Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Antonio Carraro opća tema

+12
batek
ssucur
iwanho 1
darko123
TomoVinkovic420
Dubravac
Admin
tomo522
abarth
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
16 posters

Stranica 24 / 33. Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 28 ... 33  Next

Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 02.01.16 17:44

Hja neče se preokrenuti. Tako širok mi je bil prije moj TV 418. Plug ga drži u brazdi. Al dođe do problema, da je neugodno tako dugo vrijeme  sijedjeti.
Širiji je, ljepše stoji u brazdi. Vidi se to, ak uspoređuješ orbo sa TV-jima il večimi, koji su šire stavljeni.

Hja nemaš biranja-ak ti tako širok treba, onda treba za rad. Nemaš tu biranja. Poznajem čovijeka, koj svake godine jedanput preokrene kotače zbog širine. Ima vinograd i njive, i onda za orbo treba proširenog. Ti to nečeš trebati, al on treba, jer ima dvobrazdnog okretača, pa mu sožen traktor ne ore onda sa prvo brazdo.

Inače sa sakupljačem bi ga tvoga ja virojatno odmah prevrtao i ne bi bilo siguno tako raditi kod mene. Največi mi problem radi sakupljač i sada na na novo naravno još veči od sakupljača-kosa, sa koju nije u radu iztestiran.
Inače jesam jo prikačijo, se popreko postavijo na blagi nizbdici i otvorijo na dole koso. Pa sam išao na kraj grebena sa cijelo težino stajati tijelom i pored toga još lagano poskakivati, pa ga nikako nisam mogao preokrenuti. TAko da predpostavljam, da bude ova težina traktora zadovoljavajuča. Inače sumnjao sam, da če biti prelagani a dovoljno jak. No vidjet čemo. Slika dole kaže moj test stabilnosti-tako sam ga postavijo i stopijo na koso:
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Fotografija-0019
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 02.01.16 18:22

Ja ga necu sigurno sada vise sirit, suzio sam zeljeza i sve prilagodio na ovu širinu i sad ce tako bit, mislim da cu moc orat istu dubinu bez obzira na sirinu al vidit cemo, kola nije toliko ni tesko samo zamjenit pa je siri ali sve drugo ostaje i blatobrani i zeljeza
Ista stvar je i sa kosilicom dok je na podu ne moze te prevrnut, ma nemas straha, moze on na puno veci nagib, radio sam ja ove godine sa malcerom na nagibu di nisi mogo ravno vozit nego je ac klizio na dole,i to sa onim od vinarije on je 1m i nisam ga uspio prevrnut
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 02.01.16 18:44

Željeza?Limove oko papučic ? Dal možeš što nekad poslikati, što bi se dalo sožavati?. Nigdje nisam vidijo, da bi bilo što predvideno za šožavanje. Al znam, da je tvoj drugače napraven, pa tako ima i limove za noge drugače napravene.

Nije tako jednostavno ovo preokretanje kotača. Pogotovo, ak treba i zvijezdo preokretati, da dobiješ pravo širino. NEkad sam ja radijo to kod TV-ja, kad sam okretača prikačio il izvadivač krompira, sad više ne, jer sam radije promijenijo prihvate izvađivača krompira.
Pored toga bi ti onda trebao više puta promijenjivati-okretati kotače, jer ovaj tijedan oreš, drugog prskaš il malčiraš. Ne bi to išlo.
Jednobrazdnjaka jednostranskoga budeš mogao tako naštelati, da bude išlo. Bez brige. A mogao bi i orati sa onim Batuje plugom okretačem od Admina!. Onaj je napraven za 105cm širine. Siguran sam.
Kad je ozek ima i dobre lastnosti. Okreten je i oduzima manje prostora kod parkinga.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 02.01.16 21:07

Mozes okrenut kotace i bez da diras zvijezdu na to sam mislio, ne te limove nisam diro, ti limovi za noge su uvijek isti samo blatobrane sam presarafio na uze i rolbar suzio,drugo je sve ostalo isto, ma lako se plug nastela ja mogu i na samom plugu stelat zahvat, a to da hehe sad izgleda maleno u garaži lol!
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 03.01.16 11:20

Reider,

potpuno se slažem da je jako neugodno sjediti na uskom traktoru kod dubokog oranja. Iako plug u zahvatu pomaže traktoru da se ne prevrne, osjećaj na jako nagnutom traktoru je jako neugodan. Također je opasno kod početka brazde dok se plug ne ubrazdi.

Ovaj tvoj znanac očito nema okretač koji se može dovoljno pomicati po širini. Oranje s uskim traktorom ima i ponekih prednosti. Npr., izbjegavanje kose vuće i na kraju ostane manje neizoranoga.

Krumpi,

kaj se tiće nasjedanja kod duboke brazde, imal buš manje problema nego sad. Čim su kotači bliže, udaljenost od ruba jarka je veća. Koliko širina kotača i na koju mjeru, možeš podesiti na svom AC-u?

Ja imam 8 mogućih položaja širine i još definiral koja širina bi mi najviše odgovarala. Naime željel bi dobiti uži traktor za oranje, frezanje i malčiranje, a ne preširok za transport kad zamijenim (okrenem) kotače. Sad je vanjska širina 145,4 i unutarnja 81,4 cm. Zamjenom, odnosno okretanjem kotača mogu dobiti slijedeće kombinacije vanjskih širina u cm:
1. - 136,4/174,8
2. - 141,8/169,4
3. - 145,4/165,8
4. - 150,8/160,4

Freza je 150 cm, malčer 155 cm. Dvoumim se između verzije 2 i 3. Verzija 2 bi bila bolja za frezanje iako ni verzija 3 nije slaba. Za oranje bi najbolja bila verzija 1, posebno za oranje s jednobraznim okretačem.
Najpovoljnije širine za upotrebu bi dobil okeratnjem srca felge (zvijezde), 136,4 cm na suženom i 150,8 cm na proširenom (zbog traga prikolice) ali to je najviše posla i trebal bi mijenjati 2 do 4 puta godišnje.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 03.01.16 13:39

Ja mislim da ja imam 4 širine, i ovo je 2. Jer može jos uže al ovo je taman za sve, pa mislim da je tebi i 136 dosta za sve, ne vidim razloga da bude širi, ja sam i preljen da bi to godisnje sirio i uzio, a sta se tiče prevrtanja to me nije strah premale su brzine u radu da bi se mogo prevrnut, ako nisam uspio tv prevrnut necu ni ovoga hehe a kod mene se malo zabjelilo pa sam malo iz fore provozo ralicu da ocistim bljuzgu koju je napravilo...

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 F9gile
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 03.01.16 14:05

Heh sijetim se dvih primera orbe, kad je traktor bijo jako uzek i čovijek uskoro na blatobranu sijedijo, da orao. Ovo jako strada kičma i dugog oranja ne možemo očekivati.
Bili su i primeri(moj poznanik), koj se, kad išao u brazdo traktorom prevrtao na ravnici. Brzo se rikverc zavozijo u brazdo, kad išao po novo.

Ovo je tabela koleteka za modele Tigrone sa mojih uputstva. Krompi virojatno ima drugačije, jer Supertigre model virojatno inače ima iste kotače, al drugačije bočne reduktore. K napisanim veličinama trebaš dodati i širino kotača, da dobiješ zunanjo mijero.
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Katalog-stran-3435
Tako da sada u toj debati opet ponavljam, da imam ja zvezdo i felno tako okrenuto straga na mome(prednja se ne gleda, jer je tamo opet drugi redosled i jo šteluješ po zadnjoj), da je najširija opcija, što je največ moguče bez produžetaka, pa je sa kotačima 260/16 širok vani 140cm.
(NA tabeli je to opcija B4, koja ima srednjo mijero usrijed kotača kod kotača širine 250mm, 1165mm. KAd dodam 260mm širino kotača, onda dobiješ cca 1420mm zunanje širine. H toj šteluješ prednjo felno. U tom primeru, kad bi htijo ja straga samo mijenjati kotače, da bi dobijo ožjo opcijo bez šaraufanja zvijezde, je misija memoguče. TAbela ni nema opcije, jer kotači sijednu na blatobrane!. Največa širina, je onda u kontra verziji i najmanja širina!.


Krompi virojatno to ima drugače i težko predpostavljamo, njegove moguče opcije. Ak bi bil straga isto ko moj, onda bi na največoj širini, sa kotači gore 8,5/16, širina 1380!. On šteluje obadvije zvijezde spredaj i straga na isto pozicijo.

Krompi i ti imaš 8 pozicij ,jer imaš isto felno ko ja.

Ivan, odgovor za proširavanje Goldoni dao sam u njegovo Goldoni temo.
https://agro.forumhr.com/t507-goldoni-star#10417
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 03.01.16 18:46

Kod opasnosti od prevrtanja razlikujem dvije stvari.

1. računski kut prevrtanja s obzirom na težište traktora. To je podatak koji je izračunan u tvornici, ali je nama običnim smrtnicima nažalost nedostupan. Taj podatak bi puno koristil za sigurniju vožnju i izvlačenje maksimuma iz traktora.

2. subjektivni osjećaj sigurnosti. Tu su u prednosti, bolje rečeno na strani sigurnosti, traktori s povišenim sjedenjem. Vozaču postaje nelagodno čak prije nego nastupi stvarna opasnost od prevrtanja.

Meni se s Pasquallijem koji je otprilike veličine Krumpijevog AC-a (š=122 cm), dosta put dogodilo da sam, kod oranja, sjedil na gornjem blatobranu. Mogu samo reći da mi nije bilo
tak nelagodno kao na Goldoniju.

Reider, hvala ti za kopiranje dijela teksta u etmu Goldoni-Star. Ja sam doduše samo htjel navesti probleme s kojima bi se vjerojatno srel kod proširivanja ti na svijem i Krumpi na svojem AC-u. Jedino su cifre drukčije. Također ti hvala za tabelu širina na AC-u. Vidi se da je isti princip. 2 načina pričvršćenja zvijezde za troml i 4 načina pričvršćenja felge na zvijezdu. Okretanje samog kotača nije veliki posel, a otprilike duplo je veći ako se okreće kotač i mijenja položaj pričvršćenja zvijezde na felgu.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 03.01.16 19:04

1. Ovaj računski kut po mome nema nekve teže kod nas običnih upotrebivača strojeva. Jer gledajuč na brzino kretanje i priključni alat to se sve promijenjiva ,varira. Da tome još dodajem skretanje zglobnog traktora, kojem se s skretanjem po moji procijeni spreminja tačka težišča, so računi bez pomena.

2. Ovo su najbolji primer nam najpoznatiji traktori tipa Zetora sa konfort kabinom, koji su bili jako razšireni u našim zemljama. AC radi i suprotnom stilu gradnje traktora. Čim niže težište i nižje sedište. Tako imaš najbolji nadzor nad događanjem i trenutnim stanjem. Zaista bez "subijektivnog osiječanja sigurnosti", al je 100% takva slika ,kakva je.
Sa Osctio zglobnim modelom izrade šasije dobijo još dodatno stabilnost i slivanje vozila na obliko površine.

Izvini Ivanhoo, ali upravo tebe sam imao u mislima, da sam vidijo 2 sjedjeti na baltobranu Laughing Twisted Evil , kad si ono težko njivo bacao na dole hehe.

Hvala ti bez potrebe, jer kopijo iz uputstva za AC koloteke imao sam več prije skenirane, jer je to več viđena slika u nekvim drugim prilikama.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 04.01.16 11:58

Iskreno mene nije strah da cu se prevrnut u radu sa njime sad kad je uži, jedino ako me prikolica pogura po cesti, onda je moguće al kod mene su male brzine rada tako da ni sad kad je 105 ne smeta, reider naši traktori su slični a opet toliko različiti, ja moga mogu stavit ispod 1m dok ti ne mozeš ispod 125 a to je moj kad je najširi, neznam koliko ima mogućnosti ja sam odmah išo na širinu za koju znam da me 100% zadovoljava isto tako mislim da bi ti na goldoniju 136 bilo čisto ok sta se tiče nagiba kod oranja da nije baš ugodno duže vrijeme tako sjedit al ja imam jednom godišnje preorat 1h zemlje i gotovo, s vremenom se oporaviš hehe
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 04.01.16 15:27

HUh, kako je to moguča takva razlika u mogučnostima širenja... Izgleda, da okretna glavčina skretanja kotača jednostavno ne dozvoljava take male širine i pored toga, ko kotač zaokreneš, kotač bi udarijo ob kučište...

Da kod kotača 260/16 zunanja bi mu bila širina, u najoži verziji 123 cm. TAko tabela kaže.

Imaš pravo. Premalo mi radimo, da bi bil takav jak problem imati ožeg postavljenoga(osim, ak postoji mogučnost prevrtanja). Možda bi Ivanhuu-ju i 141 zadovoljavalo. A neka sam odluči. Njegov je tako traktor, kao i njegov život.
Znam samo ja, da kod mene, kad sam ja bilo što proširavao, nisam odlašal dugo. Sve 3 imam prošireno, do nekvih razumnih-maximalno mogučnih granica, jer kod nas koeficijent opasnosti jeste velik. Malo je potpune ravnice.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 05.01.16 9:43

Krumpi,

opasnost od prevrtanja je smanjena kad je plug u brazdi, ali je jako opasno kad oba lijeva ili desna kotača dođu u jarak, a plug je još uvijek u zraku. Odnos udaljenosti točke težišta pojedinog traktora i njegove širine definiraju stabilnost traktora. Za svoj traktor nemam podatak o položaju težišta, ali je klirens 31 cm i ukupna visina bez rolbara je oko 130 cm.
Za neku dobru stabilnost širina ne bi trebala biti manja od 150 cm. Na širini 136 cm sam vozil traktor skoro godinu dana. Za oranje je bilo bolje, ali jako neudobno kod vožnje po lošim putevima.

Reider,

krumpijev traktor ima drugu namjenu nego tvoj. Čak pretpostavljam da ima manji klirens, odnosno da je čitav niži, kaj i ne mora biti. Na tvojem zakretanje prvih kotača onemogućuje manju širinu traktora. Kad veliš da je odluka o namještenoj širini do mene, imaš potpuno prav. Odluku nisam još donesel upravo zato kaj je problem malo kompleksniji nek se čini na prvi pogled.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 05.01.16 11:55

Istina, kad sjednes od ac na kubotu koja je duplo vislja treba vremena da se naviknes u pocetku bude neugodno i imas osjecaj da ces se svaki cas prevrnut al s vremenom se naviknes i dobijes odjecaj za traktor, mislim da je tvoj star malo veci tj duzi od kubote i kubota je metar siroka a iste visine, onda znas kako je meni ali vjerujte mi traktori se ne prevrcu samo tako pogotovo ne ovi nasi mali, hehe ma da se i prevrnes kad ulazis u brazdu samo se naslonis na poorano hehehehe lol!
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 05.01.16 12:02

Moja knjiga uputstva ima podatke i za Supertigre vigneto, što ima Krompi. Jer to jesu indentični traktori u večini sastava dijelova. Klirens nema definirano ni jedan, samo ukupna njihova višina.
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Katalog-stran-67
TO znači, da je skupna višina odvisna od veličine col kotača. To je 1100 do 1180. Klirens treba tako izmeriti sam, a kod 16" col imaju Tigrone i Supertigre isti klirens, jer imaju i ista kučišta. No tako na brzo onda Ivanhoo sijedi cca 12 cm više od nas sa Krompijem, pa mu naravno je osiječaj neugodnja veči.

Ak se tiče oko težišta, je to malo bolj komplikovano. Zglobaš Supertigre ima gibajučo skupno tačko težišta. Sa zakretanjem desno ide ona isto tako u desno. Skupna točka pa se pomakne svakomu, kad nosi nešto na hidravličnem dizalu. Skupno tačko težišta mislim kompletan traktor+ priključak.
Popušteni španeri hidravličnog dizala cimajo kod vožnje na neravnicah i još pogoršavajo udobje vožnje i povečavajo opasnost. Onda su to još krtovinjaki, koj kad dođe izpod gornjeg kotača, kod vožnje popreko brda još zagusti stvar. Dodamo još brzino kretanja i sav mix problemova.

Pa da u ovoj priliki dodam još jedno pričo. Oba dijelova traktora AC(izza i ispred osctio zgloba) imaju inače svaki svoje težište. NA izpitu za traktor predavatelj nacrtal je dozvoleno območje pomicanja težiščne točke, gdje još je traktor stabilan. Izgledaju kao dva trokuta zaokrenuta jedan drugome sa svojim vrhoma. Kad se težiščna tačka pomakne van sa tog trokuta, traktor se preokrene. Težiščna točka prednjeg kraja je na veči višini, ko je sredinska višinska mijera osctio zgloba. To sam ugotovijo, kad mi podignilo tekom rada prednji dijo, pa se on na osctio zglobu zaokrenijo i ulje prednjeg kučišta je se izlilo van po kotaču.
Otac mislijo, da sam nešto satrao, pa počeo vicati, nek prestajem. Išli smo gledati što je i samo se on prejako spredaj zaokrenuo i kod nekog oddušaka izbacijo nešto ulja(zaboravijo gdje).

Izvinjavam se, ak sam nestručno il nejasno obrazložijo stvar, jer mi je težko u slovenskom, kamoli u SRB-HR jeziku.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 05.01.16 19:32

Ma sve si dobro pojasnil. Ne sekiraj se. Jedino me malo buni ovo prekomjerno zakretanje prvog dijela i izlijevanje ulja. Kaj nije to zakretanje ograničeno na +- 15°?
Kod mojeg traktora i kod Pasquallija kod previše neravnog terena jedan kotač ostane na zraku.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 05.01.16 22:32

Glede zakretanja. Tražijo sam svuda, al podataka više ne pronađem, kolikvi mu je največi okretni kut Actio zgloba.
Modele Tigrone NORMAL, kakav je moj, je povozilo vrijeme znaš. Ne vide se više ni u original stranici AC, ni u Agromehaniki. Prije manje od godine nestao je sa stranic. Bil nekada na brošuri-tehnical data ukupno sa njegovim novijim bojim bratom Tigrone Jona, al dandanas ima i model Jona novijeg brata, zvanog Major, pa model Normal polako krene u zaboravak. Tehnički se više model Normal ne može kosati sa konkurencijo, koja je neizprosna i ide naprijed.

Ogranično jeste ,al neznam na kolik kut. Ak pretražiš sve moje snimljene slike, vidjet češ nased izpred zgloba. Zašto je izbacijo ulje, ja neznam. bijo je jakoo cijeli podignut spredaj i na jedan krajni kut prevrnut prednji kraj. (Čupao sam zemljo sa kiblo straga bez orbe prije). Izgleda, da je napraven oddušak, jer kod grijanja , hlađenja i promijenjivanja količine ulja(ulje prednjeg diferencijala je i hidravličko upotrebljen) treba prednji trap "disati".
Isto tako sam siguran, da sam sipao pravo količino ulja unutra kučišta. Rolling Eyes
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 07.01.16 19:28

Meni se to jos nije desilo a valjo se na sve strane hehe cheers
Danas sam se posvetio mom ljubimcu i vidi se napredak hehe samo je pitanje koliko ce bit ovakav hehe

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 2le0zd10

Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 07.01.16 19:33

Krompi, čini mi se, da je izbacilo na ljevi prednji kotač. TAko, da se na tisto stran preokrenuo prednji kraj. Žene vristale, al otac kazao, da nek ne pravim majmuna.

Ovo je traktor tuning hehe. Armaturka šprey itd... tongue
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 07.01.16 21:27

Ma samo sam ga opro a nije sprej farba je, to sam farbo kad sam sužavo željeza trebo sam jos 1 cm al sad je gotovo heh a znam kako zene vicu svaku berbu sam ja na zadnjii kotačima i svake godine viču hehe
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 07.01.16 21:53

Ovaj doljnji crni dijo haube, u kojem su lampe gledam, jer neznam, dal je original crni. Znam,da je tamo i moj obojen,al samo spodnji rub sa četkom prema hrđi. PA mi se čini,da je tamo bila oriđi AC boja od šasije(Broja neznam,al je sam znaš nekve posebne sijedo,plavo, crne boje).
Iste boje kao šasija, sam gledao sad sliko. No nema veze to-sviđa mi se crna. Dobro je, paše mu, samo mi se odmah činilo, da je malo drugčija od oriđi. Ljepo to, da ga čuvaš. Ovo spoštujem.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 17.01.16 21:19

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 2w4znt10

Mehanizacija na okupu
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by reider 1 17.01.16 23:48

Filter goriva namiješten na AC 5400 Normal Tigrone motorom VM, oko kojeg se Ivanhoo razpitivao. Desno pored njega je filter hidravlike:
Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Fotografija-0006
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 18.01.16 11:50


iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by iwanho 1 18.01.16 11:52

Krumpi, koji su motori (proizvođač i model) na tvojim traktorima?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Krumpironja 18.01.16 18:09

Hehe e reider meni su ovako normalni, meni je cudno vidit siroki traktor hehe sad je ac uzi jer je 105cm a maxter je 112cm vidit cemo na proljece kako ce to ic.
Kod mene je filer isto lako zamjenjiv.
Hm vise njih je, ruggerini je na frezi i na tv, na 926 je slanzi, na mome je lombardini, a na maxter je wm
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori  Antonio Carraro opća tema  - Page 24 Empty Re: Traktori Antonio Carraro opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 24 / 33. Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 28 ... 33  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.