije mi bas drago kad ga daleko vozim ali sta je tu je...hehe znam ja znam recept kako unistit traktor afro
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Dubravac 02.07.15 11:14

IMT
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 02.07.15 22:55

E ovo bi ja po naše kazao-"tega pa še nisem jemal".Da ti objasnim-niso me to učili u školi Shocked Lik je legenda.Ali to je izplativo za veče površine.Pogotovo ak ima prednji kardan riješen preko hidromotora.Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Dubravac 03.07.15 21:22

Neznam nije to prejak traktor da mu nije preteško oba priključka goniti odjednom.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 04.07.15 1:09

Ma nije pogotovo ne u ravnicima.NE trebajo ove preše jake snage na kardanu,jer glavni posao ima zamajac.Uvijek mi se čini,da je veči problem vučti priključak,nego ga vrteti sa kardanom...Ovaj bi traktor odkazao na uzbrdicama.Pogotovo,ne bi nikako išlo voziti rikverc i pogurala bi ga preša nizbrdo,jer nema pogona spredaj.Ja sam radijo sa prešom nizbrdo ove godine tako,da se jedan prednji kotač počeo rikverc vrteti.Treba biti jaka nizbrdica,i jaka suša,pa pod kotačima nek bude možda malo suhog sijena i že letiš dole.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 11.07.15 14:03

Krumpironja je napisao/la:Bili smo na cugi jos jednom da hehe nadam se da cemo jos koji put, ...

Budemo još koji put Krompi, naći će se prilika.

Tako je i sad došla prilika pa se budemo našli sa Reiderom danas, bar takav je plan pa mislim da ćemo uspjeti.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 12.07.15 22:37

Tako je!Evo mene,došao natrag kuči.Sreli se-družili se dva dana.Išao na izlet sa vlakom od Jesenic do Nove gorice za muzejskim vlakom na vodno paro i još pogledali goro Sabotin sa okolino,dje se u prvom svijetskom ratu dođagali tužne stvari.Ogledali si i ratni muzej .
Prije spavanja sreo se sa Petrom a jer je radijo,sreli se na njegovom poslovnom mijestu i normalno ponovo sutra kad sam ustao jer sam prespavao tamo.Na mijesto susreta došao je za jako malo vriejme još kompanjon sa putovanja na otok Krk h Krompiju -inače-Andrej.Hvaležen sam mu,da su mogao uzeti vriejme i me doćti pozdraviti.!

NORMALNO SE POGLEDALO I TV od Petra hehe.To obavezno i popili kakvo "cugo" i kafu.

Prije odlazka kuči zaustavijo se u selu "Vrba" rodnom mijestu Franceta Prešerna i onda još opet 3 sela naprijed gostijonu i kuču Slavka Ausenika,koji umro nedugo toga nazad.
Pogledao se i muzej od Ausenikov i nešto se popilo i pogledalo ovu stvarno ljepo gostijonu,koju Slavko napravijo od duše i srca a nije je napravijo svega on sam,jer je bila tamo gostijona več od njegove roditelji.A najviše zaslug ima normalno Slavko.
Trebam se ponov opet zahvaliti Petru za usluge tekom izleta i njegovo pomoč i u savjetima u takvi i ovakvi obliki-na kratko za sve hvala i zaista mi drago,da mi dao bog priliko da sam ga mogao u mom životu upoznati jer je dobar čovijek.Žao nas dijeli točno promijerjenih 200 km dužine autoputa.

Slike budedo u doglednom vrijemnu.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 12.07.15 22:48

Pozdrav Reider
Vidim da si sretno stigao kući što znači da je tvoj izlet uspješno prošao do kraja.
Ne trebaš se ništa zahvaljivati jer mi nisi ništa dužan, ako si se dobro proveo onda sve super. Bilo je i meni drago da smo se uspjeli sresti. Eto tako ove godine već drugi put isto ko sa Krompijem  Very Happy Eto vidiš, tih 200 km nije to spriječilo.

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 20hxa3p
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 12.07.15 23:37

Super!!!!!!Smile
Ljepa slika sa samimi ljepimi ljepotani-kao sam Petru več kod susreta kazao-daj bog ,da ovi ljepi crvenki nikad ne bi trebali u akcijo i da bi jih se moglo samo gledati u hali.Lp i srečno tako privat kako na poslu!.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Krumpironja 12.07.15 23:59

Moram i ja Peter malo do slo, ali cekam da zahladi, i malo zabijeli eheh da tomu palis na grijac cheers
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 13.07.15 12:30

Krompi negdje si šaljijo slike.ja jih pogledao,pa ni sam neznam gdje jih vidijo,jer ova nova tehnika zamene je Španjolsko selo.Hvala na šaljenimi slikami svejedno!.

Ja oni stari motori po večini uvijek so pravili probleme kod hladnog paljenja,a kod novijih traktora nema problema,tako da na probleme možeš zaboraviti.Sjetim se,kad sam za unaca vozijo sa Hollandima.Nije bilo tu trte mrte-samo sjedneš i okreneš i gotovo.Normalno u sprejemljivih temperaturah bar do -5 kad se moglo vani bilo što raditi,jer ak je bilo hladnije nije se zunaj radilo ,pa tako ni neznam,kako bi se pokazalo paljenje na još gorim uvijetima.
Može se krompi napraviti nešto na tvoga poboljšanja oko toga-zašto ne,a neznam ak ti bude trebalo,jer mile su tamo zime i ne treba se traktor pozimi uskoro ništa.

No ja prije kosila popravljao moto kosačico BCS,jer uništil se sistem dodavanja gasa.Pa je kosidba broj 2 sve bliže,da bude spremljena.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 13.07.15 21:49

Hvala Reider na svim tvonim dobrim željama,  neka crvena vozila stoje i čekaju, bolje za sve nas.

Kropi, samo ti sa čekaj zimu pa onda u auto i na put. Hehe, nadam se da bude grijač obavio svoj posao Wink
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 9 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 9 / 17. Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 17  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.