Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pozdrav od reiderja 1

+9
reider 1
iwanho 1
Dubravac
fireman.peter
Admin
tomo522
Krumpironja
jozef.kc
abarth
13 posters

Stranica 13 / 17. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next

Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 09.11.15 17:53

Eto. Još se sravnalo drljačom i usijalo travno seme na ločeni parceli. kad bijo več dole, palo mi je nešto novoga na pamet. Išao sam na lovačko prežo i uslikao od tamo,da se vidi teren od zgoraj. Crvene crte jesu granice parcele, ali mi susjedi dozvolavaju kositbo do njihovih njiva.(ak kosim prvi). TO mi godi, pa ne zbog toga, da mi tako jako treba koja bala mrve, več mi godi zbog večeg okretajališča za strojeve kod kositbe i sakupljanja trave. Ak nisam prvi, onda mi je itak svejedno-zna se. Al sad su se oni snašli i uvijek normalno čekaju mene, da sam prvi.

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Locena-iz-lovske-2

Na doljnjem dijelu  vidi se desno ob potoku malena tačka bijela. No ovo je stolica i stol za one koji rade na polju i imajo piče i jesti sa sobom hehe. Vidi se i opušten dijo njive. Kakva je bila dosta veča prije njiva. Ovo njivo je u najbrži opciji TV 418 izorao u 4 satima. Oralo se popreko brda.

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Locena-iz-lovske

usijana trava:

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0017

I na kraju još jedna priča, koje jako želim podjeliti sa vama, kojeg zanima. Ovo je uzbrdica sa kontra strane slikana kao naša parcela. Crvena crta kaže, gdje je kod kuče izrađeni traktor snage 75 ks bez prednje vuče, sa jednoosovinko naloženo građevinskim odpadnim materijalom i dječakom na njoj pobjegao nizbrdo u leru, kojeg rano u jutro u rosi vozila dječakova majka. Muž joj poginuo prije više godina i bila je primorana sama raditi sve.

KAko točno se desilo u nulo neznam, zna se samo da usrijed nizbrdice, gdje se počinje crvena crta, počeo traktor ljetjeti dole u leru. ZAšt obijo u leru - neznam.Ili želila preklopiti brzine ili se ustaviti-neznam. No diječak, kad vidijo, da traktor počinje ljetjeti izskočijo odmah u štartu nazad za prikolico i dobro izašao. No majka nije imala take sreče. Nije imala prilike izskočiti. ostala je na sijedalu do pola puta vožnje traktora. Gdje teren iz nizbrda prehaja u blago ravnino, tamo traktor skočijo jako u zrak. KAd pao dole žena udarila grudima po volanu i satralo ji rebra i u isto mtrenu tak ojo izbacilo iz traktora i posavilo prednjo premo traktora. Traktor još od brzine ljetijo do kraja crvene crte i se na kotačima zaustavijo sam. ZAustavijo se, jer prednji kotači nisu več bili u funkciji.

No ja sam to gledao iz susjedskog brega gdje smo za 1 maj pucali sa karbidom. No čuli smo vikanje ljdui i pogledali  na drugi breg što se dešava.
Ženo odveli u bolnico i imala je srečo, da nije bijo loši kraj priče. No diječak kad išao u školo pričao je, da želijo je on voziti, jer zna on bolje, al ga majka nije pustila, da se mu što ne desi...

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0016

No ja u svakom primeru tamo rano u jutro ne bi vozijo sa takvim traktorom ovog tereta. Bilo ga malo, da bi mogao to voziti sa bar malo izpravno kočnico prikolice svaki TV tamo dole u tim vriejmenu, al mi se čini , da nije kočnice ni bilo, a i žena nije imala dosta pojma o vožnji.
Največa je poanta svega, da postoji do dole izpod brda več 3 putevi drugi, al ona izabrala najopasnijeg!.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 11.11.15 18:13

Zanimljiva priča Reider. Što je onda bilo, još je vozila ili prestala voziti traktore? Kakav traktor kod kuče napravljen? Opiši ga malo.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 11.11.15 19:47

Z veseljem.
Muškaraca(njezinog muža) ubila je felna autobisa, kad ga pumpao kompresorom!. U tvornici. On ga radijo.
Bijo je seljački majstor za mehaniko ovdje kod nas. I nam je popravljal tako auto, kao traktor TV.
Traktor imao je od tovornjaka motor snage 75ks 4 cilindara, samo zadnji pogon, al šasijo od nekog "Poršeja". Kazao mi diječak tada sve, kak je več napravljen, al zaboravijo.

TAj muškarac nije poznao straha. Orao je ono zaraslo uzbrdico izpod kuče iznad crvene crte. Tamo bila nekad njiva. Vam se ne čini jaka uzbrdica od ovdje,  gdje je slikano. Ali vijerujte, da jeste. Na zadnji pogon on vozijo tamo. Bez kabine, al za arnij ne sijetim se više. Ak ga imao, nije bijo 100 posto atestiran. Krajnem primeru napraven iz "U"profila izza sijedala.
Poslije nesreče dugo bila je u lošem stanju i nije mogla raditi ni kod kuče, al bila je več prije bezposelna.

Traktor čini se meni, da ga več ona nije dala popraviti, ili ga dala i odmah za tim prodala svojoj prvoj komšiji.
Nije se više bavila sa poljoprivredbo i ni diječaku ni dozvolavala, da bi imao posla sa tim traktorom. Riješila se ga, čim brže.
NO nije to bila velika poljoprivredba. Možda slično ko kod mene. Ili još manje. A koliko bilo, vidi se u kakvih terenih je. Samo je dvor ravan i jedna i jedina njivica malena pored kuče. Ostalo ko u planinama.

Neznam, dal drže tuđe priče vodu, al čuo sam, da po duši nije baš bila Marija devica. Znala je biti...
Problemi sa komšijami itd...ZAto ona relacija vožnje. Da ne prečiš zemlje komšije. No sad žive u toj novoj kuči sa sinom. 2 godine mlađim od mene. I ide po otčevih tragovih. I on je mehanik. Autoličar. Dobar čovijek. I otca imali ljudi radi. LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 19.11.15 3:23

Imam neko pitanje za vas spoštovani forumaši.
Jer se kod mene prošli dan događajo jako čudne svari, pitao  bi, dal može bar jedno od tih treh stvari dešifrirati koji.

Kao prvo, radijo u radijoni. Proširavao AC i štelovao kočenje. Znao sam, da budedu došli problemovi, jer uvijek kod svakog posla dođe nešto, što se ne pridvidi. No kad radijo čahure za utege prišaraufati odkazala pila za čelik. Izbacuje iz koluta list pile...LAgere preventivno kazao mojoj ženi nek kupi za obadvije osovine, jer išla u grad Lenart. No istovrijemeno ja razstavijo pilo i shvatijo, da su uništeni samo na jedni osovini. Možda izbacuje zbog toga, al ne bi rekao. No kad sam bezveze razstavijo i drugo osovino i to radijo pola posljepodne, zvao jo, jer još uvijek bila u gradu, nek ne treba kupiti za drugo osovino lagera. Ona mi odvrne, da je kupila, al samo dobila jedne, druge neznajo ni , da postojijo. Al dobila one, koji jesu dobri. Slava tebi kristus.
Tako sad razkopano je po dvoru tako pila kako AC.

Ali ovo nije sve. Kad došla kuči, nadere me, što sam radijo sa autom,jer je spredaj nabijen u nešto odspodo u rob izpod haube. KAzao, da ja nisam kikame ništa nabijo. Onda dođi gledati, kakav je. Nisam išao, jer nisam ništa napravijo, toliko bar znam, da osijetim, kad u što se zabijem. Hodam po radijoni dalje, pa mi kaže pored dvora travinjo pored asvalta, da je auto tamo udarijo. Jeste luda jo pitam. Idem več tada pogledati auto. Ma on nabijen u beton robnik i još u zemljo iznad njega negdje. Idem gledati ,gdje sam ga ja parkirao na travinjo i kaazo ji, da ovdje nemože hauba dodirnuti se do tal, jer je preravno!. Nije! evo ovdje nema trave i ovdje ti je zahvatal zemljo. Eto uzmem ja auto i ga stavim potom istih tragova, koje se vidu na travi, da tamo hauba ne može zaglaviti. Počinje se cmiziti, da ona nije. No onda ga sveti Petar. Al vozili ga ja, ona i svak, pa ta i to samo 3 km i držal sam ga na očima tada...Kako češ biti tako lud, da ni ne osijetiš, da izpred sebe guraš nasip ukupno sa betonom i to ne osijetiš. Ili se praviš glupog. A cijeli je večer si trla glavo, gdje se moglo to dogoditi, i koj je to napravijo...

Al ni to nije sve. Kad idem na večer napisati što se događalo  sve na temo Reider 1, i pišem cijelo večer, ovaj cijeli dugi post pisan jedan sat mistirijozno NESTANE. Al pored toga dobijo na gmail mesič, da je stigla na ovo temo poruka. Al poruke nema ni moje, kamoli od kojeg drugog.

Ak može koj to dešifrirati bar jedno pitanje od tih treh, bijo bi jako zadovoljan njemu i bogu. Svaki najmanji namig bijo bi jako dobrodošao... Rolling Eyes
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 19.11.15 4:11

Eto sada pokušam napraviti povzetek posta, koji je nestao. A da ne obriše još opet se cijeli post, napravijo sam dvije komada. Spavanje je itak loše, kao se po satu pisanja vidi, jer ko če spavati u takvim situacijama. No neka slovenačka pijesma ide tako:saj po novem letu boljše bo...
nadam se da bude.

Početak demontaže kotača stražnjih. Mijera straga je za najmanje 5 cm manja od sprednje. Jer mi treba poširenje zbog bočne kose, izgleda i otežkočenog pumpanja gum straga, odluka je pala, da se ga proširi.
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0008
Kad se kotači več uzmejo dole, pravo je vrijeme, da se očisti kočioni mehanizam, koji je na tom starome modelu AC-ja Tigrone još uvijek na doboše. Al pored toga držala je samo jedna kočnica. A svejedno se traktor zaustavljal prejako brzo. Sam omalo da si pritisnuo nogom, u trenu se zaustavlajl, što je inače dobro, da koči dobro, al cimanje između kočenja nije ugodno za vozača.
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0009
Nikad nisam vodijo pazke zašto je onaj veliki napraveni lim iznad bočnog stražnjeg reduktora debeli od 8 do 10mm, koji pokriva cijeli reduktor i izza kojeg se sakuplja cijela prašina i ostanki zemlje. No sad vidim, da je to samo "nosač" stražnjeg blatobrana. A zemlje ni ne možeš dobiti van. Osim sada, kad je bez kotača. Da bi se taj nosač napravijo više, bilo bi super. Ovo je minus za taj traktor. Izpuhao i izšmirglal sam pakne i keten sprejem namazal opruge i osovino, koja gura pakne. Ova kočnica imala je zapaljen miris, al ne vidi se ništa oštečenog. Zašto-neznam.Znam samo, da je jače kočila nego druga upravo ova.
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0010
Na drugoj shvatijo, da jedan pakn ne odvaja se ljepo kao druga polovica. pokucao čekičem pakn malo i izpuhao, pa počeo se micati. ZAšto nije išao neznam.Možda ga zaglavila prašina.
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0010
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0011
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0012
A onda se išlo štelovati kočenje. KAo prvo treba se nastaviti od spodaj širino pakna sa vijkom, kojeg nek bi se moglo bojda štelovati i kod stavljenog kotača na rupi na ankerplati, koja je začepljena sa gumenim čepom. JA radijo sve akrobacije, al nije mi pri ovi rupi uspijelo ni malo maknuti onaj vijk... Rolling Eyes ZAto sam štelovao tako, da sam uvijek skidao dobošo i jo prije pokušavanja namijestijo:
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0014
Doboše nisu ni malo oštečene, al ošmirglal jih malo:
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0013
Kad bilo taj mehanizam u dobošah poštelan išao sam štelovati poluge kočenja, koje jesu napravene jednostavno i funkcionalno. MOže se štelovati svaka zasebe i tako ručna kako nožna. Poluge idedu direktno nazad bez posrednih elementa, koje bi mogle rediti probleme kao kod TV 418. ZA funkcijonalnost i jednostavnost izrade dam ovdje +.
Da ne bi kočnice bile više tako jake, sam svornjak poluge prestavijo na gornjo rupo, da je učinak kočenja manji
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0015
I sada previjačenje zvezde na felnama. Pridobije se na svakome kraju 3,5 cm!.
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0016
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0017
Na kraju uzelo se mijero za izrado čahur, na kojih bile budedu prišaraufani utegi. treba fi 70mm debeline cca 45mm. Jer nemam take debeline, ozeo sam 40mm. Kad idem da to napilim, odkazala je pila za čelik. Ovdje se sve zaključilo. Kako ču popraviti pilo neznam. Kinezi jesu napravili to po sistemu "drži dok majstri ne odu". Do sad išla dobro i ljepo se moglo sa njo raditi, al je počela svake toliko vrijemena izbacivati list iz koluta. No sada kod tog zadnjeg rada odkazala je krajno.
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0018
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0019
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0020
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0021
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Dubravac 19.11.15 19:17

Pozz

Mali zeleni 100%......kolega pripazi se ti
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 19.11.15 19:38

Šta to znači? MAli i Zeleni?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Dubravac 19.11.15 20:54

Vanzemaljici ili Marsovci, Marsijanci NLO itd. Very Happy
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Krumpironja 19.11.15 20:57

Koliko ti je sada ac širok je to max sada ili? Moje je ako se na varam 120cm i to je max
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 19.11.15 21:40

Aha izvanzemaljci. Ma ne! bijo je piknik kod mene, pa došao Marfi sa cijelim svojim društvom. Tek danas sam pospravljal za tim bučnim piknikom prijašnjeg dana. Rolling Eyes Neutral

Pronašao lagere, koji koštali su kao dijamanti. Nešto onda štelovao kolute i vodilice, pa na kraju uspijo za silo prepiliti osovino na 8 dijelova za čahure. Ne ide perfektno, jer je list uništen i vuče ga u stran. Al barem ne izbacuje ga više iz kolutova.
Danas jesu otokarene čahure, samo probušiti jih treba sutra i obojiti. Spray bronza več dogo je nabavljen ugaraži, pa se bude to sredilo sutra. Ak opet ne bude koj nepovabljen došao na piknik.

Krompi sada bude 1,4 metara cijeli, al prije bijo straga najmanje 5 ili 6 cm manje. Ova mijera mu je bez produžetaka kod takvih stavljenih pnevmatikah maximalna mijera!.Ak imaš ožje, mijera bila bi manja.
Tvoji kotači ožji jesu od mojih za kakvih 5 cm, što iznosi 10 ukupno. Tako bi sa takvimi gumami kao tvoje trebao biti širok 1,3m.!Taj model. Fiksan. Ak nemaš sve isto kao ja, onda bi moglo biti drugače. Pogledaj,ak imaš tako zaokrenute zvezde u felgama kao imam ja na posnetku, gdje kotač lježi na tlima. To je max proširitev. Ak bi želijo širijeg, spasi te samo produžetak. Al znam, da tebi ne treba, i bi ti prije smetalo, nego koristilo.

Izgleda mi tako, da bi sa klasičnimi gumami 7,5x16" bijo isto širok taj AC kao TV dvoklipac. Bio bi 1,25m. A tamo negdje jesu TV-ji.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 23.11.15 10:46

Danas ozbiljno ponoči pale su temperature, i ja, kojeg vječno zebe, držim se na toplom u kuči. A svejedno nona me izterala van, da popravim nosač čašic za začimbe, koji razpao:
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0001
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0002
Heh jesam majstor. Mogao bi biti Sucuru predpostavljen radnik hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by fireman.peter 23.11.15 17:46

Majstor za sve Wink
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 23.11.15 18:51

Kod nas ide po istom sistemu kao kod nekadašnje YU armije: Prvo učini, al onda se žali... Laughing
No ovo bila mi obaveza, jer sam to uništijo ja, i nona pritiskala na mene.

Pa mi odmah potražila novaj posao, kad budem imao malo slobodnog vrijemena: Fugiranje ploščic. U zidu puknula-zahrđala cijev več u poletnim danima. Ja odtukao ploščice i riješijo stvar. Otac radijo negdje drugje istovremeno ploščice, pa joj je zaljepijo sa ostatkom ljepila i njoj odtučene ploščice. A niko nije fugiral...

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Admin 02.12.15 0:03

Premješteno

https://agro.forumhr.com/t1043-baliranje-slame-kockaste-bale

https://agro.forumhr.com/t122p255-radovi-u-sumi#9909




Razmišljal sam, da prije mi ovdje na brdima počinjemo graditi zgradbe, jako bi nam trebao onaj najzadniji model D11. Ovo bilo bi super!. Ova uzbrdica koju ravna na snimku, koja nije kamenita, liči mi nešto na naš breg hehe. samo problem je, jer bi  ravnanje terena trebao odabrati i moj gornji komšija(ili čekam, da ide na odmor na PAG poljeti hehe). Onda bi bijo ja glavni ovdje sa tanjurasto kosačico hehe.

https://agro.forumhr.com/t1064-traktor-zetor-5245-mehanika#10210


Zadnja promjena: Admin; 21.12.15 1:06; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 02.01.16 10:11

Pozdrav od Reidera 1 i u novoj godini, kome još nisam se zasebno sglasijo i nek vam bog sreče i zdravja da!

Pronašao u mojim datotekama možda več viđene slike ili možda ne. Primer opuštana obradne zemlje. Prva slika kaže več godina prije(cca 10 godina), al druga stara možda godino ili dvije najviše. Presudite sami:
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 2002-2003
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0001-15
( za strelice nemojte se brinuti, jer su predmet neke druge debate, al crvena crta kaže granice parcele moga susijeda veličine 7 HA!).
LP svim ljudima dobre volje i dobrog srca!
Dodajem još isto panoramo u današnjom izgledu, da je slika jasnija ,jer je na drugi previše lišča:
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0002
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 07.01.16 20:58

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Vera-3
Eto vam ljudi moji! Slika sa mladih dana. Nevijerojatno, al istina. Od toga prošlo točno 20 godina!!!
Natjecanje metalaca srednjih škola, kad hodao u IKŠ-Maribor. Pored TAM.
Uspjelo mi dobiti 3 mijesto. Sijetim se ,da jedna toleranca bila iz mijere, ostalo klapalo . Dobro mi išlo praktički, al sam propušijo teoretski, jer nisam razumijo pitanja. Radijo se na strugo nek svornjak sa tolerancama H7. Dozvoleno vriejme 1 sat. Zaključijo u 43 ili 47 minuti. Stroj Prvomajska!. Ko bil drugi neznam više, al znam da bijo prvi nek školnik iz Hrvatske odmah izza granice, jer vabljeni bili su i oni, jer su nekako pobratene škole il kako se to kaže. Negdje iz Zagorja il prema gorskom kotaru...

Kako teku godine, ni neznamo. Samo kad pronađemo kakvo takvo staroo sliku, onda shvatimo.

Sijetim se, da me na ovo natjecanje direktno silovao učitelj. A ja nikako da idem. ZA to onda nisam trebao raditi zaklučnog izpita. Dobijo sam u dar i šubler za mijerjenje sa gravurom datuma natjecanja i što je za mene najvažnije-životna izkustva i nek ljep spomin.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 07.01.16 22:01

Uvijek se lijepo sjetiti mladosti, a pogotovo ovak lijepih trenutaka. Šubler čuvaš na posebnom mjestu, ili ga s posebnim zaovoljstvom koristiš?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 07.01.16 22:19

Hehehe, ovo drugo. Upotrebivam ga naravno, jer mi se glupo čini ga staviti u vitrino. Al ga upotrebivam sa paskom.Itak imam jednoga kod tokalice, koj je samo za to, da je očuvan i točan. Jednog imam starog razhodovanog pa služi za mijerenje svega drugoga.

Ljudi kažu,da su dani, koji su prošli najljepši,najboljši. Ja kažem,da su takvi zato, jer su prošli!!!. Razumiješ. Čem ti kaazti,da nije tada isto tako kao sad bilo se u "cvatu". Bili jesu i težki dani trenutci!. Isto ovdje. Bilo je puno truda i živaca i na kraju zbog jako loših ljudi(ak se mogu tako zvati)imao uništen od soškolnikov moped, sa komim sam se pripeljal do školske radijonice na viježbe. Po slovensko-slovenska faušija...No imaju takve ljudi i druge zemlje. Virojatno si slične i na hrvatskom sreo dali...?. Al vidiš-na kraju SE PAMTE samo LJEPI trenutki...Kako fino heh.

Hvala na komentaru slike.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 08.01.16 15:31

Ovo na kraju je i moje deviza. Pamtim samo lijepe stvari. Ponekad dobijem sa strane upozorenje: "Kaj se ne zmisliš kak te je taj prije zaribal"
A ja uistinu pojma nemam. Izgleda da je moja memorija "programirana" samo za lijepe stvari. Dogodi se nažalost, da i za neke lijepe nema mjesta ili su spremljene u one daljnje ladice pa treba više vremena dok ih pronajdem. Ja držim da je to moja sreća, jer da nije tak, život bi mi sigurno bil puno teži.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 08.01.16 21:30

Ljepo si to kazao!. Dao si mi misliti. Ak u sebi radiš kontra, što praviš, pojede te iznutra, uniči loša energija. Znam kakvi su to ljudi, koji jesu takvi-kod svoje soradnice. Ništa ne priča o dobrom, pozitivnom, a o lošem uvijek. A ljudi oko nje onda osijete to energiju. Sa lahkočom. Po slovenski kazano: vedno zliva pomije okol in okol in vsem pod noge. naj smrdi vsem, če že meni tudi(tako si virojatno misli). I najviše jo voliš, kad šuti hehe.

Da pamte se ljepi trenutki, po principu: minula vrijemena bila su najljepša. A kako je bilo fino i super ,ko smo še mi hodali u srednjo školo, koj kaže...Ma da. Ak sa silom zaboravim sve što se goreg godilo. Duga bi bila priča, i po mome ravno ne najljepša. A na kraju povučimo krajno riječenico, kao i ti rad kažeš kolik osam shvatijo hehe-bilo je tad ljepo.heh. A ja ravno to nerad kažem, jer sam rođeni realist... Da malo filozofiramo hehe i si kratimo dugi čas. Wink Nadam se, da si bar nešto od ove filozofije razumijo. Ak nisi, molim, ne teri si sa time glave.Ne vrijedi hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 18.01.16 19:28

Več dugo vrijeme bili su problemovi oko jake buke tekom radova kučnog vodovoda. Stavljen je on na našo tugo na dijo kuče u podrumu ,gdje je iznad tog prostora i krevet. Ovo je super, kad koj ide na WC usrijed noči ili umivati.
Znači trebal oje to preseliti drugam ili prostor izolirati ili omogučiti rad vodovoda bez zagona pumpe kučnog vodovoda.
Prije godine dana išao sam početi riješavati ovu zagonetko. Smijer odluke bila je na automatskem gašavanju pumpe u satima, ka se spava. Znači od 22h do 6 sutra, kako je i zakonski, da se tad ne prave buka na javnim mijestima hehe.

Slika prijašnjega vodovoda. Bačva zelene boje za sahramb vode kučnog vodovoda propustila je i tako itak bila je za promijeniti:
http://www.mojalbum.com/reider/svasta/foto/22077035
Desno se vidi dovod-usis cijevni sistem, od kuda vuče pumpa vodo.Bijo je napraven tako, da može izmenično sa dvih bunara vučti vodo, odvisno, kako preklopiš ventile na cijevama.
Jer je jedan bunar puknuo i propušta vodo, neupotrebljiv je ,pa sam se odlučijo, da odvečno gvožđurijo, koja je nepotrebna izbacim iz sistema:
http://www.mojalbum.com/reider/svasta/foto/22906445
Promijenila se je i bačva, koja bila namiještena tada decembra 2014 sa dvima isto velikima bačvama kupne veličine 400litara. NA ovim slikama može se vidjeti kako su spojene međusobno.
http://www.mojalbum.com/reider/svasta/foto/22906436
Među njima ide pritisakna križište između dvih zapornih ventila. Desno ide pritisak u kučo.Od zida dođe pritisak od gradskog vodovoda. Na ovih ventilima bila je tada mogučnost biranja koji vodovod se upotrebiva. Kučni ili gradski.
Gradski ima prije ventila ugrađen regulacijski tlačni ventil, jer njegov je pritisak prejak za upotrebo u kuči!. Tada se je istovremeno na sistem vezao i mijerač pretoka vode, koj služi prema sprečavanju suhog teka pumpe. TAj se žao ne vidi, jer je upravo izpod pumpe. Rade po sistemu kontrole protoka vode i zaustavi pumpo odmah kad tekom 5 sek, vode pumpa na usisu ne dobije.! Sve ovo bil oje vezano na časovno nastavljiv sat, kojeg vi u kučama upotrebivate za uključivanje najrazličtijih  naprava. Tako se zbog tog sata rad pumpe zaustavijo ob 22h kad ljudi legne i mirovalo je do 6 h sutra. Ovo radilo bezprekorno jedno godinu, kad smo shvatili u kuči, da se često dešava, da u noči, kad se neko ide kopati i se jako upotrebljuje voda le te sfali.!. Al zna se, da sekret WC treba se izplakniti, pa maka si šparovan ili ne čovijek.
Jedino riješenje bilo mi je kupnja jako skupljeg ventila elektro uključnog napajanja 220V. Tog se vezalo na dovodno grano gradskog vodovoda. Sistem rada je jako jednostavno shvatiti. Radi po sistemu, kad struje na njemu nema, onda on slobodno prepušta vodo skroz sebe. Kad tok dođe, zatvori se:
Eto to je slika, kad je on ugrađen:
http://www.mojalbum.com/reider/svasta/foto/22906447
Vide se, dosta promijena na tom sustavu. Na križišču dvih dovoda, koj vodi u kučo gore dodan je na grani kučnog vodovoda nepovratni ventil, koj sprečava, da gradski vodovod udari u bačve kučnog vodovoda. ZAtvorni ručni ventil na križištu za gradski vodovod sem izbacijo, jer mi se čini nepotreban.
I sad rad je takav, da tekom dana nastavljiv sat da strujo, istovremeno omoguči rad kučnog vodovda, al istovremeno tako i elektro zatvorni ventil zatovri protok gradskomu!. Jednostavno.
TEkom radova shvatijo sam ,da propušta zatvorni ventil gradskog odmah na ulazu u kučo, koj je viđen mijenjan na toj sliki:
http://www.mojalbum.com/reider/svasta/foto/22906447
Ima crveno ručko na sebi. ist tako na cijevi bij oje stavljen stari model spoja alkaten plastične cijevi, koj isto tako počeo curiti, pa sve ukupno mijenjao. Na toj sliki vidi se riješenje oduzima vatrogasnog voda od konstantno jakog gradskog vodovoda, neovisno od svih muntiranih ventila i cijelog sustava. Taj je oduzim viđen na toj grani gradskog vodovoda sasvim na kraju pored ventila sa crveno ručko. Vidi se, da je direktno odveden do bubnja u podrumu, gdje je cijev za morebitno gašenje početnih požara. Bubanj se ne vidi sa slike.

U primeru ,da sfali tok sa nepredvidenih uzroka, naravno kučni vodovod ne radi, jer pumpa ne radi. U to vrijeme če se sam uključiti elektro ventil, koj bude otvorijo mestnog.
Vatrogasni vod uvijek se napaja sa gradskim vodoovdom, koj ima jak pritisak, kojeg trebam i smanjivati sa regulacijskim tlačnim ventilom. Taj zadovoljava pranje razbacivača đubriva bez upotrebe WAPA-tlačnog čistača. U koliko bi se dogodilo, ne bi radijo taj gradski, vodo dovaja kučni, al tad treba izbaciti tok, da ta grana dobije pritisak, jer je zatovreni elektro ventil na grani. Ovo nije dobro i trebao bi biti stavljen jednosmijerni  baypass do tog voda. U kolikor nema ne struje i nema ne gradskog vodovoda ,samodejno pritisak na vatrogasnom vodu je samo tako dugo, dok je pritisak u 400 litarskih bačvama. Poslije toga može se ručnom točiti potrebna voda samo sa pipe u podrumu, jer ima slobodni pad iz bunara kakvih  
10 kubika vode.

Nakon kraja radova shvatijo sam, da je taj ventil bučan. Radi zvuke, kako da radi švasaparat. I grije se bar do temperature 40-50 stupnjeva, jer onda ga hladi voda sistema. Neznam, dal če on izdržati bezprekoran rad 2/3 dijela dana, od kad je pod strujo. Bez struje je 1/3 dana, znači ponoči.

Pogled na prostor sa cijelim postrojenjem(slika prije današnje dorade elektro ventila):
http://www.mojalbum.com/reider/svasta/foto/22906591

Malo bilo je na dugo pisano ,al nek pročita kojega to zanima al kojeg ne , znate sami kako kaže  pijevačica Madona, kad joj  gledajuči počinjajo gušiti-Fack you i pokaže prst hehe. Malo za zajebancijo i nadam se da bez zamijere hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 27.02.16 4:57

http://www.paloma-pis.si/index.php?option=com_content&view=article&id=59&Itemid=112
Kad smo več u nekvoj drugoj temi pričali o toj internetnoj stranici, koju ima podjetje sa Sladkog Vrha i je hčerinska družba tvornice Paloma tvornice papira, vez stavljam i ovdje. Pošto su sliko nekadašnjeg direktora i desno sliko nekadašnje šefice podjetja sa ove internetne stranice sami stavili, neče biti ljutnje, ak jo ja ovdje stavljam. No slika je slikana na transportnom putu proizvodne hale za izrado servijet. Vide se strojevi, koji imaju stavljene role papira za prerado u servijete. No, na svim viđenim strojevima sam ja prije više od 7 godina nazad radijo. NAjviše na stroju skrajno prvi u desnom uglu.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 27.02.16 9:20

Članak je star 2 godine. Direktor i šefica su bivši. Zakaj?
Kak je s ostalim podacima?
Jesu li se planovi ostvarili?
Koliki je efekt od inovacije - proizvodnje servieta?
Je li firma još uvijek državna?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 27.02.16 11:06

Da stare su to slike. Izgleda, da se stranica redovito ne posodablja. Inače obavlajo iste poslove kao navedeno. Možda bi upao si tvrditi i, da radijo uslužnostno orbo, jer moj spomin kaže mi, da sam njihovog čovijeka vidijo kod komšije orati. Prije dvih godina pa možda nije se vršila ova usluga.

Nisam točno prečital stranice, stavijo sam jo zbog slike, tako da neznam točno očem ide.
Da, mijenjal se vodeči kader nedugo poslije tog slikanja. Uzroka neznam baš.
Inovacija virojatno se spomenjuje na specijalno obliko servijete, novog dizajna, višeg cijenovonog ranga. Znati se treba, da više je običnih nas ljudi, koji kupujemo povoljnijo robo, a da svejedno dobro da nam služi. Tih programa naravno ide najviše. Programi višeg cijenovnog ranga uvijek su u manjim količinama izrađeni, to se zna. Točno kakva je korist (donosnost) od ove inovacije ja zaista neznam- nemam podataka. A inovacija bila napravena koliko znam na najnovijem-zadnje nabavljenom stroju za servijete. Čini mi se, da je to tako da kažem končni produkt servijeta, koja se može upotrebivati tako za klasično servijeto, i kao za ščitnik oko vrata, da se ne umažeš tekom jedenja. Zahvaljujoč posebnom unikatnem paru valjev dođe do posebnega izseka na servijeti-posebne perforacije, na kojoj ti otvoriš jo i zavežeš oko vrata.
Tražijo sam, ali slike nisam nigdje pronašao.

Eto palice bile sutra nabavljene, postavljene na terenu i namiještena ograja, koja ostala od prijašnjih projekta. Na cm pravo duga je bila.Još sad ne možem povijerovati.
Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Fotografija-0037
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 27.02.16 15:02

Brzo si realiziral. Čestitam. Ovo pletivo je dosta nezgodno za razvlačiti. Ne čini mi se pogodnim za premjestivu ogradu. Ona plastika koju koriste za ograditi gradilišta je praktičnija. No, ono kaj doma imamo to prvo iskoristimo. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 14 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 17. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.