Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Freze Rosit opća tema

+3
tony5
Dubravac
bajki
7 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Freze Rosit opća tema - Page 2 Empty Re: Freze Rosit opća tema

Postaj by kukrosava 23.02.20 5:59

evo novog PROBLEMA, juče frezam pooranu zemlje kad vidim noži na frezi blokirani u mjestu
a kardan vrti. sutra je rastavljam ,ne znam da nije pukao lanac. jeli problem naći lanac, vidim na masivi ima svašta  ali ne vidim lanac. L.P.
kukrosava
kukrosava
član
član

Broj postova : 57
Join date : 25.11.2018

[Vrh] Go down

Freze Rosit opća tema - Page 2 Empty Re: Freze Rosit opća tema

Postaj by reider 1 23.02.20 10:19

Prvo otvori kučisšte sa strane, da vidiš što odkazalo. Možda je lanac, al možda i odsijeknulo kajlo na osovini i što je najmanja mogučnost, da odljetljela osovina od umornosti materiala.
Stavi sliko kako si napravijo joj kačenje, kad je pored traktora...LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Freze Rosit opća tema - Page 2 Empty Re: Freze Rosit opća tema

Postaj by kukrosava 25.02.20 13:07

Admin je napisao/la:Masiva ima najpovoljnije  cijene  rezervnih dijelova  takodjer i Trgo-Agencija   www.trgo-agencija.hr  
Imaju povoljne cijene  ali ih nemoguće dobit na telefon, web katalog im katastrofa. meni neki dan pukao lanac u frezi rosit 88 , svi kažu jedino u Masive, a tamo "osoba se trenutno ne može javiti" ako znaš neke parametre za taj lanac javi, na nem u jedino šta sam našao je (FKK) znam da lančanik ima 12  zuba debljine 10mm. moj poljopromet u ništa.Freze Rosit opća tema - Page 2 Img_2021
Freze Rosit opća tema - Page 2 Lanac10
kukrosava
kukrosava
član
član

Broj postova : 57
Join date : 25.11.2018

[Vrh] Go down

Freze Rosit opća tema - Page 2 Empty Re: Freze Rosit opća tema

Postaj by reider 1 26.02.20 3:24

Jednostavno ti ne preostaje, ko dauzmeš lanac sa sobom u trgovino i oni tamo izmijere i odmah znadu, za što se ide. Trgovine koje se sa time bave znajo v trenu za koj lanac se ide. JA sve takvo robo tražim u Mariboru. A ti nečeš iti ovamo žao, a kod vas neznam gdje se što dobije. A praksa, da se ponekad u trgovini ne javljaju na telefon poznato mi je. No tega je ovodobno sve manje, al se i desi. Inače lanac mijere u colama. I mijere ga od centara jednog svornjaka, do centara drugog+širina. LAnci su standardni ovi što imaš. KAd se razpitaš v trgovino, kaži ti njim 3 brojke:od svornjaka do svornjaka, širino unutaršnjo između med stranskim elementima i debjelino valjčiča. AP trebadu do znadu, o kojem se lancu ide i ak imadu na zalihi.
NE sekiraj se, ne može ti biti gore nego meni. Satrao si nogo al traktor nisam vozijo več 7 mijeseca!!!i čitav rad stoji. Ni njiva očiščena od starog bilja nije, kamoli preorano ili fezano...LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Freze Rosit opća tema - Page 2 Empty Re: Freze Rosit opća tema

Postaj by Admin 26.02.20 16:32

Lanac Rosit freze 88 cm 44 karike oznake ili šifre lanca 16.B.1  cijena 15o,00 kuna,   lančanik freze nema nijedan, sad ne znam mali ili veliki lančanik dođe 220,00 kuna, dihtung / brtva  poklopca 25,00 kuna.  Poljopromet naručuje robu iz Masive pokušaj otići u Poljopromet i preko njih naruči robu.

Može i ovako najjeftinije je:

Lanac se kupuje na metre  ( nosi stari lanac uvijek sa sobom ) bilo koja trgovina lancima u tvojoj okolici, lančanik ako nije oštećen vrati nazad, provjeri ležajeve / lagere  vrati brtvu ako je cijela i namaži brtvu masom za brtvljenje motora ( diht masa za  dihtanje motora )   koju koriste automehaničari, ili bez brtve namaži poklopac masom vrati poklopac.


Goglaj 16.B.1 Chain dimensions

https://www.fbchain.com/fbkc-16b-roller-chain-dimensions-iso-r606

https://www.maedler.de/Article/10800000

Njemački Rollenkette / kette lanac, rollen valjak, zajedno lanac sa valjkom.

Rollenkette 16B 1

šifre lanca 16.B.1

http://vidra.ba/asortiman/industrijski-dijelovi/prenosnici-snage-/grupa-lanci-/skf-16b-1x5mtr-lanac-1-col-jednoredni-5-metara-






_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Freze Rosit opća tema - Page 2 Empty Re: Freze Rosit opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.