Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Antonio Carraro opća tema

+12
batek
ssucur
iwanho 1
darko123
TomoVinkovic420
Dubravac
Admin
tomo522
abarth
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
16 posters

Stranica 23 / 33. Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28 ... 33  Next

Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Admin 07.11.15 21:26

Pozdrav

Bogami ova dva traktora  imaju što raditi, više rade nego stoje, ne bi to bilo ekonomski isplativa investicija  da stoje u garažama ili šupama, to su traktori vrlo skupi  za malo gospodarstvo, za profesionalno vinogradarstvo  voćarstvo  povrćarstvo bogami jesu itekako profesionalci, svi koji imaju takvu djelatnost kupuju ih na firmu to je potpuno drugačija kupnja nego na osobno ime pdv im se vrati plus županije i gradovi pojedini daju nepovratni poticaj gdje ćeš bolje tko ima takve uvjete i uhodane poslove taj može dalje.. Wink

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 08.11.15 6:47

TAko je. Nedohvatljivo za male seljake, kakvi smo mi.
Možemo si ovo privoščiti samo, kad ji oni profi radniki izgonijo do kraja, pa mi onda kupimo polovnog. Neutral
Jbg- ni trebajo nam ne, pa nek budu gdje jeso.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Dubravac 15.11.15 22:27

Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Admin 16.11.15 0:10

Pozdrav

Antonio Carraro reverzibilan ali pedale  kuplunga i kočnice  ili spojke i kočnice  ostaju onda obrnuto  ( ne okreču se zajedno sa sjedalom i volanom ). Isto kao kod TV reverzibilnog..

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Slika-10

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Slika-11

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 16.11.15 12:22

Hja ohranjen jeste. Ali nešto je več napravijo sumnjam. Sad je u pitanju, dal nije prodavan zbog kakve greške, koja se počela kazati u ovih godinama.

Admin, ne bih kazao, da ima samo jedne papuče, ili? Ne vidi se ovdje sa slik. Ovo bilo bi opasno voziti,ak bi tako neugodno stajale papuče kod nazad okrenotog režima vožnje...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 16.11.15 17:36

Nisu samo jedne papuce iza blatobrana ima druge ima dva para i pravilno su postavljene ko i za napred,gledali smo jedan takav prije maxtera pa sam vidio...nebi ac to samo tako zafusario
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 16.11.15 17:49

Aha činilo mi se tako ja! No nisam bijo nikad fan tih reverzibila. Virojatno zbog toga, jer mi zaista nije trebalo tak režim vožnje. Nekvi jednostavno sa tim riješe problem manjke prednje hidravlike+straga može tak model traktora nositi večo težino, nego na prednjoj. Inače, bi ja radije radijo sa prednjo-normalno.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Antonio Carraro mehanika

Postaj by reider 1 18.11.15 20:14

No danas sutra išlo se na proširavanje AC stražnjih kotača,koje je prodavač Agromeahnika prijašnjem vlastniku naopako proširijo. Spredaj širine ima 1,4 m, al straga 1,34. Kad se proširi straga, bude isto kao spredaj. No danas nisam to uspijo dokrajčiti.
Radovi so se počeli dopoldan. Ključ, kojeg sam nabavijo prije 2 godine, danas prvi put mi dobro zaista došao hehe:

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0008

Kotači bili su težki, zbog ugrađenih utegova od TV 50kg. A i felga i guma, koja je radijalna vaga više od TV 418, kojeg sam više puta promijenjivao:

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0009

Istovrijemeno sam se odlučijo pregledati, očistiti i naštelati i kočnice. No na kraju se to pokazalo ko dobra odluka. Kad sam demontiral ljevo doboš, koja koči više nego desna, imala je blagi miris po zapečenem, al ni bilo vidijeti kakvog oštečenja, osim prašine od kočenja. Izpuhao kompresorom i podmazal opruge i odmično osovino paknov:

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0010


Kad sam skinuo desno i izpuhao, pokušao sam početi štelovati dolnji vijk izpod paknov.Tamo je predštelovanje paknov. Inače kazano doljnje distance između paknama. Shvatijo, da jedan zaglavlja. Pokucao sa drvenim čekičem, da se oslobodijo. Što držalo neznam.Ili prašina ili što drugo neznam, znam samo da traktor radijo samo u večini  sa jedno kočnico(ljevo) i samo sa njo je kočilo, da te nabaci na haubo. Da bi TV 418 samo 30 postova tako kočijo, bilo bi milina. NAštelal sam dolnje vijke, obrusijo pakne i vratijo gore obrušene doboše.

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0011

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0012

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0013


Nemam pojma kako so inženiri to zamislili,da se mogu vijk predštelovanja pakna izpod šaraufati sa namiještem kotačima. Izza ankerplate ima gumeni poklopac nabijen u ankerplato, gdje možeš uči sa šaraufcigerom, pa sukati vijk. Legnuo sam izpod al nije mi uspijelo taj vijk okretati. Tako sam naštelal te vijke  tako, da sam bar 10 puta dao dole doboš i ponovno vrtijo vijk. Ne ide on baš perfektno,jer ima taj vijk dodir sa oprugo, koja drži pakne skupaj, pa ga zato ona malo koči kot vrtnje. No na kraj umi uspijelo na takav način.

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0014


Prije štelovanja polug kočenja prestavil sam svornjak na papučama kočenja. Dao jih na gornjo rupo. Sa time sam smanjijo silo kočenja kočnic, da ne bude tako ozbilno kočilo, jer si zaista trebao paziti, da nisi pritisnuo previše sa silom. Budem vidijo, kakav če to biti efekt. Poluge jesu napravljene jednostavno i jako funkcijonalno!!To dajem 5. Šteluje se može posamezno svaka stran zasebe, takoza nožno kočenje i ročno. Poluge idu nazad direktno bez nekvih  umesnih dijelova pomicanja kao kod TV 418.

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0015

Išlo se onda na prestavljanje zvezde felne na druge rupe na felgi. TAko se dobije na svakoj strani veča širina za 3,5cm. To bo dobro došlo zbog tako pumpanja gum, kako za večo bočno stabilnost vozila. Jako je prije bilo pumpati kotače, pa me zanima, kakva če to sad biti razlika. NAdam se na čim bolje.

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0016

I previjačena zvezda na drugo rupo:

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0017

Poslije toga se stavijo kotač na uteg, i izmerilo koliko treba biti dužina čahure,koja če držati uteg. Prije je nije bilo. Uteg bijo samo sa drvenim  odistančnikom odmaknut od felge.Al se nije pokazalo za dobro riješenje ni malo. ZAtrebalo mi je onda 70mm duga čahura debeline najviše 47mm!.8 komada naravno. E ovdje su se počeli problemovi.

No znao sam da budedu, al nisam predpostavijo, gdje če biti. Pronašao sam debele osovine za izrado čahur jedno 51 mm,al drugo 40mm. Pala je odluka na 40mm, jer 51 debeline trebal obi previše tokariti, al pored toga nije bilo materijala za 2 čahure dovoljno. Problem se pojavijo, kad želim iti sa strojno pilo za čelik to napiliti. Odkazao kinez!!. Počelo izbacivati list pile dole sa koluta i rad se zaustavijo za sigurno. Pokušao jo osposobiti tako, da bar to osovino razpili, al bez uspešno. Cijelo poslijepodne se zajebaval sa njom i ništa. razšaraufal vraga i pronašao 2 lagera uništena, pa maka mi se čini, da nisu bilo oni krivac za nerad pile.

Išao još razšaraufati glavni pogon kotni reduktor žage, ak se i tamo kakav lager vidi uništen, al tamo bilo sve ok vidjeti. TAko, da razšaraufao reduktor bezveze. Kolut polako lagano ljulja na osovini i ukupno sa osovino,pa zato izbacava list pile. Jedan kolut je miran onaj od redukotra,al podaje se samo materijal koluta. No drugome su odkazali lageri, a i majstri kinesci napravili su unutarnje tolerance za osovino lagera jako dobro. Pa se i taj zrak dodaje, da još više ljulja gore kolut.
Treba iti u nabavak lagera.

Slučajno bila moja obitelj u selu sa prodajalno tih stvari. NAručijo ji nek donese, pa kažu, da niso ni čuli, da nešto takvo postoji taka marka lagera hehehe. A imali su lagere za osovino od reduktora, koji itak nisu uništeni. TAko , da su donjeli lagere one do kuče, koji mi ne trebajo, al one koje treba, 3 prodavaone u seli nemaju.Bože pomogni...

No sad je sve razčupano na dvoru. TAko pila kako traktor. Bemti. Sutra idem u MB. Nadam se da ču dobiti lagere,al zašto izbacava list pile, još sad neznam...Napravijo sam zamik koluta na reduktoru, pa da vidim,ak bude od toga kakav efekt...


Zadnja promjena: Admin; 19.11.15 1:03; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Razmak između fotografija i slogova)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty mehanika carraro

Postaj by Krumpironja 18.11.15 23:18

Je to najšire ili ga možeš jos proširit? Moj je 120 cm ako se ne varam ne ide šire
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 19.11.15 4:16

Proširavanje traktora Ac i štelovanje kočenja može se pročitati na tome linku!
https://agro.forumhr.com/t326p315-pozdrav-od-reiderja-1
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 20.11.15 18:36

https://youtu.be/NRy-GAkAL-Q



Danas se krcilo za vinograd

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 2m47lat

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 2j4dand


Zadnja promjena: fireman.peter; 22.11.15 21:39; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : Uređivanje slika)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 20.11.15 20:14

Aha tek sada mi je jasno. Admin je umijesto mene posložijo slike u prave teme u ovome vrijemenu, kad jih tražijo, jer sam čisto zaboravijo. Hvala mu na trudu!. Krompi imaš odgovor u mojoj temi: reider 1. Bez produžetaka uz te gume 260x16" maximal mi je 1,4 m. Inače imam ga sad na maximalu.

No radovi na AC-ju ideju naprijed. Konačna izrada čahur za nased utegova na oslone na felgama jesu se završile. Išlo se dalje na pripremo za farbanje. Malo se ošmirglalo i razmastila površina:

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0022

Jer su bili vijci predugi, pravili su se na uztrezno mijero i zašaraufali u uteg. Onda se počelo sve bojiti. upotrebival se spray za felge. Imao probleme sa njegovim aktiviranjem. Prvi put u životu vidim, da ima spray zaštitni prsten izpod poklopaca, koji sprečava neželen pritisak na njega:

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0023
Kad se boja sušila, imao sam druge radove, kad več je traktor stajao u garaži. Išlo se mazati budžir i čelično uže tako za gas na nogo , tako za uključivanje prednje blokade diferencijala. Nožni gas se zaglavljal, kao da ,bi sajla kočila u budžiru, al prednja blokada nije ni radila.

Zajla je speljana kroz ugle, i pored toga skreta se traktor na čahuri izpod volana, pa noramlno je, da NIJE NIKAD to to, ko je na modelima, koji su fiksni u celoti. I kod TV sajla ručnog gasa ide uvijek isto, al ovdje se budžir pomica uz micanje traktora. No na kraju bilo mnogo bolje. Budem vidijo efekt u radu. Iznad papučic kočenja navaren je nekvi mali limič, na kojeg se oslanjaju papučice, pa je za njega nekvi majstor zaglavijo nekamo, da se savijo nazad. NO nema to neke vloge, pa sam to pustijo. Samo podmazal sam mehanizme i sajlo.

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0024

Prednja kutija , kamo dospiju sve sajle upravljanja plinom. Gornji ručni gas, malo niže nožni,al na dnu kutije sajla gašenja. Malo sam očistijo i namazal i zatvorijo

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0025

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0026

Jer blokada difa nije radila več od tog trena, kad traktor kupijo polovan prije 5 godina, išao sam gledati, u čemu je problem. Na sliki papučica prednje blokade na podestu pored papučice kvačila(traktor stoji okrenut ljevo):

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0027

Budžir izvučem, namažem, stavim nazad, al isto polugica(vidi se pored opruge)se ne makne. Pokušam jo micati rukom ovo polugico, al ide tvrdo. Izgleda, da je uključni mehanizam jako tvrd. Nije mi bilo jasno, da sajlo vučem do kraja, al polugica stoji. No shvatijo, da taljani napravili na svakoj strani polugice oprugo. To zbog toga, da ima mekani vklop i osiguran prema preobterečenju neznalih ljudi, koji bi sa njo rukovali. A druga noramlno je ,da vrača polugo na izključeno pozicijo.

Tako je bilo mišljeno, da se papučica blokade može pritisnuti do kraja, al mehanizem zahvati  kad se zubci poravnajo unutra. To je bilo teoretski riješeno. Praktično nije funkcioniralo. Opruga je preloša, da bi gurnula tvrdi mehanizam uključivanja. No ja jo izbacijo. Tako imaš sad na papuči osiječaj, kad ne primaju i kad primaju zubovi. Kad ne primaju jednostavno ne guraš ko magarac i čekaš da zahvati. Prije moglo se stisnuti do kraja i samo se uključilo, kad bilo za to vrijeme.

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0028
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 20.11.15 20:35

NIje mi bilo jasno, kako češ to zmalcirati i kako si radijo, a na videu bilo mi je sve jasno. Hodaš nazad,da ne polupaš traktora. A svejedno je to gadan posao vidijeti Neutral Bože nedaj, da ko u to šumo što odbaci, jer si misli, da itak neko ne bude to obrađivao. I savije rotor. PA ti zaista ozbiljno zaposluješ taj AC, da nema nekvih dugih stajanja u šupama kao kod mene hehe. JA ga moga samo mažem i popravljam, al tvoj radi...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Dubravac 20.11.15 20:43

Pozz

Prava stvar ide to kod tebe kolega.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 21.11.15 8:09

Radi Krompi to ozbiljno još da zasadi lozu, sve pohvale prijatelju.
Reider, mislim da se malčeru ne može ništa desiti jer je to čekićar a ne helikopter.
Inače ovo mislim da je za traktor jedan od najtežih poslova, tu se iskoristie njegovi konjevi ispod haube.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 21.11.15 11:03

Pero bubanj malčera čekičara možeš saviti prije nego si ti misiliš. Poznam primere. i moj je zaglavijo odmah napokon ga kupijo polovnog u panj sa čekiči. I sumnjam, da je od tada za nijanso promijenijo zvuk obratovanja. Ne jako ali...
KAd jako savije bubanj tad ni ne možeš raditi više sa njim. Poskakiva i stvara opasno buko. Ak nastaviš sa radovima tako, odkažejo lageri i popucajo svi zvarovi šasije malčera.!
Moga nisam išao popravljati, jer ima zvuk zanemariv i radi možda najviše 2 sata godišnje pa...
Kolega sa izposuđenim uskoro novim malčerom zaglavijo za beton-obcestni graničnik. I ajd raztavijo ga i išao prema INO Brežice na balansirni stroj.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 21.11.15 11:26

Sve ce doc pomale hehe, ma tu nije bilo debljih grana od 4-5 cm i nije bilo panjeva di bi mogo razbit jer sam sa pilom do dna porezo,najvise je bilo ovog trnja bilo je vise od traktora iznad rol bara i samo pomalo na rikverc pa napred na rikverc ne pomalcira ko na napred al opet dosta potuce da ne gulim farbu sa traktora hehe
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 21.11.15 11:52

Dobro da se sobro završilo. U najlošem primeru, kad si išao naprijed a grane lježale prema tebi, mogle bi zaglaviti za sajle ili kablove traktora...AC traktor je jako nizek, i za takve poslove nepriporočljiv.

Sijetim se primera, kad ja radijo prešom i neko na rob travnjaka dao kamen fi 30-40 cm. Bacilo me u zrak. A magarac mogao bi baciti kamen u potok pored sebe 30 metara dalje od travnjaka...Sreča, da nije savilo heder i da sam išao na njega kotačima.
Svašta p... rodi, samo gnara neče.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 22.11.15 11:36

Pa maka je nedjela, dokrajčilo se ovo proširavanje, da se skine sa dnevnog reda. I izprazni garažo za auto.

Snašel sam se tako, da sam uteg stavijo na tla. Na vijke stavijo čahure:

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0033

Onda se kotač postaivjo na vijke:

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0030

Da feder podložka ne zajeda u zvijezdo, kad stegneš točkove na traktor, sam staivjo izpod njih veče podložke. Nisam imao pravih fi 16. I sam one od manjih dimenzija iztokarijo na 16,5 mm:

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0032

Izgled felne unutra:

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0031

Savršeno. Sad je straga i spredaj isto široki. Bolji mi je sad dostop do ventilčka punjenja gum, a i sigurno na brdima sigurniji, pogotovo u radu sa kosom:

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0034

Malo sam išao na pokusno vožnjo, pa maka je bila prijašnji dan kiša. Kočnice se još nisu ulegle. Nije mi se sviđalo(ili nisam naviknut)kako sam prestavil poluge kočenja na višjo rupo, pa sam ju
stavijo nazad. Hvatala je jako visoko(kad mijenjaš rupo se promijeni dužina), a i sa dosta manjo snago zbog neuleženih kočnic i promijene razdalje od vrtenja papuče kvačila. Zato vratijo nazad, radije, nego da šaraufam vijke štelovanja narazen, da počinje hvatati niže , da nastavitev kočenja između jednog i drugog kotača ne razmrdam.

Eto to je virojatno za neko dugo vrijeme oko AC-ja sada sve.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 17.12.15 19:56

Demontirana kabina traktora AC kod Agromehanika MB. Neznam, dal se kabina prodaje ili je demontirana zbog popravaka traktora, koj bi mogao biti zatovren u radijoni. Vani nije bijo:
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Fotografija-0016
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by ssucur 17.12.15 20:13

Mlad, prava makina i priključci (dobra volja) ide to Ivek. Wink
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 18.12.15 0:15

Ide ide pa stane hehe cheers sad odmara jedno vrijeme,sljedece na redu je voznja drva i do proljeca odmor, freza je preuzela sitinice Razz
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 02.01.16 12:36



Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 2po5v2g

Evo reider moj je sada 105 cm heh moro sam ga suzit trebat ce za vinograd, uz manje preinake islo bi skoro na 90 al je to preusko za sumu ovo je bas ok za sve
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by fireman.peter 02.01.16 14:39

A da ne bude preuzak za oranje pošto duboko oreš pa da nebi bilo prevrtanja.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 02.01.16 17:02

Ma nebi trebalo bit, sigurno da ce bit vise nagnut al dok je plug u zemlji ne mozes se prevrnut samo tako,al probat cu pa vidit mislim da je veci problem da cu nasjedat na brazdu, al sve napamet govorim kad probam cu znat rec
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 23 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 23 / 33. Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28 ... 33  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.