Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pozdrav od reiderja 1

+9
reider 1
iwanho 1
Dubravac
fireman.peter
Admin
tomo522
Krumpironja
jozef.kc
abarth
13 posters

Stranica 8 / 17. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next

Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 31.05.15 9:20

PA ja sam mislijo,da kad si to prvi put kaazo,da budeš ti išeo na "CUG"-po naše na vlak hehehe.

A da ti kažem,naš Fajerman je pravi vatrogasac.Kad je išao kroz Osor kroz ozko ulico,odmah je provijerijo,kako može se u slučaju požara zgradbe gasiti,gdje je smijer vučenja cijevi za gašenje,dostop,stupanj opasnosti-odmah sve ocijenijo.Ne može on sa svoje kože hehe. Laughing pirat
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Krumpironja 31.05.15 11:30

Hehe ja to zovem profesionalna deformacija lol! ima toga kod mene koliko god hoces di god se okrenem Wink
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 31.05.15 11:44

Često se pitam,gdje imaju ovi ljudi postavljene aute...Jer izpred praga može stajati samo skuter.Pa ne mislim samo Osor,na sve obmorska sela i gradove...Čini mi se ,da je to ozbiljni problem kod tih ljudi.No kod tebe je sve normalno,kao u običnim kučama kod nas u unutaršnjosti države.Normalno veliki dvor.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Dubravac 31.05.15 12:09

Kolege drage na ovoj slici mi izgledate "skroz NORMALNO" Very Happy I vidim da se dobro provodite,
Ja sam očekivao neke ljute bajkere.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 31.05.15 16:20

Reider, isto bi bilo ako tebe nebi bilo jer mi ako se nešto dogovorimo onda tako uradimo, prvi put se nismo dogovorili kad ustajemo a drugi put jesmo pa se to realiziralo Very Happy
Da da, imam ja profi deformaciju, gledam neke stvari kroz svoje oči Cool
Da kolega Dubravac, mi smo obični ljudi ko svi ostali  Wink , ništa posebno.  Ljuto izgledaju oni na Harlejima Very Happy
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 31.05.15 17:37

Super. Baš mi je drago da ste se dobro proveli i kaj je najvažnije, da ste se sretno vratili doma i oglasili na forumu.  Very Happy
Hvala na slikama. Sad sam barem na slikama upoznal i Petra i Krumpironju.  cheers
Veselim se i ostalim slikama kad ih podijelite s nama.
Nadam se da ste imali suho vrijeme cijelo vrijeme putovanja. Ipak je to za putovanje motorom jako važno, ako ne i najvažnije.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 31.05.15 18:53

PA bilo 5 minuta rahle kiše ili još manje,kad vozili dole mimo Rijeke,al kad nije kiše dosta,odjelo osuši se za nakon 15 minuta vožnje,a mala kiša ne probije odjela skroz,tako da nije bilo problema.
Sliek budemu još koju prikeljili da tu i tamo kad koji stigne,a kad i dobijemo slike od svih kompanjona koji bili na putu.
Dobravac ja se po večini tako jako malo vozim sa motorom,da uskoro ni ne spadam med njih.Motor prije vrijemena ,nešto godina nazad prodajao,pa kad zvao kupac,odustao u zadnjem momentu,100 puta se kod sebe odlučijo ,da se proda,sebi tražijo opraštaje,samo da ne bi se išao voziti,kao da npr nemam vreemna i da treba to ono napraviti,al u meni još uvijek neki glas mi kaže tiho-GPZ tvoje i bude i jeste-ti si motorist-ne možeš iz toga-ovo ti je sudbina.
Eto jedna prije ukrcavanja na brod na putu na Cres iz Krka.Na žalost ona nije i nije htijela iti sa nami.Pa možda bi trebali imati bolje motore da se bi željela voziti sa nami hehe:
Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Fotografija-0011
Pa slika šetnje po Osorju:
Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Fotografija-0058
Mali Lošinj posijeta picerije:
Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Fotografija-0052
Cres.Neko turistično naselje,recepcija.Posijetili smo ju,jer sam htijo vidjeti mijesto,gdje sam ja kao klinc sa tetom bijo na odmoru i samo parking imao sam u spominu,pa sam želijo vidjeti ponovo taj kraj.Andrej bijo je siguran,da je to taj kraj sa slike,ali na žalost nije. Razz Tako da trebao bi izpitati tetu,ona sigurno zna ime naselja i drugi put možda iti tamo.
No da se razumemo bijo sam do sad samo 2 puta na otoku u životu-kad bijo klinc sa tetom i sada,tako da zahvaljujoč Perotu bilo je to zamene pravi doživljaj:
Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Fotografija-0059
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 31.05.15 22:25

Iwanho, vrijeme je poslužilo dosta dobro. Nije bilo neke jače kiše pa nit vrućine. Sad si nas upoznal bar po slikama pa tako neće biti ko sa Krompijem kad mu je Raider rekao da je mislio da će biti manji Very Happy hehe,
ume Reider da ispusti koju... Very Happy

Reider u pravu si, ovu iz slike smo trebali povesti sa sobom, hehe, a kakvi bolji motori? Nema boljih od naših,  pogledaj kakvi su im samo šoferi Very Happy sve to zajedno je unikatno  Very Happy
Da, išli mi na picu i ušli u tu malu uličicu, sa 3 motora napravili puno galame, hehe Smile
A nemoj se meni zahvaljivati za doživljaje,  mi smo jih svi zajedno kreirali Wink
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 01.06.15 11:37

Zajedno heh.
A sada drugi put treba se napraviti napad na Trakoščan,Krapino i Ivanhoo bazo i če njegova klet kapitulirati hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 02.06.15 22:15

Jedan takav napad bi dobro došel. Very Happy   Pogotovo sad kad ste naučili kaj je to cuga. Drugi korak je naučiti kak se dobro nacugati, a da ostaneš king .   Nadajmo se da bu suho vrijeme. Bolje da se dobro smočite od cuge nek od kiše. Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 03.06.15 21:32

Hvala na povabilu hehe.No vidjet čemo.Kakvo če biti vreme i vrijeme hehe.

Eto ljudi neču nešto dosta pričati što se radi kod mene-vidi se sa slika.
Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Fotografija-0006
Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Fotografija-0007
Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Fotografija-0010
Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Fotografija-0011
Prve 3 slike slikane su kod mene na mojoj parceli u dolini z ločeno parcelo od kučne,a zadnja je slikana kod unaca-kuma.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 03.06.15 22:31

Sezona pospravljanja sijena je u punom zamahu.
Ovaj pauk na Tomi služi samo za obraćanje krme? Redove delaš s tračnim obraćalnikom?
Kaj nema pauka koji mogu mijenjati smjer jednog pauka tako da slažu krmu u red?
Nemam nikakvih iskustva s paukom, uvijek sam radil samo sa tračnim i kod Pasquallija je bilo malo problema s obraćanjem u rikverc. Druga je bila prespora pa je delal kupe, a treća je bila prebrza za vožnju ako tranik nije bil ravan.
Jesi li si osigural nekoliko dana dopusta? Ako buš hodil na posel u noćnu a po danu sušil i baliral krmu, mogel bi dušu spustiti.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 04.06.15 18:35

E Iwanho, hvala na pozivu. A nemoj se bojati, nismo mi takvi jaki da bi ti popili svu cugu Smile
A moram ti reći da za sad se ne planira neko putovanje jer prvo moram sa familijom na odmor, inače bu vatra u strehi Shocked Smile

Reider vidim radovi su u punom zahvatu, vrijeme ovih dana dobro služi tako da samo udri Very Happy
A balirka, kako radi? Nadam se da šljaka sve kako treba i mora i da si zadovoljan sa raparaturom.

Usput da ti kažem da sam jučer bio u Rijeci na izletu sa motorom, malo kupanja, malo ogleda po Rijeci i Opatiji...
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 04.06.15 20:32

Paok žao upotrebiva se samo za razbacivanje-okretanje mrve.Nekvi bolji pauki imajo mogučnost zakretanja na prihvatu  na traktor,da može pod kotom-ukoso odbacivati rahlo na jedno stran od granice od susjeda.Ali ovo je opet skuplje i imaju i hitro pomak...No moj je najobičniji i najožji hehe,pa ima taj TV na uzbrdici ga što vučti,pogotovo,kad je kao sada bez utegova spredaj.

Ovaj pasquali ima dosta dobrih rešitev na tvoji domačiji,al vvidim,da dosta ima i mana-pogotovo taj mijenjač zaista nije ok.

Ivanhoo tako je skužio si pravo.Radi se ovdje sve na jedanput.Okretanje,sakuplajnje ponekad i poslije toga uslužno-plujanje šaljenje me u dupe,psovali me svi,al neznam što bi prvo napravijo,kamoli,da idem stavljati sada ovaj ventilator hehe.No i usrijed toga trči na posao pa to ,ono,da ne naprej nabrojavam.

Petrer,kao sam več kazao-nemam riječi zatebe.Ti,motor i more hehee.Nevijerojatno.Moj bi prijatelj kazao,da si -ersta klasa hehe.

Kako je sa mojim odmorom-za ista za sada-neznam.Al izmed prvima češ saznati.Prvo trebam pospraviti još jedno dolino sijena na podkrovje.Jutri radim bale doma u prvoj dolini,ali ponedeljek radim jednome uslužno.

Eto Reviere Casaris na travnjaku od danas.
Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Fotografija-0015
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 04.06.15 21:28

Peter, razumijem da je familija na prvom mjestu. Vatra u strehi je vražja stvar, pogotovo ak je streha slamnata. affraid  Nema straha za cugu. Možete dojti žejni ko grabe i ne bu zmanjkalo. Very Happy

Reider, sad vidim zakaj trebaš tri traktora. Jedan za pauka, drugi za tračni obračalnik i treći za balirku. Kak sam počel nabrajati, ispalo bu da ti fali jedan za prikolicu, hehehe. Laughing
Vidim da si u velikoj gužvi. Treba to preživeti. Pri nas smo danas slavili Tijelovo. Katolički blagdan ustanovljenja euharistije koji je ujedno neradni dan. Krma koja je pokošena jučer ili prekjučer, danas uglavnom miruje. Samo jedan je je svoju sušil i pospremil. Shocked   Ali on ima jako puno jer kosi i tuđe tranike. Danas je pospremil otprilike pol od pokošenoga.

Pasqualli je jako dobar. Da ima bolji raspored brzina bil bi to jedan od boljih malih traktora onoga vremena (1982.) Može prihvatiti sve priljučke za Tomu s prihvatom u jednoj ili u tri točke i sve priključke za malog ferca. Kardan 540 i 720 okretaja, lijevi i desni smjer, nezavisan i sinkroniziran s getribom.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 05.06.15 8:46

U temi "Naš mali jukebox" sam stavil jedan ilustrativan prilog o cugi. Laughing Laughing Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 05.06.15 22:56

Ito kao taj tvoj Pasvali iti ti je bijo moj Ferari sa dvima 3 sporima brzinama i bez 1 brze.Direktn oišao na 2 brzo iz 3 spore.I to ova brzina koja mi bi najviše trebala.ZAto još danas sumnjam,da je možda koj nešto mrdal u getribi zbog one brzine,koja se najviše upotrebivala i bila uništena .No neznam.Samo sumnjam-predpostavljam.
Kako može terati kardan rikverc taj Pasquali?Ima isto kao TV preko rikverca kardan?NEdaj bože da ima Razz

Pa da-veliki poljoprivredniki ne gledaju na blagdane ali kako kažete vi crkvene praznike.Kod nas ljudima se meša od sakupljanja mrve ovdje.Samo u tvrdoj tami strojevi se ustave.Jedan komšija kosi sa traktorom i još istovremeno i sa BCS njegov sin.

No eto, ostaje mi još jedna dolina za sakupiti sijeno.Al to neznam kad če doči na red.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 06.06.15 12:44

Pasqualli ima dva izvoda za kardan. Donji s kandžastom spojkom kao TV i okreće se lijevo. Je li taj donji izvod nezavisan ili se u rikverc okreće na drugu stran, ne znam, jer ga nikada nismo koristili. Gornji je klasičan sa 6 utora i vrti se u desno na 540 ili 720 neovisno od getribe.

Bivši župnik (velečasni) je bil malo ljut kad bi netko rekel crkveni praznik. On je toga odmah ispravil i rekel da se veli crkveni blagdan jer praznik označava nešto prazno, bez sadržaja, a crkveni blagdani to nisu.
Župnik iz moje mladosti, koji je bil najstroži od onih koje ja poznajem, je rekel da krma nema svetka (blagdana) jer se mora sušiti kad je primjereno vrijeme. Ali grijeh je košnju planirati baš tako da sušiš na blagdan, a prije ili poslije radiš nekaj drugo iako je lijepo vrijeme.

Kaj ti oduzima najviše vremena pri spremanju krme, košnja, okretanje, baliranje ili vožnja na sjenik? Pretpostavljam da je to vožnja jer vas treba biti više, a sve ostalo možeš sam oddelati.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 06.06.15 23:50

Možda je od Pasqalija onaj kardan potpuno isto napraven kao kod AC-ja tog moga mislim.U to sam siguran.Napraven je za pogonske prikolice i ima ljevo stran vrtnje i direktno od motora gnano.Samo da moj AC nema 2 stupnja brzine kardana kao taj tvoj pasquali ,več samo 540.
Ova dva izvoda vratila straga imaju fiksno međusobno vez u stalnom omijeru cca 1 prema 4 i kontra vrtnju.Kad se dolnja osovina suče sa 540 u desno ,ima gornja 2200 u levo mi se čini tu negdje.
A kad uključiš sinhronizovan pogon vratila preko mijenjača ide jedno od tih dvih vratila(neznam koji)u omijeru 20 okretaja vratila na jedan okretaj kotača traktora.

Heh župnik i obični ljudi uvijek imaj svak svoju razlago od nekvim stvarima,pa normalno i tu.Kao si ti sam višeputa kazao-kad radniki iz tvornic imaju slobodno od posla zbog tog i onog razloga onda to izkoristijo za posle kod kuče.

Dal želiš znati što mi je največa muka kod spremanja mrve ili što mi uzima najviše vrijemena bi se dal opričati hehe.
Pogotovo na takvim parcelama kao naša muka ti je vse...Ne trebam ti obrazlage podati.Gdje je drevo ne možeš ni kositi,ni sušiti i ne praivti redova,kamoli balirati.No barem kocke nije među drevama problem pobirati.
Ali svejedno največa je bila i bude muka kositi.No i drugi radovi trebajo dosta vrijemena ali nisu tamo takve muke isusove,kao sa rukama krotiti zvijer od 250 kg il iviše.Nije to problem u ravnici,ali na takvim brdima,i na njih još puno dreva...Traktorsko kosačico mi susjed gladko odsvetoval,jer traktor preore tekom kositbe teren do bola na brdima.Najviše gdje se okreče i grebe na uzbrdico gore.Tak oda BCS najbolja je alternativa.
Al trebaš znati da naši dvije parcele koje imamo su u današnjih danima dosta boljše,kao su bile nekad iz vrijemena mog dijetinstva.Dosta sam ravnao i nešto srušijo van.Tako da nekak oide za raditi.Nije to Slavonija ali ide.

Evo još jedna slika od sakupljanja mrve prošlih dana.Susijedov AC Tigre 3700 doveo je motokosačico BCS na njihovo parcelo.Ljevo od mene on tada kosijo:
Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Fotografija-0021
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 07.06.15 8:55

Vidiš ja sam čisto zaboravil da ne kosiš s traktorom nego s BCS-kom. Sad sam se sjetil da je zbog košnje na nagibu potreban uteg na kotaču kontra motora. Ja sam nekoliko puta kosil s bratovom BCS-kom. Ruke su mi otpale na nagibima. On nema uteg pa sam moral koristiti šperu. A tek problemi kad mi se ugasnul motor, a koristila je petrolej. Nisam ništa znal o kosilici pa nisam ni znal gdje se ispusti petrolej koji je ostal u fergazeru. Ja sam ga izbacil kroz auspuh povlačeći bezbroj puta štrik za paljenje. Crying or Very sad Embarassed No posebno je ubitačna na malim tranikima kad se trebaš puno puta okretati.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 07.06.15 23:46

Ja tako je.Sa protiutegom malo sam si smanjio muke ine možeš me prepričati,da ga odšaraufam dole.A kod radova sa sijedalom(vozom)ovo mi je uskoro obaveza.Ovaj voz,kojeg sam dobijo od susjede(koja je stara i jako bolestna sada-rak)jako dosta mi pomogne.E da bi mi ovo imali kod unaca,kad smo kosili po nešto ha ukupno sa BCS(po ravnici i brdima).Sijetim se dana ,kad sam trčao za njo 4 km do travnjaka za njo peški,ciejli dan kosil i na večer opet nazad trčao za njo.Al bijo ssam tada mlađi.Cca 18 godina ili koju manje.Sad bih ga nekamo šaljijo.I još pored svega da ne zaboravim-bila je dizlarca Rolling Eyes No Jao se vidim,kako bi ja to se vozijo po njegovih travnikih bez kakvog napora.Al bilo je i parcel,koje bile su kao na gorskom kotaru.I to sa vodnim rupama,za koju ni znao nisi gdje je.Porasla travom i kosačica u trenu zapala unutra.Sreča ,da ne padneš podnjo.

No sad se sipa u BCS našo samo super 95.Ide bez problema.Al na brdima naj...kosač normalno zbog težine.A i sa vozom se ne može kositi tamo.Ja se je naviknuo,a traktorska kosačica neče još dugo ne stajati kod nas,tako da BCS kositba ostaje bilo kaka da je.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 08.06.15 0:19

Meni se čini da su dizelke nekaj lakše za kositi, odnosno bolje su balansirane tako da ne treba toliki pritisak kod okretanja. Kod nas već dugo nema motornog petroleja za kupiti i svi koji su imali takve su prešli na super 95. Samo mi se čini da je na benzin nešto glasnija, odnosno ima bolj zvonki zvuk.
S vozićkom si na ravnom ili malom nagibu gospodin. Pogotovo u transportu. Četvrta je dosta brza, tako da ako dodaš malo gasa, stvarno moraš trčati za njom.
sličan problem ja imam sa svojim MTK. Četvrta je pod ler gasom taman za hodanje, ali kad idem u brijeg treba dodati malo gasa. To malo gasa kultivatoru olakša, a meni oteža. Dosta mi je u brijeg ići normalnom brzinom, a ubrzano ....

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 08.06.15 19:54

BCS kosačica sa vozom kod nekvih ljudi radila je čuda onim,koji nisu drugoga imali.Bila je mulitfunkcijska mašina.A stalno mi u glavi ostaje priča mog prijatelja iz djetinskih dana,kad mi kazao,da je po asvaltnom putu a i po srednje jaki uzbrdici sa prikačenom vozom i autoprikolicom, na prikolici vozijo 2x 200 litara nafte do kuče bez problema.A ak drugog nema išlo je i sa njom.Brusili su kose sa njom,bacali mrvo na podkrovje sa puhačem,sakupljali pšenico u snope sa BCS snopovezačico,koja se stavila na to klasično mašino.Itd.
Postojalo je bar toliko ja znam 3 različnih voza za to BCS.Dva na jedan kotač sa jako malenom razlikom-čini mi se ssamo je bila razlika u obliki jednog nosača,da se može nek priključak dodatno prikačiti,al treči bijo je na dva kotača i volanskim obročem.Tih ja na vlastite oči nikad nisam vidijo,al imam sliko doma negdje od njega.Po moje nije to dobro funkcioniralo,pa se ljudi držali više tih na jedan kotač.

Isto ti je kod BCS ova 4 brzina.U start gasu možeš trčati zanjo,al kad ga dodaješ,biježi ti.MOm unacu ovo sijedalo u ranim godinama,kad to kupijo ne bih ništa pomognilo,jer tad obrađivao samo matično parcelo 6ha na jaki uzbdici...
A poslije godina povečavao je kapacitete i obrađivao dosta ravnic.Tad bi ga mogao nabaviti,pogotovo jer je to sijedalo dosta ljudi za đabe to odavalo vstran.Ponekvi i zbiračem čelika za badava.Al ni ja tada i tak oni on o tem sijedalu nikad nismo ništa znali,pa bilo to kako bilo.

Ovo NE bi se složijo sa tobom iz izkustva,da bolje kositi dizelicom.Ja se je izbijegavao ko vrag krsta.Pogotovo po jakim uzbrdicama i bolesti u krstu pripisao sam sve njoj.Uvijek se sijetim je kod svih manevra stroja udarila ročajima prema tlu i činilo mi se da tog pro... vraga trebao sam pola vrijemena kositbe nositi.Tako nemoj mi je ni omenjati.Kvari mi to dane.Imala je dobre strane-na dole mogao si ju podignuti-al bencinarco ne.Pretežka spredaj zbog laganog motora.Trošila je dobre 1/3 bencinarce i to kod večeg navora.Mogla je kositi sa tankom nafte čitav dan,al bencinko 3 puta tankal,al imala je malo manji tank.

Da možda je malo glasnija bencinka,al ovo je po moje krivo samo izpušnog lonca,koji je napraven kao horn,da još več resonance napravi do boga.Kao kod PE 18,koji ima ono čašo umijesto auspufa.Drug mi kazao,da neki lik radijo sa TV 418,pa je taj sa praznom autoprikolicom radijo večo buko kao Case 130 ks sa rotodrljačo kod obterečenja. Rolling Eyes A slično je to kod BCS.

No na kratko sa tim sijedalom si možem ja jako dosta pomogniti pa maka napravit možem sa njom samo 40 % cijele kositbe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 08.06.15 23:17

Nisi me razumjel za glasnoču. Radi se o istoj kosilici s istim auspuhom, ali kad je radila na petrolej imala je ugodan zvuk, a na benzin reski i zvonki.

Vozičak je za BCS-ku zakon. Bolje da ga možeš koristiti i na 40% nego da ga nemaš.

Ja sam dizelku probal samo u trgovini na ravnom. Ti očito imaš neugodna iskustva kod košnje uzbrdo. Jednaki problem sam je imal sa svojim MTK kad sam stavil kosu. Nije bilo za kupiti kose od 135 cm pa sam kupil od 115 cm. Po ravnom i nizbrdo je išlo dobro, ali uzbrdo sam uvijek moral držati ručke prema gore ako nisam htel da mi nož ide 10 cm po zraku. Sad sam kupil produljenje kardana i pomaknul kosu prema naprijed. Dobil sam skoro idealan balans za moje potrebe. Uzbrdo se više ne mučim, a nizbrdo nije preteška za okretanje.

Danas sam išel frezati međuredno u kuruzu. Kad sam došel u garažu po frezu, ispod nje uljna fleka. Propišal semering na desnoj strani. Skinul sam poklopac i provjeril ulje. nije puno iscurilo pa sam odradil 3 vure frezanja (uklj. putovanje na njivu). Moram potražiti upute, možda negdje piše dimenzija semeringa da ga kupim prije demotaže. Ako ne najdem slijedi demontaža pa bum videl koja je dimenzija. Srećom sam sve kaj sam trebal pofrezal pa je ne bum tak brzo trebal.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 09.06.15 11:52

JEsem razumijo oko auspufa,al moja priča o traktorima bla to samo neka dodatna priča,koju sam se sijetijo,kad več pišemo oko auspufov.

Čini mi se da je BCS 125 kosa,al postoje i malo ožje.

Kod sijedala me najviše moto to,da ak želiš promijeniti brzino inače kazano se ustaivti,trebaš to napraivti tako ,da se postavitš popreko uzbdice,jer kočenja nema.Na vozu nema kočenja,da bi pomognijo si nogom,a ljeva ruka potrebna ti je za kvačilo,desno bi trebao promijenjivati brzino na polugi,al trebao bi i kočiti.Došlomi mi na misel,da izradim neoriginalno kočenje pomočjo noge,kad su one na mehanizmu skretanja na vozu.Moglo bi se to napraviti,ali trebalo mi bi duga sajla,koju bi na žalost trebalo odkačiti-demontirati na mijestu,gdje prikačena bila bi na BCS.
Imao sam dvije ideje,al mi deluje sigurno samo jedna od njih.Ni neznam,dal čem to kada realizirati.Jako malo mi to treba,al nekako sam se naviknuo na taj sistem kakav v originalu je uz pomoč postavitve kosačice popreko brda kad se promijenjiva brzina i smijer kretanja.

MOlim te kaži mi još jedanput,koliko možeš sožiti taj tvoj MTK najviše?.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 8 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 17. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.