Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prikolice traktorske

+7
TomoVinkovic420
ssucur
batek
jozef.kc
abarth
tomo522
fireman.peter
11 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by fireman.peter 07.08.14 17:45

AcA OPEL je napisao/la:Ja za mog Tomicu imam univerzalnu prikolicu koju koristim za sve poslove transporta.Duzina je 2,2m,sirina tovarnog prostora 1m,a imam i drvene stranice(kanate) dubine 40cm.Napravljena je
od U profila i ruda je pustena do osovine tako da je dosta jaka,ja teram 2,5 kubika sirovih drva,a nosi bez problema i 3 kubika.Gume su 6.00-16 sa 6 platna,namenjene za vece traktore da idu napred i dosta su dobre.U pocetku nije imala kocnice,kasnije je malo podignuta i napravljene su kocnice na gvint.Sve u svemu ja sam zadovoljan sa njom,a evo i nekoliko slikica.






Izgleda mi jaka a i niska za utovar, pošto su joj 16" kotači tu je i klirens dobar. Dobra za šumu sigurno.


Ssucur
Ovaj patent za kipu je onako za prvu silu. Loši je nagib, a dobro pomaže malo kod rastovara.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by Gost 07.08.14 20:32

Bila je ta prikolica jos niza,ali je zbog kocnica malo podignuta,a ja ne volim visoke prikolice zbog debljih drva.Klirens je veci nego sto ima traktor.Nije bas lepa,ali je zato dokazano dobra,od 1985-e godine bez ikakvih problema.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by abarth 07.08.14 20:40

Ja na svoju prikolicu se ne mogu požalit ali kad bi imo na njoj još mali hiab-kran e onda bi to bilo ono pravo,možda jednog dana se mi ostvari i ta želja.Pare nisu problem,para nema. Very Happy 
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by fireman.peter 07.08.14 23:22

Aca Opel, nije bitno ljepota, bitno je funkcionalnost i takve stvari.

Abarth, nemaš ti šta požaliti kod tvoje prikolice. Kran? To bi bilo več predobro  Very Happy A ne trebaš ti para, trebaš samo volje za rad sve ostalo če proči nekako.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by batek 09.08.14 19:48

Abarth

Ovako?

Namestiš jo na rudo prikolice.
Na kraju pa samo še električni vitel.

google--- pick up crane

Prikolice traktorske - Page 2 Dvigalo-gozd-akcija5
Prikolice traktorske - Page 2 Dvigalo-v-zraku
Prikolice traktorske - Page 2 Rocno-dvigalo-900-4

slo košta 400€
batek
batek
član
član

Broj postova : 41
Join date : 14.01.2014

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by TomoVinkovic420 09.08.14 22:22

@Aca Opel Mozes li mi slikat te svoje kocnice? Hocu i ja da tako pravim.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by Admin 10.08.14 1:54

Aca OPEL

Prikolica je prava šumska jaka. Prikolice traktorske - Page 2 502276 Kočnice na gvint možeš to pojasnit to neznam. scratch  Dali je to možda ovo kočnice na vintu slika dolje.

Prikolice traktorske - Page 2 Img0569

Prikolice traktorske - Page 2 Img0570

Ova je kočnica na vintu preradjena od pomočnog kotačića na rudi  od auto prikolice.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by fireman.peter 15.09.14 11:08

iwanho 1
fireman.peter je napisao/la:Jučer ujutro nije bilo kiše ali samo do podneva onda več ponovo počela padati. Tako se iskoristilo to vreme... Prikolice traktorske - Page 2 21947169

Dopada mi se tvoja prikolica. Koje gume imaš? Za koliku težinu je predviđena? Dimenzije poda (platoa)?
lp


Gume su Sava  Eskimo S2 175/80-14 88T M+S, ništa posebno. Inače imam u rezervi jedne od kombija teretne koje bi trebale biti izdržljivije od ovih ali dok trajaju nek budu. Plato je dimenzije 2,70 x 1,2m. Ako plato vadim onda se prikolica može produžiti još malo tako da mi to koristi za prijevoz daska i slično. Što se tiče težine tereta predviđeno je da se može voziti nekih dobrih 2m sirovih drva za ogrijev. To je do sad išlo bez problema ali vozijo sam jednom friški stajski gnoj pa mi se činilo da joj je bilo previše.

PS
Na početku ove teme su još neke slike o toj prikolici ali od tad sam ju još malo ojačao doradijo, ispod platoa su dodani još dodatni oslonci. Na sliki gore se oni malo vide.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by Admin 28.09.14 0:42

Pozdrav Darko 123

Kad češ imati vremena možeš mi izmjeriti rudo prikolice od Vinkovića i to od početka vučnog oka do početka stranica.

Prikolice traktorske - Page 2 Prikolica-tv

Pozdrav Batek

Kad budeš imao vremena možeš izmjeriti rudo na svojoj prikolici isto od vučnog oka do početka stranica čeonih, tvoje rudo kao da je krače bar na sliki djeluje tako, označio sam na slikama. Hvala obojici unaprijed..

Prikolice traktorske - Page 2 Batekova-prikolica

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by batek 28.09.14 11:06

Pozdrav.

Od početka vučnog oka (začetak rupe) do početka stranice je 60 cm.
Samo to je prekratko.

Pogledaj slike.

Prikolice traktorske - Page 2 20269706
Prikolice traktorske - Page 2 20269704
Prikolice traktorske - Page 2 20272245
batek
batek
član
član

Broj postova : 41
Join date : 14.01.2014

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by Dubravac 28.09.14 12:24

Moje prijevozno društvoPrikolice traktorske - Page 2 43185029540222680285Prikolice traktorske - Page 2 90190019795369434294
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by iwanho 1 28.09.14 18:13

fireman.peter je napisao/la:
Gume su Sava  Eskimo S2 175/80-14 88T M+S, ništa posebno. Inače imam u rezervi jedne od kombija teretne koje bi trebale biti izdržljivije od ovih ali dok trajaju nek budu. Plato je dimenzije 2,70 x 1,2m. Ako plato vadim onda se prikolica može produžiti još malo tako da mi to koristi za prijevoz daska i slično. Što se tiče težine tereta predviđeno je da se može voziti nekih dobrih 2m sirovih drva za ogrijev. To je do sad išlo bez problema ali vozijo sam jednom friški stajski gnoj pa mi se činilo da joj je bilo previše.

PS
Na početku ove teme su još neke slike o toj prikolici ali od tad sam ju još malo ojačao doradijo, ispod platoa su dodani još dodatni oslonci. Na sliki gore se oni malo vide.

Fala na odgovoru. Ja imam dvije prikolice.
Jednu sam kupil rabljenu za motokultivator. Ima sanduk 180 x 100x 30 cm i koristim je za lakše stvari i s traktorom. Na njoj su gume 165/70-14.
Drugu sam napravil od gumenjaka (voza). Umjesto drvene svore koja povezuje prvu i zadnju osovinu je već prije stavljena čelična cijev s vučnim okom. Kostur platoa sam napravil od cijevi 60/40/2 i ima oko 40 kg. Pod je izrađen iz 3 dijela i ima ukupnu širinu 132 cm, a dužina poda je skoro 3 metra. Poprečni nosači su na razmaku 85 cm.
Uglavnom prepravil sam ju za voziti drva iz šume. Namjerno je jako lagana. Tak se može ručno okrenuti na malom prostoru, a koliko je lakša prikolica toliko več drv mogu peljati. Gume su 195-15 i za 2 metra drv su dosta. Nekad, kad su gume bile novije vozilo se na njoj 2 tone cementa. Kod vulkanizera sam se preporučil za dvije C gume tih dimenzija. Moram ga sad kad počne sezonska zamjena guma podsjetiti da ih odvoji kad se zalomiju.
Na slikama je natovarena i prazna prikolica.
Ako ima pitanja rado bum na njih odgovoril.


Prikolice traktorske - Page 2 Prikolica-od-gumenjaka-r

Prikolice traktorske - Page 2 Slika008

Nisam siguran u kojoj su rezoluciji slike. Ispričavam se ako su prevelike i molim admine da ih smanje.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by fireman.peter 28.09.14 21:48

Vidim da je zadniji kraj od gumenjaka- voza. Tako je isto i kod mene. Slično imam i ovu kočnicu. Pored vinte sam doradijo još sajlu i ručnu koju stavim na traktor ali skoro pa ne koristim to jer može traktor držati tih dva metara drva po dobroj cesti. Drugo je ako je neki gadan off road  Very Happy onda svaka kočnica koristi. Inače vidim da i ti imaš slično ko ja zadnju osovinu dosta pozadi namješteno pa se traktor dobro optereti što ti daje sigurnost u nizbrdicama pored toga ima dobar grip za uzbrdo po lošem terenu.

Vidim da i ostali koristite auto prikolice za neke lakše poslove tako i ja imam jednu. Avto prikolica je prikladnija jer je lagana, brzo se prikači, ako treba nešto ručno manevrirat...

Admin

Prikolice traktorske - Page 2 Kipanje-drva

Prikolice traktorske - Page 2 Dsc04219

Hehe, prikolica avtomatski kiper Wink , ne treba joj hidraulika. Rekoh ti jednom da je od Labinca, šteta što je tako teško upariti pogone inače bi bilo super za pogonsku jer je dif več tu. A vidim da se raspitavaš oko rude i vidim da ti je ova dugačka podosta, budeš je rezal? A kuka na traktoru isto neka izvanserijska pošto vidim da je dosta nisko prikopčana prikolica. A mora tako nisko bit jet ti mora sanduk biti u vagu. A ne mari ti za to jer je zdravo to za vožnju i za uslove u vožnji je dobro da je prikolica nisko prikopčana. Pored toga je dobro da je dosta blizu traktora prikopčana, znači kratak priključak na traktoru.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by Admin 29.09.14 23:08

Pozdrav Peter

Da kuka je od nekog terenskog vozila prerađena za TV, a prikolica od Labina speciala dovoljno za mene ,  rudo da predugo je samo nekad mi to i odgovara a nekad ne. Batekova ruda  je prekratka zapinje blatobran traktora  za stranicu prikolice  60 cm ima, možda 80 - 85 cm da napravim  kažeš što bliže traktoru . Kopčam na nisko težište tako bi se i trebalo kopčati, da nediže traktor to jest smanjene su mogučnosti dizanja prednjeg kraja traktora. Kiper na vagu ako je teži teret dva muška podignu prednji dio prikolice i hopa u sekundi iskipa, kad bi bio sam onda malo prebacam nazad teret drva, tako da važe više nazad i podigneš bez problema i iskipaš teret.  

Batek hvala na slikama..

Prikolice traktorske - Page 2 Kuka-za-prikolicu-tv

Prikolice traktorske - Page 2 Kuka-za-prikolicu-tv

Prikolice traktorske - Page 2 Naljepnica-prikolice-lab

Prikolice traktorske - Page 2 Naljepnica-prikolice-lab

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by fireman.peter 29.09.14 23:17

Dobro si me razumil i vidim dobro to znaš, najbolje je imati prikolico prikopčanu nisko i kuka na traktoru što krača. Najbolje bi bilo da je kopčano ispod difa ali to ne ide. A ti več imaš kuku kratku blizu difa i nisko prišarafano. A i prikolica je tako rađena da sasvim odgovara tome prikopčavanu, bar mi tako izgleda po slikama.
Jedino što je, tebi ne odgovara nabaciti više tereta na prednji dio prikolice zbog kipe ali to bi bilo dobro za vožnju, za sigurnost i lakše i više bi ti Toma dopeljal po lošim uvjetima vožnje. 

A kuka ti je super, nekad ja to tražil ali... Imaju to vojna vozila, poneka terenska, koja lakša teretna... 
Čini mi se da je ona taman za to što ju ti koristiš.

Rudu ja nebi sjeko na neku jako kratku mjeru jer mislim da to ne doprinosi neki veliki plus. Napravi si neku normalnu dužinu, budu ti rekli kako TV prikolica ima pa...
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by Admin 29.09.14 23:32

Pozdrav Peter

Kuka je sa vojnog vozila Puch sad sam se sjetio , samo je prebojana u plavo takvu sam več kupio za 200.00 kuna ima več dosta . Viđao sam takve kuke na Puch i Mercedes vojnim vozilima a to ja tak isto  terensko vozilo, mogu reči da je super za brdovit teren jako brdovito, prikolica u potoku a traktor na casti vani na ravnom nema lomova,zapinjanja i sl.

Ima u Zagrebu vojni otpad sa vozilima i koje čime budem baš jednom otišao unutra na otpad da vidim što imaju na prodaju.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by iwanho 1 30.09.14 20:59

Znaš li gdje je u Zg vojni otpad? Adresa?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by fireman.peter 30.09.14 22:13

Pozdrav Admim
Na takvim odpadima ima zanimljivih stvari. Hehe, to bi bilo nešto za mene da se razgledam malo. Inače ne trebaš zbog mene ići tamo ako so i to mislijo.  Jesam nekad tražijo takvu kuku ali riješijo onda to sa izradom. Kad smo već kod tih kuka, na Iveco Daily 4x4 sam zapazijo takvu da je u jednom i kugla za kopčanje avto prikolice. Gornji dio kuke se otvori gore i donji je onda kugla. Znači na kuglu se osloni taj gornji dio kad zatvoriš kuku. Na kuglu onda kopčaš ili avto prikolicu ili običnu sa rinkom.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by Admin 30.09.14 22:22

Pozdrav Iwanho 1

To je u biti Sava Promet u Sesvetama, djelatnost im je otkup sekundarnih sirovina, a ujedno i prodaja istog . Vojni otpad je ostao naziv kod ljudi jer vojska tamo dovozi svoj metalni otpad ,naprimjer ona pumpa moja za dizel goriva ručna koja ide u bačvu 200 litara je sa tog otpada, nisam ja bio več ima čovjek koji je često tamo zadnje što je uspio vrijedno skinuti bilo vitlo sa Tama 150 vojni naravno cijenu hehe pogađate.

Možeš dovesti svoju sirovinu na otkup, i kupiti ako ti se nešto svidi ljudi dovoze svašta i bacaju na otpad, čitave metalne ograde, vrata, i sl a cijena je bila po kili nekad tri kune, sad je veča sigurno koliko neznam, a u trgovini je 8-10 kuna metal ovisno o profili to jest težini. Zadnji puta sam prošao u šestom mjesecu kraj Sava prometa bilo je u dvoristu nešto Tama vojnih smb sad, to treba znati kad dolaze i ujutro treba doči jer to majstori brzo odnesu koji tamo pohode često i to završava po sajmovima naravno puno skuplje no na samom otpadu razne osovine felge sa gumama bez guma kuke i koješta drugo ono što ti treba vagnu plati i nosi..

Link: http://sava-promet.com/v2/


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by iwanho 1 01.10.14 9:02

Pozdrav Admine!

Fala na informaciji.

Jel to tu:
http://imenik.tportal.hr/show?action=karta&type=prikazi&id_poi=463375312

Ak bum u blizini svakak bum pogledal.
Provjeril sam rezoluciju slika od prikolice koje sam stavil - 1024x768.
Mogu li i ubuduće stavljati u toj rezoluciji ili trebam smanjiti na 800x600.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by fireman.peter 01.10.14 23:02

Ako se slike normalno vide onda možeš u toj večoj rezoluciji postati. Ako je rezolucija prevelika onda forum odsječe dio slike pa se onda ne vidi taj dio. Vidjet češ ti sam najbolje ako se vidi slika u cjelini pa onda napravi kako treba.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by Admin 05.10.14 13:27

Pozdrav Iwanho 1

Nema na tom linku ništa, probaj ovdje link : http://sava-promet.com/v2/lokacija . Možeš povečat kartu , za slike ima u forumu Ostalo u temi pitanja prijedlozi pomoč..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by Admin 13.11.14 21:28

Pozdrav....

Ovo  pitanje za pogonske prikolice da stoji, trebaju imati određeni broj vrtnje za svaki tip i model traktora to je različito , jer pogonske prikolice  koriste  veči i manji traktori iz te Talijanske obitelji pogonskih prikolica, i još imaju svi različite gume-kotači , gume- kotači se ne mijenjanju na traktorima i prikolicama ujednačeno istih dimenzija  da bi se dobio traženi broj vrtnje kardana.

Pogonske prikolice imaju  svoje reduktore, dje se podesi traženi broj okretaja,  na njima a shodno modelu i tipu traktora i dimenzijama guma.

Postoje gotove proračunske tablice,  po kojima se podešavaju reduktori na njima, a poradi ujednačene vrtnje kotača traktora i prikolice.

Primjer: kupujem novu prikolicu za Goldoni traktor  navedem model Maxter sn 60 dimenzija guma 280/70 R 18 sva četri ista kotača iste veličine, i u tvornici ili nekom servisu tko to radi na reduktoru podese okretaje prema tom modelu, unutra su zupčanici ajmo recimo ko na biciklu shimano prijenos, nisu takvi ali samo sliku da dam neku , i tu se za određeni broj zuba podešava napred-nazad, to jest bržije-sporije okretanje kardana  dalje prema diferencijalu prikolice po toj proračunskoj tablici za modele ili model koji navedemo.

Iwanho ima zadnje gume velike prednje male, kak bi to bilo da stavimo na taj traktor svih 6 guma iste veličine, i to je ogroman trošak tu se slažemo svi, ako taj traktor ima sinhronizirane okretaje za prikolicu, i dovoljan  je samo  jedan izlaz pogonskog vratila, jer mi ručicom biramo vrtnju za frezu ili prikolicu.

Nekad davno možda su ili jesu,  radili pogonske prikolice samo za navedene modele traktora, to neznam u tako davno unazad, a i ko bi sve znao u životu nema takvog čovjeka,  ali to je danas standard, imati pogonsku prikolicu u šumi, ili polju  i preskupa proizvodnja je to za proizvođača, i kupca u konačnici   da se prikolice rade samo za neke navedene tipove traktora,več je to opčenito danas,koristi ih veliki broj traktora..

Zato  postoje reduktori koji se podešavaju po modelu i marki traktora, več u tvornici samoj i servisi za iste....

Ivanho nemože imati pogonsku ko Krumpironja, može kad bi imali iste dimenzije guma-kotača, pošto su gume-kotači različitih dimenzija, različiti su okretaji kardana od redukora prikolice prema  diferencijalu  prikolice,,,, moraju se podesit.

Pogon na njima može biti konstatan, ali onda traktor troši puno više goriva, spor je, zuje prenosi puno, pogotovo kod veče putne brzine traktora, zato u blatu da i tamo gdje treba, na asfaltu isključi, ne da če se nešto polomiti nego gore navedeno.

Neznam puno o njima toliko malo, a tu ima toga jako puno o njima, ako vas zanima više moram pitati dalje u Kokot agro Jastrebarsko  ili Goldoni  HR.

Prikolice traktorske - Page 2 Goldoni-224-univerzal-zg

Prikolice traktorske - Page 2 Goldoni-224-univerzal-zg

Prikolice traktorske - Page 2 Goldoni-224-univerzal-zg

Prikolice traktorske - Page 2 Goldoni-224-univerzal-zg

Prikolice traktorske - Page 2 Goldoni-224-univerzal-zg

Nešto novo i novi modeli pogonskih prikolica

Prikolice traktorske - Page 2 Screenshot1

Prikolice traktorske - Page 2 Rimorchiobernardiribalta

Prikolice traktorske - Page 2 Rpeuro50bifunzionale

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by Gost 13.11.14 23:35

Admin je napisao/la:

Nešto novo i novi modeli pogonskih prikolica

Prikolice traktorske - Page 2 Screenshot1


mene zanima zašto se ne isporučuje kardan sa širokopojasnim kutom rada

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by Admin 16.11.14 0:11

Pozdrav Zbalija..

Ako te zanima nešto više saznat čemo iduči tjedan, čim to prilike dozvole..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Prikolice traktorske - Page 2 Empty Re: Prikolice traktorske

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.