Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malčer rotacioni domaće izrade

+8
serafian
grabrovec
Tomo Vinković Požega
fireman.peter
reider 1
Admin
iwanho 1
tony5
12 posters

Stranica 3 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 19.09.15 6:01

Lijepo napravljeno, ali imam jednu primjedbu. Nosač noža (onaj flah crvene boje na kojemu su dva crna noža) nije dobro staviti direktno na diferencijal jer se rasklima ležaj u diferencijalu. To sam primijetio na ovakvim kosilicama. Da bi se to izbjeglo, potrebno je umetnuti između noža i diferencijala jedno obično kučište sa osovinom i dva ležaja, pa da vibracije trpe ležaji tom kučištu, a ne slabašni ležaj u diferencijalu.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 19.09.15 9:37

A to je još dodatan strošek.No kad radiš tako ,kako kažeš,može se napraviti usput i to kaj sam ja kazao prijašnji put-preko remenic,da se potpuno unište sile od udara noža i to če bit i osiguranje istovremeno za traktor.A mi se čini,da sva ova gvožđurija onda košta,pa može se malo dodati para i originalan je kod kuče.Osim ak nešto puno takvih dijelova lježe oko kuče pa se treba samo sastaviti. Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 19.09.15 23:13

Slažem se da je trošak, ali bitno produžuje vijek diferencijala. A remenice koje rieder spominje bi bile odlična stvar, naprave se u omjeru 2:1, obavezno remen 17 jer je i on na knap po izdrživosti za takav stroj i dobiješ idealan prijenosni omjer koji odgovara TV traktorima, a u slučaju zapinjanja noža u zapreku, remen proklizi i usput imaš osiguranje. Sve ovisi o tome koliko je investitor spreman uložiti.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 20.09.15 0:15

Nije samo bitno kakav ti je remen,več,koliko jih ima namiještenih.Veruj,da čekičar INo isto ima remenje namiještene 17,ali nije samo jedan.No pričam,na pamet,jer sam zaboravijo točno kada sam to otvarao to je prije par godina nazad.

Po moje na pamet obavezno bi trebao stavljat svak 2 komada koj bi to napraivjo o čem pričamo.to najmanje.Sile su tu jake.Bolje 2 i manje pritegnuta,kao jedan i stegnut do kraja i da radi na granici mogučnosti.

N ona kraju bi imao malcer prenosnog omijera 1(kardan) prema 2(nož) što je po moje za TV ok.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by fireman.peter 20.09.15 8:52

Imam i ja jednu primjedbu na malčer iz slike gore. Nož mu je savinut gore što znači da sredina noža često ide u tlo.  Da je ravan onda vjerovatno prenisko kosi. Mislim da to nije najbolje riješeno.
Problem je vjerovarno u visini difa/ getribe malčera koja mora biti takva zbog kardana koji se u ovom slučaju lomi samo jednom. Da je 3t kopčanje i standard kardan to bi se onda moglo drugačije riješiti  jer visina kućišta getribe na malčeru nije toliko bitna.

Pored svega zbog krute veze malčera sa traktorom, malčer se ne može dobro prilagoditi terenu, može se prilagoditi jedna strana npr. prednja a zadnja u tom trenutku ne ako ide prekog brežuljaka i slično. Tako je i upitna kvaliteta obavljenog posla. Malčer su vezani sa lancom na traktor baš zbog toga, zbog prilagodbe terenu. Ali opet za to treba imati 3t kopčanje.  Kako već rečeno toga mali modeli TV nemaju i zbog toga je ovaj malčer i rađen tako kako je ali ima zbog toga i svoje nedostatke.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 20.09.15 19:48

Postoji način kopčanja malčera na šinju za mali TV, ima ga moj starac. Ručni rad, za prijenos ima isti diff, ali na kardan se priključuje standardnim kardanom, i može se prilgođavati terenu. Teško je za objasniti, uslikat ću ovih dana.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 20.09.15 19:54

Tako je ja Peter.
A kod tih malenih traktorčiča shvatijo sam,da so izlazi kardana jako nizko van napravljeni,pa kod dosta radova to nije dobro.A izgleda,da so to napravili zbog tih jednotočkovnih spoja priključaka,koji imaju kardan istovremeno i za nosač priključaka.
Odmah kad prikačiš nešto što je za standardne traktore napravljeno,počenju se tu problemi.Palo podižeš priključek i kardan ide u nedozvolen kot rada.Jedanput uskoro hidravlikom sa zadnjo prečno poteznico uskoro satrao kardan.Sreča ,da nema on jake snage na hidravliki.No poslije toga itak napravijo inverzijo na kardan,pa sad tih problema nemam.Jako visoko mi izađe kardansko vratilo.

Onaj dif od nive bi trebalo se podigniti više van od ploščadi malčera i napraivti ravan nož da.Al mu tad dođe previsuko za spoj kardana.Ne sviđa mi se jako ovaj niva dif za to.Dođe do problemova u ugradnji.A i dosta je posla oko toga ,da ga spašeš na šasijo malčera.Trebalo bi biti 3 točkovno kačenje da-dosta manje je problemov kod njega.

Kotni reduktori od samoutovark možedu se dobiti povoljno polovni ,al oni su virojatno 1 prema 1 omijer,a to nije problem za TV,koji ima mogučnost teranja na brzom kardanu,za druge sa 540 ne dođedu u opcijo ti reduktori.Ak bi sam radijo,bi u to smijer krenuo virojatno.sa nivinom difom ne bi se zaje...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 21.09.15 1:50

Pozdrav

Točno pišeš no to sve se može napraviti ili prepraviti  stavi se kardan klasični i sve si riješio, skije da se podešava visina malčera,  kopčanje u jednoj točki  i kopiranje  terena, istina no to je zanemarivo jer takvih grba i neravnina nema da se ne bi moglo malčirati ili se prijeđe popreko da se kopira teren, to kod freze bude veći problem gdje jedna strana ide plitko druga strana ide duboko, zato prođeš dva puta i opet dobro, taj problem je općeniti sa takvim krutim kardanom.

Uglavnom hvala Moderatoru na konstruktivnim riješenjima na koje je ukazao, kad se više glava spoji dođe se do nekog riješenja, tu treba biti snalažljivosti i domišljatosti u tim malim sitnim preinakama.

To  bi  čovjek mogao napraviti sam mišljenja sam oko 200,00 eura ili ti 1,500 kn to bi bila najviša cijena,  ako se kupi na otpadu sekundarnih sirovina pločevina koja je po kg nekoliko kuna za razliku od trgovine, dif je malo veći problem uglavnom na oglasnicima previše traže po auto otpadima možda bi bilo povoljnije.

Original naj jeftiniji dođe kod Strojometala  Gorana Faića  5000,00. Kuna, ostali iste izvedbe su još skuplji za cca 80,00 eura.
Tako da koliko nedostataka, toliko novaca  uglavnom  o tome se i radi, isplati se svakako  ivensticija.  da je original bolji je,  radi i domaći izvedbe homemade   kao i ostali da se doradi malo i za povremene osobne potrebe dovoljno, ako ode dif uvijek možeš kupiti drugi ili  original kutni reduktor i staviti  na mjesto gdje je bio od auta dif uz male dorade.

Na poljoinfu forumu član Bogi 023 radio je sa difom Mercedesa 123 i remenicama cca  2,500 okretaja malčer, bio je i videozapis i fotografije gledao sam to prije cca dvije godine, obrisao je videozapis a fotografije više nisu vidljive šteta velika, uglavnom Tomo Vinković PE 18 malčirao je u lješnjacima korov, super je išlo nije bio gust ni žilav više zeljast no ostao je samo malč.

Gledao sam original kutni reduktor na malčeru Mega-ing neki dan radni zahvat 150 cm bože mili kutni reduktor ima  cca 30. kg moja procjena odokativna  koliki je masivan i  veliki  zato može da lomi ono granje  ima videozapis u temi Mega – ing malčeri.

Od prikolice nije dobar kutni reduktor čujem da odlaze ležajevi, pa stavljaju piksne tako čuo neznam o tome ništa trebalo bi net pronjuškati.

Ako imate još kojih  riješenja predložite napišite, možda će nekom pomoći ili će taj netko doći do još boljeg riješenja, sve informacije dobro dođu i korisne su.

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 03.10.15 22:09

Tomo Vinković Požega je napisao/la:Postoji način kopčanja malčera na šinju za mali TV, ima ga moj starac. Ručni rad, za prijenos ima isti diff, ali na kardan se priključuje standardnim kardanom, i može se prilgođavati terenu. Teško je za objasniti, uslikat ću ovih dana.

Uslikao ja malčer sa kopčanjem na šinju koji prati teren, napravljen za mali TV. Kvačenje je dosta dobro osmišljeno, kosilica se na neravnom terenu ponaša kao da je kvačena u tri točke. Dimenzije poluga moraju biti točno ovakve, ali nažalost nisam imao čime izmjeriti. Ako su kome potrebne dimenzije, izmjerit ću. Slika govori sve

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Kosilica-sulkovci-4

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Kosilica-sulkovci-5


Kardan prolazi ispod hidraulika pa je samo potrebno prepraviti zaokruženi dio

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Hidraulik
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 04.10.15 15:54

Pozdrav

Kako radi taj malčer u velikoj travi do haube Tomo Vinkovića. Pronašao i ja fotke u albumu za PE 15/15 kopčanje dif isto od neke vozilice.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Roto-kosa-slika-35013083

Ovo je već petljarija

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Prihvat-malcer-pasquali-

Ovo je na kardan klasični od Pasqualija ili Tomo Vinković fotke sa web stranice iz Velike Britanije.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Prihvat-malcer-pasquali-

Imam još fotkica ne stignem više sad tražiti drugi puta.

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 04.10.15 20:56

Prvi mi izgleda dobar, nije daleko od traktora. Ne sviđaju mi se ovi koji se fiksiraju kardanom na traktor, raspravljali smo već o tome kako takvi ne mogu pratiti teren dobro.

Dosta mu je veliko opterećenje velika trava, kosi prvom brzinom sa sporim kardanom i dobrano osjeti.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 04.10.15 23:47

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 05.10.15 21:33

Svaka čast, znam da vrijedi toliko ali za te novce ja dam cijeli svoj malčer.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 06.10.15 15:52

Da.Ili je ovo preskupo ili si tvoj malčer podcenijo...Ma kako možeš prodati malčer za 150 eur ak je izpravan.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 06.10.15 21:59

Hehe, dodaj još PDV kako piše u oglasu i dođi po njega, samo kad budem imao vremena praviti novi. Wink

Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 06.10.15 22:16

Pa znam ,da je i to nekvi novac taj reduktor.samo nije to kruh,da se svakodnevno to kupuje.Ak se kod kuče radi i pleh pa to i ono nešto nanese i podigne konačno cijeno.

Ak ima koj priliko da može što sa odpada po normalni ceni dobiti i zna variti ,može proči povoljnije da.
Kod nas u MB sve su zasrali-u gradu bili su dvoje večeg odpada,gdje se moglo kupovati svašta.Pa se maloprodaja završila.dosta smo odtamo kupili prošlo vrijeme.
postoji još jedan ,manji,a tamo nisam nikad bijo.A blizu mi je u Astriji preko granice odmah ,tamo se može svašta dobiti.A isto tamo nisam hodao nikad.Vozijo se mimo,da,al unutra nisam bijo.Bujda se dobije i nađe svašta.No u ovom trenu ne trebam ništa.Nek tako dugo ostaje. Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 06.10.15 22:21

Ista situacija i kod mene, otpad prestao prodavati maloprodajno, samo otkupljuju. Do tada se svakakve gvožđurije dalo pronaći za sitne novce. Znam variti, otac mi tokar i ima tokarski stroj...samo mi još taj otpad fali i svašta bi stvorio.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 06.10.15 22:34

Ni da ne posmislim,kakva dobra roba je bila ponekad za pronaći.I dijelovi strojeva.Do autobusa sam 15 minut iz odpada plošče čelične nosijo uskoro 20 kg težke,pa nešto sklapal sa njih kad hodao u srednjo školo.Nisam još imao auta.Znao sam unaprijed,koliko mi je največa teža,da potražim tisti dan čelika,da ga budem mogao nesti do autobusa.Sad je več dugo zatvoren za maloprodajo.šteta.Šine ,plošče...Puno toga.Napravijo sam jednoosovinko i strug sa tog čelika.Stol za radijono...A sad tražim to u MErkurju ili Merkatoru za astronomske cijene od 1,3 do 1,7 EUR za KG Razz Pa nek onda napravim malčer za 200 eur Neutral
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 07.10.15 22:20

Reider, legenda si, nosio željezuriju autobusom! To se zove volja za radom i stvaranjem!

Ne znam zašto su otpadi prestali prodavati sirotinji, dali se ne žele zahebavat sa stinišem ili je to neki plan suzbijanja "sivog obrta", jer što god kreneš praviti i trebaš komad debelog željeza u otpadu pronađeš.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 08.10.15 6:58

Izgleda da to bila željezna volja.15 minut hodanja sa loših 20 kg u rukama nije baš tako,ali tako je bilo.Pravijo sam tada strug,pa mi falili nekvi dijelovi.Bijo star 16-18 godina.

Neznam,dal sa "sitnišem"nije bilo kruha,kad si ti ponekad tražijo samo po 1 kg nekog pleha,jer sada isto imaj otamo čovijeka na vagi,da vaga uvoz blaga(maloodkupnja jeste),al i na kassi je žena za kasiranje,tak oda...neznam.
A ak se nam slovencima ne izzide na odpadu maloprodaja-"sitniš",kako preko granice ovome austrijcu 3 km od granice jeste.

Znam,da bila ova malokupnja ponekad više opasna nego koristna-ljudi lazili po kupima lima i autošasij i kopali,pilili,tukli...Moj je otac bijo tamo,kad je jedan bij ou uništenom autu,pa ga pored nejga zahvatijo bager,koji sipa u prešo Neutral No on počeo vikati,pa bager se ustavijo.
možda je to to........Više sr...nego koristi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 13.10.15 22:31

Pozdrav

Malčer na pogon remena za traktor Tomo Vinković PE model 100 cm širina malčera..

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 0591dc440583346

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by tony5 13.10.15 23:19

Malčer sa djelovima perilice rublja ili veš mašine...

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 S4wbhv

Lp.
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 13.10.15 23:22

Diskava kosačica?...Pa mora funkcionirati,zašto ne.Meni se čini,da je između helikopter malčera i diskavih kosačica razlika samo,što malčeri su zatvoreni,da duže mleveju jednoteisto travo,al kosačica treba čim brže odbaciti bilja,da jih previše puta ne prosijekne-usitni.Samo je u pitanju sad ovo,dal ovi remeni mogu izdržati opterečenje rezanja trave,da ne prokliznejo.i jer nemaju pogona izpod noževa treba ova kosačica imati sanke,da klizajo po tlu...
Baš bi htijo vidjeti ovaj model u radu.
Da Tony to je to-sam otreba biti spredaj i straga otvoreno bez valjčiča straga i je to kosačica.Mrvo mu bude povuklo između lanaca,jer nema zaštite napravene.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by serafian 03.02.16 17:33

Ima netko kutni reduktor za prodati? (jeftiniji neki)
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 03.02.16 18:16

Pozdrav

Ima od samoutovarne prikolice jedan čovjek blizu mene morao bih ga za cijenu pitati. To onda treba još tokar doraditi možda ima na njuškalu oglasniku već korišten jeftiniji.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 3 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.