Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Električni i ručni alati

4 posters

Go down

Električni i ručni alati Empty Električni i ručni alati

Postaj by fireman.peter 30.04.14 21:24

Općenito o svim ručno električnim alatima za bušenje, brušenje, rezanje, narezivanje i ostali svi ručni alati.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Električni i ručni alati Empty Re: Električni i ručni alati

Postaj by reider 1 19.06.15 19:52

U mojoj privat temi počela je debata oko ručnih radioničkih alata,pa da se to bolje pronađe,budem prikeljijo ovu sliko i odgovor ovdje,da možda još kome služi.Debata je na stranici tog foruma na vezi spodaj:
https://agro.forumhr.com/t326p210-pozdrav-od-reiderja-1

I jedna slika mojih ručnih alata,koji su miješovitog porekla,tako Eu poreklo kao Kinesko(bar ime firme,ak se strojevi virojatno sve u kini rade).Na mizi vide se bušilica Matrix1050W,Bezstupanjski gas,dvije smijeri kretanja,čekič,dvije brzine kretanja,o kojoj sam pričao u mojoj temi i sam odmah tekom kratkog upotrebivanja trebao promijeniti jedno krtačko i glavo,koja bila automatska kad jo kupijo,pa imao kod kuče u rezervo jedno obično na ključ i srečom pravim navojem.Izpod nje je još dvoje bušilic.crna Black decker500W,koja radila vrlo malo u životu,al loše izgleda.Je od moga pokojnega dijeda,al bila hranjena u omari i ništa radila.Nema bezstupanjskog gasa,ni neznam,dal ga nova imala.Nema dvije strane vrtnje.Ima čekič i imala u originalu 2 brzini,pa mijenjač razpao i sad je uvijek samo u 1 spori brzini.Drugo dobijo u poklon i neznam koje je marke snage 500W.Bezstupanji gas nema ,bez dvih strana vrtnje,i čekiča al ima 2 brzine kretanja.
U desnem predalu brusilice Velika Black Decker profesional 2200W,koja rade bez problema neznam koliko godina i radila veče radove,mala brusilica bosch zelena620W,koja se pokadila jedanput.A kad se ohladila ide opet ,al jo ne silujem .Treba mi samo za brušenje ostrih robov na čeliku.Onda se vidi Iskra 900 Wjaka ko vrag ali ne radi gas start stikalo.Treba popraviti.
Električni i ručni alati Fotografija-0021
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Električni i ručni alati Empty Re: Električni i ručni alati

Postaj by TomoVinkovic420 19.06.15 21:33

Moj otac je tokom zivota skupio raznog alata. Bio je limar tako da mu je to trebalo.
Nabrojat cu neke: Busilice: Bosch plava udarna za busenje betona, kupljena prije nekoliko godina, radi bez ikakve greske, samo smo stavili SDS+ borfuter. Bosch zelena udarna, dobio je na poklon, jos nije ni probna kako treba. Bosch plava mala koja je iz 70tih, radi bez greske, samo smo joj 2x mjenjali cetkice. Makita koja je isto iz 70tih, radi bez greske, nikad otvarana. Einhell aku busilica, Kupljena prije 2 godine i nisam bas zadovoljan njom, ali radi. Stolna buslica, ex Yu proizvodnja, radi super.

Brusilice: Bosch plava velika, kupljena polovna prije 5-6 godina i radi super, svaki dan se reze sa njom i nista joj. Makita mala, poklon od rodjaka, imao sam neke probleme sa kablom, ali radi super. Imam i 2 stolne busilice Einhell i neka homemade.

Slajfarice imam 2. Jedna je tracna Black&Decker i Neka kineska rotirajuca.
Aparati za varenje. 2x Domus 140 made in Italia Kod mene su vec 9g. i nikakvih vecih problema, osim sto se topila zastita od mase. Jedan je u perfektom stanju, a drugi je nekoliko puta spadao sa lokalne fabrike, ali radi. Einell CO2 160 sa bocom od 5kg. Ima neki manji kvar, pistolj se raspao, ali bit ce rijeseno.
Kompresor od 25 litara, sluzi prvenstveno za pumpanje guma i neko manje farbanje.

Nekoliko masina za savijanje limova, makaze za lim nekoliko vrsta. Kljucevi i gedore i racne svih vrsta, velicina. Sarafcigeri, nareznice, ureznice i svasta od sitnog alata.

Eto je ukratko, uskoro cu i slikat to sve Very Happy
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Električni i ručni alati Empty Re: Električni i ručni alati

Postaj by iwanho 1 20.06.15 8:53

Hvala Peteru na otvaranju nove teme.
Također hvala Reideru na savjetima i @TomoVinkovic420 na iznesenim iskustvima.
Od kineskih marki pokušavam pobjeći jer to nisu neki veliki novci da bi se isplatilo riskirati.
Najvjerojatnije bude izbor pal na bušilicu s dvije brzine. Od poznatijih marki je cjenovno najpovoljniji Bosch.
Pronašel sam tri po karakteristikama slične i meni prihvatljive.

http://www.ealati.hr/proizvod/bosch-udarna-busilica-psb-850-2-re/
http://www.ealati.hr/proizvod/bosch-udarna-busilica-gsb-19-2-re/
http://www.ekupi.hr/Makita-busilica-HP-2051H-720W-13mm-kof-B-347679.aspx

1EUR je približno 7,6 kn

Einhel nisam razmatral jer mi ne ulijeva povjerenje.
Makita mi je preskupa. Dakle trebal bi se odlučiti između plavog i zelenog Boscha.
Plavi je provjereno dobar. Imam plavu kutnu brusilicu s 8500 okretaja i radi besprijekorno već 40-tak godina. Standardno je predviđena za rezne ploče fi 185 x 3, a ja sam koristil na njoj i druge rezne ploče. Fi 230 x 3 i ostatke od velikih ploča debljine 4 mm.
Pitanje je vrijedi li plava 270 kn, odnosno 35 eura više.
Nije mi jasan podatak o regulaciji okretaja kod zelene. Piše 50 do 850/2800. Znači li to da ne može krenuti od nule nego kreće od 50 okretaja čim se uklopi?

Reider,
ako sam dobro razumio dosadašnju komunikaciju ovaj brus na tvojoj bušilici je fi 30. Pretpostavljam da os brusa mora biti poravnata s reznim kutom noža, a da se brusi od vrha noža prema unutra te pri je tome smjer vrtnje takav da bi brusne iskre letjele također od vrha prema unutra.
Koliko težina bušilice utjeće na brušenje s biaxom. Je li ovih 2,5 kg prihvatljivo?

Možda vas previše gnjavim, ali meni su te informacije jako dragocjene.

Pozdrav svima.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Električni i ručni alati Empty Re: Električni i ručni alati

Postaj by TomoVinkovic420 20.06.15 17:59

Skoro sam pricao sa jednim majstorom i kaze da je sad najbolja marka za busilice i brusilice DeWalt. Kaze da se slabo kvari, da su dobre i izdrzljive i kad se pokvari da su jeftini dijelovi. Uskoro imam u planu kupiti DeWalt aku busilicu.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Električni i ručni alati Empty Re: Električni i ručni alati

Postaj by reider 1 20.06.15 20:53

Dewalte imamo u tvornici aku baterijske.Rade dobro koliko znam.

Al nešto brzo jim riknuo inverter varilski aparat od Varstroja.Neka elektornika otišla unutrapa ga bacili.Nije uskoro ništa radijo.Sad imajo unutra Kempija mi se čini.

Ivanhoo ne znam območje regulacije okretajev kod tvog viđenog stroja,al moj starta u prvo brzini taj Matrix mislim sa nule!.I dobro ide sada.

Osovina biaksa kod mog načina brušenja vodoravn oliježi na površino ostrine.Čini mi se ,da je na sliki postavljena u tom kotu.Iskre uvijek nek ti ljete od nosača vodilice VSTRAN.jer tad neče ti skakati brus iz brusilne površine.Teraj brus punom brzinom.Polako vozi ruke z bušilico gore dole po površini(npr kretanje uzduž jednoga rezila u jedno smer cca 1 sekundo!)tak odugo,da dobi rezilo po cijelome površini sijaj.Kad skužiš to NEČEŠ požaliti.
Ak želiš doći čim bliže nosaču koji ti na tvoj kosi smeta,upotrebi brus manjeg promijera!.Pa kupi 15mm ili 20 mm.Manje od 15 ne priporučavam niakko .Ni manje od 20 uskoro ne.Jer može puknoti kao bočnog obterečenja.Teža pritiska na brus nek bude težina bušilice plus najviše da dodaš sa rukom težino 1 kg.

Ak ti ne bude jasno uspomeni me,kad se sređemo i pokažem.Vidjet ču-ak idem za Trakoščan i ne zaboravim jednoga uzmem sa sobom,a nema veze kaka ti je bušilica.Sa bilo koju ti nabrusim jer imam izkustva toliko.Nadam se,da bude drugi vikend sunčano vreme i da se sređemo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Električni i ručni alati Empty Re: Električni i ručni alati

Postaj by iwanho 1 21.06.15 20:11

Tomo,

hvala na prijedlogu. DeWalt je profi, ali cijena je veća od profi plavog Boscha. Nažalost, preskupo.

Reider,

u tehničkim podacima piše 50 - 850 okretaja, a kod plavog Boscha 0 - 1000 okretaja u sporijoj brzini.

Smjer vrtnje sam razumjel.
Položaj brusa bi trebal biti kao na slci 1, slici 2 ili neki treći?

Električni i ručni alati 2f03udg

Kad se odlučim za bušilicu, onda bum tražil brusne čepove i pri tom sigurno uvažil tvoj savjet. Možda čak pronađem konusni i cilindrični u paketu pa bum isprobal koji je bolji.

Kaj se tiče moto zbora u Trakoščanu, da ne kvarimo temu više informacija mailom.

lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Električni i ručni alati Empty Re: Električni i ručni alati

Postaj by TomoVinkovic420 21.06.15 20:15

Ja kad bi birao izmedju te 2 boschove, uzeo b plavu. Imam 2 boschove udarne plava i zelena, znaci gotovo iste ali plava je po meni bolja.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Električni i ručni alati Empty Re: Električni i ručni alati

Postaj by reider 1 21.06.15 20:26

Bilo kakva bi bila opcija između dvih,da je razpon brzine u prvoj brzini od 0-850 ili 50-850 sve je isto ok.Jer nikad nežeš trebati brzine sporije od 50 hehe.Samo da ima 2 brzine kretanja.Nek ti to budeglavno kod odluke kod kupnje.Takav je moj nasvet.Ali novac je tvoj i znaš što češ sa njom.

Opcija jedna brzina,pa maka je profi firma od 0-3000,ne bi ja nikad više uzeo.Kad odkaže knopf gasa onda možeš ga samo odbacit,ak ne dobiješ drugoga.Al ovi knopfi da ti kažem skupi su,al ak jih sploh dobiješ.
Obadvije stari bušilici iz predala na sliki nemaju bezstopanjskog gasa(ili si imali  pa odkazali ili nisu ni imali)al spašava jih dejstvo,da imajo sporo vrtnjo zbog 2 brzina kretanja.Matrixu rade sve za sada kod mene i uzmeme ga ak je rad težji.

Hehe normalno prava je slika 1 jer opcija 2 ne možeš je realizirati,jer ti smeta drugo rezilo pored heh.Ni sa opcijom 1 ne možeš se neznam koliko igrati glavom bez obzira,jer trebaš brusiti samo sa najzunanjim dijelom brusa,da se ne zabiješ u drugo rezilo pored trenutno brušene.

Konusan brus neče ti ništa pomognuti.Bude još loše,jer ne budeš imao osječanja između rada,da zadeneš pravi kot i ne možeš dobro rukom voditi bušilice po cijeli dužini rezila.
Pogledaj-virojatno se i tebi i drugim to čini jako zapletena stvar to brušenje sa bušilico i brusom,al kad se navikneš mala je šala i najbolje riješenje što sam čuo ,vidijo i pokušao.Tak oda ostajem azuvijek na tome.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Električni i ručni alati Empty Re: Električni i ručni alati

Postaj by reider 1 30.10.17 19:34

Kinezi odkazivao, kao po tekočem traku(po očekivanju).
Prije par postova omenjeni Matrix opet odkazao- krtačke opet zapalilo. Iztrošila se jedna do kraja. Iako nisam ovakve na zalihi imao, nešto sam izkemijo sa jedne slične, pa spasao, da opet ga vratijo u život. Njemu najlošija točka su ove krtačke, a i glava originalna je odkazala nakon par probušenih rupa. Koliko koštalo, toliko i radi...
A sad opet dodatan problem sa brusilko ISKRA(nekadašnja slovenka, al sada pitaj čija je to marka i sa izpod čijih ruka dođe). A sa ovo opekao sam se kod kupnje več od početka radili problemovi oko uključivanja. Zaglavljalo stikalo uključivanja. Kad šaljili poštom u LJ na servis, pozvao me osobno serviser, i malo da ne hebao mi mater, da sam ja kriv za uništenje(loš stik u stikalu), jer bez ščita prepilavao ploščice-keramiko, pa zaprljalo stikalo...Platiti sam morao pošto, ali kao popravak(koj nije bijo baš nikakav) bijo gratis pod garancijo. Napokon par uključivanja, opet počela uglavljati, naravno vanj sa garancije. Nije pomognilo ni kontakt specialan spraj, ni keten spraj za vodilico stikala. Razčupao i išao pogledati, što se da več ovdje napraviti, jer na servis ne mislim je više davati. ZAvršijo , da uništilo se unutaršnje uključno stikalo(na sliki crna mala kutijica kod ulaza kabla 220V), u kojo nije bila ni najmanji dijo prašine!!!!!!!!!!!več napraveno lošije nego za diječjo igračo!. Sad vezao skroz,da uvijek ljeti, za koje brušenje rubova metala, jer za druge poslove bila bi preopasna. Eto tako moji ljudi, što duže se radi na svitu strojeve, to više je za en ku....LP
Električni i ručni alati Img20171027094223
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Električni i ručni alati Empty Re: Električni i ručni alati

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.