Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prikolice rucni rad

+10
Dubravac
Tomo Vinković Požega
tomotraktor
abarth
ssucur
iwanho 1
reider 1
fireman.peter
TomoVinkovic420
Admin
14 posters

Stranica 3 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by ssucur 29.01.15 13:04

Već je uležajeno.

Prikolice rucni rad - Page 3 DSC08939


Zadnja promjena: fireman.peter; 29.01.15 18:12; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : uređivanje slike)
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Prikolica ručni rad

Postaj by tomotraktor 29.01.15 13:13

Jbga, kad se nerazumijemo najbolje scratch . Pomažite Vi ostali. Hvala SSucur. Pozdrav

Tu je ležaj.

Prikolice rucni rad - Page 3 Slika0843


Zadnja promjena: fireman.peter; 29.01.15 18:14; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : uređivanje slike)
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 52
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by fireman.peter 29.01.15 18:31

Tomotraktor
Te prikolice za drva su super jer se dobro ponašaju u terenu, nisko težište pa se ne prevrta tako lako, nisko za tovariti, dobro optereti traktor pošto ima osovinu malo od sredine prema zadnjem kraju... Meni se dopadaju te prikolice mada jih tu kod mene ljudi ne koriste, zapravo nema jih.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Prikolica ručni rad

Postaj by tomotraktor 29.01.15 20:00

Tako je Peter. Kod mene se najviše koriste takve prikolice, i za prevoz drva i za sijeno. Kiper prikolice kod mene posebice se to odnosi za TV, jako rijetko koriste, najviše baš što si naveo zbog visine. I ja sam imao kiper orginal 2,5T od TV, fino je reparirao i za dobre novce prodao. Ja nevolim tešku prikolicu ni zbog traktora. Trenutno koristim koju sam dobio uz traktor prilikom kupovine, koju je stric pravio od cijevi, i koja se ručno kipa. Ali je lagana ekstra kao pero. Moja zemlja je sva u ravni, i ta prikolica je služila za izvlačenja stajskog đubriva, nekada kada su starci, držali stoku ali sada od toga ništa. Sav teret nosi osovina, ali je to moglo pošto sam rekao da je ravan, te je tako samo išla za traktorom. Tako je i traktor sačuvan, da je na zglobu još orginalni igličasti ležaj nikada zamijenjen. Još je bio jedan zanimljiv njegov (stričev) patent kako s njive dovući sijeno kući, ali neznam ti objasniti. Mi smo to nekad zvali trklje ili ti piramide. Uglavnom pomoću te prikolice to se kući doveze u kompetu, s njive ne oštećeno i kući takođe parkira gdje hoćeš i ostaviš kao da si ga samo preparkirao. Ali je to sve bilo nekada, ja sada od tog ništa neradim i vozam je samo onako za nešto sitno. A ovu ću da pravim čisto onako pošto sam za male novce došao do osovine. Još da napomenem da te prikolice idu kod mene jer  znaš, te male traktore nitko neganja zbog registracije i rijetko izlaze na neku cestu, sve je to po širem dvorištu ili selu loko.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 52
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by fireman.peter 29.01.15 21:29

Ljepo objasnjeno, sve to pije vodu kako si rekao.
Kad budeš počeo slagati prikolicu bilo bi super da to malo dokumentiraš i pokažeš, bar na kratko.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 29.01.15 23:12

Mah dobro ok-loše se vidi, sad razumjem kako je napravljeno .Samo trebao sam iti pogledati nazad ove slike .

A ak je od FW-ja onda trebale bi biti negdje i kočnice Question kako je to bil onapravljeno gore i zašto jih tal prijašnji vlasnik nije sahranijo.No imao sam ja isto takvo pričo.Doveo kuči od nekog čovijeka dif od auta bez kočnic,ali poslje njega dobili smo dobili još jednog sa njimi i ovoga prodali naprijed za sitne pare,toliko da išlo naprej.No ovaj dif imamo jošuvijek na našoj doma izrađeni jednoosovinki.No več sam vam to i objašnjavao oko nje-kočenje radilo je jako dobro,dok nismo sa težino preteravali ,tad je uništil osemering i ulje uništilo ferode.Od tad ne koči,a kočnic ni ne upotrebivam.Pritegnuta je samo dok parkiram.Napravljena bila je az TV826.Mjer više neznam,ali dužina joj je 2,5 metara to zanm i gume od dostavnog 14" kombija registrirana guma na 1200kg.uskoro 3x težino obične 13"od jugota.No ali problem je,jer gume izdrže ali počinje se savijati dif kod težine ak pretjeravaš.Jedanput vozilo se šoder cca 1,7 kubika i od sile izčupalo vijke sredi ceste... Rolling Eyes pale
Inače nije loša prikolica i nije jako težka,samo presnažna za TV 418 i ak bi radijo bilo kakvo prikolico ponovo,nikad bez uglovih stubova,pa da je kiper barem nazad.No virojatno neče se ovo dogoditi,jer ni sa ovo nemam šta voziti...
Prikolice rucni rad - Page 3 22041335
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Prikolica ručni rad

Postaj by tomotraktor 30.01.15 9:15

Peter kad budem počeo s  radom budu slike. Ma bilo bi toga više ali na mobitelu nisam zadovoljan kamerom, a aparat uvijek zaboravim i zato fali ponekad i slika.
A što se tiče kočnica reider, tako sam ja dobio tu osovinu, tu su bili diskovi za kočenje pa stim se nebi sada zaj...vao. Neće biti neki teret, pa i kočnice nemoraju biti nešto kvalitetno. Ova kod tebe prikolica baš kako si rekao, izgleda dosta masvno i preveliko za malog TV.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 52
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by fireman.peter 30.01.15 23:31

tomotraktor je napisao/la:Peter kad budem počeo s  radom budu slike. Ma bilo bi toga više ali na mobitelu nisam zadovoljan kamerom, a aparat uvijek zaboravim i zato fali ponekad i slika.

OK, Hvala! Kolko budeš uspio.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 52
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by Admin 01.02.15 1:04

Pozdrav

Ako nekom trebaju slike da si može pomoći oko izrade prikolice ili neke ideje, ili da si sam ovako napravi tu su neka služe Forumu.

Prikolice rucni rad - Page 3 Prikolica-za-pvc-cistern

Prikolice rucni rad - Page 3 Prikolica-za-pvc-cistern

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by TomoVinkovic420 01.02.15 18:20

Evo danas dok je otac bio na takmicenju vatrogasaca ja sam odrezao prednje federe i umjesto njih stavio 2 cijevi precnika 6cm. Razlog sto sam morao odsjeci federe je taj sto nikako nismo mogli da ukrojimo kocnicu od njih. Zavario sam i rudu i okretnu kuku, tako da je jos ostala kocnica i farbanje. Danas sam bio kod komsije koji ima zaprezna kola i vidio sam kako to funkcionira, pa tako da bi trebali za koji dan i to zavrsiti. Mjerio sam prikolicu dok je bila guma na njoj i od zemlje do platoa gdje se tovari je 64cm tako da ce biti malo niza, a to mi godi za tovariti.

Prikolice rucni rad - Page 3 Hr4PLot
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 01.02.15 19:02

Aha pridan si-uvijek nešto radiš.Nikada nije prenisko za bilo što tovariti heh.Imam jedno prikolico jako nizko i sa njo sam vozijo sve takve terete,koje je bilo težko podigniti prije toga kad sam si napravijo nošeni plato .
A to može se napraviti samo,gdje su kotači izvan sanduka,tako kao imaš ti.Ti bi mogao napraviti osovino direktno na sanduk,kako ima ona moja mala prikolica-a to bi mogla tvoja nona bez pridržanja se sa rukama za stranico stopiti na sanduk!zaista.malo zajebancije,ali istina.
Negdje je slika ove moje male nizke prikolice(mislim da u temi traktorski priključci).No a sad je što je.
Loša stran ove moje nizke prikolice je ,da kad otvoriš zadnjo stranico ona padne na tla i nije u zraku.kad vozaš nazad saviješ jo.Tako da medalja ima dve plati kažu kod mene.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by TomoVinkovic420 01.02.15 19:17

Ma ovo malo radio dok nema oca da mi prigovara, ovo vako, ono onako. Very Happy Kad radim sam najbolje radim. Mogao bih staviti osovinu direktno na sanduk, ali onda ne bih mogao otvoriti stranice.
Kod mene se zadnja stranica otvara na stranu, mada bih volio da se otvara prema dole. Very Happy
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 01.02.15 20:14

Ej moji jedni povišci otvarajo se na stran.A opet ima dobre i loše strane toga.(I to AUTOprikolico nađeš na temi priključci).

Dobra je,da ne smetajo dole,a loša,da se na nagnutom terenu poslje otvarnja ili same otvarajo ili zatvarajo.
Kot takvih niskih prikolicah priporuka moja je,da je dobro imati na stran otvaranje.A kad ti smeta ovo prijeomenjeno samo otvaranje i zatvaranje možeš na stranici napraviti takav pant sa "U" profilom,koji ima širino unutarnjo debeline stranice .To napraviš na na jedan vijk i kad otvoriš stranico u ravno ljego nazad,preokreni taj pant i premostil bude nek dijo fiksne i mali dijo zadnje otvorene stranice i tekom iztovaranja bude stranica imala mir!.No problem če se stvariti,kad budeš na to fiksno stranico namjestijo povišek......

O oko prigovaranja od otca-problem jejer svak čovjek inače bi napravijo opravljen posao,tak oda razume se to.Poznajem taj problem.A kod mene ovi nadzorniki dođu kad je sve gotovo i znaju sve i vide sve,a kad se radi nedaj bože što pomogniti i tada napraviti kakav načrt rada ukupno hehehe.Zato rad radim sam,a ak je što težko za podigniti tad nekog nazovem.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by TomoVinkovic420 01.02.15 20:25

Kad mi zasmeta otvaranje na stranu ja jednostavno skinem stranicu skroz, to je vecinom kad tovarim travu ili djubre. Tvoj prijedlog nije los, cak bih ga i napravio, ali jednostavno nemam vremena, posle prikolice moram praviti krov na Tomi pa onda plug za sijanje krompira.

Ja sa ocem sve radim, u zadnje vrijeme sam poceo sam raditi jer se umori dosta na poslu.
Danas sam morao prikolicu prevrnuti na stranu kako bih sve lijepo zavario. Sreca pa sam imao kuku na zidu za koju sam zakacio kamionski spaner i pomocu njeg polako dizao prikolicu. Prije radova je bila dosta laksa, sad ima oko 300-400kg sto nije lose.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 01.02.15 20:41

MAh ne bi verovao,da več sada ovi djelovi sa slike imajo toliko KG.To se ti zdi,jer je za rukom dignut težka,ali ne dođe ukupno tako hitro toliko kg. No nema veze,samo da ide posao naprijed.

Ej sam sad gledao taj tvoj avatar od TV-ja.Čitam ja o tvojoj priči o izradi kabine,a tvoj Tv stoji izpred nekog krova i izgledalo,kao da si krov več napravijo heehe.Malo šale heh.

Ma prikolica bude napravljena nema brige samo polako.Samo ti pitaj našog vrlog člana Ivanhooja što on meni kazao:
"Nikad ne napravi svih radova do kraja,jer kad gospodar oko kuče sve napravi tada umrje!."
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by TomoVinkovic420 01.02.15 21:10

Racunao sam sa gumam i daskama i svime.

Ma to mi je kao ukrasni krov koji stoji iznad kapije Very Happy
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by TomoVinkovic420 08.02.15 21:20

Evo ofarbao sam prikolicu, stavio cijev koja ce drzati lance koji drze drvo za kocnicu. Nabavio sam i vintu, kuku i veliki lanac. To ce sluziti za primicanje klade tockovima. Jos samo nisam nabavio kladu, al to ce biti u 2-3 dana, pa cu onda sve sastaviti i poslikati.

Iznenadilo me je koliko sad prikolica izgleda cvrsce, ali i teze Very Happy
Evo koja slika Very Happy

Prikolice rucni rad - Page 3 ZGjhkIC

Prikolice rucni rad - Page 3 Qx7wNjp

Prikolice rucni rad - Page 3 Sa2NhXA
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 08.02.15 21:48

PA za tvoj traktorčič bude ok.Ravno pravo velika.Samo neznam,dali se mi se samo čini,da je rudo jak odugo?.Treba tako?Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by TomoVinkovic420 08.02.15 22:04

Rudo nije veliko. Ide od osovine do okretne kuke. Samo sto sam ja nastavio na zadnji dio od osovide do kraja prikolice jer ce mi tu doci vinta za kocnicu.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 08.02.15 22:16

Ne davaj straga dvinte,kaj če budeš poželijo napraviti stražnjo stranico na otvaranje na dole?kako si več pričao.
No siguran sam,da si na to pomislijo i napravit če š,da bude ok.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by TomoVinkovic420 08.02.15 22:19

Nema brige, rucka od vinte se moze preklopiti tako da ne smeta nicemu. Very Happy
LP
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 09.02.15 10:52

Praktićnija je ako je naprijed da je možeš vrtjeti s traktora. Uvijek je možeš regulirati u vožnji.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by TomoVinkovic420 09.02.15 11:19

Ima mi poznanik slicnu prikolicu i tv 732 i vinta mu je bila naprijed i mogao je okretati sa traktora. Jedne prilike dok je silazio iz stranu i motao vintu traktor mu je naisao na brezuljak, uvrnuo se i slomio mu ruku.

Prezvio sam dosta lomova, pa ne bih jos koji ili ne daj boze sta gore.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 09.02.15 12:27

Zdravo Tomo
Kod naše prikolice kučnoga rada imam polugo kočenja sa strane i malo odspodaj sakriveno.Da ne smeta spuštenoj stranici.A jer imam oginalne ferode sa dobošami ima čelično uže isto original a i od tog auta isto ručko ručne kočnice kao na autu.A sve u svemu je ne upotrebivam.Možda samo kad je parkiram,da ne padne iz drvenog klocna koj je pod rudom.
Rađena je ta moja prikolica virojatno u 90 godinama,jer tad kupili novog TV 826 i pravili ju zanjo.Ne bi je išao virojatno ponovo raditi,ak bi jo,virojatno bi bila na kipanje nazad sa jačo osovino.

A ovo ne razumjem ništa što si napisao-dal je poznanik silazijo iz vozečog traktora ili je stajao i što znači "brezuljak"?Ni riječnik nezna što to znači?Bogami je stradao taj tvoj poznanik!LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by TomoVinkovic420 09.02.15 14:14

Nije silazio sa traktora nego se samo okrenuo i rukom dohvatio rucku od vince i poceo vintati (kociti), i traktor je naisao preko veceg grumena zemlje (mi to zovemo brezuljak) i uvrnuo se jer nije jako drzao volan i ruka mu je zakacila zastitni ram od tome i slomila se.
LP
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 3 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.