Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preša Vazzolar-njen remont

5 posters

Stranica 3 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 08.03.15 18:51

fireman.peter je napisao/la:Već sa temeljnom bojom se stroj sigurno preporodio.

Uopće ne sumnjam u to. Ali kad dođe i završna to bu strojček ko bonbonček. Kad bi je slučajno prodaval sad kad je otklonil čak i tvorničke nedostatke  Idea , najbolje bi prošel kupac neovisno o tome za koliko bi se dogovorili. Ali bolje da je ne proda No,  nego neka sad uživa u plodovima svojega rada Very Happy  Very Happy  Very Happy.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 08.03.15 19:07

Slažem se sada sa Ivanhoojem,ali ne sa Petrom...
Sa temeljnom bojom ne vidi se za sad upravo ništa Razz
Jer je još uvijek do kraja razstavljena i na njoj su u tom trenu 4 različte boje stara crvena,temeljna siva,temeljna crveno smeđa i nešto djelova so u crni boji .Jer tamo gdje je dobra stara boja nisam stavljao temeljne ni jedne.U suprotnom bi išlo još jedanput več temelne boje.Tek sada je potrošijo 4,5 litara. Rolling Eyes

Danas nisam radijo ništa a tako virojatno i sutra,jer imam nekve puteve.Tako,da virojatno ču početi u sredo,pa si budem virojatno trebao uzeti slobodno od posla ne ide inače jer to mi bude uzelo jako dosta vrijemena pa sumnjam da budem trebao još ovaj cjeli tjeden dana,da dokrajčim prvi premaz krajne boje.Al prvo idem na premaz djelova hedra sa crnom.

Naravno ne bude za prodajo u doglednom vrijemenu ne No Al do kraja radova dooosta je rada.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 08.03.15 19:30

Šteta bi bilo ne iskoristiti staru boju koja je još dobra, ali ipak se nadam da si staru boju koja ostaje lagano prešmirglao i tako aktivirao površinu za bolji prijem nove boje. Ako slučajno nisi, onda to obavezno napravi prije stavljanja prvog sloja završne. Također dobro pročitaj tehničke podatke od završne boje da utvrdiš kad možeš ići s drugim slojem. Ako ta boja omogućava sistem mokro na mokro i ako budeš šprical onda to ide najbrže. Samo kod toga trebaš biti oprezan da se sloj koji je dosta debeli, dobro osuši. Ne samo okretati čim je suho na dodir jer je boja ispod površine još mokra i tamo gdje se ostvari kontakt s podlogom bude došlo do sljepljivanja.
Molim te nemoj se ljutiti ako sam iznesel nekaj kaj već znaš. U najboljoj namjeri prenašam svoja iskustva posebno s Heliosovim brzosušivim Rezistol emajlom.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 08.03.15 20:09

Svaki dobar namijer dobro dojde kod mene.
Na rahlo prešmirglal sam površino stare boje to da,al opet radi se u stopnji točnosti primeren za poljoprivredni stroj i ne za auto,i kao sam več kazao miljon je djelova po šupama i radijonici Razz Treba znati,da preša takav je stroj,da ne radi u lošim uvijetima,pa traje duže kao kakav drugi priključek.

Hja vrijeme između prvog i drugog bojanja produži se odvisno od hladnoče kakvo je sada Neutral Al nema veze,jer prije kad budem dokrajčijo prvi premaz zaključne boje,tad bude več odavno prvi lim suh(gledajuč na to,da bojim pola tjedna heh).

pa bojijo sa Medvode Emailom brzosušečim onaj plato za traktor i sve se izmaličilo.PA se ne sjetim ili bila tada nesuha temeljna boja ili prvi sloj ove brzosušeče boje.Znam samo,da sam dosta dodao razredivača,pa bilo nešto i u tome.
Problem je,jer ak ne dodaš razredivač ne ide sa pištoljo špricati...Al temperatura na difuzuru pištole još padne u ovim mrzlim danima prema ledišču i boju samo spredaj pljuje van.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 08.03.15 20:52

Ako si kupil završnu boju, napiši točan naziv boje i proizvođača. Možda se može nabaviti tehnički list s uputama za nanošenje.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 08.03.15 21:07

Heh ova bude težka.Boja je mješana u univerzalnoj boci bez naljepnice.Ide se za Tesarol Email mješan po uzorcu jednokomponentan.
http://colours.helios.si/cro/metali/pokrivni-premazi-za-metal/156
možda nešto takvog,samo,da nijansa svojstvena.
Hvala na trudu i pomoći.
Al kolko gledam priporučava se temperatura upotrebe iznad 10 stopinj.Za pištolj bi to sigurno bila obaveza.No pokušat ču,još uvijek mi preostaje četka,ak ne bude išlo,samo če jako sporije iti.Suradnik bijo je jako oduševljen sa nanosom boje pomočjo valjčiča za bojenje zida,al sa kratkim dlačicama.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 08.03.15 21:44

Pa ti imaš sve. Na linku koji si navel su linkovi na tehničke informacije za Tesarol emajl (sjajni) i Tesarol emajl saten (polusjajni). Za međupremazni interval se navodi vrijeme od 24 sata. S obzirom na to da nema podatka o maksimalnom međupremaznom intervalu znači da se drugi sloj može nanijeti najranije nakon 24 sata ili kasnije.
Vrijeme sušenja je navedeno kod 20°C i relativne vlage 65 %, a primjena je moguća već kod 5°C. No uvijek je bolje izbjegavati granične vrijednosti. Dakle, dobro je kod ovih niskih temperatura pričekati 2 dana s okretanjem komada. To ti bude uzelo vremena jer vjerojatno nemaš dovoljno prostora da odjedamput pofarbaš sve komade, ali bolje tako nego da ti se zalijepi za podlogu. Ubrzati možeš ako prvo obojaš nevidljivu stranu pa je drugi dan okreneš i staviš na neku podlogu koja nema velike širina (npr. kutni profil). Onda bu na toj strani eventualno ostalo malo oštećenje ali to ne bude smetalo ako nije vidljivo kad se ugradi u stroj. Još uvijek bude bolje od onoga kaj u tvornici uopće nije vidjelo boje. Ova boja ne suši prebrzo i zato je tvoj suradnik imal dobra iskustva s nanašanjem pomoću valjčića. Kod boja koje brže suše je to problem i znaju ostajati mjehurići sa zarobljenim zrakom, a to izgleda kao da je na frišku boju pala prašina ili sitnije smeće. S valjkom budeš potrošil najmanje boje pa se isplati probati je li izgled zadovoljavajući. Sa špricom ode 35 do 40 % više boje nego s valjkom. Ljepši izgled ima svoju cijenu.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by TomoVinkovic420 08.03.15 23:10

Kada se farba sa spricom optimalna temperatura mora biti iznad 20c, ispod te temperature matira boja, gubi sjaj.
Prije pocetka farbanja uzmi praznu bocu od tecnosti za ciscenje stakala, ona sto ima spricu na sebi. Napuni je vodom i naprsci okolo masine (prese). To ce sprijeciti da se prasina dize i nece dolaziti u kontakt sa farbom.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 09.03.15 18:59

hvala vam obadvima na dobronamjernim uputstvima i dobro,da iamm poznanike ki se na to prilično dobro spoznaju.
Več odavno mi se nije dopalo špricanje pištoljom,al mi bude to bila obaveza,kod kuteva i kompliciranih malih stvari.Sve druge djelove budem valčičem i četkom.
Al problemi špricanja-bojanja zaista su to o čime Ivanhoo kaže.Nema pravog prostora.Pa treba se sačekati,da nešto se osuši i se složi u ugao i nastavi sa drugimi.Al za prerano okretanje djelova na djelove,koje niso viđeni odvani dobro znam i sve godine to poslužujem hehe.Sigurno bude bolje kao od majstora iz tvornice koji ni bojili nisu -vidjeli ste svi sami iz slika.

Tomo dobra ideja sa špricom z vodo,al problem,jer če se mi cipele nabasati zemljom.Izpod preše u šupi je zemlja.

Crna boja,sa koju sam bojijo felne prijašnje dane trebale su 3 dni da se osušile na dodir rukom!!.Tako sad več znate,kakva če biti procedura...Jako spora...

Eto obojeni djelovi sa osnovno bojo(viđenih je jako malo od svih):
Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 22309673
Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 22309674
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 09.03.15 20:53

Pretpostavljam da je sivi mobihel primer, a rjava cinkarnima temeljna boja.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 09.03.15 21:10

Ja!.N oni ravno čista smeđa-malo rahlo na crveno  vleče.No inače tako je kao kažeš.I zaista ima Mobihel tvrdnejšo površino od Cinkarnine.Testiral sa nohtom napraviti ogrebotino.No na nijedni ne možeš sad poslije par dana kad su bili bojani,al na Cinkarnini vide se blagi trag(ne ide stran boja,samo trag se sviejtli vide od nohta),al na Mobihelu ništa.Drugi dan po bojanju nije bilo moguče sa nohtom  na Mobihel napraviti tragova.Al na Cinkarnini u ovih hladnim danima ponegdje bilo je malo još uvijek mekano. Inače kod 20 stopinj se i Cinkarnina osuši na dodir u 3 satima i možeš lim  slobodno okretati.Sada to možeš tek drugi dan.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 14.03.15 16:27

Danas obojena kompet sa jednim prehodom a da opomenim,da sam dao dodatno zmešati 2 litara boje onim trem litrima od početka.Tako je končna poraba grunt boje 4,5 i isto bude krajne boje 4,5 litara Neutral
Da se brzo preračuna bi bil strošek boje ukupno ak bi upotrebivao kvalitetne auto lake 440 eur,pa sam se zato odlučijo sa povoljne boje jer to nije auto.Tako je boja koštala ukupno samo 130 eur-ajde sa četkom i razredivačima 150 eur.

Jutri počinje se sestava samo crveno obojenih djelova i kad bude sklopljena bude se obojilo drugim prehodom za kojega je ostalo 3/4 litara boje.Znači nije to dosta-bojilo bude se samo gdje vide se temne lise izpod zbog grunta temno crvene cinkarnine boje.Ak radiš po pravilima može cena bojenja skočiti iznad 500 eur!!Al mi se čini ,da ne izplati se ulagati takvog novaca u njo,jer i tak obude izgledala i radila ok.
Slike budedo.Za sestavo obečana mi je pomoč hehe-onda bude išlo-djelovi jako su težki i veliki.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 14.03.15 20:06

Sretno s montažom. Dijelovi su kako kažeš jako teški pa samo polako i oprezno s montažom da izbjegneš veća oštećenja. Bolje jedan sat dulje montirati nego nešto ponovno bojati.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by Dubravac 14.03.15 20:38

Pazi prste i noge , meni se da bar malo zamodrit nokat kad tako radim nešto. Very Happy
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 14.03.15 21:17

Hvala na dobrim željama.No nikako neču žuriti,ali virojatno nečem dosta učiniti sutra.jer dođe posjeta.
To da se bude zlupalo što to sigurno bude što,ali budem još jedanput bojijo,kad bude sašraufana do kraja(koliko bude ostalo boje na razpolago).
Iznenađen sam bijo danas sa sutrašnjom bojenjem,jer je u 5 satima na dodir bila boja potpuno suha.Pa bude sutra vidim ok.Boja je redkejša od običnih Tesarol emaila,koje boce kupuje se u standard ponudbi.Al zove se: M.Agrohel mix email es.Četkom bilo je nikako za bojiti -nikako nije pokrivalo temeljne-ostajale su brazde-tragovi,al pištolj obavila je dosta bolje posao.
Najbolj neugodno mi je montiranje klipa i štelanje zračnosti,o čime sumnjam,da mi če oduzeti pola dana,da bude kao treba-več sada sumnjam probleme a o kraju radova na stroju kompletno ne upam ni sanjati kada budeju kraj sa njimi.Ima još dosta planova.Ma pa imam i vremena do poletja.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 15.03.15 16:35

Agrohel emajl es je u biti izvorno Chromolak proizvođača Chromos Zagreb. S obzirom na to da je Helios kupil Chromos sad boje prodaje pod svojim imenom.
To je boja koju smo najviše upotrebljavali u firmi gdje sam nekoć radil. Boja je na bazi alkidnih smola i brzo suši. Ima 41% suhe tvari (volumno) i zato je rijetka. To znači da je debljina suhog sloja 41% od debljine mokrog. Drugi sloj se može nanositi već nakon 15 min pri t=20°C, odnosno kad počne pikati na dodir s prstom.

Samo polako i oprezno. Imaš cijelu pomlad, koja kalendarski još nije počela, do poletja. Ako sam dobro shvatil, po zahtjevnosi je najmanje pola posla gotovo kad namjestiš i podesiš klip.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 15.03.15 21:08

Zdravo Ivanhoo hvala na obrazlagi.Zanimiva priča.Tako da izgleda,da je ona bila suha več duže vrijeme,al ja nisam išao provijeriti...
Eto tako je bilo poslije bojenja
Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 22323326
Namještanje djelova na klip prije ugrađivanja
Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 22323330


prijašnjeg puta kazao si,da bude došlo do ogrebotina između sestave i ja sam ti kazao,da bude mi trebalo za nastavitve klipa virojatno cjelog pola dana.E smotili smo se mi heh…Užas,što se dešavalo danas!.jer nisam ni ustao zgodaj počeo sam sa radovima nakon 9.30h.Samo na jednom nosaču lagera na klipu sam se zadržao više od 1 sat bogami,jer sam i poseban vijk išao napraviti sa strugom.Dodiravali se dvije vijkov i jednome sam mogao glavo skratiti.Da ni ne napomenjam pronači pravi vijk na stolici,kojeg sam izmontiral prije loših 4 meseca.Napraviti sam trebao i obavezno još jedno pikso iz bronze,jer zanjo prvotno nisam imao materiala.No kad sam uz pomoč svaka dignijo klip unutra,normalno nije išlo bez oštečenja boje u kanalu,al se ne tužim,jer itak nakon prve sezone u njemu neče biti više pola boje.Mrva svoje odradi i tako i kiseline i sile kod prešanja.Poslije toga on otišao al ja htijo nadaljevati.I tada užasno stanje.prednje vodilice ne idu  namontirati.Razlog-ravnanje klipa i dodatno namješteni lageri za bočne obterečenje  imajo sada druge gabarite…
No uskoro se razplakao i tražijo neki zaključek,što napraviti.Na kraju ugotovijo,da se treba sve podesiti ponovo unutarnje vodilice po kajih vozi se klip.Al zaključek bijo je jasen-ne možejo se nastavlajti,jer sve do kraj zahrđano i blokirani vijki za štelanje.Tako da jih treba odbrusiti sam si kazao,al sve je na novo obojeno i kako čem to napraviti brez oštečenj.Nije pomognilo plakanje uzeo sam brusilico i odbrusijo vijke van.Pojedne izbušijo…
Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 22323332

Iz slike vidi se stanje.Izpod vodilice sve zahrđano i prljavo i sve se izsipalo po kanalu,pa sam sčistil vse van i obrusijo uglove,gdje ležale vodilice,pa se opet kadilo ko iz peči po novi boji.No na kraju sam vodilice sve obrusil,sve očistil i došao do zaključka,da bi to mogao napraviti i u početku radova.Al sad mi ni žao,da sam to odmontirao,jer je bilo užasno stanje al sad bo se spodaj obojilo i stavili novi vijci itd.No tako da nisam mogao ni tog klipa poštelati u jednome cjelom dnevu,pa nemam i vijka pravih,da namjestim vodilice nazad.A za vodilice mi treba drvena podloga,koja nosi vodilico.Al njezino debelino potrebno je uprvo izmjeriti i onda ju napraviti.To je jako zamudan posao.Al napraviti dasko iz drveta debeline 6-8 mm opet je to prava mojstrovina.
Najteže je izmeriti,kakva treba da bude debela…

A kad bude to napravljeno,drugo če mi biti nekako lakše za napraviti.Pronašao sam i dugo tražeči se podložni lim izpod protinoža,koji mi dude sad trebao,kad je sve drugače dočlo zbog klipa.Barem nešto pozitivnega ovoga dana.
Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 22323333
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by fireman.peter 15.03.15 23:58

Opa Reider, rezultati su videni, sve pohvale. Mislim da budeš sad dobio dodatnu količinu volje jer stroj već liči na novo. A vidim sad da je stvarno puno posla ali dobro napreduješ.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 16.03.15 20:01

Ej Peter ni sanja se ti ne koliko je tu radova... pale

Vjerujem,da kad če biti kraj budem zadovoljan,al do tada je još loši mjesec radova(malo po poslu,koliko mi vrijemena ostaje).

danas nije mi bila za rad po poslu,al sam nešto se ojunačil in šel Mobihelom(grunt bojo)obojiti ove vodilice i naljege vodilic.Jer se brzo sušilo,sam jih malo pokušajno vstavijo,al nisam imao pravih vijkov,pa jih dobijem u četrtek -prodavač na mome putu iz posla nema takih vijkov,pa trebam iti v MB ili Lenart.Ima samo obične-najviše upotrebljive.
Izmjerijo sam zazore,koliko treba mi podložnih limova izpod vodilice,al mi to delalo jake probleme,jer to več radim prviput.Nadam se da ču krajem vikenda pokazati što više napravljenog-zaenkrat zablokirao sam ovdje na vodilicama i nikamo da se možem maknut.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 20.03.15 19:51

Evo koliko bilo vrijemena između drugih radova,koji su važniji u životu,opet sam se išao malo igrati i sklapljati dalje prešo,za koju dosta ljudi misle,da neče više raditi svog posla heh.
pa sam slikao dvije slike između montaže limova,al podešavanje klipa i vodilic dođe na red za vikend,jer sam nabavijo djelove i vijke.Pa sam išao šaraufati ove limove,koje mi između podešavanja vodilic ne bude smetali.No vidi se,da je lim obojen samo jedanput,jer probija spodnja temna grunt boja cinkarne Celje.A kad bude zašaraufana do kraja budem ju pihnil pištolom još jednom.Do duše opet me jedan nosač zezao dva sata,kad sam ga mogao ugraditi,ali što čemo,kad se remont preše ne radi svako godino jedanput,več samo jedanput ili dvaput u životu...
Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 22332183
Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 22332184
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 21.03.15 9:10

Dobro je, lijepo napreduješ. Sad to više nije hrpa željezja, nego se lijepo vide konture preše. Ovo sa skepticima sam prošel nekoliko put. affraid   I to uglavnom unutar familije. Najbitnije je da su na kraju oni tiho, jer to znači da stroj dela. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 21.03.15 18:24

hehe drugi dijo odgovora nisam znao na što se odnosi,pa sam na kraju skužijo.Ej ja priznajem,da bij jih trebao više puta što pitati za nasvet,pa ubogati,al zna se što je veselje do takih radova i kozorog po znamenju horoskopa.Dosta projekta bilo je bezplodnih priznajem i žal mi iblo,da jih nisam slušao,al ne možem sa svoje kože...Sreča božja,da više ko sam star,bolj dođem k pameti.Sad uvijek više preračunam koji rad ima smisao,i koji ne.Za ovo godinu bit če to največi projekt,a onda ostalo vrijeme godine budem sa takvimi malo pauzirao.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by fireman.peter 21.03.15 21:45

Reider, ovo već liči na nešto.
A ne mari za skeptike koji se dvoumiju o tebi, oče li raditi ponovo ili...
Tako su meni isto nekad rekli da neče stroj više raditi pošto sam ga rastavijo u pra faktore Cool ali to sam tek onda saznao kad je stroj ponovo radio. Sad sam stekao povjerenje i ne kažu više to nego samo kažu da se ovo ponovo sastavi moraš biti dobar. Malo obrnuto ali pozitivno Cool. Ja znam da bude tebi ovo radilo ponovo, znaš ti taj stroj dobro i bude to uspješno završeno. Ne sumnjam.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 22.03.15 20:50

Evo još nešto momenta od današnjeg radova na preši.Hja siguran sam,da bude radilo to,ali do tad je još dosta radova an njoj i bojim se nepredvidenih situacij,koje nisam mogao predvideti zbog premalo znanja o tih strojih.Su stvari,za koje nisam skužijo kako točno rade,več samo sumnjam,pa nadam se ,da budem svejedno stvar dokrajčijo.opet se sjetijo Ivanhuja i njegove priče sa ogrebotinama hehehe.nanje sam se jednostavno naviknuo. Postoje djelovi,koje sam spasavao na stroj,poslje toga,kad sam ga demontiral po 5 puta.Al postoji jedan dijo(spodnji dijo preše),kojeg treba dobesedno sa posebno tehniko namontirati,sa guranjem između drugih djelova i lupanjem boje na svih djelovih oko nje.Žal je tako.No bude se još jedanput bojilo,gdje se vidijo tamne lise i ogrebotine ali ne može se to sve sakriti.PA da dodam,da je mekana boja dosta više nego auto laki,zna se končni rezultat.
Sklapanje ide jako sporo i ak poželiš neki dijo prišaraufati trebaš dosta puta prijašnjeg na kojeg novog montiraš opet odtegnuti…
Montiral se je dodatni nosač i lim za prepolovitev kutije za alat,da se ne vozi ljevo desno u toj kutiji
Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 22335948
Ugrađen je novi pojačitveni nosač,da ne napuca ponovno lim,pa maka je dosta deblji od originala
Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 22335950
Montaža vodil in nastavitve vodil
Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 22335951
Spodnji nosač preše koji se vstavi sa posebno tehniko i ogrebotinami
Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 22335953
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 25.03.15 19:22

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 22341741

Evo opet se nešto radilo na njoj do kad nije sfalilo podlošk i matic,pa sam išao danas u nabavo novih.Nadam se,da budedu do kraj tjedna -takozvanog vikenda namontirani svi djelovi osim struje,hidravlike,karadna,i kompletnog hedra i inovacij koje dođeju.Ovi dođu poslje toga,jer trebam ju još jedanput bojiti pištoljom sad kad je več sklapana.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 3 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.