Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malčer rotacioni domaće izrade

+8
serafian
grabrovec
Tomo Vinković Požega
fireman.peter
reider 1
Admin
iwanho 1
tony5
12 posters

Stranica 4 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 03.02.16 19:37

Znam za nekoga ,koj je kod nas imao reduktor original za C 335 Ursos za prodati. Po mome još ga ima, al žao taj čovijek doma je kod graničkog prelaza Cmurek(Mureck) blizu mene. Ak kojeg zanima, nek se javi. To je onaj reduktor, koj ide na kardan straga, pa ima gore remenico za strojeve gnati!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 03.02.16 21:33

Pozdrav

U temi ostalo imaš otpad koji sam fotografirao i diferencijal od BMW ako si voljan majstoriti pitaću dali ga imaju još, po kili se prodaje mišljenja sam tri ili četiri kune po kili težine, pa koliko vagne puta kuna, koliko je  sad ne znam,  vrtio sam ga  bio je ispravan.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by serafian 04.02.16 15:39

Hvala, nisam vidio otpad...

Budem preko vikenda pitao okolo po selu možda netko ima, ako ne onda se javim...
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by serafian 23.02.16 9:43

Tomo Vinković Požega je napisao/la:

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 V4p76e


Zašto se rade ovakvi "leteći" noževi? Jel malčer onda jači? Ili jače usitni travu?
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 23.02.16 16:04

Onakvi sistem je po mome osiguravanje za reduktor, kajle,kardan, transmisijo. Znači, kompletan prenos snage ne dobiva udara, jer kod naljeta noža na oviro, onaj se odmakne.Po večini svi imaju takav sistem, samo oni najmanji malčeri-male rotacijone kosačice nemaju sa svojim motorom. A se zbog toga dogodilo,da kod naljeta pukne radilica. Nož joj je direktno na radilico namiješten, zato.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 23.02.16 21:39

Točno, kad nož udari u zapreku, zamakne se i kompletan sistem tako nije pod udarom. I još usput, višestruko jeftinija promjena letećih noževa nego cijelog noža. Nož na ovoj kosilicu je dužine jedan metar, cijeli bi koštao nekoliko stotina kuna, a ove male leteće noževe sam napravim svake sezone, a da kupujem, oba nebi koštali više od 50 kuna.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by serafian 24.02.16 10:42

Na roto malčeru sa remenicama nema smisla imati to zbog sigurnosti.
Dobro što se tiče jeftinije zamjene to se slažem...
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 24.02.16 14:05

Ne slažem se s tobom, prilikom udarca krutog noža u predmet ne trpi samo reduktor nego i osovina, glavčina na koju je nož pričvrščen, pa i nosač noža. Na ovoj mojoj kosilici u početku nisam imao leteće noževe nego krute. Vjeruj mi, kompletna kosilica poskoči, gurne traktor. Remen neće dovoljno proklizati jer mora biti zašpanan jer se nož vrti na dosta velikom broju okretaja, ako bi ga popustio radi sigurnosti, proklizavao bi prilikom pokretanja noža, i svaki puta kad bi zašao u gušću travu.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by serafian 24.02.16 15:13

ok, imaš pravo da... a koliko bi trebali biti dugački ti leteći noževi?

znači ja bi napravio malčer širine 1 m cca. sa dva noža, plus nož na pomičnoj ruci koja bi se micala prilikom dodira sa trsom ili sa lavandom. ta ruka bi se dala jednostavno maknuti ako bi smetala ili staviti kad bi tebala. vidio sam negdje ovdje na forumu ili na nekom drugom forumu snimku takvog malčera sa pomičnom rukom. ruka je imala gumu od tačke ispod koje je bio nož...
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 24.02.16 16:03

E ovako...moj malčer se vrti dosta sporo, prenosni omjer reduktora je 1:1 (takav sam imao kad sam ga pravio). Prvi leteći noževi koje sam stavio bili su dugi 7 cm i nije dobro kosio ako se krećem drugom brzom brzinom jer u jednom okretu noža nije stigao pokositi put koji je traktor prešao. Onda sam stavio ove koji su dugi 20 cm i sad radi dobro. S ovim noževima sam "kosio" kukuruzovinu u drugoj brzoj.

Ako bi pravio malčer širine 1 metar sa dva noža, moje mišljenje je da na takav malčer ne moraš isključivo stavljati leteće noževe, kupi su originalne noževe od neke vrtne kosilice koje ćeš poslije moći ponovno nabaviti. Isprobano, dobro radi. Ako ipak želiš napraviti sa letećim noževima, nećeš pogriješiti. Desetak cm dužine noža ti je dovoljno. Prije nego budeš počeo praviti, provjeri u nekoj prodavaonici poljoprivrednom opremom kakvih letećih noževa ima u ponudi pa si odaberi neki model, znaju biti vrlo jeftini. U prethodnim postovima smo računali kojom brzinom se trebaju vrtiti noževi različite dužina kako bi obodna brzina noža bila zadovoljavajuća.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 26.03.16 1:40

Pozdrav

Reduktor od prikolice za sijeno. Mogu i ovako noževi kružnica pa tri noža što je bolje koja verzija ne znam.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 12063610

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 12523910

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 12705310

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 21.05.16 18:59

Pozdrav

Trgovina Poljomehanizacija Jastrebarsko rotomalčer  proizvodi www.alplas.com.hr

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 20160521


Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 20160522

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 20160523

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 20160524

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 20160525

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 20160526

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 20160527

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 20160528

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 20160529

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 20160530

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 20160531

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 20160532

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 20160533

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 20160534

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 20160535

Oni koji žele sami raditi malčer sa diferencijalom od auta ( kutni reduktor ) Mercedes 124 linija, instrukcije u fotografijama i sa tekstom što i kako rastaviti i sastaviti.

http://www.peachparts.com/shopforum/diesel-discussion/344307-w201-differential-refresh-thread.html

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by ssucur 11.08.16 21:29

Još mali detalji tako da radi ko urica-švicarski sat. Danas probao sa ovim dodatcima -prezadovoljan- bravo ja. Cool Wink scratch tongue
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 23265896

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 23265897
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by iwanho 1 12.08.16 10:37

Bravo! Najbitnije je zadovoljstvo onim kaj imaš. Very Happy
Nek te dugo dobro služi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by vica022 13.08.16 9:04

Dobro odradjeno i nemoze sad sredinom da se nasadi noz na breg ali mislim da je trebalo smaci radno telo jedno iza drugog i pribliziti jer pod opterecenjem mislim da ce ti ostajati trag nepokosenog po sredini.
Meni treba nesto slicno za malciranje zetvenih ostataka prvenstveno slame jer teska je zemlja a gusenje pluga obavezno zbog slame. Kad se isecka sasvim drugacije bi bilo

_________________
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by ssucur 13.08.16 10:04

Do sad sam ravnao grbine, sad je super-malčiram drugom brzom na sporijem izlazu kardana.
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by ssucur 18.08.16 11:24

Mala proba na 1,7h Rolling Eyes u prvoj brzoj jedan prelaz.
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 23274384

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 23274385

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 23274386
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by iwanho 1 18.08.16 14:03

Lijepo, čak jako lijepo odrađeno. Kad pišeš 1,7 h, misliš na sate ili na hektare?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by ssucur 18.08.16 15:16

Jedna parcela 1,7 hektara zarasla u korov. Crying or Very sad
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by iwanho 1 18.08.16 18:39

Jesi se navozil. Pretpostavljam da je trajalo duže od 3 sata.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by ssucur 18.08.16 20:17

Hehe, nisam-pukla dva zuba na reduktoru (KŽK) malo deblje drvo Rolling Eyes Embarassed Laughing
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by iwanho 1 18.08.16 20:54

Otpusti malo remene, bolje da se oni skure nego lom gdje ga najmanje trebaš.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 20.08.16 0:09

Pozdrav

Disk je od tanjurače ako nije od čega je.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by ssucur 20.08.16 7:40

Od čega je neznam, kad sam bio u službi Rolling Eyes kod nas su nakladali odpadno željezo u vagone-svidjele su mi se te mini peke debljine 5mm R30cm
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 20.08.16 19:04

Pozdrav

Da su noževi unutar diska montirani kao na rotacionoj kosi  bila bi puno  veća sigurnost od lomljave kutnog reduktora, ali onda opet kratki nož koliko može dovoljno sitno  malčirati travu. Uglavnom posao se radi uz jeftino i povoljno riješenje to je ono najbitnije za nas.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 4 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.