Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tomo Vinković 700 serija opća tema

+30
mbkrhr
DAMIR
tale_123
Sasazagi
isalopek
Karl
hare_a
velikivuk
d3enis
serafian
sokol
TV-319k-vlado
vica022
grabrovec
Tomo Vinković Požega
tony5
bajki
mbutala
Dubravac
reider 1
tomo522
ssucur
Krumpironja
darko123
iwanho 1
tomotraktor
fireman.peter
TomoVinkovic420
strojar1000
Admin
34 posters

Stranica 13 / 25. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Next

Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 02.01.16 21:37

[img]Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 2ebcqon[/img]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by tomo522 02.01.16 22:28

Neide između zupčanika.To ti ide uz taj ležaj al koliko vidim več je na mjestu.To je vjerojatno nekom prije ispalo i ostalo.Jel vidiš unutra taj dio što klizi napred-nazad to je ključ i to treba zamjenit.Nemam sad slike al budem našao.Daj nam sliku kompletnu pa ti bolje objasnimo
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 02.01.16 22:39

Teže je postaiti sliku nego rastaviti sve šala nemam komplet sliku .
Uglavnom njega mijenjati unutra sam pregledao dif i njegovu unutrašnjost sve ok .
Kada vračam da sve postavim prije u kučište dif pa provam brzine dali sve sjeda na svoje i da je razmak zubčanika pogođen i onda poklopac mjenjača?
Semerinzi ne puštaju ali kada je sve vani zamijenio bi ih imaju dva na poklopcu?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by ssucur 02.01.16 22:49

Ključ.
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 19123348
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 02.01.16 22:56

Hvala na pomoći.
Recite mi maticu na kljuću samokoćecu je dovoljno jer na ovoj kod mene vidim da ima nekih osigurača oko nje?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by reider 1 03.01.16 13:06

Što je onaj vijenac satran na tvojoj sliki neznam, možda lježi od prijašnjeg lomova, pa tekom popravka nije bijo uzet van. I ja sam kot rastavljanja mijenjača pronašao nekvo podložko, koju ni mehanik nije znao, od kuda je. Inače ak ga izmeriš njegovo veličino, možeš u sper parts knjigi dijelova pronači, kamo dojde. Imaš pdf varijanto virojatno ovdje na forumu, i malo potraži. Inače imam ja knjigo od TV 826 pored mene, pa mogu pokušat pronači ja.

Kad je več otvoreno, mijenjaj sumljive dijelove. Mijenjaj brtvila na osovinici reduktora i brzin, nije štete, ak mijenjaš i semeringa izlaznih vratil(za kotač i kardan), i tako istovremeno pogledaš, ak su lageri tamo ok. Na kraju, kako savjetovao je več nekad i naš Peter ,da se tekom promijene ključa, mijenja i opruga u osovini ključa!. Možda imaš matico sa krono, osigurano sa razcepkom, ak je skroz vijk izbušena rupica. Ak je matica dobra, vrati ju i stavi NOVO razcepko.

Nemoj silovati deklo gode i kucati velikim čekičima i da nečeš zaboraviti priklopiti prije sklapanja koje polugice od tih trih postoječih ručk. Nekvi i provijeriju zračnost konosno tanjurastog, al ja to neznam, možda če ti koj izskustveniji to obražloži.

Kad kupuješ, djelove nesi sobom u trgovino, jer ključi su različti.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 03.01.16 16:02

Tomo 522 bio si u pravu i meni se nakon provjere čini da je nekada prije bila ispod ležaja jer je čudnog oblika i dimenzija čak mi se ćini ručni rad .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by tony5 05.01.16 22:30

Mjenjač sa nosačem ključa i ključem.


Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Ip5mbd

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 2mqndw1


Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 2d1siuc

Klik na foto

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Ad902f456721199


Ne izgleda ti oštećen ključ mjenjača, premalo fotografija daješ i opisa da bi se odgonetnu kvar, ne plača se postavljanje fotografija niti opis  gratis je sve.
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 06.01.16 8:33

Kvar sam opisao u prijašnjim objavama naime trza u trećoj samo uzbrdo i to kod trzaja nema pravila kada i koliko često.
A šta slikat i staviti kada je sve u nelošem stanju kljuć i neizgleda loše ali kada sam ga izvadio vidim da je nosač ključa na navoju iskrivljen to na slikama teško i vidjeti.
Neznam možda mu to smeta?
Danas ću poslikati više.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 06.01.16 16:23

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 64p568[/img]

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 121

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 218

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 318

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 416

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 615

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 711

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Tomo Vinković Požega 06.01.16 16:47

Kume, moj skromni savjet ti je da promijeniš ključ, nosač ključa, i da provjeriš na zupčanicima brzina dali je na kojem oštećeno sjedište ključa (unutarnji dio zubčanika koji ima 4 "zuba" u koje usjeda ključ, označeno strelicom na slici). Ti zubi moraju biti neoštećeni, oštrog brida. Ako su na kojem zupčaniku oštećeni, mjenjaj zubčanik.

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 2hh422b
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 06.01.16 16:49

Evo poslikano i danas opet provjerena ova podloška koja je inače bila u jednom djelu, a sada izgleda kao na slici u dva djela ostale krhotine nism slikao našao sam ih ispod diferencijala na podu od kućišta.
Dimenzije je unutarnji fi-50mm vanjski fi-60,6mm debljina 4-mm mislio sam u početku da je dvodjelni prsten ispod konusnog na osovini od ključa mjenjača ali dimenzije ne pašu.
Po dimenzijama paše jedino kao na slici poviše na ležaju diferencijala samo sam stavi s gornje strane ležaja samo da se vidi možda je bilo ispod za zračnost.
I slika na koju sam postavio oko dvodjelnog prstena jer po dimenzijama i tamo paše ali onda zupčanik veliki po diže iznad starog traga na osovini.
Molim za pomoć?
inaće sutra stižu djelovi pa budem sastavljo i provjeravao zračnosti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 06.01.16 17:14

Nisam provjerio na zubčanicima te utore provjerim sutra pa slikam

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 06.01.16 17:21

Pozdrav

Neki savjeti za ključ brzina ili ključ mjenjača univerzalni tekst za sve.

Ne mora biti samo ključ brzina  da je poderan pa da traktor trza u vožnji . Može biti i da nosač ključa   ima  lufta te  ključ brzina,  mjenjača   šeta amo tamo ima fufta, tako da i    traktor onda  u transportu, pogonu, u vožnji  trza  u trećoj brzini,  kasnije i u nižim brzinama što se više podere ključ brzina ili  mjenjača ili nosač ključa. Najčešći kvar je sami ključ mjenjača brzina ili mjenjača.  Trzanje  traktora se događa  iz  razloga što ključ brzina ili mjenjača  između zupčanika ima previše lufta. Obavezno primijeniti što je napisano od kolege Tomo Vinković Požege u svezi glede zupčanika brzina.

U boljem   slučaju zna otići    opruga ključa brzina ili mjenjača  koja ga pritiska,  svejedno što ode i koji kvar ključa brzina ili mjenjača  isti je posao veliki i puno šarafljenja zbog malog i jeftinog  kvara .  Kad  se raskopa traktor na pola i izvade  zupčanici brzina sa ključem brzina ili mjenjača   ne isplati  se mijenjati samo određeni dio koji je pokvaren već komplet sve cijeli ključ sa nosačem ključa brzina ili mjenjača  iz razloga što je to veliki posao šarafljenja ode puno vremena na to   a potrgani ili pohabani  dijelovi nisu skupi..

Neće u brzinu traktor pokušati onda ovako

Ručica  mjenjača  ima  dvije vijak  matice broj deset otpustiti vijak matice,  udariti lagano čekićem  po tom dijelu,  jer ako  pločica sa rupama gdje ulazi kuglica nije  na pravom mjestu ključ brzina ili mjenjača  ne uzu bljuje ili uključuje ili upada ( kako hoćete ),  kako treba   onda iskače iz brzina traktor  ili  ne možemo mijenjati brzine . Zbog trzanja traktora možemo pokušati i tako ali prije će biti ono gore napisano  prvi  i drugi  odlomak  teksta,  podešenost ručice  mjenjača  rezultira i dugo vječnošću ključa brzina ili mjenjača.

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 800x6010

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Zupaan10

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 07.01.16 0:02

Tamo ispod ležaja na diferencialu jesu podložke ali to su instrument limovi- jako tanjke podložke. Ovakve debeljine kakve su tvoje od 4mm, to mi se čini predebelo. Na kojoj strani difa i kakve debeljine trebaju biti to treba izmjeriti. Kako se to uradi pročitaj u Tomo Vinković radionički priručniku. Tamo ti je sve obrazloženo, od konusnog kojeg isto treba založiti pa do difa. Potraži priručnik na forumu, da ti mi sve to objašnjavamo trebam za to satove. Nemoj žuriti sa radovima prvo se upoznaj kako treba uraditi.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 07.01.16 10:37

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 122

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 219

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 319

Eto slike zupčanika ali slabo se vidi. Mala su oštečenja ali po meni ništa strašno.


Zadnja promjena: Admin; 09.01.16 23:16; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : Spajanje postova, uređivanje slika i posta)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 07.01.16 22:58

Iz ovih slika ne vidi se baš nešto. Bitno je da su površine na zupčaniku tamo gdje naljega ključ ljepe, ravne i bez oštečenja.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 07.01.16 23:11

Inače hvla na uređivanju slika
Jedina oštećenja su na srednjoj slici zubčanika koja su i vidljiva na počecima zubova inače ostalo ok
dali treba šta mjenjati?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 08.01.16 7:59

Nema na čemu.
Kako vidim na sliki malo je izlizan ugao zupčanika,  površina gdje nalega ključ je zbog toga malo smanjena, to mu je minus ali nije videti strašno. Zavisi sad koliko je površina smanjena. Ali pored toga to nije zupčanik treće brzine iz koje ti je izbacivalo što znači da nije ni prije bio problem u ovom zupčaniku. Po svemu ovome trebalo bi biti u redu. Po slikama sudeći je ovaj zupčanik o kojem pričamo, najveći. Najveći zupčanik je prva brzina i taj najlakše podnosi opterećenja tako da...

Važna je površina na kojoj leži ključ kad je u funkciji pogona, a to se iz tvojih slika ne vidi. Ta površina mora biti ljepo ravna i bez tragova istrošenosti...

Još da dodam da se u velikoj većini slučajeva mjenja samo ključ i teraj dalje. No, ne mora biti da je to pravilo zato ti ne mogu dati nikakve garancije. Pored toga vidjeti stvar vlastitim očima nešto je drugo a preko slike...
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by mbutala 20.01.16 9:49

Zdravo!
Evo što se radi ovih dana, pravimo generalko motora. Tomo je malo plavo dimio nije kritično, al nije to to. Dijelovi niso skupi pa čemo zamjeniti oba bata i karike, komplet brtve, cilindri so još dobri.
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 281h24n

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 2609x55

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 K22520

Još jedna kad je sve očiščeno. Kao što je več rekao fireman.peter, redovito čistite male pumpice za naftu, ja se čudio kako da je radio. Sva čast inženirom u Italiji i u Jugoslaviji kdje so pravili ove motore, stvarno radi ko tank.

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 2ueh7pi


Zadnja promjena: fireman.peter; 22.01.16 15:26; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Spajanje postova)
mbutala
mbutala
član
član

Broj postova : 44
Join date : 13.05.2015
Lokacija : Črnomelj SLO

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by mbutala 20.01.16 19:46

Zanima me dali ko zna koliko bara se štelaju dizne na motoru 21.maj beograd LDA 672. Cilindri od origi lombardini su drugačiji od 21. maj beograd verzije. Naša tvornica je neke stvari radila po svoje, pa su možda i tu predrugačili.


Jučer obojio auspuh i kolektor, sad izgleda ko nov. Malo se majka naljutila kad sam stavio auspuh u pečnicu, da se boja zapeče. Smrdelo pola kuče zbog toga. Ali sad je dobro.

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 104i8vq

Ujutro očistio glavu i ventile, sad ču još da ošlajfam sjedišta ventila, da bude sve tako ko treba. Bili su tefloni malo iztrošeni pa se mora i to zamjeniti.

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 2h2fdl5

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 3qutz


Zadnja promjena: fireman.peter; 22.01.16 15:33; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Spajanje postova)
mbutala
mbutala
član
član

Broj postova : 44
Join date : 13.05.2015
Lokacija : Črnomelj SLO

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Admin 21.01.16 10:46

Pozdrav

Imaš u radioničkom priručniku upute za ubrizgavanje dizela na koliko bara   podesiti brizgaljke.

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Screen12

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Screen13

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Screen15

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Screen23

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by mbutala 21.01.16 11:30

Hvala na odgovoru. Prečitao sam to, samo sam mislio da je na 21.maj nešto drugačije ko na lombardiniju.
mbutala
mbutala
član
član

Broj postova : 44
Join date : 13.05.2015
Lokacija : Črnomelj SLO

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Gost 22.01.16 10:08

Pomoć forumaši rastavio sam sredinu i pokušavam rastaviti zadnji sklop sredine koji se veže za zadnji dio traktor i sredine međutim neće da izađe jedno iz drugog . Skinuo kardane rastavio sredinu na pola i odvidao one vide i neće niti na presu strah me da nešto ne polomim?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by ssucur 22.01.16 12:43

Provjeri da li si sve uradio kako treba.
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 22913033
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 22913034
Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 22913035
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 700 serija opća tema - Page 13 Empty Re: Tomo Vinković 700 serija opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 25. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.