Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preša Vazzolar-njen remont

5 posters

Stranica 4 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 25.03.15 21:56

Kad se uzme u obzir da svaki dan hodaš u službu i druge obaveze koje imaš doma, može se reći da lijepo napreduješ. Na svakoj novoj sliki je ugrađeno nekoliko novih stvari. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 26.03.15 23:28

Pa da,radim,koliko mi dopušta vrijeme,a i koliko mi je za rad.Jer kad mi više nije,odustajem tisti dan.No danas sam namještao pogonske lance i zaštite lanaca i jih ufazijo-bijo cjeli zamaščen i neki deklo odšaraufal sam 4 puta gore i dole...Uvijek nešto zaboravijo...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 29.03.15 19:37

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 22348992

Evo bojijo jo drugi put,al opet premalo boje,pa kad sam to osjetijo, bojijo samo djelove najviše na očima,al sakriveni i tamo,gdje če mrva prvo poderati nisam,jer nema smisla.

Žao mi što imam lasova na glavi,da nisam uzeo običnog odtenka boje crvene,koje ima na svakome dučanu,pa bi mogao imati uvijek rezervo ili bojiti koliko mi paše,al sada treba uvijek nešto komplicirati i dati mješati po odtenku.Al je i dugotrajno i skuplje.No ajde 25 eur bila bi povoljnija boja na cjeloj količini,ali bilo bi jednostavnije za napijed.zA oddržavanje.pa dobro ,šta je-tu je.

Naljetijo do problema,jer na hedru ovi tanjuri,koje drže prečno osovino(nosače federa),imaju luft na kajlama.Prije razkapanja bili tanjuri zavareni,dan e mrdaju,pa mi ovo se ne sviđa variti to sada.Šteta,da nisam to prije sklapanja znao i nekvi vijk ugradijo za pritegniti...

No sutra heder namuntiram-nadam se na pomoč za podignuti ga gore.Treba mi još dva čovjeka,pa se poslije toga radovi prekineju za par dana,jer trebam iti na čiščenje travnajka i skiniti treba suhe grane iz dreva vočnjaka i slično...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 29.03.15 19:58

Nemoj sad žaliti zbog odabrane nijanse. Sad je gotovo, a nijansa ne utjeće na kvalitetu. Da si izabral standardnu koja ti se ne sviđa, možda bi se svaki put kaj je pogledaš pital zakaj nisi odvojil još malo novaca da imaš ono kaj ti se dopada. Svako zadovoljstvo se plaća.
Meni se kao veći problem čini luft na tanjurima hedra. Ako je netko to prije zavaril, znači da nije bilo dobro s luftom. Moja preporuka je da, ukoliko ne možeš drukčije eliminirati luft, to opet zavariš, a boju popraviš. Ja nemam nikakvih iskustava s balirkama pa u svojem neznanju možda pričam gluposti. Vjerujem da buš ti odabral najbolje rješenje.  Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 31.03.15 20:29

Heh ne Ivanhoo.I ova boja mi se sviđa živo crvena obična.Ali odluka je pala na ovo nijanso,ak se ova oguli-podera negdje,pa je odspodaj ista,da ti ne padne u oko.A poderati ovu boju nema problema jer je kao puding prema autolakoma.Ali ko če platiti 4 puta veču ceno zbog trdnosti boje.Pa nije to auto.

Hja ko je to zavarijo nemam pojma. Zaista ne.!.Bojazni,da bude što problema oko toga sigurno ne bude,jer nemaju luftovi vpliva na ništa osim možda kakvog zvuka.i normalno luft se veča ne smanjiva.Navarivanje na osovino mi je loše riješenje.nagibam se na izrado posebne tokarene šelne,i tisto bi ja navarijo poslje toga na zunanjom obroču,da ne varim osovino,jer mi se ne sviđa to.
Luft nije problem i zbog toga,jer su zupčaniki koji to gonijo istim luftovima namješteni na kajle i nema do sada tih 10 godina nikakvih problema.Pa da napomenim,da su ovi zupčaniki i po osovini cjeli mastni,tako da še više mrdajo i nije to ništa.jer na hedru male su to sile za teranje.U prijemu su uvijek samo jedna vrsta federa odspodaj u stiku sa zemljom i taj preša jih ima u vrsti 8 komada.pa i ti nikad ne zaoredu u zemljo u puno,možda t osamo na jedni strani.Tako da sil nema.
Eto slika od radova prošlog dana i danas sutra,al posljepodne išao sam na sakupljanje grana u dolino.
Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 22353610
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 05.04.15 11:23

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 22361667
Slika od prošlog dana slikana od izrade posebne šelne.Ito od ove,o koje smo več pričali,da bi trebao nešto napraviti,da tanjuri na hedru ne drljaju zbog lufta na kajli i osovini.Eto to je to.Napravljena iz istega fi čelika,na kojeg su navareni 4 maleni limiči i poslije toga pretokareno i prepileno na dvoje.Zašaraufana sa dvima M6 vijkoma,da zahvati osovino i zavareno na tanjur.
Na sliki vidi se i krivulja za tanjurom,koja otvara i zatvara federe hedra.Menjani jesu i lageri na osovinicah,koje nosijo fedre.
Eto opet malo dalje prema kraju...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 08.04.15 19:48

Žao druge slike nema od danas kao te:
radi se na inovaciji pomožne ruke(podavača),da čisti mrvo izpred kotača sa strane hedra,da ne ostaja na tlima.Tak oje planirano,da ne bi niko trebao hodati pored preše i gurati kukom pored unutra.Kako če raditit to-vidjet čemo.Al u ovome trenu me to najviše zanima,kako če se to izteči.Ovo je glava koja bude držala vile,no sad je uskoro gotova na večer:
Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 22371229
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by fireman.peter 10.04.15 22:26

To bu onako ko sunce izgledalo ili? Slicno ko onaj okretač?
Nadam se da bude radilo i ti onda zadovoljan.

fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 10.04.15 23:25

Ma ne.Upravo bude stavljeno isto kao več oriđi namještene vile(podavači) u preši.Samo da to bude pored hedera izpred kotača!.Siguran sam da budeš sam skužijo -al ako ne počekaj na slike hehe.Sutra idem u nabavko u MB poslovno cono TAM-a po neke lagere ,remene i nešto drugih sitnic bez kojih onemogučen je nadaljnji rad.I usput napravim i tehnički za motor!!!Prvi put ove godine da se malo peljem.!Lp budedu slike -obrazloženje...sve.

Usput sam imao hitni popravak struga,jer zaribao.Bila je samo čelična puša na čelično osovino,nije se redovito mazalo izgleda i uglavilo.Od obterečenja i uništilo več 20 godina stari remen i sve se ustavilo osim glave.To je bijo mehanizam podajanja noža,tak oda sam mogao to sebi zastružiti djelove ali samo sa podavanjem ručni načinom.Ak ne bi to popravijo,težko mi je nadaljevati sa izradu djelova za prešo.
No predpostalvjam,da ova moja inovacija bi mogla biti upotrebljiva!.Bude virojatno upotrebljiva,ali bogami i opasna.!
Ovo budem oključijo ,samo ak budem sam na travnjaku ,a kad se rukom puni,ovo če se izklučiti.No mislijo sam napraviti to ,da se to napravi sa nekvim dugim vijkom,stavljenim kroz dva zupčanika,al sada ne.Najjednostavnije je,da uzmem dole kardan i to je to.No još uvijek bi mogao napraviti na vijk...ali je teže napravit i bez smisla,ak možeš uzeti dole kardan,koji goni ruko..Što ti kažeš?.Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by fireman.peter 14.04.15 21:56

Neznam što bi bilo najbolje ali najbolje je ono što je najsigurnije, sigurnost je na prvom mjestu da nebi došlo do nekih ozljeda, to ti mogu reći.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 15.04.15 21:34

Razmišljaš previdno-pomeni to modro.Previdnost je mati modrosti.

No napravijo sam ja kak je najbolje,pa maka je bilo to jako dukša opcija.Napravio varovanje sa prestrižnim vijkom M4.Kak bude što uglavilo ču ga odsječi.Al predpostavljam da obično obterečenje če izdržati,ako izdrže ručne drvene grablje mog otca,kad mrvo on gurao unutra,da ne ostaje pored.No eto,sad če ti biti više jasnije što bude iz mog inovacije:
http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar/foto/22386336

http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar/foto/22386336#22386340
No napravljena je i gornija osovina upravo dans poslijepodne ,al nemam slike,jer budem slikao,kad bude montirana.Trebaju 4 vijki i lance da stavim,pa ruka-podavač bude se vrtijo.Napravim samo vile same na ovu na sliki viđeno radilico i je to to od te inovacije.

No treba mi še da napravim elektriko i ventilator izpihavanja vezačkog aparata i nosač crijeva i kabla do traktora ,pa staviti crijeva hidravlike za heder.Pa nek problem je i još uvijek na klipu,jer je prekratka vidilica spodaj,pa čistač  tog vodilece izskoči iz nje.Moram ju produžiti.Jer stvarno sad nečem sve razkapati ,da kupim i ugradim dukšo.Budem to napravijo kod druge zamejene lagera klipa,koji bude za kake 2-3 godine sigurno.

No poslje toga ostaje mi samo točan pregled ,ak što gdje zaboravijo,tak oda ima posla kod nje nadalje.

Peter nešto se promjenilo na Mojalbum!Ne mugu ljepiti slik sa predogledom,kako sam radijo prije(sa isto rač opremo kao prije).Sad nikako ne ide. Evil or Very Mad

Evo pogledaj kako razčupalo remen,kad je piknula čahura remenice:
http://www.mojalbum.com/reider/struznica/foto/22386381
I eto današnje tokarenje pogonske osovine pomožnih vil,i na to josovini je napravljeno varovanje sa vijkom-slika drugiput:
http://www.mojalbum.com/reider/struznica/foto/22386381#22386384

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Screen13

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Screen14

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Screen15
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by fireman.peter 17.04.15 18:37

Ovaj kadran si zanimljivo riješio, baš dobro moram reći.
Što se slika tiče, link koji ti treba mora imati na kraju oznaku jpg. Pokušao sam poraviti tvoje slike nisam uspeo baš iznavedenog razloga, nenema tog jpg na kraju linka. Neznam što se promjenilo ali neke tvoje slike su ok, to i sam vidiš kad si jih uspešno postavio.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 17.04.15 21:46

Pa ova dodatna ruka-podavač uzeli su mi jako dosta vrijemena, i još ga bude,al nadam se da mi se muke izplate.Gorna osovina(nema je na sliki) je namještena ,isto lanac i danas radijo zaštito za nju,koja ima u sebi španer lanaca i istovremeno bude i ta zaštita kardanskog gornjeg zgloba.Bude slika,kad bude gotovo.Tako da lanci ne možedu te uhapsati,al noramlno najopasnija još uvijek od početka ostaje radilica vil(vidi se svetla cinkana na sliki).Na njoj nema namještenih vil,jer niso izrađene i se budu tokarile boduče dane.Ak te ona udari,molijo bi da te Tajson udari umjesto nje.Budem pokušao neko zaštito preko nje napraviti i pored toga varovana je vijkom M4 na pogonskoj osovini.


I još ovo-nemoj suditi i ocenivati moje tokalice,jer se izradila kao što sam več pisao kod mog 16-19 godine . Wink I tad nisam imao tih alata,koje imam sad, pa isto i znanja.Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 22386381#
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 21.04.15 19:32

Radovi na pomožnom podavaču idedu h kraju,ima nekve sitnice još tamo,al u glavnom krajni izgled negdje je to.NEma još zaščite radilice napravljene do kraja,jer mi treba konačna zamiso,potrebno mi je otokariti nasjed zubčanika na pogonu(tog idem tokariti h prijatelju) i obojiti.
http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar/foto/22397869


http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar/foto/22397869#22397870
Na doljnjoj sliki vidi se početak izrade zaštite radilice ,koja če biti u istovremeno i zaštita dolnjeg kardanskog zgloba,koji je sakriven izpod lima,da ga ne možeš tak ojednostavno dodirnuti,al kad češ demontirati kardan,čisto je jednostavno iti rukom izpod lima.Na zgornjem viđenom zupčaniku napravljena je zaščita-varovanje prije preopterečenja sa strižnim vijkom,koji pukne kod preobterečenja.Vile če se jednostavno staviti u fazo gibanja stroja sa prestavitvijo zubova na 6 zubnoj osovini kad namjestavaš kardan.Kad ne želiš,da bi radil pomožni podavač,samo demontiraš kardan pogona i to je pola minute rada. :
http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar/foto/22397869#22397871
I končna slika bez boje i zaštite radilice:
http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar/foto/22397869#22397872
U glavnom radi se maximalno,kad je moguče,al sad sam doma 4 dana ,pa če se još dosta tad napraviti.
Plan je dokrajčiti zaščito radilice,bojenje,nmještenje hidro crijeva hedera i struje,i ak če imati prijatelj vrijemena,da se zupčanik otokari.Tako,da postoji mogučnost,da če biti poslije majskih praznikov rad na njoj dokrajčen.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 22.04.15 15:18

Super si to odradil.
Kopka me misao bi li ti bilo jednostavnije napraviti rotacijski zgrabljalnik s četiri federa od tračnog obračalnika. Možda mi ta miso pada na pamet jer ne poznam baš previše balirke. Također vjerujem da je poprešna šipka dosta visoko da ne štopa sijeno.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 22.04.15 21:14

Zdravo.Svaki komentar dobrodošao.
Šipka od navoja  nije preniska predpostavljam,jer kao što se vidi je u višini grabelj za rad max višine uvlačene mrve.No vidjet če se u radu Embarassed
Rotacijski zgrabljač (sunce)izpred hedera ne dođe u poštev pod nijednim pogojem,al isto tako treba mu dovesti monent potreban za vrtnjo.Previše treba mu prostora,više je opasan,ak nije napravljen pravo bi se sve šopalo,nije možan pristop do hedera kad bi htil ose bavati rukama u stroj,bla,bla,bla.Nemoguče.Al sistem sunca nije tak ojednostavan,jer nisam za to majstor,al mi se čini,da je na njime sistem zakretanja federa u nekoj fazi okretaja inače bi sve on vukao naazd,od gdje je oduzimao.Da ne kažem,kako bi se to čudo moglo dizati?.Na heder takvog velikog djela ne smije se staviti,jer več sada vse je jako težko i labavo.Da napomenim glavni nosač hedera na toj strani,koji nosi sve što je u crnoj i bez boje,je sa tankom stenom 8x4 cm U profil,al dugi je 60 cm i još ima velik orupo za akso usredini Razz A bi to bilo još jače sve,ne bila bi težka 1200kg več pola dodatno Razz

Evo zaščito,koju sam radijo pola dana(nemoj mi se smijati,al ima desetine nekvih uglova sa spajanje na šasijo hedra.Traženje materijala po šupama,promjene načrta itd...
No nema namještene platične kape,jer je čelik trebno obojiti.
http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar/foto/22401247
Ovdje je tokarenje prok... zupčanika,kojeg nismo mogli u strug staviti ni ja ne drug,pri kojem sam bijo.Pa sam na kraju stavijo u moju sa jedno malo cako-finto. Drugog budem drugi dan.

http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar/foto/22401247#22401249

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Mm10

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Ll10
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 23.04.15 8:10

Fala na pojšnjenju. Vidi se da imaš puno iskustva balirkama, a ja ništa. Embarassed

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 23.04.15 14:55

Pa zato je tema,da se debatira o raznim mogučnostima izrade.I zato sam na forumu,jer mi to veselje.

Imam samo ova izkustva,što sam dojmijo u tekom tih 10 godina,što ju imam.Ni ne radim dosta bal godišnje.Uvijek manje,jer se opuššta kod ljudima i bolestni su poneki ili umrli.Ali veselje ostaje.Pa maka nije uvijek velelje sa njo raditi i bilo je pljuvanja,psovanja,šaljenja sve u rodno vas domačo pa da ne nabrojavam što više sam radijo.
Sa drugimi prešami nisam radijo osim jedanput jako malo sa NH -jevo od prijatelja,pa jo prodao i kupijo roll prešo.
Al ovo su i tereni,koji su više gorski nego normalni za radove s prešo.Tako,da nije ti ponekad žao neke stranke,da jo izgubiš.Putevi za TV-je,pa grane,dreva,breg,potok,njiva,panj.Samo tukanje po komandama i okretanje i pažnja,da ne napraviš više štete,ko koristi.Al opet-veselje ostaje Smile
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 29.04.15 20:42

Eto priča polako dođe kraju.Namjestit treba se sistem izpuhavanja sa motorčičem iznad vezačkog aparata,a jer ga trenutno nemam,bude se to napravilo ob priliki,kad se to nabavi.Al v nadaljnih dvih danima samo se treba testno jo prikačit na traktor,spojit jo sa kablima za strujo,namjestit nosač kablova na rudu,što do sada nije bilo,pa je došlo do odbrušenja hidrocjevi zbog rotacije kardana.Nosač napravljen,samo ga treba tad namjestit.Sledi maaznje-sipanje ulja i testni zagon s traktorjem.
Eto još nešto slik od krajnih radova:
Riješenje sahranjenja kardana,kad se želi da zunanji podavač ne radi.osovina če se slobodno okretati,al kardan sa osiguračem je namješten na šasiji stroja:
http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar/foto/22415824
Zunanji pomožni podavač-najopasniji djel ovog stroja.Ima maximalno napravljene zaščite,koliko se dalo napraviti,al kad budu loši tereni i ljudi naokolo,bude se podavač izključil.Nije sve još obojeno svaki mali dijo,al bit če,jer se to tekom testom nošto usput preuređivalo:
http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar/foto/22415824#22415825
Cijevi hidravlike i struje so spremni,da se prikači na traktor.Treba namjetit konektore za spoj na traktor(vezati jih na EUR vezavo):
http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar/foto/22415824#22415826
Izgled straga:
http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar/foto/22415824#22415827
Detajl izspod preše-vide se lančani pogon hedra izpod zupčanika vidi se prekidač struje za izpuhovalno napravo vezačkog aparata,koji bude se automatski uključijo,kad če balirka počet sa radom:
http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar/foto/22415824#22415828
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by fireman.peter 29.04.15 21:01

Opaaa Very Happy stigla stvar do cilja. Drago mi je da si stigao do kraja obnove, a moram reći da se nisam dvoumio nit sekundu da tebi to nebi uspelo. Još da test ide kako treba i sve 5. cheers
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 29.04.15 21:03

Da test i još nekve sitnice,al test eč se opravljati tekom cjele sezona,da se može vidjeti kak ose ponaša i kod opterečenja,pa se bude tada i bolje ivdjelo,što če se trebati promijeniti il kako.Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by Dubravac 29.04.15 21:18

Od iskustva s balirkom imam samo gledanje kako radi sa pristojne udaljenosti.
Kolega svaka čast još samo da krene sezona i uspješan rad.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 30.04.15 14:20

Super. Posel došel kraju taman prije košnje. U uspješnost testa uopće ne sumnjam.
Ipak najljepše bu kad na ovom forumu vidimo neki video s prikazom rada inovacije - dodatnih vila.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 30.04.15 19:23

Heh.Pa još ponovo napomenjujem,da nisu sve sitnice još odkazane i ima nešto malo radova na njoj za napravit,al jeste u glavnem je.

Hvala svim na dobrim željama po bezhibnom radu,al trebam vam kaazti,da svaka inovacija teoretski se razlikuje od toga,akko onda u živo radi,pa nije ni tu mogučnost,da što treba između testov it doradit-promjenit.....

Video sa mojim fotkičem je živa katastrofa,al može se napravit takav 5 sekunden,al i još na toga bude se trebalo počekati kakav mjesec ili dva.Žao.(normalno ak budem za snimko dobijo kakvog nadomestneg vozača-mojo na primer,jer drugog nema).

No danas sam zmleveo do kraja grane izpred šupe za drva i odkačijo mlin,tak oda je traktor slobodan, i možem ga u praznicima prikačiti preši i dokrajčiti strujo i namjetiti nosač crijeva,namazati i testno pognati okolo.Al još uvijek nedostaje mi ventilator od kilera od auta za izpuhavanje,tako da to ostaje u čekanju.
Trebam namontirati i rotacijsko na traktor i posebno + vez kabla,koji bude za pogon izpuhavnaja na preši.E je to za cjeli dan rada...Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 03.05.15 20:14

http://www.mojvideo.com/video-protiutez-ojnice-na-balirki/10f6bf22f56b6a191a4a
http://www.mojvideo.com/video-zagon-balirke-vazzoler-po-remontu/feaddda90ea553cb481d
Eto ljudi. Ionako sam uništen do kraja od radova,kojim nije i nije bilo kraja,danas sam napravijo prvi zagon preše nakon reparacije.Je.. ga-zaboravijo namazati i naliti ulje,al ak je laufala samo 1 minuto na prazno bez obterečenja nisu se spalili klizni mesing ležaji heh.Isto jedan reduktor za pogon podavača. Jako se mi žurilo i zaboravijo.Budem to napravijo ob prvi priliki.

No nije bilo sve tak ojednostavno i bez griješke kao što se vidi na snimku.Ulje je curilo svuda naokolo i još uvijek nisam imao vrijemena mjenjati baker podložke ili zagrijati.iz crijeva hidravlike odmah po prvom uključivanju sa puno silom je urezalo 2 metara po zraku.E sam si reku hvala ku...Još opet idi popraviti crijevo u Mb jer jo negdje nešto prosjeknilo.No kad idem gledati,nije bila samo zategnuta.Dvije crijeva bila su zaokrenuta i nije bila prava smer rada.
Nije radijo desni žmigavec.No nakon diskusije što ,gdje,zašto,primjetijo sam,da uništena samo žarulica.
Prešo nikako nisam mogao hidravlički otvoriti.Kao da neam snage,al sigurnostnig ventila niko nije dirao.No poslije toga,kad sam ga pritegnuo je se otvorila.

To bi bilo zajedanput sve.Ostalo mi samo ugrađenje ventilatora za izpuhavanje,kad ga dobijem.

Jedan snimak je i od još jedne od novih inovacija-protiuteg klipnjače .Služila nek bi za mirniji tek stroja.No kad sam jo pokušao na ruke gnati,čini ti se da se suče lakše.Kako če se ponositi u radu-budem vidijo.Izbaci se jo može odmah.Zamisel mi došla od preša,koje imajo to serijski ugrađeno.Al nimam pojma zašto jedne ne,druge da.

Sad treba čekati samo sezonu,da pokušam.E da napomenim-ovi glasovi koje se čuje na snimkih-ne radi svih preša,več moj glupi pas...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 4 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.