Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izrada ogrijevnog drva

+14
reider 1
Tomo Vinković Požega
Krumpironja
tony5
batek
Dubravac
darko123
iwanho 1
tomotraktor
TomoVinkovic420
fireman.peter
ssucur
abarth
Admin
18 posters

Stranica 16 / 24. Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 24  Next

Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 07.05.16 10:41

Pozdrav

IMT prikolica, fotka sa fb, nije bilo ljudske  tragedije osim materijalne štete manje. Kad sa fiksira dobro ni da mrdnu drva nigdje.

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 13173710

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 07.05.16 11:08

Super. Sad može vlastnik dobro obojiti pod prikolice!. Počeo mu malo zahrđavati heh. Dobro, ak nitko nije stradao.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 20.06.16 15:24

Pozdrav

Vožnja traktora mi je razumljiva uči se, ali da čovjeku uništiš vikendicu!!!




_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 20.06.16 20:32

A ja neču baš nekvog komentara davati, da ne kažem koje riječi o obadvih tih lu... previše, pa da se komentar možda treba brisati. Gledao sam ovu dvojicu sad 3 puta ali...užas.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 07.07.16 23:04

Pozdrav

Trupci bukve i ponešto hrasta, iz šume ih izvukao Hittner Ecotrac 55 V šumarski traktor Ključić brdo 07.07.2016.

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 0t6tQHb8 Izrada ogrijevnog drva - Page 16 UIfWyjwb Izrada ogrijevnog drva - Page 16 76IwC1Cu Izrada ogrijevnog drva - Page 16 JC0AGwd6 Izrada ogrijevnog drva - Page 16 ZAXWEsat Izrada ogrijevnog drva - Page 16 HJBVlbQp Izrada ogrijevnog drva - Page 16 HVO3ZPAw Izrada ogrijevnog drva - Page 16 SYwB21Y4 Izrada ogrijevnog drva - Page 16 MDGJ28QN Izrada ogrijevnog drva - Page 16 MVejYBqo Izrada ogrijevnog drva - Page 16 RPLfXGkj Izrada ogrijevnog drva - Page 16 9MwXiq0r

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 08.07.16 19:36

Kod nas u ovoj vručini u šumama sve mirno. Osim župnik sa naše crkve sa dvim poznanikoma pili drva za zimsku palbo u crkvi ove dane. Ja čekam ovaj posao, da bar malo popusti vručina. A imam vriejmena do snijega hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 09.07.16 8:50

Nekad se nemre čekati hladnije vrijeme. Treba iskoristiti lijepe dane kad se šumski put osušil pa je dopremljeno malo drva. Kalaju se priloženim alatom direkt s prikolice. Sin je zamolil da mu ostavimo nekaj za kalati pa je per komada ostalo na prikolici do danas kad dođe doma.
Izrada ogrijevnog drva - Page 16 WP_20160709_07_54_15_Pro

Ovi tri baš nisu bili voljni za kalanje.
Izrada ogrijevnog drva - Page 16 WP_20160709_07_54_54_Pro

Na kraju bu ih zadesila ovakva sudba ili razrez motorkom.
Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Slika002

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 09.07.16 21:44

Ovi posli mi isto se ne sviđaju, kao trčanje za BCS samohodko. A ja imam pristop drugačiji(po principu najmanjeg odpora). KAd se koj nikako ne uda u dvim pokušajima, kao ovaj sa slike, Davam ga ja na stran, pa kad pilim sa cirkolarom, samo sa obadvih strana zapilim i padne slobodno narazen bez ikakve najmanje muke. Ak kod ruke ima motorko, može i ona, al radije sa cirkolarom. Kod tebe Ivanhuu situacija je drugačija, jer šumski put zamaka redovito, al ja imam drva pored kuče i nisam tako ovisan od vremena.

A bila je i kod mene štorija u vezi oko pripreme drva prije par dana. Idem šprejem(limenka pod pritiskom) u dolino označiti bojom, koje Trebam na kraju zime srušiti Jesene osušene, da ne zaboravim. Dođem dole, shvatim, da šprej prazan na pola, al odljetijo mu i ventil. Pokušam sa suhom granom malenom tankom sprožiti ventil, da mogu nastaviti sa radom, al vidi vraga, 3/4 boje meni u ruko, al 1/4 po drevi. Plujem ko vrag, na kraju mi i sfali špreja. Da bude mijera puna, u istom trenu me napadne hiljado komaraca i obadov. A nisam se smijo ni tučti po sebi, jer bijo od boje usran. Ad prema kuči u vručini sa doline i idem po dvije špreja i natrag u dolino, da dokrajčim posao. Srušilo bude se samo ove neravne i kratke Jesene, al ljepe ču sačuvati još za nadaljnjo sezono, pa ču ravne tada voziti na pilarno. Jer vidi se ,da če nakon 2 il 3 godina jih još više se osušiti. Da ne vozim svakog trupaca za sebe. A ove neravne sproti samo ču uzeti za palbo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Tomo Vinković Požega 09.07.16 22:20

Iwanho, imaš "R" model cijepača kao i moj, pogledaj moj post sa videom na 8. stranici ove teme. Prošle godine sam takve cijepao u gumi od automobila, lakše je. A ove godine sa cijepačem

https://agro.forumhr.com/t699-cjepaci-kalaci-drva-na-elektromotor

Strojčić je isproban, bilo je sitnih preinaka. Cijepanje je malo brže nego ručno, ali nema znoja pa možeš cijepati koliko dugo hoćeš, onda u konačnici jedan čovjek napravi puno više nego ručno.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 10.07.16 17:51

TVP,
hvala na prijedlozima. Ovo s gumom je odlično za glatka drva koja se lijepo kalaju. Za kvrgave ili zasukane baš ne pije vodu jer često treba okretati drvo i probati s druge strane.

Ovi kalači na svrdlo jesu brzi, ali jako opasni. Čini mi se da je u Sloveniji zabranjena proizvodnja novih.

Meni je za sada ovak dobro. Čak me sinovi ukore ako im ne ostavim dovoljno za gimnastiku.

Reider,

ovo s čeličnim kajlama je samo primjer kak sam nekad rješaval kvrgave. Sad ih stavim na stranu i na kraju zarežem motorkom. Na cirkularu imam premalu šajbu i problematično je deblje zarezivat.


iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Tomo Vinković Požega 10.07.16 21:36

U pravu si za gumu, drvo mora puknuti u jednom udarcu, isključivo cjepačem, sjekira nije pogodna.

Ma ne slažem se baš da su ovakvi kalači jako opasni (mislim na ove male za cijepanje furaka, veliki traktorski su potpuno druga priča).
Svaki stroj je opasan ako se s njim ne rukuje ispravno, ako se pretjeruje i ako se ne pazi. Čak si i običnom sjekirom u nepažnji možeš nanijeti teške ozlijede. Znam čovjeka koji si je prst osjekao dok je "nabrzaka" išao nacijepati triješča za potpalu.

Iscjepao sam oko 30 metara drva s ovim strojčićem, nešto kod oca, nešto kod djeda, i kod sebe sam cijepao neke žilave debele vrbe. Bude zastoja kad se šiljak zabije u kvrgu, ali remenje proklizi odmah. Onda stanem, polugom "odšarafim" šiljak iz drveta u suprotnom smjeru od smjera vrtnje i tjeraj ponovno.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 12.07.16 10:07

Žena i ja otišli jučer ujutro oko pol 7 u šumu i vratili se u pol 12 s 2,2 metra drv izrezanih na kolute. To je do sad najveći utovar drva. Da nije suhi put, ne bi speljal uzbrdo, ovako je išlo bez problema, ali zato jako polako niz brijeg (bez kočnice na prikolici). Usput smo sklestili i nekaj granja koje se bu drugi put dopelalo. Vura i petnajst je potrošena na samu vožnju, a ostalo uživancija u platu i s utovarom. Vjutro je relativno dobro, ipak se po noći u šumi ohladilo na oko 18°C.

Ovak je izgledalo prije povratka.
Izrada ogrijevnog drva - Page 16 25rnqd2

Doma je mačak odmah iskoristil sjenu ispod prikolice.
Izrada ogrijevnog drva - Page 16 2wokg0g

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 13.07.16 11:52

Kalanje završeno, osim 7 komada koji se nisu dali do kraja pa bu ih trebalo zarezati motorkom.
Sad je to ljepše za vidjeti.
Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Aop7pd

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 282kqo4

Na hrpi je oko 4,5 metara drv. Nek se prvo ovak malo prosuše prije slaganja između stupova konstrukcije.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 13.07.16 14:30

Aha, vidim, da ne držiš križem ruku. A u ovoj vručini muke su to isusove. LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 26.07.16 19:51

Iskorišteno lijepo vrijeme i jutros dopremljena zadnja drva od zimskog rušenja. Za iduću zimu imam dosta, trebal bi koji metar ostati viška.
Izrada ogrijevnog drva - Page 16 WP_20160726_10_24_24_Pro1

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 WP_20160726_10_24_55_Pro1

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 26.07.16 23:41

Dobro, znači miran si do prošle godine. No kod mene trebat če piliti na jesen sa cirkolarom na struju. Ni panike.Bude još vrijemena. Lp!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 30.07.16 21:29

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 WP_20160730_09_26_45_Pro1

Ovu hrpicu sad još, kad bu prilika, treba složiti.

Pa ne bi se baš moglo reči da sam miran, ali više nemam brige jel bu dosta drv za ovu zimu. Sin je kupoval benzin i umjesto 5 litara koliko procjenjujem da bum ove godine trebal za šišanje trave, kupil je oko 10 litara. Izgleda da bum na jesen ipak napravil malo goriva za motorku pa se bu rušilo nekaj za za onu drugu zimu. Šteta da kroz zimu ishlapi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 30.07.16 22:44

Sad vidim, da si utečen u tom poslu, pa vabim te, još da nastavljaš kod mene hehe. Jer ja budem dugo trebao ,da se naviknem inače, a tebi če iti sve gladko od ruke. Phu, nisu baš to pravi posli za mene u ovim pasjim danima.
Srečom jesam prije par dana ugradijo klimo u kuču, da je bar tamo za izdržati.
ZAboravit ču novac, al nadam se ,da če dugo godina raditi bezprekorno.

No cirkular pilo trebao bom izvučti ove dane, jer mi smeta za skladiščenje bala otave-2 kosidbe. Ali nešu je još virojatno prije oktobra uključiti.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Krumpironja 30.07.16 23:49

Dosta sitno to radis
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 31.07.16 18:00

Reider,
nema problema. Dojdeš po mene ujutro između 5 i 6 h, 2-3 vure (dok nije prevruće) kalamo i vrneš me nazaj. lol!

Krumpi,

imam štednjak na lojem se kuha i koji ujedno grije centralno.Sitnije je bolje kod kuhanja. Koji panjčić ide lagano, taj na sitnije, a kvrgaste na krupnije. Uglavnom sve izgori.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 31.07.16 20:01

Heh, smijati sam se trebao obadvima.
Krompi, kod nas "sitno" znači, da nekomu smetaš, i da ne želiš, da je u tvoji bližini. Tako na brzo razumijo sam čisto drugačije(da ti ide na k..., samo kad to gledaš, kako Ivanhu radi hehe).

Ivanhuja razumije se na brzinu, sa onim pokemonom, koj maše sa tablom "LOL", da, pričam gluposti, i taj pokemon kaže mi da sam "LOLEK"(budalo)hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by iwanho 1 31.07.16 23:08

Nisi dobro razmel. Nikad nemam namjeru nekoga vrijeđati, ali se volim malo našaliti. Smajlić se odnosi na moje, a ne na tvoje pisanje.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Krumpironja 01.08.16 0:52

Zanimljivo kako riječi imaju drugačija značenja hehe
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 27
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by reider 1 01.08.16 20:51

heh, predugo vas poznajem, da bi sumnjao u vašim riječima nešto lošeg, tako,da nema brige za zamijeru. Ma i pljuvali mi u obraz, al još sad živim, i spreman sam čovijeku odpustiti, ak bi mu postalo ikad to žao i opravičijo bi se mi, a govna nemaju duše, pa ni to ni ne očekivam. Sretan sam ko sam bog, da živi od mene više od 200 km, pa da virojtano mi ne treba nikad više ga sresti hehe. A mala zajebancija razveseli koj gorki dan, pa zato je i dobrodošla hehe!.

No ove godine, inače, ovog mijesca kupijo sam kučnu klimo, pa se nadam, da bo i paljenja u peči treba manje gledajuč na cijelu godinu, što nije kod nas baš veseli posao. Izbijegavamo se ga svi hehe. Da ni ne nabrojavam, da če sporo zaspati i peč. Počinje kapati-sliniti voda iz nje u nekom uglu... Razz
A kako če zaista biti ove godine u sezoni grijanja, vidjet čem, i naravno izpričat ču se.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Tomo Vinković Požega 05.08.16 22:32

Rezao sam si drva sa vrlo zanimljivim cirkularom, radi se o cirkularu sa pomičnim stolom, pila fi 600 mm. Posuđujem ga već nekoliko godina od bratića. Iskustvo je odlično, dvojica ljudi mogu za sat izrezati i 5 metara drva. Vrlo je siguran za rad jer nema doticaja ruke s drvetom kojeg režeš. Jedino što je vrlo bučan, počeli smo rezati pa nakon dvadeset minuta stali i išli si kupiti antifone. Zadnja slika pokazuje koliko je rezanje drva traktorom prljav posao za traktor, vjerojatno jedan od najprljavijih, uz malčiranje trave.

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 2nki6f7

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 K3ubo

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Fx4a2r

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 2gvosw9

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 10z62h0
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva - Page 16 Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 16 / 24. Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.