Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preša Vazzolar-njen remont

5 posters

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 15.05.15 19:06

Prva riječenica al da kažem odstavek svaka čast-to su bili več odavno problemi radnika iz tvornic,koji su(smo radili) i rade u tvornicama.I neki posli su takvi,da jednostavno nije mogučnosti dobiti u svakome vrijemenu slobodnog dana.Možeš samo dobiti plavoga...
ponekad se desilo,da sam trebao zamahnuti ljudima pored puta,da ne možem mu izbalirati,pa maka sam bijo pored njega,jer trebao iti na posao,a loše bilo je i to,da sam vidijo ženo isti faracajgom prema redovima sa sijenom,da zapali,al ja bi sijeno imao i vozijo sam se mimo nje sa prešom,jer trebao iti na posao...

Je...i ga,tvornice-posao nam jako dosta daje u životu,al boga mi,jako nam i dosta ODUZIMA.Oduzima ono što je ljudima jako dosta vrijedno-vrijeme.Al vrijeme vrijedi zlata.


Vic ti je stvarno dober hehe.Morao sam se nasmijati!.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 15.05.15 22:00

Koji vic? Kaj nije tak? Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 17.05.15 22:25

A možda mi ne kosimo u pravom vrijemenu? Wink
u glavnom,problem je,da treba biti za prešo jako suha mrva i to je dosta puta jako težko dosečti.Pogotovo u krajevima nagnutima na sijever kao moja je.
No bar malo moguče je kontrolirati vremensko prognozo,koja se sigurno od prijašnjih vrijemena se izboljšala i bolji je pregled na njo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 03.06.15 21:25

Evo ljudi  z velikim veseljem možem vam pokazati prvi snimak i sliko nakon reparacije stroja.Hvala bogu ide ko vrag!!

No od početka sve ne ide ko po loju.Prošlog dana slučajno nešto sam čačkao oko nje prije prve upotrebe,da jo pregledam prije starta,a vidi vraga ugotovijo,da vezački aparat nije u fazi.Skužijo,da zamaknut za jedan i pol člena lanaca i tako ne bi moglo raditi,jer osigurački mehanizam ne dozvoljava teka,kad je sklop izfazen.
No trebal omi jedan sat,da sam to uredil ko treba.No predpostavljao,da je pravo  u tom pokušaju.
No danas htijo iti na put,kad bi (pa kako to može se ravno sad dogoditi pri majki Murphijevi)komšija na put nagrtao red od sjena u dužini 150 metara...
Što sam htijo ,postavij ose u red,da napravim bale,jer je ne možem pregaziti,jer uništim opruge hedra.
Na nije ona ni maknula.Odmah kad išlo sijeno na heder sve se ustavilo.Trebalo podesiti opruge sklopke hedra i zamajaca.Sve proklizavalo.
Onda je napravila bez problema 11 bal.Pa sam mogao iti na put moji pravi stranki.Tamo sam pokušao uključiti i pomožni podavač,kad sam skužijo,da nisam kardan prav stavijo na nosač,pa sreča,da nisam ništa uništijo.Podavač izkazao se za super!!!Ali stavljen je možda kakve 2 ili 3 cm previsoko.No treba ga podesiti jedno rupico niže.Obavljao je posao super,al loša strana mu je bila,da brže ko pobiram mrvo,nejgov je efekt rada manji,jer se presporo vrti i pošta opet za sobom.Mašiti bi trebao brže,al za normalno brzino kretanja,kakvo imam po večini oavlja posao dobro,tak oda neču ništa za sad promijenjivati.
Protiuteg na reduktoru za mirniji tek izgleda ,da posao dobro obavlja.Čini mi se da je mirnija.A neznam,dal zbog kontrautega ili zbog odpraljenih luftova u segmentima stroja.Tako mi se čini zbog drugačnijeg zvuka vučenja traktora u radu.Obteretenje mi izgleda enakomernije,takvo imam osječanje.
Procurilo ulje.No skužijo,da zaboravijo opet pritegnuti nekvo cev hidravlike.
Bale radi jak odobre.Enakomerne-bar za sad!.
Za jedanput-svaka pohvala samome sebi. Very Happy
Jedna griješka pokazala se kod nepravo odpilenog lima na hedru,gdje se sad zaglavlja mrva,kad pomožni podavač nije uključen.Odpiliti trebam ukoso pa bude ok.Sad je odpilen pravokotno,al treba biti kao prije -ukoso.Odpiliti se trebalo,jer se skratijo zbog dodanog podavača.
Radi tiše od prije.Zbog dobro nastavljenog hedra i opruga na njemu virojatno.Eto jedna prva slika od radova i video:
http://www.mojvideo.com/video-protiutez-ojnice-na-balirki/10f6bf22f56b6a191a4a
http://www.mojvideo.com/video-baliranje-sena-2015-prvo-delo-po-remontu/06fc0777f82354fdb90a
Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Fotografija-0011


Zadnja promjena: reider 1; 04.06.15 20:00; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : izprava riječi)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 03.06.15 22:20

Nikad nije postojala sumnja u uspješan remont. Very Happy Podešavanja su normalna pojava, pogotovo kod prvog baliranja poslije remonta.
Ovaj mali problem sa brzinom dodavača možda možeš riješiti da dodaš još jednu oprugu (vile) i povečaš širinu zahvata vila. Idea Naravno ako konstrukcija to dopušta.
Ne razumijem dio: " na put nagrtao red od djena u dužini 150 metara"
Je li u riječi "djena" neki tipfeler? Ako nije, molim te probaj opisno pojasniti o čemu se radi.
Sad je lijepo pazi, mazi i maži (podmazuj).

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 04.06.15 20:18

Pa zadovoljan za jedanput da.

Vil neču dodajati-trebam oprugo samo malo znižati k tlom.Trebam pogledati,što se može napraivti,al nisam imao vrijemena.Sitno mrvo pušta isto,ko da vila nema,a kad veči je kup onda zahvati i ubaci pred heder,pa se ne ljutim jako.

Riječ popravil-ni djena več mislijo -sjena...


Danas uslužno radijo soseljaku 61 bal.Na bil obi jih preko 90,ali bojda nejmu se sam ponudil ženin brat,da mu izbalira,koji nedavno toga(virojatno prošlo godino)kupijo balirko.A normalno se ne kuži u taj stroj i kupijo povoljno od poznanika,pa zna se,kako ona radi sada.Nikakvo radi.Ima puno luftova i još neka mi jako smiješna je prema mojoj.Podavači su kao da bi jih radili djeca u vrtcu.I ne rade dobro,klip ima zračnost,noži topi-okrugli,konop naopako napeljan.Kazao,da se ne kuži u to,pa da bi trebao nekog ,da to bi poštimal,jer sam neče uspjeti.NO vriejmena nije bilo dosta za pričati,ja sam na brzo samo pravo stavijo konop i toliko smo išli po redu,da je pokušao.Ukosi bale i zato konop padne iz bale.Nema dovoljnog pritisaka pa još prije se razpadne.Ma čoviejka čeka dosta radova,da če nešto pametno pogruntati-shvatiti.No njemu se žurilo,jer imao sve za spraviti pod krov i kod kuče.pa me pitao,dal bude išla njemu sad kod kuče.Kazao sam mu nek malo pojača pritisak na kanalu,da radi tvrđe bale i nastavi da rade krače,jer se tad teže razpadnu.Toliko da može si svoje sijeno pospraviti.A na krja usezone treba joj mehanikčar.Vezački aparat joj je dobar-nije izklizan od konopa.Manje iztrošen nego moj,ali sve drugo...
MArke čini mi se da je Francuska-Ravena Kasaris.Imam sliko,ali ovo nije prava tema zanjo.

No moja išla ko vrag i stranka bila oduševljena.No onaj mu htijo uslužno raditi za badava(zastonj),jer je mu rođak,al svejedno ga na kraju,kad sam ja došao, naterao iz travnjaka na ljepi način.No ja ga mirijo,da on ti želi dobro,pa on mi odgovori,da što mu čejo ove bale,kad do podkrovja ni ne dođeju Neutral Uskoro pola njegovih sam mu ja ponovo zabalirao.

No preša mi išla ok,ali sada odkazao traktor.Došao luft u sistem usisavanja nafte(boljka Zetora,koja išla do največe skrajnosti).Nadam se,da čem ga startati,bar drugi dan,jer imam ja jedno dolino suhe mrve za sakupiti.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 04.06.15 21:43

Hvala na pojašnjenju - ispravku riječi. Znači susjed ti je namjestil sijeno da mu zbaliraš?
Kome smeta to kaj pusti malo sitne krme nek to pokupi ručno sa zubačami (grabljami) i baci u balirku, a još bolje mu je da pusti za gnoj na traniku.

Ti si toliko kritike napisal za priozvođača svoje balirke, a sad si se uvjeril da ima puno gorih. Pa kad to spojiš s nekim tko si ne zna sam poštelati i popraviti niti najmanji kvar, vidiš kaj se dogodi. Dobil je otkaz makar nije koštal ništa novaca.

Šteta kaj je Zetor baš sad iskazal svoju bolest kad si u najvećoj gužvi. Zločesti Murphi.  Evil or Very Mad Nadam se da buš uspjel bez većih problema to riješiti jer sam shvatil da se to sad nije prvi put dogodilo.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 05.06.15 22:47

Pa susijed ima svojo prešo,pa mislijo svuda napraviti redove i onda sve izbalirati,pa sam ja trebao odlaziti prije.Tad je upravo radijo sa Štoretom redove na kntra strani brega i nije me ni vidijo što radim.

Uvijek ostaje nešto sitnoga za hedrom tako kod samoutovarke i isto kod preše...

Sad sam skužijo nakon toliko godina,kad mal ose zanimam za preše,da je to bilo isto kao kod auta.Može se dobiti skuplji i povoljni auto,al sa obadvima može se voziti.Samo pitanje je kako.E tako je i kod preš.

Ni zastonj nije bil odobro,a sad si zamisli,kako je da trebaju te platiti, a ti ne napraviš bala kakve nek bi trebale da budedu.

Zetor danas zapalijo super,kak malo napumpal prije palbe na nizkotlačni,al vraga u dolini kad ga ugasim,nije više zapalijo.Opet ga pumpal cjeli dragi vek.Ulazil je zrak u ssistem,kad sam demontiral tank za nafto.
Dosta je Zetora ovih serija,koji trebamo uvijek prije prve palbe u nekvom danu pumpati nizkotlačno.To nije problem i to si naviknut,kao da trebaš si staviti gače,prije svega drugoga:Al sad ni to ne ide,jer ne možeš ga ni napumpati više dođavola.Al ni sanja se ti ne što sam sve radijo ove godine,da se to ne bih događalo.Ljudi imaju nasvetov malo morje,al vse sam uskoro pokušao i ništa nije funkcioniralo.Pa ravno na pragu sezone to počinje zezati.
No imam još nekvu ideju,koje nisam pokušao,al buem ju u doglednom vrijemenu.

Danas preša napravila bez ikakvog problema 71 bal za mene na ločeni parceli.Et dvije slike.

Ivan imaš pravo još opet mi treba jedan traktor za prikolico,da ne odklaplam okretača od AC-ja hehe.Al danas sam sa jednoosovinko na jako kliznem šumskem puto prokliznuo sa 27 balami na njoj.Slučajno bilo od više putnih prolaza po mputu sve razdrmano i pusko.Pa onda zavozil još dodatno na nekvo mokro pusko kalo i prokliznilo.No skužijo da prva blokada difa ne radi,jer nije naštelana zajla(tako sumnjam)uključivanja,pa uključil stražnjo koja direkt je namiještena u bočni reduktor i ide super za uključiti.Pa onda išlo van bez problema.Jedan kotač samo proklizavao na kali ,a drugi stajao.Zna se kako to izgleda.

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Fotografija-0018
I jedna slika sa kraja radova,kad išli natovarati bale.Susjed upravo danas kad ja dokrajčijo na toj parceli došao kositi.AC Tigre 3700 hehe i oriđi TV prikolca 1,5 tone,koju vukao prije AC-ja TV 420 ili 521 neznam točno (isto ti to sve skupaj).
Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Fotografija-0022
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 06.06.15 13:08

Ne znam kak Zetor ima dovod goriva od rezervoara do AC pumpe, ali mislim da prvo moraš prekontrolirati sve spojeve lajtunga. Moje razmišljanje ide u smjeru da je velika vjerojatnost da vuče zrak na ručnoj pumpici. Tam ima spojeve i pokretne dijelove. ako je ta pumpica membranska, može biti membrana toliko porozna da propušta zrak, goriva pa ne. Ja sam jedanput imal na autu jako staru zračnicu i povremeno sam moral dopumpavati jer se smanjil pritisak u gumi. Nikak nisam mogel pronaći gdje pušta. Čak se nije vidjelo kad sam napumpanu zračnicu potopil u vodu. Međutim kad sam zamijenil zračnicu, problemi su nestali.
Drago mi je da preša lijepo dela. Kad je meni prošli put baliral slamu, ja sam malo "pomagal" preši tak da sam maknul gotovu balu prije nego je pala iz balirke. Bilo mi je lakše jer se nisam trebal prignuti po balu, dok mi vlasnik balirke nije rekel da to ne delam jer bale ne buju dobre. I stvarno, nakon kaj sam prestal, bale su bile puno bolj zbite. Mogel je biti tiho, napravil bi više bal i više si naplatil, hehehe. No domaći je čovjek i poštenje više vrijedi nego par bala.
Super mi se dopada na tvom AC-u da ima dvije špere. Na Pasqualliju je bila samo prva, a na Goldoniju imam samo zadnju na koju se nisam baš previše priviknul jer onda trebam koristiti ručni gas.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by fireman.peter 06.06.15 22:41

Vidim da su poslovi sa balirkom u punom zahvatu i da stroj radi kako treba. Normalno je da si sad morao podesiti neke stvari u prvom radu stroja posle remonta i da su se pokazale finese koje si sad poštelao i tako mislim da je to sve ok. Sve pohvale na obavljenom remontu i mislim da ti je ssd osmjeh na licu kad ideš na posao sa strojem i da radiš sa njim sa zadovoljstvom.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 07.06.15 0:04

Ma da.Nizkotlačna pumpa ima dosta spojeva i upravo tamo neko je kaazo na forumu,nek čašicu iz stakla odbacim jer nejm ustvarala uvijek probleme.Drugi opet kazao je ,da riješijo za nepovratnim ventilom.No ja ga nabavil i ništa ne pomogne.Treči kaže,da problem je u cijevčici povratka u rezervoar,da to radili samo oni modeli sa kračo cijevko.No moj ima dugo i isto je..
No neko kazao je,da rade probleme odvodne cevke prekotoka nafte od dizna do rezervoara.No ove moje su original i možda pušta koja-neznam.No jedan je lik tvrdio,da napravijo dodatni rezervoarček jak ovisoko i tamo sipa nešt onafte,koja spriejčava padec pritisaka u sistemu i mu radi.........E sad vidiš hehe.

Bale možeš oduzimavat iz plošče iz lima straga,al ne čupati iz kanala prešanja.Kad se oslobodi zahvata od preše na kanalu,tad možeš ti slobodno jo uzeti.

NOžni gas na papučico iznad nožnoga gasa mali je problem,ak nemaš dovoljno dugih cipela hehe i imaju mekane podplate.Sa radnim cipelama ide be zproblema i brojom veličine 45 kao imam ja hehehe.
PA treba ti stražnja najviše,jer teret je najviše puta na zadnji osovini ali prednja se razterečuje ,suprotno toliko ,koliko se zadnja obtereti.

Ma da-remont nekako uspijo,ali koja finesa ostala hehe,pa noramlno tu so i sprotna oddržavanja ,potrošni material a da se ne kod radova nešto ne satre i radi se opet ponovo.Nadam se da ne bude došl odo toga.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 19.06.15 20:15

http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar/foto/22509645#22509644

Opet idedu radovi naprijed.SLika kaže namiještenje ventilatora od auta FORDA za izpuhavanje prašine vezačkog aparata.Napraven je na pante,da se može preokrenuti nazad od vezačkog aparata ak bi se konop namotal na njega i zašopal elemennte .
U ovom trenu namiješten je samo ventilator,al struje do njega nema.TReba namijestiti rele startanja.Struja je dovedena na prešo,al rele treba vezati između vklopno stikalo ventilatorskog paljenja i sam ventilator.Eto slike njega i još jedna od ventilatora:
http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar/foto/22509645#22509645
http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar/foto/22509645#22509647
I još jednom vklopno stikalo paljenja,koji budedu dajal start signal releju:
http://www.mojalbum.com/reider/remont-balirke-vazolar/foto/22509645#22415828
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by Dubravac 19.06.15 21:54

Kolega koliko si napravio poboljšanja oteće te Amerikanci Very Happy
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 20.06.15 8:10

Znači uspjel si pronaći rabljeni ventilator koji ti odgovara. Super.
Zašto stavljaš relej?
Takav ventilator ne troši puno struje i mogel bi se napajati direktno preko sklopke (stikala).
Ili buš složil automatsko uključivanje?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 20.06.15 21:26

Aha zaboravijo kazati-promijenijo gornjo red vijka koji drže limove hedra,da se mrva ne zaglavlja za glave vijkov,koji bili naopaki.Dobijo jih točno take kakvi mi trebaju kad za šalo se razpital u trgovini pa jih uzeo.3,6 EUR 18 komada.

Kolega Dobravac-to je sve več dugo izumljeno znaš.NIje to inovacija.Izpihovanje veznog aparata,centralno mazanje stariji su skoro toliko kao ja hehe.Al i košta hehe.

Rele kazao mi Batek nek namijestim,jer to je koliko predpostavljamo sa BAtekom veliki potrošač.Sami kablovi koji viru iz motora kažedu da dusta uzima snage.Al tablice sa lastnostmi nema više gore.Ni nemam Ampermetra ,koj bi to pokazal kakav tok oduzima.Pokušali budemo sa 8A osiguračem.Ak sagori-zna se sve.

Pa slika koja je prikeljena na prijašnjem postu kaže straga za kotačem,da je sistem automatskog uključivanja več namiještena.Kad se otvore rudo(oje),ventilator če krenuti.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 21.06.15 18:08

Koliko je znam, uključivanje s mikro sklopkom zahtjeva povezavu preko releja jer su mikro sklopke dimenzionirane za malu struju. Zna Batek! Samo me iznenadilo kad veliš da stoje iz ventilatora debele žice. Ja sam očekival kakvih 50-60W, ali očito sam bil u krivu.
Nemoj se ljutiti ali primjećivanje detalja na slikama nije moje jača strana.


iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 21.06.15 19:46

Da Batek hodao u takvu školo.Autostruja.
Pa neču ja mu soliti pameti i vijerujem,da ima pravo.Sad samo čekam slobodno vrijeme,da ovo povežem skupaj.
Neznam kolikva mu snaga,Znam ti samo kazati,da su debele žice i punjač akomulatora sa 4 A ne zaokrene ga.Ampermetar udari u početku stika na 7 A,motor malo mrdne i onda izbaci tokovni osigurač punjača van...
Amperi zapalijo lošo izrađeno elektriko i na stikalima piše kapacitet u Amperima.Rele ima taj kojeg imam i budem ga ugradijo 30 A kod 12 V napona dozvolenog.

Ivanhoo izabrao sam najlošije moguče mijesto za stikalo paljenja na sliki.Ima tamo uvijek puno prašine.Trebam na kraju staviti nekvi poklopac preko.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 03.07.15 11:31

Evo sliko vezačkog aparata,poslije upotrebe ventilatora.Radi po očekivanjima.Slama i sijeno,koje ostalo po uglovima od prije,ventilator iza elementa aparata nije mogao izpuhnuti,al je detajlno sprotno izpuhao prašino,koja se napravila između rada na novo.No preša je u tome testu napravila samo 27 bal,a žao takve su tu ponekve njive.Za sad je zadovoljajuče.Važno,da ne lježe po svim površinama ova prašina,koja mi draži kožo.Sad me zanima,kako dugo če izdržati taj ventilator gledajuč na to,da normalno i u njega povuče ponekad kakvo slamo i prašino.No ne radim puno,al on ovdje rade u dosta loših uslovima kao kod auta.
Svejedno ak sam napravil 27 bal,radijo sam to od 16.30 pa do 21.30,kad sam dospijo do doma,al njiva je oddaljena 300 metara  Razz  Laughing
Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Fotografija-0043
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 6 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.