Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preša Vazzolar-njen remont

5 posters

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 21.02.15 19:40

hvala bogu da moja ovo ne čita.jer odmah ak budeš došao na posjetu mogla bi ti skuhati nekvu kalo u piče heh.

Bilo kakvap omoč dobro je došla kod takih radova,pa maka za što podignut.

No Peter duuuugi radovi me još čekajo.Ne sanja se ti ne,al sve češ vidjet.Došle budu i inovacije heh.Al od njih nečem naprijed pričati.Tako da...Kak bi ja kazao koliko sam obavijo radova do sada,mogao bi kazat da možda sam na polovici...No možda malo više,ali takav imam osječaj,ak uključim i vreme nastavitev prije pravog rada stroja.Uključno sa ovimi na livadi,da je moguče kazati-eto TO JE TO.Ko ima takvi stroj zna o čemu pričam.
No malo mi je bolest i potreba u tvornici prekrižala račune,tako da za vikend radovi stojijo,al u došlem tjednu počnem sa brušenjem limova,hrđe i nanašanja Ferosana,kdje je potreba.Eto lepo po vrsti.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 22.02.15 9:06

Ja mislim da sam s tom izrekom tebe i tvoju pohvalil. Kad se ispomažete i nadopunjavate u životu, to je prava pjesma. A koliko čitam tvoja je uz tebe i pri čisto muškim poslovima.

Nemoj previše forsirati, zdravlje na prvo mjesto i sve bu na vrijeme. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 22.02.15 10:39

TOČNO TAKO.Danas sutra bijo malo bolji od prehlada išao brusnim papirom ,krtačo i brusilko malo pokušat štartati sa spremanjem limova za bojanje,al danas mi nešto ušlo u kičmo(hladno tlo mi ovo radi,ak preduže stojim na njemu).I poslje toga čuo sam da dobijem posjetu sa Doboja oko podne,tako da pobjegao u kučo.Da ne zaboravim,da idem na posao popoldan,jer sam promjenijo i umijesto nedeljo sam doma torek.Al preša počekat če sigurno hehe.
Ja nema tu šta-moji kazao sam da ovog posla neču moči složiti bez pomoči jer to je jako dosta djelova.Nigdje kraja.Nije jako oduševljena,al če pomoči kaže.Al to čem nekako ponovo pričeti sa radovima drugoj polovici tjedna.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 22.02.15 15:20

Kod nas se veli:"Čizma glavu čuva". Ja sam isto jako osjetljiv na hladnoću i uvijek pazim da sam dobro obuven. Sad po zimi uvije nekoliko pari čarapa i ako sam dulje vani onda buce na noge. Još si utoplim križa i onda nema zime. Zato volim raditi u kuti jer ona dobro štiti križa od vjetra.
Ako buš imal prilike, moglo bu se , barem prema vremenskim prognozama, raditi jedno dva sata iza ručka. I nemoj se pozabiti da ostaneš predugo, Shocked  jer se kasnije popodne temperature naglo spuste za nekoliko stupnjeva. Neki put i mene posel ponese, bum još samo ovo dovršil, a onda nastaneju problemi. Sad  Još bu sigurno dosta lijepih dana prije nego buš trebal balirku. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 23.02.15 22:53

Točno tako.Al ugotovijo,da dosta odjelo je važno.Ak si oblečen prav,može ti biti kod -3 vroče!.provijereno.Al problem počine,jer jako loše si poslje toga debljeg odjela okretan.i još dosta prije se zasereš od nečistoča po odjelu.

nemam panike ak čem raditi-imam limove u garaži i radijonici al auto zunaj heh.No budemo vidjeli.Al ne žuri se.Lp!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 24.02.15 9:44

Točno kak veliš, ak se više obučeš, manje si okretan. Zato ja uvijek gledam da jako dobro utoplim noge, jer se onda toplina od nogu širi na ostalo tijelo, a gore mi je bitno da imam nekaj da me vjetar ne propuše i da mi za križa nije mrzlo.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 24.02.15 20:15

Meni isto,da kroz noge počinje me mraziti.Jer nemam cirkulacije krvi dobre več od maloga.a drugo nije tak obitno,jer sam osim ovog pranja sa kerherjem radijo sve u radijonici ili drveni šupi.Moram priznati da na otvorenom nebi imao šanse raditi.No ove dane temperatura ti je negdje oko 3-5 stupnjeva,pa da nebi bilo nimalo vetra onda je super.A da je malo veter onda adijo.

No danas išao sam tražiti u grad Mb neke stvari još za to prešo i kupijo Vijk dizalice na rudu,al nisu imali onih plastičnih crnih kugla,da bi jih namontirao na ta vijk.Kupijo dvije osovine.neznam od čega so.Jedan je nekvi univarzalni dijo nastavak za kardan(takav koji gleda iz traktora straga)i ak ga poželiš upotrebiti trebaš navarivati mu nanj.A drugi je virojatno oriđi dijo od nekvog priključaka,al pojma nemam od kakvog.Samo znam,da je za mene perfektna i uzeo ju,tak oda ne rabim nešto dosta kemijati oko te osovine.No ti nastavki trebajo mi za izrado ove moje inovacije,koju ču napraviti na prešu.Na kratku ču kazati,da budu napravljene dodatne vile kakve su dvije več u preši za podajanje pred klip,a ova bude pomognila,da neče zaostajati pored hedra mrva,jer je heder mal opreozek kod mene.A ovo dođe napravljeno potpuno na kraju.

No problemi počeli kad išao po boju.i to je izgledalo tako,kad bi išao majmun u jedersko elektrarno.Bez ikakvog znanja oko boje.prije 2 godine tamo dao za boju loših 9 eur na liter,al sada dao za 3 litre 52 eur.premazni email mješan po uzorcu(djelu lima).ja ji kažem da neznam o broju RAL boje,al ni nisam znao što to znači i mislijo ,da to znači lestvico boje-nijanse...Ona me gleda,al ja njo i nismo došli skupaj,dok u jednoj riječenici kaže da se to ide o dvokomponentnih auto bojah,koji koštajo kod njih cca 80 eur na liter......A bogami,pa što sta mi sat vi namješali ovde-kakva je to boja,jer ja sam platij okod vas 8,5 eur prije 2 godine.ma ona šuti i nešto razgovarata ,kad bile dvije na šalteru.Kako sada to košta 17 eur na liter.No pravo mi je,kak da nisam prvo pitao.Ali još sad ne kužim u čime je poanta svega.
Sigurno postoji i bojna lestvica email premazov i te imajo nekve cifre-broje,pod koju možeš jih uvijek iste sa računarom mješati...Ma dobro-bil okako bilo boja je kod kuče i ista kao je prije bila,jer najbolje se to prekriva,ak gdje što odpadne tekom godine upotrebe stroja,ali i dopala mi se,sam oheder ,felne i zamašnjak budedu crne.

Ak je to tako da košta 80 eur na liter,onda ni šanse da ja na koji stroj to stavim,kad budedu odmah nekve ogrebotine i savijeni limi tekom godin rada gore.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 24.02.15 22:43

Nemoj se zamarati da dokučiš od čega je nekaj kaj si kupil. Bitno da zadovolji namjenu. Ako imaš preuski heder, znači da moraš ma uže skupiti krmu pa posel dulje traje. Posebno je to problem kad delaš uslugu, a vlasnik sam skupi krmu. Vidim da si dobro pregruntal problem i vjerujem da bu puno bolje kad napraviš doradu.
Svaki del tehnike ima svoje skrivnosti, ali kad ih ovladaš onda sve izgleda jako jednostavno. Ja sam imal sreću da sam u firmi kontaktiral s proizvođačima boje i tak sam se nekaj o bojama naučil. Ne preveč, ali osnovne stvari znam. Kvalitetne boje su jako skupe i u pravilu su dvokomponentne. Ja za svoje potrebe uvijek izbjegavam dvokomponentne boje, iako su kvalitetnije, jer su zahtjevnije za primjenu. Treba ih pravilno zamiješati, kod nekih pričekati određeno vrijeme da izreagiraju i potrošiti u određenom vremenu. Ono kaj ne potrošiš možeš baciti. Zato rađe tražim kvalitetnije jednokomponentne boje pa dam koji premaz više. Oznake boja su različite kod različitih proizvođača. Neki imaju slovčane, neki brojčane, a neki kombinirane nazive. Nijanse boje pa su uvijek izražene brojčano. Postoji više skala, a kod nas je najbolj uobičajena RAL karta. Cene koje spominješ mi se vide jako visoke. Mi smo u firmi plaćali temeljne jednokomponentne po 4 do 5 E, dvokomponentne pa 6 do 8 E. Završne (pokrivne) pa su obično skuplje za 10 do 25%. Na te cijene još dodaš porez. Auto lakov pa nismo upotrebljavali jer su preskupi. Šteta da nisi zapamtil kakva je to boja koja kšta 80 E liter. Možda je zlatna ali u drugoj nijansi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 25.02.15 18:18

Debata oko boja ne vode nikamo jer nemam pojma.Znam samo da drugi put ču prije pitati predhodno ceno,jer ja cenijo taj račun po prijašnjemkad ga mešal kod njih ceno na liter.A kad mešana onda se bilo prekasno žaliti.A da bih znao da možedu biti cene i do 80 eur na liter,onda bu tu iz moje strane bila sigurno predhodna diskusija o predračunu.Ma dobro-možda je koja kvalitetnija ajde-neznam.
80 eur su kod njih dvokomponentne auto laki mješane po RAL lesvici.I još sad neznam što je to Ral lestvica.Ili su to nijanse bilokojih sustava boj ili je to ime nijans samo za autolake.Ma neda mi se ni o tome debatirati,jer za jedanput imam dovoljno.No ja platijo uskoro duplo ceno od prve kupnje kod njih.No prva kupnja bila prije 3 ili 4 godina.Al da je možda kakva druga kvaliteta neznam.Jednostavno govorimo o Emailih i ne o autolakih.

A ak pomislim,da je za AGT metal crna boja uskoro hiljado eura doplate kod kupnje traktora onda ja sumnjam,da ne živim u SLo i da živim u ŠVICI.Znam samo sigurno,da je konstantna cena kod nas u moji okolini po prodavaonicama za Medvode Email buju uskoro bilo kave nijanse klasične (bez mješavanja kod stručnjaca po nijansama) tamo okoli 12 eur na 750 ml.Takoda Ivan odmah mi kaži gdje imaš ti boju za 5 eur po litru heh.Znam i da firme dobivadu jake popuste.Znam pa,da kod vas može biti kakva 2 eur manje to odmah.jer sam i kod vas gledao,da bi mogao dobiti Ferosan za kakva 2 ili barem 1,5 eur povoljnije kao kod nas.Tak opreračuanno bi jedan liter Medvode Emaila kod nas po mojih trdnjah mogao koštati 15 eur Neutral No ja za mješanog po nijansi dao 17...

Ma ja-čuvaš mašineriju ili ne-negdje dože do nekih ogrebotina pa je kako je,tako da jako skupih i kvalitetnih boja tražiti zanje nema smisla.Slažem se sa tobom.Pa maka čuvam mašineriju,dogodi se.A ak možeš komu zaupati mašino,možeš meni.Al i najbolji greša,pa i ja.

No dans čitavo dopoldan do kosila čistil-pripravljal djelove za bojanje.Plan je da jutri na večer bude sve ošmirglano i moja bude zamnom nanašala Ferosan na zahrđane djelove lima.Eto tako.napredujemo. tongue
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 25.02.15 21:39

RAL ljestvica sa odnosi na gotovo sve boje. Doduše, neki proizvođači ne rade po RAL-u, ali ti su rijetkost.
Imaš prav, firme dobiju dosta rabata. U trgovini na malo je i kod nas dosta skupo, ali 80 E je ipak preveč. Evil or Very Mad
Taj posel koji sad delaš mi je oduvijek bil najgori dio popravka nečega. Dobro da imaš pomoć, barem za ferosan. Prema kraju tjedna bu se vrijeme popravilo pa možda jedan dio ofarbaš. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 26.02.15 19:52

hja znao sam,da su dvokomponentni autolaki skupi,ali nisam znao koliko.Sumnjao sam u to,jer kao sam kazao,da za metal boju auto laka trebaš dati uskoro hiljado eura kod AGT.
No ja sad repariram to prešu i uzeo sam si dosta vrijemena,jer želim,da sad sa ovom zaštitu prema hrđi izdrži do kraja njezinog života.Nekako,da ji je to njezina zadnja zaštita prema hrđi.Ali normalno sprotno održavanje jušuvijek ostaje.Tu nema debate-normalno.

No prodavač boja,gdje sam bijo kazao,je cjeno za dvokomponentno boju tih 80 eur.To su ti najbolje klase,kako sam jo razumijo.

No danas išli poslijepodne i dokrajčili čiščenje limarije-pleha,inače kaazno svega.Da napomenim,da čistim več od petka do danas pa možda bi se moglo še duže,ak bi se više kompliciralo oko nje...Jednostavno je hiljado nekvih djelova,vijka,šelna,zaštit,nosača,opruga,šipka.

No na kraju čiščenja odkril dvije pukotine šasije glavnih nosača i odlučijo sanirati i te.Odustao sam od varivanja,jer smatram,da dobra vijačna veza bolja je od lošega vara na težko varivenom mjestu.Napravijo sam poseben profil-vinkl,kojeg sam našaraufao na oštečeno mjesto i on če preuzet ulogo pojačanja.

No sutra posljepodne počinje se nanošavati Ferosan.Problem je tu sam,da trebam ga nanašavati samo na djelove,gdje je hrđa,al ne sme se davati na staru boju,jer on obavezno treba da reagira sa hrđom-u suprotnom pomenu više radi štete nego koristi.Zato fga treba na nekvim djelovima nanašavati četkom.Al izpod preše,gdje nema više niššta boje nanašavao budem kompresorom- pištolom.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by fireman.peter 26.02.15 21:56

Puno posla kod tebe Reider, nikad kraja. A znam ja kako to ide jer sam dva Toma ovak obnovijo pa sad kažem nikad više jer za to treba puno volje i živaca zato ti samo skidam kapu. A budeš na kraju jako zadovoljan da si to uradijo i to ti bude poplatilo cjeli tvoj rad i uvek budeš sa veseljem prikačijo tu balirku za traktor.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 27.02.15 20:00

Hvala da me spravljaš v dobro voljo.Jer dosta puta,gubljam snago.Presporo ide i nekako mislim da neče biti kraja,pa počinjem žuriti po nepotrebi,jer itak je vrijemena ko mora.

Dosta pita se sjetim na tebe,tvoj rad na tomotih i tvoje savijete.

Kad mi ko kaže,nek za njega nešto toga napravim nateram ga od kuče hehe.Takav rad nema cijene Neutral

No danas nanašal na djelove preše taj Ferosan.Od 2 letara potrošijo 1,3 litara.Jer da napomenim ni se nanašalo na cjele površine,samo več gdje je zahrđano.
No sad piše na uputstvima,da nek se djelovi lima,gdje je stara i još dobra boja očisti od Ferosana,jer tamo on nije reagirao hrđom,ostaje na površini i prije radi štetu nego korist,pa sam se odlučijo,da riskiram nešto papirnatih ručnica od Palome i benzinom obrišem na rahlo te površine.Da zadovoljim naredbe firme.A koliko vidim je to i potrebno!. Neutral Vide se tragovi.

Tako da počinjem drugi tjedan na nanosu osnovne boje od Cinkarna Celje. Nanos bude četkom i to samo gdje nema stare boje.Za to se odlučijo,jer je nanos boje tako dosta deblji i sigurniji,a to so djelovi,koji su u uglima i izpod pokrivenih limova,tako da na izgled površin zunaj nečeju vplivati.Al opet da kažem nije to auto, nego stroj,koji bude stajao i hrđao u neki šupi  iniko ga neče hodao gledati i se čuditi njegovoj ljepoti.Al opet bude u solidnom stanju bez brige.

Peter preša je cjelo poletje prikačena na traktor jer za drugo mi ne treba,jer drugo drugi traktor rade. Najvišeputa je tako.Osim,ak treba iti nekam na glavni put-cesto,pa trebam imati registrovan traktor.

Ej al se sjetiš nekad kad si mi rekao,da radiš na Tv-ju bilo šta,uvijek bude to samo TV.I tako je isto kod moje preše.Uvijek znaj da iz nje ne možem napraviti MF,Sipmo ili Internacional. Razz Laughing
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by fireman.peter 28.02.15 11:53

Da, ne možeš napraviti neku drugu firmu ali možeš napraviti da dobro radi i da ti služi a to je osnova stroja.
To bude tebi uspjelo, siguran sam.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 28.02.15 20:09

Danas po poslu išao malo sa benzinom i pairnatimi ručnici obrisati lime,gdje se vidijo kakav trag od bilo česa.
Radil sam i na izlazni loputi za bale:da ta stoji vodoravno sa kanalom straga.Prije nije bila na pravome nivoju,pa sam izbušijo dvije rupe na pravome mjestu pa sam namjestijo druge duže vijke.

Pa malome poljoprivredniku nije bitno,da ima stroj vrlo jako kapaciteto,jer malo lahko obaviš i sporo,tako da se ne ljutim. Za mene je predobra heh.Samo da veže -to je najvažnije na prešah hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 28.02.15 20:36

Cinkarna ima dobre boje. Za antikorozijsku boju piše da je lako temeljna i završna. Korocink T pa je zamjena za dobro poznati minij jer je olovo zabranjeno.
Uvijek se je korisno držati uputa proizvođača. Nisu napisane bez veze.
Želim ti što ljepše vrijeme da čim prije završiš remont. Ne zato jer buš brzo trebal prešu, nego zato da izbjegneš iskanje novih nedostataka. Laughing Laughing Laughing . Do sad si radil s njom, a nakon svih tvojih dorada buš sigurno radil s još večim uživanjem.
Iako je tvoje znanje o prešama svemirsko prema mojem, ja ipak smatram da je najvažnije da iz preše izađe zavezana bala.  Very Happy Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 03.03.15 23:12

Lahko je Cinkarnina za obadvije potrebe,kao veliš,jer imam jo i na trosaču đubriva tako samo njo namalano i je sve ok.Samo mi se čini,da nema tako vrlo jako trdoto površino,kao druge boje.

Da zavezana bala je obaveza heh.

Pronašao nekve zanimivosti oko ove preše.Na nekvom nosaču glavnom za cjelo šasiju pronašao sam ime željezare imenom "Fiat".Na jednom od limova sam našao prebojeno njezino prvotno napisano ime tvornice,al to nije takozvana Vazzolar,več piše "Vazzoler"!.Čini mi se ,da je tisto bila original tvornička naljepka i da je dejansko tak oime tvornici bilo.Ili možda modelu.Al ni nije izgledalo kao naljepka,več je kao da bi bilo odtisnuto u površino.
Zanimivo na njoj je i to,da na spojih limova(tako glavnih nosilnih i zaštit)nije ni najmanjih tragova bojanja z nijedno bojo,al u sredini ima i osnovno i končno boju+boju prijašnjeg vlasnika.opet mi zanimivo,da ima samo jedan lim na unutaršnjem djelu izpod crvene boje plavu boju,koje se nigdje drugje ne pronađe.Ova preša ima puno tajna,kao skriveni bunkkeri JLA.Al sam bog zna ,koliko se na tim prešama promjeni vlasnika,prej ko dođu do nas...
No danas opet se bojilo temeljno boju,do kad mi je nije zmanjkalo,pa maka sam bojijo samo tamo,gdje nema nobene boje-ili da je izbrušeno ili da prije bila zahrđana površina.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 04.03.15 8:38

Sad vidiš kakve sve prednosti ima takav generalni remont. Osim kaj popraviš sve nedostatke koje uočiš, još i učiš o povijesti i načinu rada proizvođača. Very Happy

Može se dosta točno za pojedinu boju izračunati potrošnja pod uvjetom da su poznati točni ulazni parametri: površina bojanja, debljina nanosa boje i postotak suhe tvari u boji. No, kod ovakvog posla je najveći problem odrediti površinu bojanja (previše posla) affraid i debljinu nanosa. Oval tvoj pristup je bolji. Kupiš malo boje i kad potrošiš kupiš još. Barem ti na kraju ne ostane puno boje.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 04.03.15 12:12

Da.Na boci piše,da je poraba 0,1 litra na kvadratni meter.A jaz sam do sada da 60-70 %odrađenega posla potrošijo 3 kg boje.Tako da sam primoram nabaviti još 2 litara.A mimo prodavača vozim se u tvornico,pa mogu ili nabaviti ili vratiti,ak koj liter ostaje.Budem pokušao kupiti i jedan liter mobihela za na cink,ak ga bude imali.Košta 3 eure više,al bolje tako,kao da se lim lupa ko zmija tekom vremena.Da prebojim djelove koje su cinane.

nanos opasno imam debeli.zato imam jako potrošnjo.Al to znači i da je bolje zaštiten čelik.

Bojenje sa osnovnim bojom moglo bi biti završeno suboto.Al na njime budem pokušao testirati,kako ide bojiti pištolom i kompresorom jer nisam za to kakav poseban stručnjak.

Trebam samo nazvati tvornico,da se razpitam,al možeš poslije Mobihela bojiti sa običnimi njihovimi emaili za končni premaz ili treba uzeti autolake.Jer ak je tako,odustajem od kupnje.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 04.03.15 19:15

Na mobihel primer možeš ići s običnim bojama. Njega nije potrebno nanašati debelo jer  cink štiti lim. Ako ti ga ostane možeš ga koristiti na običnom limu i preko njega sloj završne.
Ja sam za završni sloj koristil Tesarol emajl i provjereno je da može.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 04.03.15 19:43

Oj.Pa zvao sam direktno tvornico i se malo razpitao.

Dobijo zanimiva objašnjenja.
Pitao me čovjek zato bi stavljao na Mobihel Voc tesarol email.Da je to glupost.jer napravijo bi šteto.jer bi povprečen email stavljao na takvo jako kvalitetno podlogo.i me pitao,kakva bi bila opterečenja tog premaza.pa mu ja kažem, da
bi po njime klizala mrva-sjeno.E je kazao ovo je najlošije riješenje što ja budem napravijo.Ovaj vrhnji email nema nikakvih mehaničkih dobih latnosti prema obrabi površine i odmah če se izlizati površina.
Pa mi savjetovao kupnjo osnovnog premaza :SHOP PRIMER E i preko njega končni premaz REZISTOL EMAIL "K PUR broja 9005 po ralu(potpuno crna boja).ovo je boja sa puno. boljimi lastnostmi.

no ja odlučijo,da napravim po metodi,koju veliš ti.I to pod prvo,zbog troškova potražnje i nabavke boj,al drugo,jer poznam obterečenja koje bodo došla na ponekve djelove lima.Heder ima jako mala obterečenja na površini limova,jer ima rebra,po kojih drse sjeno,pa nije neposredno drsenje po boji.Al djelovi izpod podavača(vila) nije boje,koja če izdržati,jer isto na daskama pluga ni jedna ne izdrži,jer su direktna tlačna obterečenja i kad sa boja izliže jednostavno preostaje ti mazanje uljem,da ne zahrđa.A zna se da izpulirani čisti lim bez boje ima najbolje drsne lasnosti,samo ak ne zahrđa.Pored tlačnih obterečenja i drsenja po boji na njo loše uticaju i kiseline biljka,koje su najlošiji faktor.Zato treba uvijek kanal izprazniti poslije baliranja(što se najvišeputa to nikad ne radi...).

Mogu kaazti,da sam stavijo godine nazad limeno novo tlo izpod vila(podavača),jer staro propalo.No taj lim bijo je pocinkani.Mogu vam kazati,da preša od tada napravila max 10000-15000 bal i o cinku nema ne duha ne sluha.Samo sam ju redovito maazo tamo sa uljem i nema problema.Al tvornica tamo original napravila lim od 1,75 mm hehe.Normalno nije to izdržalo dugo.Vile lim savile na dole.Lim vidiš izpod mačeka kako je izpoliran.No ja budem stavijo sada tekom remonta lim od 3 milimetara.I to bude dosmrtno heh.na sliki vidi se i lim,koji je pocinkan(onaj boben iszmeđu opruga).
Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Dsc00025
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by iwanho 1 04.03.15 20:06

Dobro ti je predložil stručnjak iz Heliosa. Poliuretanske završne boje imaju otporniju površinu, ali su dvokomponentne i najmanje 50% skuplje. Ja sam samo dal primjer da na mobihel primer možeš stavljati i jeftinije boje.

Mačka si dal u balirku za probu jel balirka dobro dela?  Laughing  Laughing  Laughing
Sad buš imel kockastoga mačka.  Idea

Ako lim 1,75 debeli zamijeniš s 3 mm vjerojatno buš imal doživotno bezbrižno korištenje. Samo mazat, ako ne dolazi u kontakt s krmom.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 04.03.15 20:32

opet srušilo računar i obrisalo napisano.Izgleda,da napaka na sistemu,pa maka da je na novo naložen. Ak napišem sve što oko kuče psujem kod mene Peter me zadavi lastnoročno ovdje.

Točno tako.Radovi na preši rade se gledajuč nekve normalne troškove i za što se bude stroj koristil.

Lim dok je bijo nov u tvornici kad se testiralo je izdržao,a polje izglancanja od sjena i hrđe on je pukao i se savijo.ja izpilijo jedan oštečen dijo i umjestijo drugog(vrata centralne peči hehe,koje su cinkane).

Ja 3 mm bude viječno,al premazati trebaš sve izlizane djelove,pa maka dođe stik s mrvo(jesti az životinje),jer inače zahrđa i ak je groba površina nede išlo za raditi.Trebamo znati i da deblje stene limova večji je teret.A tu kg i tamo kg i odmah ti je tu 1,5 tone!.Temu soupada potrošnja nafte i razkopani bregovi između vzpenjanja stroja na breg Razz Al što treba biti nema biranja.
Dosta je bilo preinaka več napravljenih na toj preši i još nešto bude,pa vaga dosta više od originala.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by reider 1 07.03.15 20:20

Eto danas savršijo sa bojenjem osnovne boje.Potrošijo 4 litara od Cinkarna Celje i pola litara Mobihel low voc.
Na kraju ugotovijo,da sa ničim ne mogu oprati četke.Nije topilo boje ni Nitro,ni benzin na kraju ni Mobihelovo Antisilikonsko čistilo.Tako da treba specijalan razredivać.Tako da trebao odbaciti u smiječe četko...Skužijo,da je Mobihel malo redki od cinkarnine boje,i još jedanput najmanje brže se suši.U manje od 1 sati u otvorenoj boci napravila se tanka koža...

Eto tako sam htijo spremiti moj kompresor za bojenje,pa izpustijo ulje.No na kraju ugotovijo,daga bilo možda malo premalo unutra,al još gore ugotovijo,da ne dobijem specijalnog ulja za kompresore,pa sam bijo primoran uliti motorno 5W-30,jer sam spromatrao,da je uriđi ulje nešto redko,pa uzeo,koji je najredkejši kod kuče,dok ne nabavim oriđi ,da budem mogao u prvom mogučem trenu pokušati sa radom.Al kad to bude nemam pojma,jer jaki su kod mene vetrovi i dižu prašino pa i u tvornici sam ove dane pa bu se to malo zavleklo na duži rok.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by fireman.peter 07.03.15 21:35

Kad si već kod bojanja onda poslovi idu u kraj i već se vide rezultati rada. Već sa temeljnom bojom se stroj sigurno preporodio.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Preša Vazzolar-njen remont - Page 2 Empty Re: Preša Vazzolar-njen remont

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.