Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prima TT 830/835/840 opća tema

+9
bajki
tomotraktor
reider 1
Dubravac
ssucur
fireman.peter
tomo522
Krumpironja
Admin
13 posters

Stranica 7 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Dubravac 29.04.15 21:08

reider 1 je napisao/la:Rad bi vidijo i sliko starog modela poluge od blizu(detajl)sa slike 4 od admina,kako su stvar riješili spoj ručke na djel,koji ide u šasijo.

Dobravac sad mi je jasno,zašto se ne izključi sam ovaj sistem,koje g imaš-ručka-poluga je zaokrenjena prema desnistrani traktora i zato samom vlasnom težino sili na desno u utor.

Izpala ti neka žarulica tamo-e ovo mi se ne sviđa! Wink Lp

Ispale su sve žaruljice moj kolega.
Poluga je bila urađena na istu foru kao i na ručicama reduktora i mjenjača što nije loše urađeno.(ako znaš kako one izgledaju).
Nešto slično od kolege s odjela za inovacije.

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 22246776
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by bajki 30.04.15 7:18

Naš je tvornički imao standardnu izvedbu:

Admin je napisao/la:
 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Prima-commerce-poluga-iz


Mi smo dodali ovakvu polugu:

Admin je napisao/la:

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Prima-commerce-poluga-iz



Moje je mišljenje isto kao i firemanovo:

fireman.peter je napisao/la:Mislim da nema tu ništa drugo nego zupčanik vratila se potroši pa onda iskače.  Zašto se potroši? Zato što nije kvalitetno napravljen. Kad je nov onda ne iskače jer nije potrošen i to ga pusti na svojem mjestu. Kad se zubovi potroše onda ga to tera van iz svojeg ležišta.  Ako obrada materiala nije vrhunska onda se taj zupčanik tolko prije potroši.  Nema tu pomeni drugog mudrovanja. Istina da potrošnja zavisi od broja radnih sati. Više njih prije ode zupčanik. Današnja kvaliteta više nije na nekadašnji razini i to je to, basta. Treba vidjeti i drugi zupčanik, jer su oni u paru pa se mjenja oba dva a ne onaj koji je jako poderan a drugi samo malo. Ono samo malo onda uzrokuje da se prvi tolko prije potroši.  

Mi smo taj problem sa zupčanikom imali i na starom TV420 samo ne toliko učestalo kao na primi. Još jednom ponavljam blokada je riješila problem u cijelosti iako je unutra zupčanik koji je već oštećen (poluga je ponekad iskakala dok nije stavljena blokada). Od tada je prošlo već ohoho godina i kardan nijednom nije iskočio niti je zupčanik mijenjan.

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Admin 30.04.15 18:25

Pozdrav

Bajki, molio bi te da napišeš nešto i o ležajevima koji su dio tog sklopa ajmo reć, imamo dva ležaja jedan valjkasti i jedan kuglični, što je sa njima bilo, dali su bili oštečeni i koji od njih je bio oštečen, ako je bio oštečen, te  i ako nisu bili oštečeni jeste ih svejedno promijenili  kod promjene zupčanika..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by reider 1 30.04.15 18:46

Dobravac:
Možda mi želiš kazati,da su poluge uklučivanja blokade i vratila bile napravljene sa još jedno među polugo(prva gura drugo,al ona je na osnovno,koja je na osovini u šasijo i ide u viljuko unutra.
U čemu je razlika izvedba sa dodatno polugo i izvedba kao jo ima Fajerman Peter na TV-ju sa ono srpasto polugo??Koja je bolja?

Što so to pridobili?Virojatno samo to,da ti je sve skupaj bliže rukama,što je istina,jer kod TV-ja sve se treba nagnuti naprijed i izgleda kao da si u teretmici.Sad je sve na dohvatu ruke.To je naravno sve zbog toga,jer Imajo ti traktorčiči srce svega u prednjem trapu iznad prve osovine(mjenjač i uključivanja vratila i blokade ).Žao je taj odmaknut od vozača ako upoređujemo malo novije modele AC ja i sličnih,koji su sjelili sve to na zadnji trap.Sa time jesu dobili i ručke na dohvat ruke i težino prepotrebno na zadnjome djelu traktora.Tako je i uključivanje vratila došlo pored sjedala desno,kdje je i poluga hidravlike.No stari AC-ji isto imali su sve kao TV-ji i Prima spredaj.
Izgleda,da su vidjeli,da je moguče dosta pridobiti,ak presele se sve naazd i počeli su sa radnjo takvih modela.
Kod tvornic u Bjelovaru bi to značilo prerado-rekonstrukcijo cjelog traktora,što nije izplatljivo.Jer mjenjati(napraviti drugog)bi trebalo potpuno jedan i svaki dijo traktora.
Zanima me i,ak se je kada u historiji dogodilo,da bi to sve kupijo neki veči drugi koncern ,koji izrađuje slične traktorčiče,pa da bi nekako na novo preradil i sa novo snago i ulaganji poveo pričo možda potpuno u drugo smijer.ALi da bi možda ovdje bijo jedan oddelek-sektor u cjeloj proizvodnji nekog traktora,koji bi radijo samo nek segment cjelog stroja,jer zna se,da u Bjelovarja znanja je bilo i još uvijek je!.Grad Bjelovar je lahko sretan-ponosan na to,da se ova priča događala upravo u njemu i na srečo božjo još uvijek se.
Bijo sam ja jedanput v Bjelovaru iosjetijo sam neke dobre vibracije-energijo upravo zbog ove opevane tvornice sa kipom Tome Vinkoviča izpred nje. Wink
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Dubravac 30.04.15 20:38

Da kolega rajder sa među polugom koja je na osovini koja se vidi na mojoj slici stranica prije.
Kod mene nije dosad bilo nikakvih kvarova sa vratilom mada dosta radim s njim.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by bajki 04.05.15 14:22

Admin je napisao/la:Pozdrav

Bajki, molio bi te da napišeš nešto i o ležajevima koji su dio tog sklopa ajmo reć, imamo dva ležaja jedan valjkasti i jedan kuglični, što je sa njima bilo, dali su bili oštečeni i koji od njih je bio oštečen, ako je bio oštečen, te  i ako nisu bili oštečeni jeste ih svejedno promijenili  kod promjene zupčanika..

Srdačan pozdrav

Ležajevi su bili dobri i nismo ih mijenjali.

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Admin 10.05.15 15:12

Pozdrav

Razgovarao sam sa jednim   mehaničarom koji popravlja traktore   a  Vinkovića se popravljao  ne zna im se broj, samo nikako da ponešto od tog razgovora napišem, pa eto danas vremena da i to dođe na red,   u tom razgovoru oko Prime traktora i općenito TV  potvrdio je i naša pisanja prethodnih postova, vezano za Primu  traktor  zbog   opterećenja zupčanika i sa vremenom radnih sati   dolazi do  ukošenja zubi zupčanika  i tjera ga van te dolazi do ispadanja iz brzina ili ispadanja poluge uključenog izlaznog vratila ovisno koji su nastradali, prvenstveno se to događa ako je kvaliteta zupčanika slaba ili veliki broj sati rada traktora,   ili može biti  modul zubi nije točan ako je novi traktor a to se događa.

Dalje:  e sad što se tu sve unutra  događa kaže ne može putem pisanja odgonetnuti, kaže mehaničar popravlja iz glave i rješava kvar, ne može pisanjem popraviti kvar treba rastaviti mjenjač kompletni dio po dio,  tu može biti sto čudesa koja se događaju, najviše ne kvalitete ili neke preskočene preciznosti izrade pojedinih dijelova uglavnom nešto se događa,  ona poluga uključenog  izlaznog vratila kardana ne smije se na silu zaglaviti ako poluga uključenog izlaznog vratila iskače iz svojega   položaja to ti je ko da nogom ili rukom držiš polugu  da ne iskoči van zupčanik, to je na silu i trpi ostali prijenos u mjenjaču...

Dalje:  mjenjači nisu baš  kvalitetni, nisu dograđivani i poboljšani tokom godina upotrebe, ali  kod starog TV prijašnjih godina to se nešto kvalitetnije izrađivalo termička obrada zupčanika, rudača je bila prava rudača dijelovi se nisu izrađivali od recikliranog materijala kao danas pa je tu i kvaliteta druga bila te se tako to nekako  kompeziralo jedno za drugo...

Dalje: Istina kaže mali je to prostor i tijesan taj mjenjač  ali on kao  mehaničar ima viziju kako pojedine probleme riješiti, i kvalitetu mjenjača. Barem kvalitetu zupčanika poboljšati i promijeniti  prijenos uključnog izlaznog vratila zupčanik je premali  presitan ali se kvalitetom može kompezirati..

Dalje: Prima Commerce nije   za veliki farmerski  posao i prevelika  opterećenja ali 150. radnih  sati godišnje mora izdržati bez trunke kvara ni da zucne na početku dok je nov traktor, ako ima kvalitete u njemu.

Ono što se njemu najčešće događalo kod popravka uključnog  izlaznog vratila kardana, ležaj kuglični  pukne ili se ošteti osovina dobiva vibraciju i zupčanik leti van, valjkasti uvijek ostane cijeli ležaj, naveo je nekoliko razloga koji nisu najbolje riješeni  prekratka osovina,  predaleko je kuglica, općenito prijenos mjenjača  nije rasopterečen mjenjač dobija nagli prijenos i ima udare jake.

Naveo je primjer Antonio Carraro koji to ima riješeno bolje i kvalitetnije, mjenjači su uži, duži, viši raspoređena je snaga putem zupčanika,  tako da nema udara velikih i prenaglih prijenosa čemu i služe mjenjači.

Naveo je primjer starih Njemačkih traktora  50. tih god. i 60. tih god.  svi su koristili  ZF  mjenjače a koji  imaju zupčanike sa ukošenim zubima, ( takozvani Porsche sistem koji je takve mjenjače i osmislio ) jedino su rikverc imali sa ravnim zubima na zupčaniku to su kvalitetni mjenjači gdje ležaj bez ulja za riba a zupčanici ni ne osjete ništa, brzine se mijenjale na drugačiji način nego danas to su bili mjenjači.

To je ono što sam pisao 20.  vijek kvaliteta i što je kolega naveo  da doseže dvije generacije ljudi u upotrebi, takvi traktori i dan danas rade u poljoprivredi bar kod nas u HR što je više od dvije generacije ljudi. Pogledajte PE modele koliko ih ima još..
 
Holder iz teme vinogradarstvo je zamijenio Primu jer  u frezanju   ležaj zaribavao a čovjek profi vinogradar i traktor treba u svakom trenutku, Prima sa DA regom čovjeku su popili živce i kupio Hittnera.

Čovjek kupio novi traktor Hittner Ecotrac 30.  2009.god. godišnje 150-200 sati rada traktorom  poluga priključnog izlaznog vratila  pod opterećenjem u frezanju  nop stop iskoči  van, promijenjene tri lamele i korpe čovjek poludio od bijesa  i Hittner sve od AGT zupčanike kupio ( tako mu rekao serviser ) došao mu kući  i  postavio sada taj Hittner traktor  radi kao  sat čovjek  je zadovoljan da skače od sreće jer traktor kupiš na kredit a on se kvari a nisi ga otplatio još, sve je to bilo 2009/2010 god.  iz  Zeline je čovjek malčira,freza, atomizerom prska  vinograd,   drugo ništa ne radi traktor osim vinogradarstva   na traktoru  se  nije još ništa  pokvarilo od tada.

Znači  kvaliteta i preciznost je izostala, Hittner je kasnije  kupio Japanske strojeve za obradu metala pa se i kvaliteta   poboljšala...

Resursi veće proizvodnje, znanje, iskustvo/va, kvaliteta, konkurentnost,  političke volje grada Bjelovara, motivacija i mlađi kadar zaposlenika sa stručnom izobrazbom, promidžba samog proizvođača ( ne dilera )  ono što su proizveli u pogonu kako  bi se dobilo povjerenje kupaca, kupac ima novac u džepu i odlučuje kome ide novac,  to je glavno i to se zaboravlja, a mora biti prvo,  to je za Primu ozdravljenje...

Motori su perfekt made in Italy..

Tri cilindra vodom hlađen motor i nije zglobna verzija traktora, nevezano za tekst gore...

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Screenshot_4  Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Screenshot_6  Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Screenshot_3  Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Screenshot_2  Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Screenshot_5  Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Screenshot_1  Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Screenshot_7

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by reider 1 10.05.15 21:09

A ja bi svejedno još opet ponovil isto riječenico.Hvla i svaka čast vlasnicima tvornic iz Bjelovara-tako Hittner kako Prima,da su dosta trudili se i ulagali novaca i znanja,da su vodili ove godine pričo legendarno od TV naprijed i želim jim,da žive još hiljado godina najmanje,da priča o legendi TV ne prestane.

Strojčiči napravljeni su točno za nas male poljoprivrednike isto ,kao je bijo prijašnji Tomo i to trebamo od njih očekivati.

Zanima me samo to,zašto jih u Slo ne uvažajo i nema poovlaštenog zastopstva kod nas.Jer predpostavljem,da su pridobili sve potrebne EUR certifikate za stroj,ak je HR i u Eu.Pa siguran sam da bi se ovdje pronašao koji kupac,pogotovo zbog starog legendarnog slovesa TV tvornice.Jeste je svuda konkurenca,ali...

Nisam sve Admina razumijo,"da mjenjač nije razopterečen i da ima nagli prenos",al to bi se dalo još dodatno razopterečiti po sistemu serije TV 700.Ubrziti okretaje na ulazu u mjenjač i veče bočne reduktore.Samo vi pogledajte stražne bočne reduktore drugih traktora,kakav jih je omijer.Sigurno jedan prema 10 kod Zetora.PA zna se kako je jednostavno to mjenjaču terati.Može normalno se vrtiti brže,al su sile na zubovima mjenjača smanjene na minimum(da ni ne pričam kakav je i zupčanik mjenjača na priramidi-jedan par imam kod kuče).Nije to tema Zetor ni njegova servisna radijonica,al samo da napomenjujem,da je razlika u snagi Prime TT840 i mog Zetora jako mala cca najviše 13 ks.

Ja ako bi što promjenijivao na tih traktorčičih rođenih iz TV-ja bi jim virojatno to prvo napravijo kao kažem ubrzio ulaz okretaja i pojačao bočni reduktor sa snažnimi polosovinama i lagerima.Al problem je,da to opet poskupi cijeno.
A koji kg dodatne težine jih zbog ove prepravke ni ne bi smetao.Pa da se napravi neovisan kardan od reduktora bi bilo to zaista to.!.Ovo zadnje je ljudima išlo najviše u nos.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Dubravac 10.05.15 23:00

Hvala lijepa našem vrijednom adminu na ovoj "referadi" mnogo stvari znam o TV traktorima.
Sjeo sam davno kao klinac na TV418 77"godine , pa dva 523 do današnje Prime.
Za tih skoro Četerdeset godina ja sam se puno promjenio, a moja Prima nije daleko odmakla od onog starog Tv418. Možda samo lošiji materijali.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Admin 10.05.15 23:42

Pozdrav

Budem prvo ovo razlika u konjskoj snazi nije prevelika istina, koliki ima mjenjač zekan  a koliki Prima kakve zupčanike ima zekan  a kakve Prima, usput kad sam bio kod tog mehaničara 47/12 ili 47/11  zekan ne znam koji puknuo je jedan zub na jednoj brzini rikverca zaboravio koja brzina rikverca.

Eto svima se to događa čak i njima zekanima, nisu ni oni izuzeti od kvarova i lomova,  Prima isti mjenjač konja još više,  e ne može to treba jači mjenjač, spominješ reduktore da tako bi trebalo biti ali nije tako..

TV je legenda slažem se potpuno i ispravno sve pet zakon i tu je stalo sve,  mada je i on znao zatajiti, onaj plavi od bratića je bio nov godinu dana star  vukao brane po njivi i ode kućište osovina sve se u rukavcu polomilo, troška pola traktora cijene jeli to normalno a koju im paru daš za traktor...

Ne treba sad to gledati globalno, ali  stavi se u poziciju čovjeka gore navedenoga iz Zeline  da daš 12/13.000 eura za traktor koliko već dođe ne znam 100%    i imaš problema sa polugom uključnog ( izlaznog ) vratila...(  koliki novac si platio za taj traktor nije to žvakaća mi imamo male plače puno manje od vas u SLO ).

Sve lijepo zboriš  tko bi to napravio..
 
Prime nisam vidio kod dilera juhuhu godina, a kamoli predstavništvo vani,  Muha je napisao na poljo.com Forumu za prošlu godinu ili koju drugu nema veze  na sajmu dva traktora Prime na sajam ide sve živo raspoloživo svim snagama naprijed  da pokažeš narodu što imaš i da privoliš narod svim srcem  svojim proizvodima. Ne gledaju kod kuće svi YouTube  videozapise i na sajmu je sve uživo nema interneta...

Kod nas je sada takva kriza da ljudi nemaju za kruh a kamoli za traktor novi i to utječe na proizvodnju jako puno i ogromno..

Nije tema ali da kažem Hittner ih je pretakao debelo, predstavništva ima vani par zemalja i ide sve u izvoz van manje više...

Želim im sve najbolje od srca  i svu sreću u daljnjoj proizvodnji i poslovanju, ali moraju slušati glas naroda,  taj narod daje novac iz svog džepa i ako uvidi narod  da ne valja ode taj narod drugdje ima kome,  narod je kao  nabujala rijeka vode, brzo promijeni svoj tok kretanja a teško i sporo se povlači u svoje korito...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by reider 1 11.05.15 21:36

Pozdrav Adminu i hvala na dugom čtivu,da si si uzeo vrijeme,za odgovor- sumnjam da je on cijeli odgovor na moj post -da kažem odgovor samo meni,jer moram kazati,da te jako težko čitam i kužim.Takav je tvoj slog pisanja.Nadam se da se razumijemo na kraju.

I moj odgovor-Jeste je istina o priči o razliki konjske snage,jer TT Prima 840 ima čini mi se 38 ks,al taj moj mali Zetor 52 ima negdje 52 i kažem,da su umješteni dosta jači zupčaniki od Prime 40.Samo kažem da več optički je razlika.Velika.TAko i na obliki bočnih reduktora.

Ne kažem da se Zetor ne kvari(ja sam mjenjač uspijo satrati bez prikačenog bilo šta) i ni ne hvalim ga.A kako češ satrati zupčanik na mjestu bez da voziš me pitaj i ču ti kazati :|Koštalo me 500 EUR.
KAžem,isto,ko ti veliš u odgovoru,da kad namjestiš jači motor,nek bi se promijenilo obavezno nešto i na transmisiji,inače če straditi prije ili kasnije.Upravo to sam mislijo za motore od 3 cilindra na isti mjenjač.Treba ga barem razteretiti sa prenosima...bla ,bla...Ni to tako lahko i košta.

Nemogu povijerovati,da kod brananja strada bočni reduktor.Al virujem ti.Sjetim se dana,kad smo vozili mleveno kukuruz od uskoro 10 kubika nogama sabijeno na jednosovinki 4200kg registrovana(prazna 900 kg),al nije se ništa desilo.kad traktor vozao sam po putu,ništa prikačeno,odpao mu je sam stražnji bočni reduktor(Štore)-razlog-stari lomovi-pukotine.Htijo sam ti kazati,da jemožda bijo nešto več prije ranjen taj bočni TV reduktor znaš...
Al da bi ga to koštalo kako te razumjem pola cijene traktora taj lom Shocked no neznam.

"Sve lejpo zboriš"-neznam što to znači i na šta lejti. Neutral Virojatno na to,što bi ja promjenijo na Primi...Da dosta je to radova i lakše mi je pričati nego to napraviti,ak to misliš Neutral Kad nešto promijeniš unutra,trebaš na okolo 100 drugih stvari...

Možda se kod Prime sve više radi na sprotni naruđbi,jer sam ti znaš,da svak čovijek bi imao svojo opremo,snago ,takvo polugo,takvo boju,bla ,bala...Ja jih razumijem.Nek kaže kupac kakvog želi i mu naprave. Raditi nekvo zalogu,da se nabira prašina-to je mrtav kapital.

Admin kriza je svuda razumijem to.Al uvijek se sjetim ,kad je slična priča kao jo ti tu veliš,pjesmo Mira Ungara-Mala kuča puna sreče...Siguran sam da znaš što sam mislijo.Nije nuja,da si u zlatnom velikom dvoru sretan i ZDRAV.

Koliko se poskupi končni proizvod,ak upotrebivaš bolje materijale mogu mi samo sanjati-neznamo.Ili je to zbog jakog poskupljenja na proizvodu,ili je to prodavačka taktika,da proda rezervni dijo.Nadam se da nije ovo ta zadnje.Jar danas po večini nije više kvaliteta,kakva je bila u kod več dosta drugih stvarima,ne samo poljoprivrednih strojevima.
Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Admin 13.05.15 12:05

Pozdrav

Vidim da vama situacija nije poznata oko  Prime traktora uopće, nije ni meni bila baš poznata do kraja toliko jer me nije zanimala, međutim da ne dolazi do zabluda oko toga evo  informacija.

Prima tvornica  kao što rekoh se orijentirala na proizvodnju namještaja, to vidite po web stranici dok web stranice traktora nema jedva i telefona.
Kad su kupili tvornicu traktora Tomo Vinković zakonska obaveza im je bila da drže i prodaju dijelove 10.god. za traktore Tomo Vinković...

Zaposlenih u tvornici traktora Prime ima pet ( 5 ). radnika ako je sada i toliko. Da dobro ste čuli i godina su svi za mirovinu ili ti penziju jedno te isto.

Kad je kupljena tvornica od Prime ostalo je puno odlivaka, dijelova već napravljenih,  dostavljenih od dobavljača poput hidraulike i slično  itd... a što sa time u smeće sačuvaj bože, i onda oni pozovu određene  ljude koji su nekada radili tamo sastave od tih odlivaka traktore i prodaju naravno,  što drugo bio bi grijeh to da se to ponovo pretopi u materijal...

To je sadašnja/nekadašnja  situacija Prime a bivša  tvornice traktora Tomo Vinkovića lijepo sve piše u Wikipediji a nitko ne čita..

Rekao sam Tomo Vinković je bio Tomo Vinković i tu je stalo sve sa njime, dalje nema već ovo gore a to što ste imali druge informacije žao mije ljudi koji sada pate sa popravcima skupim..

Ako netko ima drugačija saznanja neka to lijepo napiše da ljudi nisu u zabludi, i ne treba ljude dovodit u zabludu informacijama raznim a koja nisu......., znamo već koja,   ima ljudi koji to znaju točno,  tako da i to možemo provjeriti....

Tomo Vinković 420 je bio najbolji kvalitet traktora iz te tvornice to je  sama njihova izjava  a još PE model proširio se od Triglava pa do Makedonije ima ga svuda vani Slovačka, Češka, Mađarska, Poljska, dalje ne znam  čitao sam  njihove Forume o Tomo Vinković traktoru kako imamo mi Forum o traktoru navedenom tako imaju i oni..

Hittner  radi poneke dijelove za njih i to da znate,  a i to nije dovoljno osigurano unutra uključeno ( izlazno ) vratilo  znači greška njihova, ako netko ima sa time problema neka pošalje  privatnu poruku na Forum sa svojim točnim osobnim podacima i pravim gmailom ja ču mu preporučit čovjeka koji to preuređuje da to ne stvara više problema to uključeno ( izlazno ) vratilo...

Kad budem imao vremena napisati ču vam o zupčanicima, proizvodnji, prodaja, inžinjerima, industriji traktora kad budem imao vremena,  jer dvije tri rečenice ne znače ništa već to treba biti razumljivo da ljudi ne dolaze do zabluda oko toga kao sa ovime gore žao mi je puno oko toga, sve smo uništili i rasturili...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by bajki 14.05.15 8:52

Dali je Hittner svoj traktor razvijao od nule ili je koristio osnovu TV/Prima?
Koliko sličnosti ima u mjenjaču Prime i Hittnera?

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Admin 14.05.15 17:17

Pozdrav

Isto je to sve to je Tomo transmisija bolje reći sva tri proizvođača koriste Pasquali bazni model Uključno ( izlazno ) vratilo i to je sve isto samo oni su tu još nešto napravili, što ne znam točno neko osiguranje, jer su imali problema sa time identičnih kao Prima...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Dubravac 14.05.15 21:32

Pozz

Razlika je u središnjem zglobu koji je naprijed, papučica kvačila je na glicerin i ima dva izvoda hidraulike. To je što se vidi s vana a ostalo je čini mi se isto.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by bajki 15.05.15 14:02

Znači dijelove bi se moglo nabavljati i od Hittnera?

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Admin 15.05.15 15:55

Pozdrav

Tako je vrlo velika većina ako ne i sve  samo  serije 800 TV,  i od Pasqualija tih starih samo kojih ne znam njih ima jako puno, kao što rekoh  to im je bio bazni model no Hittner je ponešto drugačiji i moderniji ima razlika vrlo vidljivih kolega je već spomenuo ako te zanima javi se u predmetnoj temi...

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by bajki 20.05.15 9:05

OK! AKo šta zatreba pitam! Smile

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by tony5 20.05.15 15:06

Traktor Prima Commerce 840 poluga uključnog izlaznog vratila.


 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 34pmngy

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 29mtzip

Ostale fotografije velike rezolucije pogledajte u forumu sajmovi, tema prezentacija traktora Prima Commerce 840.
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Dubravac 20.05.15 21:18

Na mojoj Primi se vide ostaci sistema takve poluge.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by bajki 22.05.15 17:34

I ja sam tako imao prije!

bajki
član
član

Broj postova : 95
Join date : 15.03.2015

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by reider 1 23.05.15 20:38

No bolja je od one prve izvedbe,do koje treba bil ose skloniti daleko naprijed kao kod mog TV418.No meni to ne smeta,jer ga simbolično upotrebivam,pa mi to nije muka tistih 5 sati godišnje raditi sa kardanom ili još manje.Al kakav veliki vinogradar bila bi mu muka...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Krumpironja 24.05.15 22:11

Znam, nažalost i ja na goldoniju imam paljenje kardana napred i velike vinograde i nije ugodno svaki red dva puta dole gore...
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Gost 28.06.15 23:21

Veliki pozdrav za vas... imam jedno pitanje u vezi tt830s..  posjedujem taj traktor i imam problema sa hidraulikom.... desava se to da alat koji je prikljucen na zadnju hidrauliku lagano pada pa cak i kada je traktor upaljen...traktor je 2004 godiste...  ako neko poznaje tu vrstu problema volio bih da podijeli to iskustvo i samnom... hvala

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Dubravac 29.06.15 9:20

Inače im je problematična hidrauila, Čak su imali tvornički stavljeno slabo ulje hidraulike pa je i na novim bilo problema.
Kod mene kad se ugrije ne podiže oruđe bez pola gasa ali nisam imao problema s padanjem istog ni kad je traktor ugašen.
Nivo ulja u rezervaru na maksimum i više.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

 Prima TT 830/835/840 opća tema - Page 7 Empty Re: Prima TT 830/835/840 opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.