Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tomo Vinković 700 serija opća tema

+30
mbkrhr
DAMIR
tale_123
Sasazagi
isalopek
Karl
hare_a
velikivuk
d3enis
serafian
sokol
TV-319k-vlado
vica022
grabrovec
Tomo Vinković Požega
tony5
bajki
mbutala
Dubravac
reider 1
tomo522
ssucur
Krumpironja
darko123
iwanho 1
tomotraktor
fireman.peter
TomoVinkovic420
strojar1000
Admin
34 posters

Stranica 23 / 25. Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Next

Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by ssucur 11.07.18 8:52

Važno je biti uporan. scratch Rolling Eyes Very Happy
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 26.08.18 11:22

Pozdrav, vjerovatno ču i ja sledeče godine početi sa pregledom motora.
A u ovogodišnjem proleču sam popravio sredinu- pregibni dio, jer je bio suviše labav (gore-dole), pa kad sam pritisnuo na kočnicu, i sa time smanjio brzinu i posle toga opet pospešio, tada je došlo sve skupa u resonancu gore-dole. To se naročito vidjelo kod pune prikolice naložene na primer sa drvetom. Mijenjao sam gornji i donji igličasti ležaj, a izmedju trna uzdužnog kretanja i okretne čahure stavio sam puše od Hitnera.
A kad sam rasturio pregibni dio sam iskoristio priliku, pa sam promjenio i ležaje u mjenjaču, pa posle toga i u zadnjem mostu, gdje sam zamjenio i konusni zupčanik. Upotrebio sam samo ležajeve FAG i SKF.
Pošto sam i ja tražio upute i fotografije, pa sam se i ja setio na druge i malo fotografisao. Nadam se ča če koja fotografija koristiti i ostalim koji vole popraviti svoje Tomiče.
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Img_2014
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Img_2012
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Img_2013
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 26.08.18 11:41

Fotografije insertiram postepeno da nebih došlo do ispada fotografija.
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Img_2016
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Img_2015
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Img_2017
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 26.08.18 11:48

i sledeči sklop fotografija...
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Img_2018
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Img_2019
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Img_2020
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 26.08.18 11:58

i sledeči sklop.Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Img_2021
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Img_2022
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Img_2023
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 26.08.18 12:05

Dal nisi koristijo mehanika za obradu srednjeg zgloba koj se u SLO bavi sa tim dosta godina, i svima on to sređuje?. Voze mu stari iztrošeni zglob i da ti izpravnog u zamijenu...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 26.08.18 12:45

Pozdrav, ne nisam, pošto 300€ ( po informaciji koju sam našao na forumu)mi se činilo preskupo, a i neznam šta bih dobio u toj cijeni. Tako da sam puše nabavio sam, posle toga sam našao preko nekog mog nekadašnjeg saradnika jednog čovjeka koji se bavi struženjem i kazao sam mu šta da mi uradi. I eto, on je to postružio, a ja sam posle toga nabavio i oba igličasta ležaja i zmontirao. Sad nema baš ništa lufta. Pojedini majstori uopšte ne ugrađuju puše (ova je od novilona)-zapravo sta dvije, nego pofrezaju samo onaj rub na kojeg naležu dvije pločice pričvrščene na čahuru (svaka sa 3 vijcima).
I tako jedno vreme stvarno nema lufta ali ne za dugo. Dodatno sam ugradio i dva nipla za podmazivanje, samo je šteta što mi nije uradio i utor oko trna ispod prve puše, da bi se mast za podmazivanje lakše razporedila po čahuri.
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 26.08.18 17:46

Ja sam isti posao radio prošle zime, ali nisam stavljao čauru, nego sam trn navario gusenim elektrodama i dao sve skupa na strojnu obradu. S obzirom da strojnu obradu nisam plaćao (otac odradio), a navarivanje sam obavio sam, to mi je definitivino najpovoljnija opcija s obzirom da sam potrošio 20-ak elektroda koje koštaju deset kuna po komadu. Također sam ugradio dodatna dvije mazalice na sredini zgloba jer ove postojeće nisu dovoljne. Na tokarskom stroju je otac napravio dodatni kanal za mast kroz cijelu vanjsku čauru. Promjenio O ringove, ležaje, u prodavaonici su imali dva FAG-a i ostatak nekih japanskih prvoklasnih koji su mi se na testu turpijom pokazali bolji nego FAG....40-ak kuna komad....i sve ispalo više nego odlično. Jedino što je varenje trna trajaloooo...trn se ne smije jako zagrijati jer gus počne pucati, mora se prirodno hladiti, jednu elektrodu sam na 3-4 puta (hlađenja) trošio, i tako svih dvadesetak.....tjedan dana sam vario po dvadesetak minuta par puta dnevno.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 26.08.18 19:56

Pozdrav, čestitam da si ovim postupkom i strpljenjem uspio popraviti trn. Ja se toga nebi pristupio jer nemam prakse oko toga. Vjerujem da FAG-ovi ležaji nisu više ono što su bili i da bi znao biti neki jeftiniji, od neke manje poznate firme, čak bolji.
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 18.09.18 3:41

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Tv-732
NEk zanimivi 732 se prodaje. Kakav mu je motor, neznam, dal ko zna?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13481349&display=Tomo%2520Vinkovi%25E8%2520732
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 18.09.18 22:12

Pozdrav,
vidim da si ga pronašao na avto. net. Stvarno je neobičan.Ili je motor prerađen, ili to uopšte nije traktor TV 732.
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 18.09.18 23:14

Ma da. Možda riknuo original motor, pa stavili onog, koj mu bijo na dohvatu ruke...Ko zna.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty tv 730-mjenjač

Postaj by velikivuk 12.06.19 15:29

Poštovani članovi!

Pretpostavljam da je starijim i iskusnijim članovima dosta istih tema ali molim vas da meni novom članu nešto pomognete. Vidim da tu ima ljudi koji uistinu razumiju "TV" tehniku. Ja nisam mehaničar ali stjecajem okolnosti pimoran sam svašta pokušati. Imam TV 730 iz 79 godine, nisam prvi vlasnik i sada imam jako problema sa tkzv. trzanjem traktora. Živim u okolici Jastrebarskog i ovdje nemam majstora koji zna i hoće to riješiti. Pročitao sam sve savjete i fotografije u vezi toga. Rastavio sam traktor i mjenjač. Na stolu imam sada onu piramidu sa zupčanicima unutar koje je ključ i nosač ključa. Trenutni problem je sada što neznam izvuči nosač i kluč. Ne bih htio na silu nešto polomiti pa još jednom molim pomoć. Nosač ključa je na opruzi koju neznam osloboditi.
Ispričavam se što sam toliko opširan. Novi sam član pa još neznam sva pravila, ali rado ću ih usvojiti. Nisam siguran dali se to smije ali napisaću svoj telefon, ako tko želi nazvati biću zahvalan ili neka ostavi svoj pa ću ja zvati.
Unaprijed hvala i lijepi pozdrav!

velikivuk 098 450 450

velikivuk
novi član
novi član

Broj postova : 1
Join date : 12.06.2019

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by ssucur 12.06.19 18:13

ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by ssucur 16.06.19 17:09

Zanima me mjera O-ringa broj 60.
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 24592343
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 10.08.19 13:02

Pozdrav, imam jedan problem: na TV 730 mi je loš zupčanik redukcije, ali novog nije moguče više dobiti (nevjerovatno). Moguče je dobiti zupčanik redukcije sa 41 zuba. Dali netko zna koliko zuba bi trebalo imati spojničko vreteno i zupčanik za podmazivanje, naime poneki prodavaoci imaju taj zupčanik redukcije kao primjeran za TV 730, TV 731 i TV 732 ?Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Broj_z10
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 14.08.19 21:24

Pozdrav, najbolje da pitaš u trgovini Masiva Bjelovar HR, rominga nema jeftini pozivi, razlike ima svakako, Batek je radio neku redukciju ne sjećam se sad koju i kako, pitaj ga na Facebook ili tu na Forum. Masiva Bjelovar distributeri djelova za HR, BiH, SLO svakako znaju reci od kuda zoveš i da imaš problem..

https://www.masiva-bj.hr/index.php/rezervni-dijelovi-za-traktore/tomo-vinkovic/tomo-vinkovic-730-732/mjenjac-i-kvacilo.html

https://masiva-bj.hr/~masivabj/index.php/component/virtuemart/rezervni-dijelovi-za-traktore/tomo-vinkovi%C4%87-730,-732/mjenja%C4%8D-i-kva%C4%8Dilo-16/3401091-detail.html

https://www.masiva-bj.hr/index.php/rezervni-dijelovi-za-traktore/tomo-vinkovic/tomo-vinkovic-730-732/mjenjac-i-kvacilo/3401088-detail.html

Šalju poštom dijelove.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 15.08.19 10:17

POzdrav, Admine hvala ti za informacije. Na Masivu sam slao več 2 E-maila sa pitanjima, ali dosad nije bilo odgovora. Isto tako sam preko više distributera-trgovaca u Sloveniji dobio odgovor da se taj zupčanik (zupčanik redukcije sa 39 zuba) ne proizvodi više, zbog toga što veoma rijetko neko iskaže potrebu za njega. Po nekim informacijama išlo bi zajedno da uzmem spojničku osovinu sa 20 zuba i zupčanik redukcije sa 41 zuba jer bi to odgovaralo razmaku među osovinama cca 78 mm. To je razmak koji sam izmerio  kad sam vani stavio skupa moju dosadašnju ugrađenu spojničku osovinu sa 22 zuba i zupčanik redukcije sa 39 zuba. I ako bi bila kombinacija 20 / 41 zuba odgovarajuča onda mi se smanji brzina traktora, a dobio bi veču snagu. Ipak pokušat ču dobiti original, jer snaga mu je sad dovoljna i brzina nije prevelika.
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 17.08.19 23:14

Sad su godišnji odmori i manje ljudi radi tako da mail doći će kasnije na red, ako si dao puno pitanja teško da će odgovoriti, trebali bi to im je posao žao mi je, nismo mi Skandinavija po kulturi  eto ima Hittner u Bjelovaru koji radi  zupčanike po narudžbi .  Pitati ču  ja telefonom po Bjelovaru  sve njih  drugi tjedan za taj zupčanik  kaj je s njim i koliko dođe novaca

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 18.08.19 9:49

Pozdrav, imaš pravo, da su sad odmori. Prva dva E-maila, koja sam gore napomenuo, slao sam u Masivu Veliki Grđevac. Posle toga kad si mi i ti javio kontakt slao sam E-mail na Masivu u Bjelovar, i moram kazati da su mi odmah slali telefon na kojeg se trebam obratiti. Sutra ču ponovo nazvati (tako smo se dogovorili), da če provjeriti i stanje u nekom drugom skladištu. Sa obzirom na to, da su se več dva distributera iz Slovenije raspitivala oko toga ne vjerujem da ču dobiti pozitivan odgovor, to jest da ga imaju. Bit ču zadovoljan da mi barem kažu ako ču ga uopšte dobiti i kada. A tebi još jednom hvala što se brineš oko toga.
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 22.08.19 15:41

Pozdrav, Admin dali si možda dobio kakvu informaciju za zupčanik redukcije? Naime ja sam dobio odgovor, kao što sam predvidio, da na zalihi nemaju ništa, a da jedan ili dva komada nečeju ič raditi. Tako da vjerovatno ostaje samo Hitner, kao što si napisao. Dali možeš pitati tamo ako nekog poznaješ ? Ja bih ugradio kakvi polovni, samo se bojim, da neče biti u redu, jer ja sam ugradio novo spojničko vratilo i pustio star zupčanik redukcije i onda se pojavila ova buka. I kad sam još jednom sve otvorio ustanovio sam, da je oštetilo zupčanik redukcije. Predvidevam, da zbog toga što nisam ugradio oba zupčanika nova pa da bi se zajedno uhodali.
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 23.08.19 10:14

Tvornica traktora Hittner je imala do nedugo sa 39 zuba zupčanik, ne proizvode ih serijski jer se ne traže pa predugo stoje u skladištu, novi rade po narudžbi samo trgovac mora provjeriti u proizvodnji dali će raditi samo jedan zupčanik, cijena mu je 225 kuna sa PDV. Moram  ponoviti poziv oko 14.00 sati, opcija je da bilo koji drugi tokar napravi zupčanik po uzorku starog zupčanika, ako Hittner neće raditi jedan zupčanik.

Eto ponovio sam poziv u popodnevnu smjenu  Tvornice Traktora Hittner nasljednika Tvornice Traktora Tomo Vinković  po pitanju zupčanika redukcije sa 39 zuba, no ne mogu pronaći nacrt zupčanika jer je pola zaposlenih na godišnjem odmoru, ili se negdje zagubio nacrt kaže majstor ne može ga pronaći, no mogu po uzorku napraviti novi zupčanik može se i poštom poslati zupčanik.

Neznam što da radiš da čekaš da završe godišnji odmori ili da daš raditi novi po starom uzorku, Prima commerce tvornica traktora Bjelovar  prvobitni nasljednik traktora Tomo Vinković ne drže i nemaju  dijelove čak što više upućuju  me vlasnici bivše Prima commerce tvornica traktora Bjelovar  na Tvornicu Traktora Hittner.

Pod zadnje života Tvornice Traktora Prima commerce  iz  Bjelovara,  Tvornica Traktora  Hittner je radila  određene komponente dijelova pošto su Primi ostali odliveni dijelovi  pa da ne bace sklopili nešto  traktora bez homologacije nisu se mogli registrirati kao takvi, tako da od njih 100% ništa povodom rezervnih dijelova i mogućnost izrade po starom uzorku.

Katalog dijelova vrijedi još uvijek i po katalogu traži zupčanik, po tom katalogu starom u Hittneru pronašli zupčanik sa 39 zuba.

Bivša Tvornica Traktora Prima commerce  iz  Bjelovara sada proizvodi ili prodaje samo namještaj, Hittner je glavni po pitanju TV..

Drugi tjedan možeš još pitati i u ovoj trgovini dijelova.

http://www.antos-trgovina.hr/shop/product_info.php?products_id=4946

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 26.08.19 11:05

Hvala za informacije. U Antos trgovini imaju samo sa 35 zuba. Da mi taj zupčanik izradi neko kod nas bilo bi preskupo, jer bi za to unutrašnje ozubljenje trebaju izraditi svaki zub posebno, a u Hitneru imaju oruđe sa kojim ujedno izrade čitavo unutrašnje ozubljenje. Tako da mi ne preostaje drugo, da sačekam, da dođu sa godišnjeg odmora i da vidim, dali če pronači taj nacrt ili treba da im šaljem zupčanik. (Dali bi bilo bolje da ti šaljem sledeču poruku na "privatnu poruku preko foruma", da ne opterečujem svih forumaša sa tim problemom ?)
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 26.08.19 18:58

Dali bi bilo bolje da ti šaljem sledeču poruku na "privatnu poruku preko foruma", da ne opterečujem svih forumaša sa tim problemom ?) je napisao/la:

Nije opterećenje za forum, ako imaš nešto privatno da nije za javno pisanje piši na privatne poruke, pitati ću Tvornicu Hittner dali je ista cijena zupčanika od 225 kuna ako rade po starom uzorku zupčanika, treba pitati sve u detalje da ne bi bilo kasnije nekih nejasnoća.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by sokol 10.11.19 18:33

Pozdrav!
Eto jedno mesec dana nazad uspjelo mi je da sam dobio novi zupčanik redukcije sa 39 zuba. Dobio sam ga putem distributera iz Slovenije za Hittner i to na taj način, da sam mu dao stari zupčanik i oni su po tom uzorku napravili novi zupčanik. Nadam se da su napr4avili i nacrt da če u slučaju potrebe moguče i za nekog drugog napraviti novi zupčanik. Ako bi ga imali na zalihi koštao bi otprilike 31€, a po uzorku koštao je 4 puta više. A kod nas bi koštao 10-13 puta više jer nemaju oruče kao u Hittneru. Sad radi opet kao Singerica bez neprijatne i opasne buke. Na slici možete vidjeti u kakvom stanju je bio stari zupčanik.
Još jednom hvala tebi Admin što si mi pokazivao sve mogučnosti, kako da dobijem taj zupčanik. Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Img_2036
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 23 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 23 / 25. Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.